Backeři mezi námi

Ahoj, dívám se na to kolik z nás tu backuje různé projekty na KS.

A říkám si, že by bylo dobré o sobě vědět.
Ať už jen z toho důvodu, že je někdy dobré se poradit s někým "z oboru":-) Nebo taky kvůli tomu, že ne vždy chci celou hru a mohl bych se svézt s jiným backerem a tím výrazně ušetříme za poštovné oba.

Proto zahřívací otázka: Kolik máte podpořených projektů na KS?

Já zatím 10.

Martin


17.7.2019 12:19:58

Billionaires Money
Podival sem se na ten unboxing a ten typek to proste nemuze myslet vazne, to musi byt sarkazmus nejhrubsiho zrna :-D

15.11.2020 00:27:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Billionaires Money
Jojo, videa jsou taky super - jak ostentativně vyzdvihuje kvalitu komponentů, to nemá chybu (teda má to prakticky všechny chyby, co to může mít, ale jako groteska fakt dobrý :))). Jeho obhajovací komentář (“já si to nemyslím”) v diskuzi, kde mu dávaj zaslouženou sodu, taky není k zahození. Jestli je to recese, tak fajn, jinak bych se bál, aby neprovedl něco společensky nebezpečnějšího ;)

EDIT: Od včerejška získal 3 nové podporovatele. Přísahám, že mezi nimi nejsem - Yaksha, Romero - přiznejte se :D

15.11.2020 08:05:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Billionaires Money

Ja to taky nebyl :-D premyslel sem ze tam hodimndilar, abych si z nej udelal srandu, ale nakonec mi to za to nestalo :-D

15.11.2020 16:04:29

Mé statistiky zpoždění
Ze zajímavosti posílám svoji statistiku, kterou jsem dělal při povzdechnutí, že mi z KS nic moc nechodí a téměř všude pravidelně posouvají produkci a odesílání hry. Níže uvádím spočtené doby zpoždění pro hry, které jsem backoval na KS. Zatím mi z něj dorazilo 8 her, čekám na dalších 24. (pozn. pokud to někoho zajímá, může se podívat na https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/mikedundee-18260/seznam-her/-cekam-z-ks-4415/ , mám tam seznam toho co čekám a co šlo spárovat se zatrolenkama...)

bez zpoždění: 7 (doručena 1, zbytek jsem backoval v posledním době, "zatím" jsou tedy papírově podle plánu)
do půl roku: 7 (zatím dorazily 4)
do 1 roku: 10 (zatím dorazila 1)
do 1,5 roku: 4 (zatím dorazila 1)
do 2 let: 3 (zatím dorazila 1)
vice než 2 roky: 1

Jedná se jen o dobu mezi avizovanou dobou doručení (uváděnou v kampani) a skutečnou nebo předpokládanou dobou doručení. Podotýkám, že u dosud neposlaných her vycházím při počítání doby zpoždění z updatů, kde odsunují nebo naznačují skutečnou dobu finalizace, produkce či odesílání... Podle mě ale většina her nakonec nabere zpoždění mnohem větší, protože výrobní linky v Číně budou zahlceny, Covid dále bude tvořit překážky atd...

Také bych chtěl ještě upozornit, že mezi vlastní kampaní (kdy jsem backoval a strhli mi peníze z účtu) a avizovanou dobou doručení leží další časový úsek - pohybující se většinou něco mezi 1 - 1,5 rokem, který si tvůrci vytyčili na vývoj a produkci. Tedy o tento další až rok a půl by se povýšily časové údaje nahoře, abych zjistil jak dlouho na hru vlastně již čekám od té doby, co jsem za ni zaplatil... :-(

P.S. U spousty her jsem asi přece jen rád, že tu hru lépe vyvinou a otestují, ale přece jenom by mohli v kampani uvádět nějaký realističtější termín. To by ale zase přišli o část backerů kteří by kritizovali dlouhé dodací lhůty, takto ale zase tvůrce pravidelně kritizují v různých fórech, když se produkce stále zpožďuje... A jasně, Covid nikdo nepředpokládal...

30.11.2020 15:51:35 | Upraveno autorem (porovnej)

DPH
V kampani na Massive Darkness 2 se ted docela resi, ze se backerum pripocitava DPH za hru + postovne (bezna praxe v EU), i kdyz avizovano bylo "EU friendly shipping". Je mozne, ze to ted budou mit vsechny projekty a DPH se bude doplacet extra (nevim, jak firmy se sidlem v EU, jestli ty musi na KS uvadet cenu vcetne DPH).

13.1.2021 11:09:38

kumas
To jsem zvědavý, jestli bude CMON vyžadovat nějaký poplatek navíc i u starších her, např. Trudvang, když už jejich PM proběhl a lidé zaplatili... Nejsem z toho úplně moudrý, ale nějak jsem z těch diskuzí pochopil že od roku 2021 bude EU vyžadovat jiný způsob prokázání placení cla a DPH, takže pokud je to nyní pro CMON nevýhodné a tratil by na tom, tak se to jistě dotkne všech jeho dosud nevydaných her...

13.1.2021 12:03:08

Brexit
No hlavně ještě bůhví jak to všechno ovlivní brexit. Posledně jsem se koukal na trasu lodě, která vezla věci z Číny. A jestli jsem se koukal správně, tak to stejně nakonec šlo přes nějaké anglické překladiště. A potom až do Rotterdamu / Hamburku.

13.1.2021 13:01:23

@MikeDundee
To s tím DPH je účinné až od 1.7.2021 uvádí samotný CMON a protože se Massive Darkness 2 bude doručovat až po tomto datu, tak to musejí nově prokázat. U her doručenych do 1.7. se nic nemění jak jsem pochopil.

Hodně backerů tam píše, že chtějí kompletní refundaci a někteří chtějí po Kickstarteru ať to řeší jako netransparentní jednání nebo tak něco.

V novém PM mi to zatím Massive Darkness nenabízí, tak nevím co přesně to bude znamenat.

A brexit samotný je také otázka co se bude dít v praxi , protože něco mi přišlo přes Anglii.

13.1.2021 13:43:43

darkw
OK. Ale např. u toho Trudvangu mají minimálně roční skluz, takže budou doručovat v ideálním případě až lednu 2022, takže tam jim to také zhatí nová pravidla...

13.1.2021 13:57:45

darkw
DPH se odvádělo vždycky. Takže buď CMON podváděl a od 1.7.2021 už to nepůjde, nebo (což je pravděpodobnější) to teď podporovatelům prostě extra vyúčtoval, na což ale měl upozornit na KS (jako to dělají např. Starling games a Greater Than Games).

15.1.2021 11:52:43

2021
Tak copak tam mate vyhlednute pro 2021.

Za mě se těším na Victorum od Chip Theory Games.

A pak jsem si rikal, ze tam toho naštěstí zas tak moc není... nez jsem sjel BGG a KS, které nas čekají.

A určitě budu věnovat pozornost nasledujicim kouskům:
Distilled
Kingdom Rush: Elemental Uprising
Followers
Sankokushin: Five Sacrifices
Lands of Galzyr
Adventure Ink: Five Factions of Filigree.


21.1.2021 15:15:26 | Upraveno autorem (porovnej)

2021

Letos se chci venovat hlavne solovkam, takze to zatim vychazi takhle:

Hoplomachus victorum od Chip theory
Maquis
Kingdom rush elemental uprising
Orchard

21.1.2021 15:32:04

2021
Jeste uvidim jak to bude s uctovanim VAT od vydavatelu. Ale rikam si ze letos spis usetrim. V cestine vyjdou pecky jako COC nebo smrt kveten kostka :) nemluve o tom ze 11 projektu mam stale na ceste.

..DeskoHerky Teplice..

21.1.2021 15:32:36

2021
Za mě zatím jen
Agent Smersh Epic Edition
Kingdoms Forlorn (jestli vůbec půjde v tomto roce...)

ale určitě se v průběhu roku objeví ještě něco :-)

21.1.2021 15:49:42

2021
Sankokushin: Five Sacrifices
Agemonia

21.1.2021 16:08:35

2021
Hoplomachus victorum od Chip theory





"I want to play a game." Jigsaw

21.1.2021 16:31:04

2021
ISS Vanguard (backnuto)
Age of Dogfights: WWII (nejspíše neodolám)

Jinak se budu asi držet při zemi. Musím trochu šetřit.
Ale přibudou určitě nějaké česky vydané hry, které mám už vyhlídnuté. Celkově mi připadá, že tento rok bude hodně zajímavý, co se připravovaných deskovek týče.

21.1.2021 16:32:18

2021
Aeon's End: Legacy of Gravehold
a možná Star Realms: Rise of Empire

21.1.2021 16:45:14

2022

Spousta novinek v příštím roce.

https://www.youtube.com/watch?v=YcrXqMDHbAY&t=1510s

Co vás zaujalo ?

Já jsem zvědavý na Kingdoms Forlorn, uvidíme jestli se objeví něco nového pro Oathsworn (pro ten má být minimálně reprint) a koutkem oka budu sledovat Anastyr od Mythic Games.

17.12.2021 23:05:19

Nevěřím v reprint Oathswornu, první budou chtít dokončit první kampaň… což je zatím daleko, navíc shipping issue.. 

18.12.2021 07:25:33

@Design V posledním update v komentářích Shadowborne reagují: “Sorry, production numbers finalised but there will be another chance to get it next year when we run the second campaign.”

18.12.2021 12:54:36

2022

Z toho videa od KoA budu pokukovat po:

The Dark Quarter - líbí se mi téma a art. O hře samotné zatím nic nevím.

Anastyr - side-scrolling brawler? Jsem hodně zvědavý.

HoMaM 3 - uvidíme, co s tímhle vymyslí. Bojím se, páč deskovky podle videoher většinou moc nedopadnou, ale rád se nechám překvapit.

Slay the Spire - stejné obavy jako u HoMaM, ale na kampaň určitě mrknu.

Kingdoms Forlorn - Aeon Trespass se mi líbil světem a explorací, ale nelíbil se mi soubojový systém (nakonec jsem nebacknul), tak uvidím, jak moc podobný bude.

Oathsworn - mám backnutý první KS a hodně se těším. Rozhodně kouknu, co si pro nás připraví v druhém kole.

 

A pak tu mám ještě nějaké follownuté projekty na KS/Gamefound (myslím, že o všech už KoA mluvil v nějakých předcházejících videích):

League of Dungeoneers

Behemoth: Rise of Shadow

Forgotten Legends : The Worm Emperor

Spellbound: Descent into Darkness

Kingdom Come: Deliverance

23.12.2021 16:33:01 | Upraveno autorem (porovnej)

2021

Tak se dívám na bilanci za tento rok a myslel jsem si, že jsem se šetřil o dost víc :-)

Dohromady podpořeno 20 projektů. 

Z toho teda 7 není přímo pro mě, ale i tak jich zůstává krásných 13 pro mě. A to se ještě dívám po nějakých late pledge u větších projektů..

Jinak přímo na Gamefoundu jsem z toho podpořil 5 kousků. 

Největší radost mám asi z rozšíření k Adventure Tactics, V-Commandos a Mythwind.

Třešničkou je komplet Hexplore It.

 

Tak jsem zvědav jak to bude chodit ;-)

 

 

25.12.2021 11:56:31 | Upraveno autorem (porovnej)

@martinsun Já chtěl letos opravdu začít šetřit, ale s 12 projekty jsem hluboce překročil své původní plány ;-) 

Největší radost mám asi z Hexplore, Lands of Galzyr, Soul Raiders a dalším doplňkům k Tanares Adventures…

25.12.2021 13:12:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Ja v lete 2021 s deskovkama zacal, takze jsem zatim podporil jen tri projekty

ISS Vanguard

Lords of Ragnarok

The Witcher: Old world

2.1.2022 16:57:42

Vybíráme z Bazaru

Zajíček v své jamce
Zajíček v své jamce
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas