Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

To TheBigfoot
Ahoj
Já teda používám Citadelky. Figurky, které vytáhnu jednou za čas nelakuji vůbec, ale figurky, na které se hodně sahá, (Shadespire, hrdinové v dungeoncrawlerech) lakuji matným bezbarvým lakem ze spreje. Funguje to super. Figurky se lesknou jen minimálně, vzhled zůstane v podstatě stejný. Některé figurky mám v poličkách a když se např. zapráší, není problém to dostat dolů.
Z mé zkušenosti, je potřeba sprej hodně, myslím opravdu hodně protřepat, aplikovat krátké dávky a dodržovat vzdálenost cca 30 cm. Jo a pozor na vycoké a nízké teploty. Teď v zimě to stříkám ve sklepě. Všechno to platí o pro primer.
Zase tolik bych se toho nebál.

8.1.2020 09:20:39

menší objem barev?
Vzhledem k tomu, že chcu zkusit barvit figurky do proroctví – figurky nejsou přesně stanovené, a použiju vše, co najdu a uznám, že by se hodilo do této hry - možná něco z plastu, něco kov a i cín (uznávám, že cín je kov, a nebudu polemizovat nad různorodostí figurek, kdy budou všechny váhově rozdílné).
Nerad bych, aby první pokusy dopadly špatně a to mělo za následek, že bych se k tomu již nikdy nevrátil.
Má otázka je, zda se dají sehnat barvy Citadel příp. Valeo v menším objemu lahvičky? beru třeba base citadel sadu za cca 800-900,-, a následně layer paint set za dalších 1500,-? to jsou vstupní náklady docela velké (a to není uvedeno všechno). rád bych se dostal třeba na polovinu.
Nebo stačí pořídit si pouze base set, a ten i použít i pro vrstvení po určitém naředění.
asi i každý materiál(plast, cín) se jinak barví...nebo bude stačit to přejet základovkou, a pak už je to egal?
Vím, že je tu spousta rad, která pročítám každý den, sleduji videa, ale čím víc odborníků, tím víc názorů, a ztrácím se v tom.
díky za jakýkoliv podnět

10.1.2020 13:06:24 | Upraveno autorem (porovnej)

když
koukám na ten můj dotaz, tak mi už zpětně připadá jako blbost. radši na to tedy nereagujte :) beru tedy zpět.

10.1.2020 19:34:04

rada na míchání barev?
neví někdo o nějaké aplikaci, která by poradila s mícháním barev? koupil jsem si pár barev citadel, a každý zkušený barvíř uvádí (co jsem četl a viděl ve videích), že s pár základními barvami namícháme jakýkoliv odstín. zkoušel jsem to, jenže vždy se mi povede pouze hnědá, případně světle hnědá. (vím, že jsou na netu grafické grafy mixu barev)
nebo pokud by byl někde návod, v jakém poměru dávat určitou barvu, abych získal novou, byl bych rád. navíc se mi určitě nepodaří namíchat stejný odstín dnes a za týden. Takže nějaká aplikace by nebyla od věci.
mám pár základovek a několik layer citadelek. všechny jsou super, ale finančně je to drahý koníček, alespoň co se týká vstupních nákladů.
děkuji za rady.

17.1.2020 11:28:31

stubby
Zkus se mrknout sem https://www.canva.com/colors/color-wheel/ máš tam teorii, máš tam možnost si zkoušet mixování třeba i triády, tetrády, to ti pomůže pochopit lépe jak to vlastně funguje.
Nebo tady se pak dají přímo nastavovat poměry https://trycolors.com/

17.1.2020 11:43:50 | Upraveno autorem (porovnej)

froggery

díky moc, nějaké takové základní míchání jsem potřeboval pro lepší představu.

17.1.2020 12:05:22

Michani

Jenom pozor, mam zkusenost, ze ne vzdy jdou barvy namichat, tak jak by jiti mely. Jde o to, jaky je v zakladnich barvach pouzitych pro michani obsazeny pigmet. Osobne jsem narazil treba na problem u fialove. Teoreticky cervena + modra, lec v praxi tusim hneda? Trochu jsem si k tomu nacatl a zjistil jsem, ze pouzita cervena, je sice vizualne cervena, ale pigment v ni neni magenta, ale neco jineho a cele michani slo do haje, prestoze teoreticky byl postup spravny.

17.1.2020 17:57:58

Citadel vzorník
Kromě již níže poskytovaného linku na přehled a rozbor všech odstínů Citadel Contrast barev jsem ještě objevil tento vzorník:

https://www.games-workshop.com/en-DK/detail

Naprosto luxusní záležitost, kde jsou všechny řady barev Citadel seřazeny podle odstínů. Když kliknete na barvu, je tam popsáno k čemu je dobré je použít, jaký má finální vzhled, občas i odkaz na nějaké video s tutorialem na danou techniku, ale hlavně dole je plno ukázek, jak vypadá daná barva při kombinaci s ostatními (např. různá bejska, shade...). Dá se tam hezky podívat které barvy použít, když chcete dosáhnout určitého efektu. PARÁDA!

edit: doporučuju daný příklad rozkliknout přes pravé tlačítko a "Otevřít obrázek na nové kartě" pro plné rozlišení

20.1.2020 01:28:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Prosba o radu
Ahoj,

chystam se nabarvit Lords of Hellas a koupil jsem si primer a barvy Citadel Contrast. Planuji viceme pouzit 1 maximalne 2 barvy na figurku. Ale chtel bych vyslednou figurku v pripade bohu "popraskovat" stribrnou barvou - pokud mozno lesklou. Napr. Hades by byl cely cerny, Poseidon modry a oba lehce posprejovany stribrnou barvou ze shora. Jsem zacatecnik, ale ne nesikovny :) . Da se to tak udelat nebo je blbost? Jakou stribrnou byste doporucili? Predpokladam, ze se ma strikat barva az na 100% uschly povrch nabarveny Citadelkami. (Chci si koupit par pokusnych figurek, abych se ujistil, ze to bude vypadat tak jak chci.)

Dik

23.1.2020 22:33:47

p_lichnovsky
Nemám nijak velké zkušenosti, ale z toho co píšeš - pokud chceš jednu barvu a pak kovový lesk, šel bych asi do dry-brushe kovovou barvou místo spreje:
1) sprej základovka (Grey Seer nebo Wraithbone)
2) nabarvil danou věc contrast barvou Templar Black (popř. Basilicanium Grey nebo jinou neutrálnější barvou)
3) dry-brush kovovou base barvou (Leadbelcher, Retributor Armour nebo další z kovových dané řady)

Vypadá to fakt luxusně ten tmavý Contrast a přes to kovový dry-brush. Jen teda nevím, jak by vypadal kov přes nějakou barvu jako třeba modrá/červená/zelená.

A nebo mě ještě napadá druhý postup - koupit rovnou barevnou bejsku ve spreji, Citadel má rovnou základní barvy ve spreji:
https://www.fantasyobchod.cz/citadel-spray
- před tu jednu barvu dát nějaký wash/shade a potom kovový drybrush

Pokud trváš na tom lehkém sprejový sun-drop kovovou barvou, Leadbelcher a Retributro Armour jsou i ve spreji, ale nedokážu si představit, jak to bude vypadat a co to udělá.

25.1.2020 03:18:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Dik
Nevim, jestli ten kovovy drybrush by kompletne neprekryl ty Citadelky. Chtel bych dosahnout takoveho efektu, jako kdyz clovek vyjde v zime ven na snih a sviti slunce, ktere se odrazi od snehu.

25.1.2020 08:46:17

efekty
No, tak konkrétně na takovou věc Citadelky nic moc nemají - možná by se dalo zeptat a něco sehnat v obchodě s uměleckými potřebami.

Nebo zkus mrknout tady na videa "Special Effects" a "Concepts" - třeba tam bude něco co ti může pomoct.

Viděl jsem ještě efekt, kdy barvu aplikovali štětcem tak, že barvu nabrali na štětec nebo ještě líp jemný starý kartáček na zuby a pak přez něj něčím přejížděli aby barva stříkala na figurku a tím vytvářela kapky.

Klasické citadel spreje jsou totiž dělané tak, aby vytvořili jednolitou vrstvu.

25.1.2020 15:15:19

p_lichnovsky
Obávám se, že k dosažení takového efektu ti asi stříbrná barva stačit nebude. Zkus se ale podívat v hračkářství po nějakých třpytkách pro malé holčičky, tím pak figurku posypat a zafixovat opatrně lakem.
Stříbrná ti překryje původní nátěr. Respektive buď bude naprosto nevýrazná a bude to vypadat jako špína, nebo překryje barvu.

Alternativně zkus co udělají contrasty přes stříbrnou - moc zajímavý metalický efekt.

A každopádně si to nejdřív otestuj na něčem nepodstatném (na testování jsou super kovové figurky, protože v případě neúspěchu je prostě hodíš do acetonu), třeba si v tom hračkářství kup nějaké plastové vojáčky za pár korun.
----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

25.1.2020 18:34:02

game color set leather and metal
Stále tápu a nevím, i přes shlédnutí spousty videí a přečtení několika komentářů, jaké barvy použít, resp. jaký styl.
Koupil jsem si pár base citadelek, nějaké layerky - jenže cenově jsou dražší.
Zaujala mě sada game color set Leather and Metal.
dá se brát tato sada jako base barvy od citadelky, nebo je to něco jiného? a pokud bych se rozhodl pro tuto sadu, čím doplnit tyto barvy - washing? metodu suchého štětce?
daly by se barvy z této sady použít na jako dry nebo jsou nevhodné?
budu rád, když poradíte.
díky

3.2.2020 14:56:29

Kov a kůže
Vallejo vůbec neznám a nemám s nimi zkušenosti, ale i tak si myslím, že kupovat sadu 16 barev jen na materiály je blbost.

Z videí, co jsem nakoukal mi nejhezčí přišlo použít na Kov
Citadel Contrast Black Templar (černá) + drybrush Base Leadbelcher (stříbrná metalická). Stejný postup jsem zkusil i s drybrush Base Retributor Armour pro zlatou/bronzovou a paráda. Podle mě je tento postup - Contrast Black Templar a metalický Base/Layer dry brush aplikovatelný s libovolnou metalickou barvou, stačí zvolit odstín a podle toho koupit.

Co se týče kůže s Base nevím, ale pro Contrasty podle odstínu Snakebite Leather -> Gore-Grunta Fur -> Wyldwood a případný dry brush, ale ten tam podle mě ani být nemusí.

3.2.2020 15:52:08

stubby
Čeho chceš dosáhnout a co chceš malovat?
Pokud jsou tvým cílem figurky k deskovce v použitelné kvalitě, pořiď si bílý základový sprej a pár universálních contrast barev (imho guill... flesh, ork flesh, talassar blue, gore-grunta fur, snakebite leather, blood angels red nebo flesh tearers red, basilicanum grey, nějakou žlutou a případně nějaké specifické odstíny, které víš, že budeš potřebovat). K tomu nějakou kovovou (zlatou, stříbrnou) a čistou bílou. Suveréně nejlepší poměr cena/výkon/čas strávený patláním.
Pokud máš vyšší mety, tak bílý/šedý/černý základový sprej. Pak popřemýšlej, jaké figurky budeš barvit, jaké budou mít barevné schéma a jaké barvy potřebuješ. Na dělení na base a layer se vykašli, ber ty odstíny, které se ti hodí. Určitě si pak přiber nějakou tmavou hnědou, bílou a případně žlutou (pro míchání světlejších a tmavších odstínů). Na drybrush jsou v pohodě použitelné snad jakékoliv barvy mimo contrastů.

A klidně používej Vallejo, jsou to dobré barvy se sympatickou lahvičkou a strašně širokou škálou odstínů (kromě game color mrkni i do řady model color).

----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

3.2.2020 20:43:21

barvy

díky chlapi za rychlé připomínky.
vyšší mety nemám, na to nedokážu dobře kombinovat barvy, a s dcerami se hádám, zda to je barva fialová nebo růžová :)
pořád mám představu, že hlavně tomu kamarádovi nabarvím nějaké ty figurky do hry proroctví, takže než mi přijdou z číny (teď možná bude asi přes ten korovirus problém, ikdyž je to odesláno již 18.ledna), tak se snažím zjištovat informace ohledně barvení.
Do proroctví je to taková všehochuť - paladin, mnich, zaklínačka, žoldák, iluzionistka,...takže odstínů barev bude třeba víc.
A první je opravdu třeba si rozmyslet, jaké barvy použiju...
díky za rady a kouknu na ty model color.
opravdu jsou ty vallejo levnější, takže pro mě lepší.

4.2.2020 10:27:32

KS - GHOST DRY BRUSH
Ahojte, čo hovoríte na tento KS? https://www.kickstarter.com/projects/redbeardboss/ghost-dry-brush-paint-brush-set-for-miniature-painters?ref=discovery_category

Za 55$ (aj s poštovným) za dve sady 10tich štetcov. Cenovo to vyzerá zaujímavo, viete niekto poradiť, či to je aj kvalitatívne OK?
Ď.

5.2.2020 11:02:57

Barry
Nevím, mě to přijde jako zbytečná kravina, pořád si myslím, že zrovna drybrush se dá řešit lecjakým štětcem a pokud budu chtít kvalitní klasické štětce na malování, tak si radši pořídím Winsor nebo da Vinci s přírodním chlupem, a tam mi stačí jeden až dva štětce.

5.2.2020 11:43:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Barry

Súhlasím s Froggerym, drybrush môžeš robiť s množstvom štetcov. Ja napríklad používam dva mejkapové štetce na očné tiene (v DM za necelé 4e, jeden väčší a druhý menší) alebo klasické ploché, čo kúpiš v papiernictve za 2e, ideálne na drobné detaily. A keďže ich pravidelne čistím, sú super aj po takých šialenostiach ako štyri kompletné sady terénu pre WarCry.

Ťažko povedať, či sú tie štetce v kampani kvalitné, už som kúpil v modelárstve štetce so sobolím vlasom (tak tvrdili) a po prvom použití som ich mohol vyhodiť. 55 dolárov mi príde za štetce, ktoré vidím iba na obrázku, priveľa. A ozaj ich toľko nepotrebuješ.

5.2.2020 14:53:06

Revell farby
Maľuje tu niekto klasickými syntetickými Revellkami (email color)? Neviete poradiť, či je nutné takéto figúrky lakovať?

11.2.2020 20:14:35

Revell barvy...
Nevydrzi. Nejsou tak pruzne i po uschnuti a popraskaji. Pokud nemas tedy vylozene resinove figurky, ale jen obyc pvc co je v kazde deskovce, ruce pryc.
______________________________________________________________
3D tisk: inserty, blbiny, vlastně cokoliv.
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

11.2.2020 21:23:24

Khalashnikovf
Tak to je trochu prúser. Figúrky som už aj namaľoval. Ale takto som maľoval pred rokmi aj shadows camelot a zatiaľ držia. Len teraz ide o trochu väčšie plochy. No nič uvidíme a pre istotu to teda aj prelakujem.

11.2.2020 22:24:14

Revell

Syntetiky Revell možná nemají nejvyšší kvalitu pigmentu, jakou má třeba Tamyia ale rozhodně ti nepopraskají ani neudělají žádnou neplechu, nemusíš se bát. Pořád jsou to barvy namichane speciálně na plast a taky podle toho fungují.

12.2.2020 11:02:16

Lak

A jinak proto, že se na rozdíl od jiných modelů na figurky chmatá, všechny je lakuju. Dvě vrstvy polomatné satin Tamky a mám lepší pocit.

12.2.2020 11:09:27

Vybíráme z Bazaru

Nebe v plamenech + Promo a UFO
Nebe v plamenech + Promo a UFO
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas