Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

Ychtyl
Niektoré figúrky maľované Revellkami mám cca 7-8 rokov a sú úplne v pohode. Zvykol som ich lakovať satin od valejo a sú ok. Akurát na dotyk trochu lepia, ale fakt len na pocit.

12.2.2020 11:42:32

Khalashnikovf a Revellky
Absolutně nesouhlasím. Figurky barvím už hodně dlouho, na začátku jsem využil zásoby z modelařiny a nemám důvod přecházet na předražené citadelky a spol.
Odstínů mraky, kryjí dobře - stačí přestříkat nejprve figurku běžnou základovkou, jediná nevýhoda je, že trochu déle schnou. Bez problémů jsem několikrát kombinoval i s Armypainterem, shady na ně použít jdou, na konci přestříknu lakem a krom mechanických odřenin /za což barvy nemohou/ vše drží dlouho jak má..

Viz jak píše Ychtyl.

12.2.2020 12:30:35

Tip na barvu
Jako začátečník nemám takový přehled o odstínech barev. Poradil by někdo tmavší zlatou než je Retributor Armour od Citadel, aby to byla stále zlatá. Ne však jako Balthasar gold.

A ještě nějakou světlejší černou? Zde jsem trochu doufal že by to mohla být Necromancer Cloak - Army Painter. Ale to je stále jen tmavě šedá.
Děkuji za tipy.

6.5.2020 15:10:59

@godzi
Keď chceš tmavšiu zlatú, pridaj do nej tmavšiu hnedú.
Chceš svetlejšiu čiernu? Pridaj do nej takú farbu, do ktorej chceš aby tvoja nová vzniknutá "čierna" mala nádych. Ja dávam tmavo modrú (kobaltová modrá sa to volá tuším).

17.5.2020 22:38:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Podstavce
Hoj jak chráníte podstavce, když je chcete zachovat?

Lepíte pásku, nebo je pak něčím čistíte?

Díky VS

18.5.2020 07:33:38

posypu je
tak z toho upatlanýho není nic vidět:)
HRASoprodejce

18.5.2020 17:18:42

Posyp
Nemohu aplikovat (malé děti). :-)

18.5.2020 17:25:46

Vito Scalleta
Můžeš zkusit maskovací pásku, ale občas stejně "proteče".
Nejčastěji jsem viděl přebarvení celého podstavce novou vrstvou barvy.

18.5.2020 18:03:40

Vito Scalleta

Mam zkusenost s barvenim Panstvi Hruzy, kdy jsem nejdriv prelepil figurky na pruhledne podstavca a pak se teprve rozhodl je barvit.

Pouzil jsem bilou lepici hmotu na plakaty “blue tack”. Stacily mi 2 baleni, barvil jsem naraz asi 5 figurek, navic ji doted (asi po roce) pouzivam k uchyceni figurek na kelimek pri barveni.

Prelepil jsem komplet podstavec touto hmotou, i ze spodu, pak nebyl problem pouzit i primer ve spreji, washe, vse ok. Na podstavcich ani pamatka po barve, hmota neni mastna. Je super

24.5.2020 20:41:56

Pozdržení zaschnutí barev
Máte někdo tip, jak zajistit, aby akrylové barvy pomaleji zasychaly? Primárně používám Citadel, méně pak Vallejo. Vím, že na to existují přípravky, ale jaké. :)

Napadlo mě, že by teoreticky měl fungovat airbrush flow improver od Vallejo. Ale jistý si tím úplně nejsem. :)

9.6.2020 09:22:04

Schnutí barev
Je na to od Valejjo zpomalovač
https://www.airbrush-potreby.cz/cs_CZ/p/Vallejo-70597-Drying-Retarder-17ml/10178
má hustší konsistenci, takže opatrně

9.6.2020 09:35:34

Retarder

Já si pořídil retardér Tamyia, který je řídký jako voda. Ale jinak to je věc k ničemu a sem tam někam přidám kapku spíš pro pocit, dnes už bych ho znovu nekupoval.

12.6.2020 11:07:01

Lahmian medium
Já jsem si koupil Lahmian Medium od GW a mám pocit že to funguje ok, ale není to levné bo GW, a samozřejmě to ty barvy ředí. Ale dvě tři barvy už jsem s tím zachránil od vyschnutí.

Jestli ale bude nějaké příště, tak seru na GW a koupím si Vallejo airbrush thinner nebo glaze medium. Stojí to asi polovinu a navíc to má kapátko, což zrovna u téhle věci se fakt hodí.

12.6.2020 11:15:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Borghal
Jo Vallejo Glaze medium je v pohode

12.6.2020 11:19:15

Ew

zaciatocnicke videa od Vilge's Painting
ja som zacal pred nedavnom malovat podla Michala a mozem len odporucit tak ak to niekomu pomoze tu je link

https://www.youtube.com/channel/UCDsCAUM2FOlrGhePvDnG_qw

16.6.2020 18:43:59

Díky
V případě retardéru mi jde o wet blending přímo na figurce. O nic jiného.
Airbrush thinner od od Vallejo mám. Předpokládal jsem, že bude fungovat. Hádám správně?

21.6.2020 22:44:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Vlhká paleta
Po letech barvení mi došlo, že vlhká paleta je fakt dobrá věc (jo smějte se mi - je to oprávněně : ). Zkoušel jsem pečící papír, jenže u nás jsou jen voskované, takže bez úspěchu. Proto jsem si koupil od Army Painter

https://www.fantasyobchod.cz/army-painter-wet-pallete

(bral jsem z FO a jiného výrobce nemají) a musím říct, že spokojen nejsem. Na internetu jsme četl, že na paletce budou barvy vlhké hodiny, dokonce i dny. No 10-20 minut a jsem fakt rád. Navíc vlhčí tak málo, že abych dosáhl požadované konzistence, tak musím vodu přidávat zeshora (a to už mám barvy relativně naředěné). Dělám něco špatně, nebo je to výrobcem?

Doplním, že barvy jsou Citadel a Vallejo. Předpokládám, že akryl jako akryl. Na druhou stranu když si vzpomenu, jak blbě držely Citadelky na sprejích od Army Painter, tak si dnes už nejsem jistý ničím. :/

21.6.2020 22:49:36

Mokra paleta

Mam stejny problem s dostupnymi pecicimi papiry, barvy do 15-30 minut zasychají... Nekdo nejake zkusenosti s konkretnim produktem vhodnym na mokrou paletu?

22.6.2020 07:01:27

Vlhká paleta
Já mám vlhkou paletu Army Painter a jsem spokojenej. Ale nevidím rozdíl oproti ručně vyrobené, co jsem měl předtím. Akorát se s tím člověk nemusí stříhat a tak.. :)
Pokud vám to zasychá, tak přidejte vodu, jiný řešení nevidím. Samozřejmě zakrývat po použití..
Citadelky jsou hustší, tak je normální, že je potřeba přidat trochu vody občas myslím, já používám spíš Army Painter..

22.6.2020 07:17:13

Paleta
Ja myslim, ze vody je dost pod papirem v te uterce na nadobi...jen vsude na internetu pisou, jak vydrzi barvy do dalsiho dne atd...mne to usycha do 30 minut (2-4 kapky armyp) ????. Prijde mi ze je problem v tom pecicim papire, asi mam taky takovy voskovany

22.6.2020 08:20:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Mokrá paleta
Rozhodně ne voskovaný papír, mě dobře funguje tzv. "pauzák". Někdo občas dává mezi houbičku a pauzák jestě nějaký papír typu piják, ale z mé zkušenosti je to zbytečné.
Vody bych se nebál dát relativne hodně, houbička musí být dost nasáklá, vždy můžete přebytek vylít ven. A pokud dáváte čerstvý pauzák tak ho nechte taky nasáknout vodou (občas mu trochu pomůžu tím že ho vmáčknu do houbičky. Přidávat extra vodu "shora" je v pořádku pokud chcete naředit barvu. Mokrá paleta nezaručí ředění barvy, jen že nevysychají.
A v neposlední řadě, určite bych nepoužíval barvy druhý den, většinou se stejně separuje pigment a použití takto starších barev je naprd.
Zkoušeno na Citadel, Vallejo, Army painter
------
Redaktor Deskofobie

22.6.2020 08:30:21

plota
To je možný, je ten papír pořád vlhkej na dotek? Já jsem s pečícím papírem problém neměl, ale nevím, jestli jich není víc druhů, odborník na pečení nejsem.. ;)

23.6.2020 07:23:36

mokrá paleta
Maluji málo, používám málo, ale funguje to :)
Ale výborně funguji obyčejné pečící papíry z Lídlu. Používám obdélníkovou plastovou krabičku s průhledným víčkem od sýru Lučina. Pod pečící papír mám ustřižený hodně měkký molitan a na tom papírovou utěrku.
Vody dám tolik, že je molitan i utěrka pod vodou, pak to otočím nad umyvadlem na bok krátce sleju přebytek vody. Savý materiál jenom přidržuju, nemačkám, takže to je fakt hodně nacucaný vodou.
Nakonec vložím kousek papíru na pečení a prsty jemně zatlačím do podkladu.
Barvy na tom vydrží i několik dní. Skladuji zavíčkované v lednici.

23.6.2020 08:00:55

Mokrá paleta
Nejsem o moc moudřejší.

Nepodařilo se mi sehnat funkční pečící papír. Koupil jsem 8 druhů a všechny do jednoho jsou voskované. Tj. nepropustí vodu. Zkusil jsem je smotat do pytlíku a nalil do nich vodu. Neprosákla ani kapka. Resp. ani vlhkost. Zkusil jsem přiložit i papírový kapesník a zůstal suchý na troud. Z toho vyvozuji, že žádná vlhkost neprojde. Tyto pokusy mě stály víc, než nakonec paletka od Army Painter.

Přidat vodu zvrchu není taky řešení. Barva je řidší, ale vyschne stejně rychle, jako kdybych ji měl na klasické paletce.

Zkusím ještě pauzák a pak už fakt nevím. :/

24.6.2020 22:18:52

Špatňák
Je mi záhadou jak může být 8 druhů pečících papíru voskovaných, když voskované nemají být právě vůbec, aby se nic neuvolňovalo do pokrmu při pečení.. Zkus to ještě pohledat jako pergamenový papír ( hnědožlutý odstín).

Ale říkám si jestli to nebude v jiných očekáváních než v samotném papíru..

Ta vlhkost ztoho pečícího papíru obecně nijak extra nevzlíná že bys přes to hned natáhl sklenici vody do ubrousku, diť by pak i ty barvy se zase propíjeli do lázně což je taky nežádoucí efekt.

Udělám lázeň, položím pečící papír, ještě ho otočím v lázni aby se neotáčeli okraje a jde se na věc.
Paleta mi slouží hlavně v den kdy maluji, každá barva typ i odstín se chová trošku jinak, jsou barvy co vydrží jakž takž použitelné i pár dní, ale některé zasychají klidně po pár hodinách, při metalických barvách a vytváření svých odstínů z více barev dochází do pár minut/hodin k dělení pigmentu do své púvodní podoby a vlhká paleta tak jak si ji představuješ by ktomu dělení ještě přispěla.

Co má samozřejmě i dost vliv je prostředí v kterém pracuješ, suchý a teplý prostor ještě pod nějakou lampou se bude chovat jinak než když budeš natírat ve vlhkém sklepě :) Když s barvami nepracuješ, paletu hned zaklop víčkem.

25.6.2020 07:31:02

Vybíráme z Bazaru

predam Dragonfire plus 7 rozsirenie
predam Dragonfire plus 7 rozsirenie
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas