nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Backeři mezi námi

Ahoj, dívám se na to kolik z nás tu backuje různé projekty na KS.

A říkám si, že by bylo dobré o sobě vědět.
Ať už jen z toho důvodu, že je někdy dobré se poradit s někým "z oboru":-) Nebo taky kvůli tomu, že ne vždy chci celou hru a mohl bych se svézt s jiným backerem a tím výrazně ušetříme za poštovné oba.

Proto zahřívací otázka: Kolik máte podpořených projektů na KS?

Já zatím 10.

Martin


17.7.2019 12:19:58

Ankh


Tak ten naštěstí končí u jiného člověka v naší skupině:-) přeci jenom nemusím mít pořád všechno co se mi líbí :-)

11.9.2019 14:06:51

:)

Včera jsem si všimnul na facebooku monolithu oznámení z července "conan is back" Je tam tuším na to trojciferné množství reakcí, mezi nimi i dotaz zda bude dříve mythic battle ragnarock. Následuje lehce filosofická zdvořilostí odpověď monolithu, ze které nezávazně usuzuji, že conan bude jejich další KS. Vzhledem k tomu, že pro tento rok má práva na conana konkurenční společnost (měla nedávno ks a byl cancel kampaně) a v lednu je pětileté výročí, spekuluje se o ks v lednu 2020. Z rozhovoru nejméně rok nazpět mám zafixováno, že vývoj versus modu do batmana je stál obrovské množství sil a času (čti peněz) kdy s tím nepočítali, a aby na tom vydělali vrazí jej i do conana. Ostatně rok nazpět vykřikovali, že další KS bude co nejdříve, ale práva pro tento rok získala konkurence tak bylo ticho po pěšině a pak na foru nesměle zmíněno, že to letos vydat nemohou, ale s nositeli práv mají nadstandartní vztahy. Kdyby tu hru chtěli pohřbít tak ji nepodporují na webu, kompédii apod.
Očekává se versus mod, kampaňová expanze, v posledním kompediu jsou údajně koop pravidla. Nemělo by se jednat o novou edici, která by materiál co máte vylila do kanálu.

Na ten leden 2020 usuzuji proto, že z jejich dávných příspěvků mám za to, že kdyby mohli tak tu KS kampaň chtěli udělat už počátkem tohoto roku. Když mrknete do ciziny na net tak ten základní box vyprodávají.

Takže zpět k tématu. Doporučuji sledovat videa king of average a tantrum house obsahující souhrny co se chystá na KS, abyste nezbankrotovali. Nejzajímavější je pro mně king of average, který zveřejnuje i kde ještě je možný late pledge a drby co se chystá v následujícíh měsících, zpravidla je to zaměřeno na velké hry hemžící se figurkami.

Občas tady strhávám hry u kterých běží kampaně. Ony nejsou nutně špatné, jen toho vychází strašně moc a pomalu se suneme s poštovným ke 150 dolarům za hru jako minimu.

Jednoduchá rada zní, backěnte early bird, mrkněte na net co se chystá, strhejte na foru hru, dropněte pledge, protože budou lepší.

Upraveno autorem (porovnej)

11.9.2019 07:57:36

martinsun

Myslím, že zapomínáš na Ankh od CMONu :-) Bude ke konci roku

11.9.2019 07:05:44

martinsun

Já jsem rád, když na své hry najdu druhého spoluhráče :-) Takže na KS už backuju pouze dvojkovky nebo takové, které se dají hrát sólo (což Aeon, Oathsworn i Isofarian splňují).

10.9.2019 19:51:53

MikeDundee

Stronghold mě taky vždy lákal, nakonec mě odradilo to, že je to jen dvojkovka. Od AtE čekám, větší řežbu ve více lidech.. :-)

10.9.2019 16:34:48

martinsun

Tak tak, podzim je úrodný :-)
Aeons Trespass, Isofarian Guard, Oathsworn za mě také :-)
After the Empire vypadá moc pěkně, ale bojím se, abych to měl s kým hrát. Stronghold s podobnou tematikou mi leží ve skříni...

10.9.2019 15:56:21

Podzimní úroda

Tak se nám ten podzim pěkně rozjíždí.
Včera jsem backnul Aeons Trespass, minulý týden After the Empire, dnes možná Isofarian Guard a v říjnu Oathsworn a nejspíš i Village Attacks.

Jen doufám že už nepřijde Žádné další překvapení :-)

Upraveno autorem (porovnej)

10.9.2019 15:35:05

nedočkání se hry

A někteří, jako já v případě Unbroken se třeba nedočkají nikdy :(

30.8.2019 13:54:42

Čekání na hru

Upřímně řečeno, sice nejsem na KS dlouho a zatím to není podpořené osobní zkušeností, ale čekání na hru mi vůbec nevadí, tedy za předpokladu, že vydavatel dodrží termín. Nejsem tak naivní, abych věřil tomu, že se to vždy podaří, ale aspoň u 50 % her věřím, že ano. Všechny tituly (resp. s výjimkou Successors), které jsem backnul, jsou s dodáním v řádu měsíců, takže když to bude chodit průběžně a všechno budu mít do roka (Successors tedy až v říjnu 2020), tak budu spokojený :)

30.8.2019 07:53:25

1a2a3a4 admin
 - avatar

Zase jsem do toho spadl...

Už jsem si říkal že s KS končím, systém teď zaplať a za rok či později ti to dojde mě prostě moc neláká... Přesně z toho důvodu že teď zaplatím ale nic nedostanu ano bůh ví kdy mi hra dojde ale kdoví co tou dobou bude, jak moc budu stále zapálení pro hry a kdoví co ještě....

Ale pak přijde taková pecka jako Successors (4. edice) a všechny vize o konci KS jsou fuč a mám beknuto... ;-) nezbývá než doufat že takových pecek aspoň nebude moc...
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

30.8.2019 07:29:55

Kickstarter

Když tak na to koukám, tak backuju hlavně menší hry. Teď se těším, až mi dorazí Parks, z posledních jsem backnul třeba Trial By Trolley a teď se mi docela líbí Reigns (mobilní hra byla skvělá a karetní verze zatím vypadá dost solidně).
---
Autor hry Velryby ničí svět a Bossin' Space

29.8.2019 23:45:03

Update

Tak teď už jich mám šest - k Bloodborne, Etherfields, Sleeping Gods a Rune Stones jsem přihodil ještě Merchants Cove a Successors (obojí nejde nepodpořit :)). Ale teď si fakt dám voraz aspoň na pár (tý?)dnů ;)

29.8.2019 23:34:56

Mikedundee


No všechny drobné mušky jsem neřešil a vzal to, aspoň že tu midaru mám jen ten první akt:) jediná útěcha je, že to všechno přijde za hodně dlouho, až to už definitivně nebude kam dát :) 7th continent mě dlouho mrzel, bral jsem to jako kartku a vůbec nevěnoval pozornost, tak jsem nakonec rád za ten retail:)

25.8.2019 21:53:48

Kadylek

Nákupy her z KS beru také jako investici, nebo si to alespoň namlouvám :-) Ale nevím, jestli bych tyto hry dokázal prodat, přece jen by mě hlodalo svědomí - co když si hru budu chtít za půl roku zase zahrát ... ? :-) Musím přiznat, že jsem napůl hráč a napůl sběratel... No ale kdyby se mi něco stalo, žena hry prodá a bude v balíku :-)

Ale narozdíl od dřívějška se o trochu lépe dokážu ubránit hypům a beru jen hry o nichž jsem přesvědčen, že je budu opravdu hrát a nebudou jen drahou ozdobou v poličce, ikdyž na první pohled vypadají úžasně. Proto jsem odolal Bloodborne (to téma mi osobně nic neříká), Middara (nemám rád ten anime styl, ikdyž jinak příběhovky miluji) , Etherfields (přijde mi to moc abstraktní a z průzkumných karetek mám 7th continent a Tainted Grail). Tím nechci tyto hry nijak shazovat, pro jiného to můžou být skvělé hry, jen jsem osobně rád, že jsem našel (pro mě) nějakou mouchu, díky které trochu ušetřím ... ;-)

Tainted Grail jsem neuváděl, protože jsem jej řadil do minulého roku, jinak mám samozřejmě All in :-) 7th Continent mě taky moc mrzel, takže jsem jej nedávno zakoupil po 2 hodinovém boji ve vypadávajícím eshopu od serious pulp (až na 1 rozšíření, které už nebylo...)

25.8.2019 14:35:14

MikeDundee

Haha, z deště pod okap :)) Jinak hromadění her mě nezastavilo, dostali jsme se do té situace (hromadění, nedostatek času, “prach a pavučiny” ;)) už jen díky retailu. KS je teď jen další okno, kterým se nám do baráku valí hry :D Ale to celé je ode mě míněno jen jako žertík, nejsme na tom tak, aby nás hry zruinovaly a bereme to (já i manželka) jako koníček. A naštěstí je to pořád ještě kam dávat...ačkoli ten Bloodborne zřejmě užere hooodně skladovacích kapacit ;)). A na KS, hlavně na žádané hry v olinu, se asi dá pohlížet jako na drobnou investici. Gratuluji k těm tvým nákupům, jen tam nevidím Tainted Grail...to byl pro backery letošní instabuy, ne? Jak píšu, ke KS jsem se intenzivněji dostal až v poslední době a pokud je něco, čeho lituju, že nemám, tak právě TG (a taky trochu 7th Continentu).

25.8.2019 13:57:09

Kadylek

Maximálně svěřit kreditní kartu manželce ;-)
Ale myslím, že projdeš proměnou potom, co zjistíš, že se ti na poličce hromadí hry a nikdo je s tebou nechce hrát, nebo na ně nemáš čas...
Já letos backoval Folklore the Affliction, Sleeping Gods, Company of Heroes, Waste Knights, Trudvang Legends, Era of Tribes a ještě se chystám na Isofarian Guard, Aeon Trespass a Oathsworn :-) Backuju už ale pouze hry které mi dají zážitek ze sólo hry, nebo ve dvojici.

Upraveno autorem (porovnej)

24.8.2019 12:14:47

Backer kadylek

Ahoj, tak abych to vratil zpatky k ucelu teto diskuze, tak jsem taky backer :) Stal jsem se jim teprve nedavno, zato vcelku v intenzivnim modu (olin Bloodborne, Etherfields s miniaturami, Sleeping Gods s rozsirenim a Rune Stones s rozsirenim). Takze bych se v souvislosti s tim rad zeptal, jestli to jde klasifikovat jako zavislost a jak s tim pripadne bojovat ;)

24.8.2019 09:26:58

Village Attacks

Village Attacks - podívejte se na facebook grimlord games, je oznámena velká čínská expanze, proběhlo tam hlasování o podobě monstra do té expanze apod., moc toho tam ale zatím není

23.8.2019 10:12:35

Design

KS draft ještě není... KS má být 8.října o draftu jsem nikde zmínku neslyšel. Doufám, že mě na tom něco odradí :)

21.8.2019 19:26:30

KS draft

máte někdo odkaz na KS draft toho Oathsworn o kterém všichni mluví... taky jsem doufal, že už letos nic nebacknu .. už čekám 8 her ...

21.8.2019 15:22:18

Oathsworn Into the deepwood

kdo tu psal o téhle hře ?
Oathsworn Into the deepwood

Koukal jsem na nějaká videa z genconu a vypadá to pěkně, příběhová kniha o 200k slovech ? (prý asi jako Harry P.). Miniatury v krabici o velikosti Gloomhavenu.. hm, nevim kdo to bude barvit a ještě k tomu až potom, co se v knize příběhů dočtete, kterou krabičku otevřít, ale vypadají pěkně.
Dobrý je, že budou dávat možnost backnout se standees monster okolo 100 dolarů. Jen jsem koukal, že zatím nemají nic za sebou.. .ale to Childers neměl taky. Jméno neznám, ale knihu příběhů prý píše někdo, kdo dělá pro GW knížky, tak by to nemuselo být špatný. Asi k tomu bude i nějaké audio CD, protože se tam zmiňovali o tom, že Lord Mormont ze hry o trůny jim namluvil nějaké hlášky, nebo předčítá. .... tak díky, to jsem už letos nic nechtěl na ks

21.8.2019 15:16:04

Village Attacks


Jsou to je střípky. Když jsem se Autorů ptal ji to vypadá s malými rozšiřky pro VA v AJ tak mi odpověděli, že na podzim bude na KS něco velkého...

Pak byl někde nějaký čínský obrázek s nápisem, který vypadá, že dodá nějaká nová monstra a snad i něco víc. Podle mě ve stylu Egyptského rozšíření...

21.8.2019 14:24:01

Martinsun

Můžeš upřesnit info k Village Attacks? To se chystají nová rozšíření na KS ? To mě dost zajímá. Díky

21.8.2019 13:02:55

Fleder

Podzim se blíží a je fakt, že občas se na KS objeví novinky, které mě moc lákají, a o kterých jsem nic netušil dopředu.

Poslední jsou:
Adventure Tactics- zde mi to hodně připomíná zjednodušený podstatně rychlejší Gloomhaven a to se mi dost líbí.
Nicméně zde nejspíš odolám a uvidím jestli to půjde do retailu.

After the Empire - tady bude odolavani poněkud horší. Workerplacement spojený s Tower defense je přesně něco, co by mě mohlo pohltit. Uvidím jak bude vypadat znovuspuštění na KS.

A stejně tak mám v merku obě dvě velké podzimní nadílky: Oathsworn í Aeon. :-) Tady hodně uvidím co se tu prisype přímo v kampani.

A ještě má být rozšíření z Číny na Village Attacks...

Takže vybírat bude vážně z čeho..
Teď jen nezahučet rovnou do všeho..:-)


21.8.2019 12:08:25

Martinsun - plány

Můj podzimně-zimní plán byl
1/ výběr jedné ze dvou her velkých příběhovek - buď Oathsworn Into the deepwood /jako klasická fantasy/ nebo Aeon Trespas Odyssey /jako staré postkatastrofické Řecko/
2/ Ankh od CMONu /uvidíme podle ceny a jak zas přestřelí poštu, plus mechanismy atd atd/
3/ a tedka mi do toho vlezl i Hexplore, který vypadá zajímavě a já tenhle typ her mám rád.

Jo a stále mám nedotažený pledge manažer na 1 GBP pro Everrain a přemýšlím nad addony k Salomon Kane.
No na to, že jsem chtěl max. 2 věci...se to nějak zaplnilo :-D

20.8.2019 16:44:27