Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

Papír
No nevím, jestli je přímo voskovaný. To jsem dovodil jen z jednoho YT videa, kde borec říkal, že nesmí být "waxed". Nicméně partnerka říkala, že u nás se používá silikon. Každopádně když jsem testoval jak šílený, tak vodu papír nepropustí. Což chápu, že kdyby protékal, tak to bude úplně k ničemu. Co mě ale znervózňuje - když vezmu papírový kapesník a vší silou zatlačím proti papíru, tak kapesník zůstane naprosto suchý. Ani malinko nezvlhne. Kde je tedy ta funkčnost vlhké palety?

5.7.2020 09:35:03

...
Špatňák určitě nemyslí vosk, ale silikon. Dopad to má ale stejný... Kdysi jsem měl doma jakýsi pečicí papír který fungoval dobře. Nepoznamenal jsem si ale značku, a od té doby jsem potkal jen samé takové kde toho silikonu je tolik, že žádnou vlhkost nepropustí a jsou na paletu téměř k ničemu, vydrží to v řádu hodin, možná jeden den.

Přešel jsem na pauzovací papír. Je to možná o něco dražší, ale funguje to dobře.

Další důležitá věc je víčko na paletu aby nevysychala a uchovávat v lednici. Takhle mi barvy vydrží i několik dní.

10.7.2020 15:35:52

mokrá paleta
No, já teda na mokrou paletu beru jakýkli papír na pečení, který zrovna máme v kuchyni a žádný zatím vlhkost nepropouštěl. I tak ale paleta plní svůj účel, protože po uzavření udržuje vysokou vlhkost a akrylové barvy se právě díky nepropustnému papíru nemají kam vsáknout a tedy nemohou zaschnout. Když paletku zapomenu delší dobu zavřenou, všechno zplesniví ale rozhodně nevyschne.

12.7.2020 22:33:49

Jaké barvy k Citadel Contrast

Plánuji teď pořídit komplet sadu Citadel Contrast a potřeboval bych poradit jaky nejlepší barvy k ní na doladění. Asi ten drybrush a metaliky ale jestli je něco co se k tomu vážně hodí. Budu se snažit ty contrasty využívat co to jde ale zas to asi nejde vždy pořád. Mam doma i nějaký Washe jako Niln oil atd ale ty asi z Contrastem nevyužiji..Kdysi jsem trošku maloval s Army Painterem a chci se k tomu vrátit. Přemýšlím jestli jít do Vallejo nebo zůstat komplet u citadelek. Většina videi je pravě citadel škoda jen těch blbých lahviček. Hlavně se nemůžu rozhodnout co vše k tomu vzít. Hodil jsem do košíku ty texturovaný na terény ty jsou fajn dal tápu. Chci si to objednat nejlépe cely naráz z waylandu kde ušetřím takže prosím nějaký rady..

přeji hezký den

12.9.2020 15:36:05

GeneralX
Komplet sadu určitě nekupuj, to nevyužiješ, stačí ti tak 15-20 barev a pokryješ tím všechno.

(btw. zprávu jsem četl, odpovím během dne)

Jinak ten Wayland je mazec, mají to tam skoro o třetinu levnější - jak dlouho trvá, než to dojde?

13.9.2020 01:17:16

Wayland
nejkratší čas když to bylo skladem týden a něco.. Když to není skladem i přes měsíc ..už jsem na něco čekal i dva. Ale za tu cenu to stojí. Navíc od 3k poštovný zdarma.. jen je otázka co po brexitu. Teď jsem ale zažil šok objednával jsem něco bgextras.co.uk a to bylo doma do 3 dnů :-D

13.9.2020 01:35:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Alchemist Workshops
Při velké objednávce se vyplatí i tyhle. Je tam ale 20 Liber poštovný.

https://alchemistsworkshops.com

13.9.2020 09:13:58

Čindi

Super dík za typ ..ty jsou ještě lepší posílají i spreje :)

13.9.2020 11:05:49

The Masters: Brush Cleaner and Preserver

Hoj, mám tu pár kusů navíc.

75ml 499,-

12.10.2020 14:38:15

Ellenar
Píšeš, že stačí 15-20 barev. Dáš doporučení, na konkrétní barvy co nejvíce využíváš, nebo co bys doporučil takhle do začátku? Chci také koupit nějaký výběr contrastek a přemýšlím jaké. Všechny kupovat nechci. Díky

12.10.2020 20:46:32

Panekac - Contrast výběr
Asi hodně záleží, co chceš malovat. U mě je to především fantasy a tam se mi Contrasty na zákaldě Wraith Bone hodí. Ze začátku jsem si vystačil se 14ti barvama a postupem času postupně dle potřeby dalších 5 dokoupil. Teď určitě rozšiřovat dlouho nebudu. Určitě mrkni na vzorník tady:
http://poustevnik.cz/wp-content/uploads/Barevnost-1.jpg

A na již zmiňované video tady:
https://www.youtube.com/watch?v=HiRS4tmXe0M

ČERNÁ: Black Templar je asi must-have

Seznam barev, kde podle mě stačí jen jedna ze dvou:
ČERVENÁ: Flesh Tearers Red - Blood Angels Red
MODRÁ: Leviadon Blue - Ultramarines Blue
(u obou jsem zvolil tu tmavší, je sytější, naředit to jde vždycky a líbí se mi víc barevný tón)
ŽLUTÁ: Nazdreg Yellow - Iyanden Yellow
ZELENÁ: Militarum Green - Creed Camo
Warp Lightning - Orc Flesh
TYRKYSOVÁ: Akhelian Green - Terradon Turqoise
(barevně odlišné, ale jelikož mám Talassar Blue a chtěl jsem něco víc modrozelené na Underdark a temné elfy, vzal jsem Terradon, s tím, že víc do modra namíchám)
TĚLOVÁ: Fyreslayer Flesh - Guilliman Flesh - DarkoathFlesh
(Fyreslayer moc tmavá, Guilliman moc dorůžova, vzal jsem Darkoath jako univerzální)
ŠEDÁ: Gryph-Charger Grey - Space Wolves Grey - Basilicanum Grey
(určitě Basilicanum, používám ho i jako tmavý wash a na kov, Space Wolves by možná stálo za zvážení, ale není to must-have)
HNĚDÁ: tady kvůli materiálům mám skoro všechny až na
Aggaros Dunes (využití by se našlo, ale opět není must have)
Cygor Brown (to už je moc tmavé, zbytečné mít, víc nátěrů Wyldwood to jistí)

Další barvy, které jsem nebral, protože bych pro ně neměl využití jsou Magos Purple (jde pořešit naředěným Volupus Pink), Plaguebearer Flesh a Apothecary White. Shyish Purple jsem teď vzal jen kvůli zmíněným temným elfům, Gryph-Hound Orange, protože chci zkusit malovat oheň a Aethermatic Blue se mi prostě líbilo a časem to využiju.

Ale je to opravdu výběr podle mých preferencí s ohledem na to, co jsem chtěl malovat.

14.10.2020 02:59:41

Ellenar
Díky moc za výčet barev. přesně něco takového jsem si představoval:) Chystám se barvit jen figurky k deskovkám, zádný wargaming. Budu se řídit tvými radami, jen ještě projedu jednotlivé barvy, zda mi nepadne od konkrétní barvy do oka nějaký jiný odstín než tobě a přídám případné barvy dle potřeb jednotlivých her. Předpokládám, že dokoupím ještě set metalických barev (armypainter). Ale mám kupovat i nějaké běžné (layer) barvy? nebo si vystačím s těmi kontrastkami?

14.10.2020 13:48:58

Panekac
Taky barvím jen deskovky co mám - jde to pomalu, ale výsledek na první barvení super.

Určitě si při prvním nákupu dopředu rozmysli, co chceš barvit za hru a jaké barvy asi budeš chtít použít a podle toho nakup. Podle mě 15 kontrastů musí stačit.

Jinak nějaké metalické barvy - aspoň kovovou/stříbrnou a zlatou určitě. Jsem v tomto věrný Citadelkám i když jsou drahé. A něco na podstavce - pokud ti stačí úplně obyč, já bral velkou pixlu Vallejo Earth Texture.

Jako všeobecně ti Contrasty stačí, ale přece jen, když tam je nějaký dry-brush nebo někde edge highlighting, vypadá to o dost líp. Takže pokud nejsi extra finančně limitovaný, je dobré vzít od každé barvy (červená, modrá, zelená, hnědá, šedá) nějakou světjelší neutrální barvu, kterou to jde přebrushovat. Stejně časem zjistíš, že ti to nestačí a budeš chtít koupit víc, ale lepší je si to nejdřív odzkoušet a ošahat :-)

vzorník tady:
https://www.games-workshop.com/en-DK/detail

14.10.2020 16:09:59

Metaliky
Co se metalik tyce, tak bych doporucoval Vallejo radu Metal Color. Primarne urcene pro modelare a airbrush, ale paradne se s nimi pracuje i stetcem. Naopak metalickym barvam z rady Game bych se doporucoval spise vyhnout, pro me velke zklamani. Ty Metal Color jsou drazsi (ale taky vetsi baleni) a prace s nima je naprosto nesrovnatelne. S Citadelima metalikama nemam zkusenost, ale tohle je proste parada. Hodne doporucovane i ruznymi znamejsimi paintry na Youtube.

15.10.2020 10:03:12

Vallejo game metal
Tak jak Vallejo game mám normálně rád, kovy fakt ne. Mám 72.054 Gunmetal a chová se to jako pasta, vypadá to hrozně třpytivě a protože je to metalika, vodou se to pořádně rozředit nedá. Pak mám ještě 72.059 Hammered Copper, a ta je celkem ok, ale nic extra. Momentálně používám Vallejo Air 72.753 Chainmail Silver a 72.754 Gunmetal, a s tou se dělá mnohem lépe, Air řada je mnohem, řidší tím že to je do airbrushů. Pořád je ten Gunemtal ale trochu třpytivější než by se mi líbilo.

Nejlepší z toho co jsem měl pod rukama mi pořád přijde GW Leadbelcher, ale ta cena a lahvička mi vadí natolik, že už si to nekoupím a hledám alternativy.

Co se týče zlaté, tam jsem žádnou alternativu nenašel a zkousnul jsem GW a jejich Retributor Gold, která funguje naprosto skvěle, pokud nevadí tmavší zlato. Světlejší zlaté (zkoušel jsem GW Burnished Gold a 72.755 Polished Gold) jsou naprd, kryjou snad ještě hůř než normální žlutá, což bych si ani nemyslel že jde :-D Asi je na to potřeba nějaký speciální postup jako najdřív bílou, potom žlutou, potom zlatou, ale nikdy jsem to tak nezkoušel. Nechcu trávit hodiny nad jednou figurkou a zajímají mě barvy které kryjí na první-druhou vrstvu.

15.10.2020 14:00:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Nemesis
Ahoj,

zrovna se chystám na objednávku contrastek z waylandu, jehož objevení před několika roky mě stálo už několik výplat :-)

Máte prosím někdo vlastní zkušenost s barvením s contrastkami miniatur ze hry Nemesis? Chci to nabarvit a nechci se s tím prdět.

Díky moc za jakýkoliv typ, co na to pořídit! Líbí se namodralé a černé/kovové coloure schema.

15.10.2020 16:15:09

Vallejo game metal

Presne jak rikas, je ta game rada (tj.72.xxx) ma metaliky desne husty, kdyz se to pokusis naredit, tak v tom pak zase plave pigment, proste prace s tim uplne na prd :( Koupil jsem tusim kdysi gold, silver, gunmetal a copper a po par pokusech a vztekani je odlozil bokem, ze to mi za ty nervy nestoji. Po nejake dobe jsem pak testnul tu metalic radu (tj. 77.xxx) a to je naopak uplne jiny kafe. Skoro se nechce verit, ze to dela ten samy vyrobce ... Konzistence, kryti, no proste krase :)

16.10.2020 11:46:24

Citadel contrast
Ahoj, vyzkoušel jsem Citadel contrast barvu a mám problém, barva nedrží, stéká (jako by byl podklad mastný). Figurka je přitom odmaštěná, se základovkou. Jinak používám barvy Army Painter a ty se chytají hned. Je to vlastnost těch contrast barev?

Konečný výsledek je dobrý, ale překvapilo mně, že barva nechce držet a je potřeba nanášet vícekrát.

27.10.2020 22:38:47

jirkau
Stalo se mi to taky. Jaký používáš primer? Já Citadel Wraithbone ve spreji. Já pořád nevím, jak moc je to pravda a jak moc je čistě marketing od GW, že Wraithbone a Grey Seer primer jsou dělané vyloženě pro Contrast. Dá se použít i Munitorum Varnish (matný lak), ale to má jen význam, pokud chceš z nějakého důvodu nechat vyniknout původní barvu miniatury - třeba u průhledných věcí (duchové,sklo,voda,rosol atd.)

Nemám zkušenosti s jinými a s klasickou metodou, ale když
je nastříkám Wraithbone spejem, je figurka potom celá taková zdrsnělá a chytá to v pohodě. Ovšem pokud to nastříkám dostatečně. Stalo se mi to stejné co tobě - dělalo to, jakoby byla figurka mastná, barva stékala a nedržela. Vyřešil jsem to přetřením klasickou Wraithbone základovkou a pak bylo vše v pohodě.

Takže důležité je to nastříkat tak, ať je původní barva figurky zcela překrytá, ale zase ne tolik, ať přijdeš o detaily. Pokus se při primování na některá místa sprejem blbě dostává a nebo by hrozilo, že u jiných míst by tam toho už bylo moc, nechávám to tak a ještě to před malováním přetřu ručně základovkou a funguje to.

28.10.2020 00:58:33

Primer
Použil jsem jako základovku Army painter Grey primer. Od Citadelu mám primer Matt White spray, tak to příště zkusím tím.

Barvím jen občas, teď jsem se pustil do Orků a speciálně na ně koupil Citadel Contrast Ork Flesh. Zbytek barviček mám z Army painter sady. Ale asi budu nové kupovat ty Contrastky, výsledek je fakt super.

28.10.2020 14:35:28

odstíny barev
Objevil jsem docela dobrou stránku na "název barvy a její odstín".
https://paintpotapp.com
Pokud chcete porovnat různé odstíny, např. od žluté, dáte do vyhledání a najde to všechny barvy s názvem žlutá.

abych mohl vyhledávat, musel jsem se zaregistrovat.

23.11.2020 20:33:50

Barvení sundrop figurek
Ahoj, poprvé mám figurky se sundrop a nevím jak je připravit na barvení. Stačí je jen odmastit mýdlovou vodou nebo je mám i přestříkat základovou barvou?
Díky.

29.12.2020 22:34:31

Eragon - sundrop
No, pokud to přestříkáš celé základovkou, tak o ten sundrop přijdeš :-)

Všeobecně je kupování figurek se sundropem spíš pro přístup "neplánuju to barvit, ale chci, ať to vypadá líp než obyčejný plast". Pokud máš nějaký vyloženě barevný sundrop (jako dávají třeba Awaken Realms ke svým hrám), tak to opravdu není na malování. To sis pak za sundrop nemusel připlácet.

Pokud je to jen bílý/šedý/světlý sundrop, tak by to mohlo jít použít místo zenithal primování. Případně před samotným malováním to ještě sprejem trošku nějak došperkovat.

Tady jsou dva dobré tutorialy s vysvětlením okolo zenithal primingu.
https://www.youtube.com/watch?v=HgM8OPtVn2Y
https://www.youtube.com/watch?v=vbSGk1BV478

Já s to zatím nezkoušel, tak budu rád, když mě zkušenější malíři opraví/doplní.

4.1.2021 01:17:46

Vallejo game metal
co se týče ředění metalických barev od Valleja, tak na ředění je nejlepší používat jejich medium, voda fakt na to moc nefunguje a rychle schne. Toto je takový můj postřeh.

5.1.2021 14:58:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Základní nátěr štětcem ?
Dá se provést základní nátěr štětcem ? Narazil jsem jen na spreje, tedy znamená to, že nanesením pomocí štětce má nějaké nevýhody, případně není možný, nebo má jiné složení ? (proti spreji mám výhrady - přijde mi, že spousta aerosolu "uteče" jinam, taky je problém kde to stříkat a nechat schnout v tomto počasí... ?)

Chtěl bych použít Citadel Contrast, protože bych chtěl slušný výsledek za rozumný čas na tom strávený. Jak v diskuzích několikrát zaznělo - problém je u contrastů pokud není dostatečná vrstva základovky a jak píše Ellenar:
"Takže důležité je to nastříkat tak, ať je původní barva figurky zcela překrytá, ale zase ne tolik, ať přijdeš o detaily. Pokus se při primování na některá místa sprejem blbě dostává a nebo by hrozilo, že u jiných míst by tam toho už bylo moc, nechávám to tak a ještě to před malováním přetřu ručně základovkou a funguje to."
Nešlo by tedy rovnou natřít ručně základovkou ?

6.1.2021 10:42:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Forgotten Legions - Designer Signature Edition
Forgotten Legions - Designer Signature Edition
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas