Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

Falco
Mám rozčmárané Skaveny do WH... kolem 250ti modelů... taky jsem si říkal, že to nějak prostě naplácám a budu hrát. Tak jsem ten model vzal do ruky a začal jsem, pak ještě támhle a tohle a najednou barvím... ono to nedá to prostě nějak odbýt a vzít do ruky další kus.

14.2.2011 12:17:29

Falco
Zásadní rozdím mezi washem a quickshadem (z hlediska uživatele) je ve způsobu aplikace - wash (ink) se obvykle nanáší štětcem a můžeš si tak lépe pohlídat kam a kolik ho naneseš. Washe se prodávají v několika barvách takže je můžeš do jisté míry přizpůsobovat barvené části (třeba badab black když stínuješ kovové součástky,ogrin flesh při barvení kůže atd.). Jsou vhodnější když maluješ víc "ručně" a pak na figurce děláš ještě další povrchové úpravy (zvýrazňuješ hrany a více osvětlené plochy atd.) Do quickshadu se figurka prostě celá namočí a otřepe a konec. Quickshady jsem zatím neviděl v různých barvách, jen ve třech silách odstínu.

Sjone: naprosto chápu. Já jsem si původně jenom chtěl omalovat pár figurek do Talismanu a WoW:Adventure a abych barvení na něčem natrénoval, tak jsem udělal obrovskou chybu a koupil si krabičku snap-fit Orků z Warhammeru. Miniatury od GW jsou od figurek z deskovek o nějakou tu třídu výše, člověk se ani nenaděje a už v tom lítá :-) Figurky z armád v deskových hrách jsou obvykle zcela uniformní a člověka nic moc nenutí aby si s každou figurkou hrál zvlášť (jenom když si chce vyzkoušet novou techniku) ale warhameráci jsou i v rámci jednoho regimentu hodně variabilní a detailní a jednomu to fakt nedá, aby si s každým kouskem aspoň trochu nevyhrál. Škoda že času je tak málo,nato abych se tomu mohl věnovat tolik, kolik bych chtěl.

14.2.2011 13:12:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Wash
Přispěju jednu drobnost do mlýna,inky dnes už asi těžko někdo sežene,je to dřívější typ současných citadelích washů, který stál celkem za prd, protože byl lesklý a u matných barev to byl pak velký problém.Proto citadel vydal washe, které s tímto nemají problém. Wash totiž není nic jiného, než velice rozředěná barva, která vlastně vůbec nekryje, z povrchu steče do různých prohlubní,kde po zaschnutí udělá stíny. Z toho vyplývá jednoduchá věc, washe nemusíte kupovat,stačí si je velice jednodušše namíchat z dostupných barev.

14.2.2011 17:30:23

108

Wash
Ahoj, hele já zas četl na fóru přímo k wargamingu(buď chaotit, nebo hofyland, teď nevím) že ty washe maj trochu jiné složení, že to není jen o tom, že to je víc naředěná barva. Nové washe používám, ale z obyč barvy jsme ještě nikdy wash nedělal.

14.2.2011 17:40:24

Loselfos
Inky jsou stále běžně v nabídce barev značky Vallejo, ale k jejich kvalitě se bohužel vyjádřit nemůžu, protože jsem s nimi nikdy nepracoval.

14.2.2011 18:10:35

Loselfos
Ono to zase tak jednoduché není - pokud jednoduše rozmícháš barvu s vodou, vznikne ti sice "wash", ale bude o dost hůř zatékat a bude na modelu dělat "mapy" - takže ve výsledku s ním bude víc práce. Aby to šlo, přidávají se do rozředěné barvy přípravky na snížení povrchového napětí (oblíbený je přípravek Future na podlahy, ale nevím, jak jde v Česku sehnat) a je to docela alchymie. A s příchodem nových citadel washů pro to není důvod...
Pokud potřebuješ nějaký neobvyklejší washovací odstín, je jednodušší (a většinou i levnější) udělat si wash z uměleckých olejovek.

14.2.2011 18:22:34

Michani barev
tak dalsi zacatecnicky problem. Mam sadu citadelek ze starter setu a Merchite red mi prijde moc vinova, rikal jsem si ze predvedu skill z vytvarne skoly ze zakladky a kdyz pridam trochu zlute tak bych mohl udelat cervenejsi, a ono kulovy a byla z toho takova divna do hneda. Takze muj skill michani je nulovy a zajimala by me nejaka rada. Nepodarilo se mi nic vygooglit.

Otazka zni, jak muzu z me cervene (merchite red) ktera je hodne do modra, udelat cervenejsi.

EDIT:
tak ja si sam odpovim :), z teorie barev nelze zakladni barvy namichat :)
http://painting.about.com/od/colourtheory/ss/color_theory.htm
takze si proste dojdu koupit blood red a budu spokojen :).

17.2.2011 01:25:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Falco
Hele Falco, já teda nevím, co přesně za základový set jsi si kupoval, ale mám takový pocit, že jsi asi udělal blbost. Ono je to pravda levnější, ale pro začátečníka jsou vhodné zcela jiné barvy než je mechrite red. Já jsem třeba začínal s Wotrem a než jsem začal, tak jsem si zde na Zatrolenkách přečetl vynikající článek od Dancemasabreho o technice wash. Právě tam máš vypsané ony základové barvy. Přiznávám, že nyní mám snad polovinu workshopového katalogu, ale nyní je též má dovednost trochu jinde.
K tvé otázce. Je jasné, že se i z mechrite red dá namíchat něco jako blood red. Ale budeš to prostě muset chvíli zkoušet.

Pokus: pokud se dobře pamatuji na výtvarku ve škola, pak přidáním trocha modré barvy do červené vzniká fialová a když do fialové poté přidáš zase žlutou, tak by ti měla vzniknout červená. Zkus to udělat nějak takto, ale vždy precizně a pokud možno buď při tom koncentrován.

17.2.2011 07:18:24

Falco
Snadne reseni, kup si i cervenou od Agamy. Ona sice sama o sobe houby kryje, ale na mechrite sedi dobre.
Nejdriv natri mechrite a pak tou agamou udelej druhou vrstvu (navic muzes neco nechat jen v mechrite a budes mit primitivni layering : )

17.2.2011 07:31:11

Prior + Falco
Myslím, že proces z fialové udělat červenou je nevratný, fialová je z červené a modré tzn. přidáním žluté ti vzniká směs oranžové(červená+žluté) a zelené(modrá+žlutá), tak vznikne tuším odstín hnědé, záleží na poměru přidaných barev. Jinak pravidlo míchání je, že čím víc se vzdaluješ od základních barev, tím víc se blížíš k nějaké zemité šedi. Já bych to s tím mícháním citadelek nepřeháněl.

17.2.2011 07:42:15

Marlin
Tak tak, raději si kup "skutečné" základové barvy, jejichž seznam je v již zmíněném článku o barvení. Jinak tě prostě čeká několik perných chvil pokus/omyl.

Lonqshanx
Není náhodou Agama úplně jiný typ barvy? Neklame-li mně paměť tak Agama není vodou ředitelná a to bych pak rozhodně nedoporučoval kombinovat s citadelkama.

17.2.2011 07:50:03

Falco
Rozhodnutí koupit si Blood red je podle mě nejlepší řešení. Taky jsem si kupoval starter set a investice nelituji i když jsem si postupně dokoupil ještě další barvy už kvůli stínovaní - většinou mám od základních barev jednu tmavou a jednu světlou, lépe se pak míchají odstíny jednotlivých barev.
Jinak nějaké příklady na míchání barev přímo ze stránek GW:
http://www.games-workshop.com/gws/content/article.jsp?categoryId=1100022&pIndex=0&aId=1700009&multiPageMode=true&start=1

17.2.2011 11:15:26

Prior
Jinak v clanku co jsem psal v editu je receno ze tri zakladni barvy uz nejdou namichat (i presto ze jsou v ruznych "typech"). Kazdopadne jsem se starter setem spokojen a blood red navic preziju.
Clanek co je tady jsem cetl ale nejdriv jsem se chtel vyblbnout nez zacnu washovat apod.

Jinak zatim to jde lepe nez jsem cekal.

17.2.2011 17:02:43

hihi
drybrush, drybrush, drybrush

17.2.2011 17:43:23

Falco
Jo jo, to znám. Když jsem začínal, tak jsem si říkal, že to jde stále lépe a lépe a kupodivu i snadněji, než jsem čekal. Jenže časem budeš lepší a lepší a pak se ti naopak bude zdát, že se zhoršuješ, že to pořád nějak není ono :D. Však uvidíš sám.

17.2.2011 17:55:29

Prior
Tak v zasade to mas se vsim no. :)

17.2.2011 17:57:09

Prior
Nahodou neni - Agama vyrabi i akrylove barvy. Jsou sice nejruznejsi kvality, ale s nekterymi jsem velmi spokojen. Barvy z Citadel foundation setu bych rozhodne nehanel, jako prvni vrstva bez podkladu jsou vynikajici a paradne kryji.

Edit: Jo a michani agam s citadelkama taky neotevre portal do peklnych dimenzi, vysledky jsou pro me uspokojive.

17.2.2011 19:51:45 | Upraveno autorem (porovnej)

vrstvení barev
Pokud je spodní vrstva zaschlá, jde na ni dát téměř jakýkoliv druh barvy - takže klidně hodit agamu na citadelku. Ostatně je normální, že podkladová barva se udělá emailovým základem (Humbroll, Revel), na to se práskne akryl (Citadel, Valejo) a stíny a světla se dělají olejovkama (Umton). A výsledky, když to někdo umí, jsou více než uspokojivé a, jak píše Longshanx, žádné portály do pekelných dimenzí se neotvírají.

17.2.2011 20:55:40

valejo
barvy valejo jsou taky fajn

17.2.2011 20:57:34

aradraug
Emailovej zaklad ? to bych se bal ze mi moc zalije detaily. Ale nevidim nejmensi problem se drzet jen citadelek, Valejo verim ze jsou taky dobry. Zajimavej, pro me az prehnanej, rozbor barev resi tady ve videu:
http://www.youtube.com/watch?v=jyiIoy6oIcw

(zajimave ma i dalsi videa)

18.2.2011 01:31:03

Falco
Detaily ti zalije jakákoliv barva, pokuj jí pořádně nenaředíš, nebo jí budeš dávat hrubou vrstvu. Základem je vždycky ředění a spousta slabých,dobře rozetřených vrstev barvy, pak se není čeho bát. Já dávám zakladové barvy tak 5-6 vrstev, protože ředím víc než kolik by bylo třeba.
Pokud jde o otevírání pekelných bran různými druhy barvev, tak opravdu není problém, pokud je spodní vrstva dobře proschlá, případně se dá spodní vrstva zalakovat a na to pak dávat další barvy. Dělají to tak modeláři, udělají kamufláž akrylovými barvami, tu zalakují a na něj pak dělají ostatní techniky olejovými barvami - wash, filtry, fading. Pokud je akryl dobře zalakovaný, tak mu ředidla do olejovek neuškodí.

18.2.2011 08:24:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Pekny tutorial
zalibil jsem mi trochu jiny zpusob barveni nez jsem znal.
http://www.youtube.com/watch?v=66_NYuTFF4Q&feature=relmfu

Ve zkratce nastrikala bilou zakladovkou, hned to vzala washem a pak udelala zlutou zakladovku. Mno pak klasika nejspis. Jinak doporucuju, ma pekny videa.

9.3.2011 18:03:54

Foundation vs. normal
Nevite presne rozdil mezi barvami Citadel Foundation a normal ? Nekde jsem cetl ze foundation maji vetsi pigment a jsou lepsi na zakladovku ale... :) nekdo znalejsi kdyby mi to vysvetlil, ciste ze zajimavosti.

Ted zkousim zakladovat demonni runewars armadu Merchite red a pak pres to jedu (na par predchozich figurach jsem mel zakladovku undercoat black. Zadny razantni rozdil jsem nepoznal.

9.3.2011 19:08:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Falco
Citadel Foundation lépe kryjou než normál,což využiješ když máš černej podklad a chceš naněj nanášet třeba červenou ,tak u CF ti stačí jedna až dvě vrstvy ale u normalu je potřeba víc.

10.3.2011 00:05:56

kosibratr
v zasade mi to tak prislo, je pravda ze Foundation stacili opravdu dve vrsty (redim 1:1 cca) a kdyz jsem mel ted blood red tak jsem delam 4-5 vrstev.

Ale jinak planuju zkusit to co predvadela v tom videu, ten marinak z toho vysel pekne a celkem se s tim nemazala. (taky jde videt jak hrozive to ma v ruce uz)

diky

10.3.2011 11:14:04

Vybíráme z Bazaru

Etherfields - Stretch Goals: Harpy & She-Wolf [EN]
Etherfields - Stretch Goals: Harpy & She-Wolf [EN]
Akt. cena: 990 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas