Backeři mezi námi

Ahoj, dívám se na to kolik z nás tu backuje různé projekty na KS.

A říkám si, že by bylo dobré o sobě vědět.
Ať už jen z toho důvodu, že je někdy dobré se poradit s někým "z oboru":-) Nebo taky kvůli tomu, že ne vždy chci celou hru a mohl bych se svézt s jiným backerem a tím výrazně ušetříme za poštovné oba.

Proto zahřívací otázka: Kolik máte podpořených projektů na KS?

Já zatím 10.

Martin


17.7.2019 12:19:58

3+1
Já jsem KS nováček, takže mé nadšení/zklamání se ukáže spíše až po květnu 2020 :D Zlomil mne Bloodborne a jako fanda PS4 předlohy jsem nakonec neodolal a šel do All-in. Nedlouho poté mne zlákal i Trick Shot: Ice Hockey Board Game.
A do třetice jsem přihodil minimální pledge na Batman: Gotham City Chronicles Season 2, kde vezmu několik expanzí a figurek... jen ještě váhám s potvrzením orderu v pledge manageru. Furt všude čtu, jak kvůli Borise Johnsona klesá libra a přitom v mé bance furt libra (i dolar) s každým dnem dlouhodobě stoupá :D Tak nevím...

To je paradoxně to, co mne zatím na KS štve nejvíce, ten kurz. Nějak se nejsem schopen dopočítat, kolik mne to nakonec bude stát v přepočtu na CZK. Posledně, když jsem něco pořizoval, tak byla možná platba jen přes PayPal, tentokrát jsem tam dal, že chci zvolit kurz mé banky (ten byl cca 26,3), zaplatím, kouknu, že mi to bloklo částku rovnou kurzu 28 něco. A po pár dnech mi to nakonec strhlo částku s kurzem 29,5, tudíž jsem nakonec zaplatil o pár set navíc, což mne docela nakrklo a už fakt nevím, podle čeho se tedy řídit.

Nicméně co se týče budoucnosti, tak uvažuji na Etherfields, i když to není tedy úplně must have.

2.8.2019 17:51:49

Platby

Zrovna nedávnou jsem řešil něco podobného. Dal jsem platbu, proběhla blokace částky v Kč. Říkám si jo, to je docela solidní kurz za Euro (nějakých 25,63). Pak se asi po měsíci náhodou podívám a mám ztrženou částku asi o 150 Kč vyšší.
Jako není to zase tak moc, ale když se na to podívám tak je to skoro 6 éček...
Tak nevím jestli jsou v tom i nějaké bankovní poplatky nebo co...
Děláte někdo v bance? Nebo s tím máte víc zkušeností?

2.8.2019 18:11:20

kreditka vs debet
když backuju něco kolem litru tak neřeším.. ale když beru group pledge tak platím debetkou, má většinou lepší kurz než kreditka ... pokud máš více karet tak si projeď i jaké kurzy má která banka... jsou tam celkem rozdíly :)

2.8.2019 19:57:27

Revolut
Na Dobrý kurz si pořiďte revolut, je to skvělé, nemůžu si vynachválit. Pokud máte strach z cizí banky, tak myslím MBAnk dělala teď nějakou mbank svět kartu...

Tady odkaz pro kartu zdarma, to se rovná všechno zdarma. Jo nic z toho nemám :)
https://revolut.com/referral/josefe3h

2.8.2019 21:56:49 | Upraveno autorem (porovnej)

PnP
Já mám 17 projektů, ale u 10 z nich mám podpořenou jen PnP verzi. To mi přijde jako velká výhoda Kickstarteru, později už ty PnP soubory nejdou sehnat. Člověk si trochu "zamodelaří", neplatí poštovné a hru hraje o několik měsíců dřív:-). A třeba za 1 dolar má skvělou hru jako Crimson Company.

8.8.2019 13:31:31

DD

Kurzy
Ohledne kurzu zde:
https://www.mesec.cz/clanky/test-kurzu-platebnich-karet-vcetne-fintechu-curve-revolut-twisto/?ic=kolotoc-header&icc=test-kurzu-platebnich-karet-vcetne-fintechu-curve-revolut-twisto

Jednoznacne tam vitezi Revolut, pripadne Curve. Oba fintechy pouzivaji mezibankovni kurzy. Jinak na 100EURech jsou rozdily az treba 80Kc u nekterych bank.


8.8.2019 14:02:33

Revolut
Tak jsem si dnes založil účet a uvidím jestli tam bude nejaka úspora.

S tím co se teď na podzim mám na KS přivalit se mi to nejspíš bude hodit.

Co vy a vaše plány na takové to podzimní KS backovaní? :-)

20.8.2019 15:59:03

Martinsun - plány
Můj podzimně-zimní plán byl
1/ výběr jedné ze dvou her velkých příběhovek - buď Oathsworn Into the deepwood /jako klasická fantasy/ nebo Aeon Trespas Odyssey /jako staré postkatastrofické Řecko/
2/ Ankh od CMONu /uvidíme podle ceny a jak zas přestřelí poštu, plus mechanismy atd atd/
3/ a tedka mi do toho vlezl i Hexplore, který vypadá zajímavě a já tenhle typ her mám rád.

Jo a stále mám nedotažený pledge manažer na 1 GBP pro Everrain a přemýšlím nad addony k Salomon Kane.
No na to, že jsem chtěl max. 2 věci...se to nějak zaplnilo :-D

20.8.2019 16:44:27

Fleder
Podzim se blíží a je fakt, že občas se na KS objeví novinky, které mě moc lákají, a o kterých jsem nic netušil dopředu.

Poslední jsou:
Adventure Tactics- zde mi to hodně připomíná zjednodušený podstatně rychlejší Gloomhaven a to se mi dost líbí.
Nicméně zde nejspíš odolám a uvidím jestli to půjde do retailu.

After the Empire - tady bude odolavani poněkud horší. Workerplacement spojený s Tower defense je přesně něco, co by mě mohlo pohltit. Uvidím jak bude vypadat znovuspuštění na KS.

A stejně tak mám v merku obě dvě velké podzimní nadílky: Oathsworn í Aeon. :-) Tady hodně uvidím co se tu prisype přímo v kampani.

A ještě má být rozšíření z Číny na Village Attacks...

Takže vybírat bude vážně z čeho..
Teď jen nezahučet rovnou do všeho..:-)


21.8.2019 12:08:25

Martinsun
Můžeš upřesnit info k Village Attacks? To se chystají nová rozšíření na KS ? To mě dost zajímá. Díky

21.8.2019 13:02:55

Village Attacks

Jsou to je střípky. Když jsem se Autorů ptal ji to vypadá s malými rozšiřky pro VA v AJ tak mi odpověděli, že na podzim bude na KS něco velkého...

Pak byl někde nějaký čínský obrázek s nápisem, který vypadá, že dodá nějaká nová monstra a snad i něco víc. Podle mě ve stylu Egyptského rozšíření...

21.8.2019 14:24:01

Oathsworn Into the deepwood
kdo tu psal o téhle hře ?
Oathsworn Into the deepwood

Koukal jsem na nějaká videa z genconu a vypadá to pěkně, příběhová kniha o 200k slovech ? (prý asi jako Harry P.). Miniatury v krabici o velikosti Gloomhavenu.. hm, nevim kdo to bude barvit a ještě k tomu až potom, co se v knize příběhů dočtete, kterou krabičku otevřít, ale vypadají pěkně.
Dobrý je, že budou dávat možnost backnout se standees monster okolo 100 dolarů. Jen jsem koukal, že zatím nemají nic za sebou.. .ale to Childers neměl taky. Jméno neznám, ale knihu příběhů prý píše někdo, kdo dělá pro GW knížky, tak by to nemuselo být špatný. Asi k tomu bude i nějaké audio CD, protože se tam zmiňovali o tom, že Lord Mormont ze hry o trůny jim namluvil nějaké hlášky, nebo předčítá. .... tak díky, to jsem už letos nic nechtěl na ks

21.8.2019 15:16:04

KS draft
máte někdo odkaz na KS draft toho Oathsworn o kterém všichni mluví... taky jsem doufal, že už letos nic nebacknu .. už čekám 8 her ...

21.8.2019 15:22:18

Design
KS draft ještě není... KS má být 8.října o draftu jsem nikde zmínku neslyšel. Doufám, že mě na tom něco odradí :)

21.8.2019 19:26:30

Village Attacks
Village Attacks - podívejte se na facebook grimlord games, je oznámena velká čínská expanze, proběhlo tam hlasování o podobě monstra do té expanze apod., moc toho tam ale zatím není

23.8.2019 10:12:35

Backer kadylek
Ahoj, tak abych to vratil zpatky k ucelu teto diskuze, tak jsem taky backer :) Stal jsem se jim teprve nedavno, zato vcelku v intenzivnim modu (olin Bloodborne, Etherfields s miniaturami, Sleeping Gods s rozsirenim a Rune Stones s rozsirenim). Takze bych se v souvislosti s tim rad zeptal, jestli to jde klasifikovat jako zavislost a jak s tim pripadne bojovat ;)

24.8.2019 09:26:58

Kadylek
Maximálně svěřit kreditní kartu manželce ;-)
Ale myslím, že projdeš proměnou potom, co zjistíš, že se ti na poličce hromadí hry a nikdo je s tebou nechce hrát, nebo na ně nemáš čas...
Já letos backoval Folklore the Affliction, Sleeping Gods, Company of Heroes, Waste Knights, Trudvang Legends, Era of Tribes a ještě se chystám na Isofarian Guard, Aeon Trespass a Oathsworn :-) Backuju už ale pouze hry které mi dají zážitek ze sólo hry, nebo ve dvojici.

24.8.2019 12:14:47 | Upraveno autorem (porovnej)

MikeDundee
Haha, z deště pod okap :)) Jinak hromadění her mě nezastavilo, dostali jsme se do té situace (hromadění, nedostatek času, “prach a pavučiny” ;)) už jen díky retailu. KS je teď jen další okno, kterým se nám do baráku valí hry :D Ale to celé je ode mě míněno jen jako žertík, nejsme na tom tak, aby nás hry zruinovaly a bereme to (já i manželka) jako koníček. A naštěstí je to pořád ještě kam dávat...ačkoli ten Bloodborne zřejmě užere hooodně skladovacích kapacit ;)). A na KS, hlavně na žádané hry v olinu, se asi dá pohlížet jako na drobnou investici. Gratuluji k těm tvým nákupům, jen tam nevidím Tainted Grail...to byl pro backery letošní instabuy, ne? Jak píšu, ke KS jsem se intenzivněji dostal až v poslední době a pokud je něco, čeho lituju, že nemám, tak právě TG (a taky trochu 7th Continentu).

25.8.2019 13:57:09

Kadylek
Nákupy her z KS beru také jako investici, nebo si to alespoň namlouvám :-) Ale nevím, jestli bych tyto hry dokázal prodat, přece jen by mě hlodalo svědomí - co když si hru budu chtít za půl roku zase zahrát ... ? :-) Musím přiznat, že jsem napůl hráč a napůl sběratel... No ale kdyby se mi něco stalo, žena hry prodá a bude v balíku :-)

Ale narozdíl od dřívějška se o trochu lépe dokážu ubránit hypům a beru jen hry o nichž jsem přesvědčen, že je budu opravdu hrát a nebudou jen drahou ozdobou v poličce, ikdyž na první pohled vypadají úžasně. Proto jsem odolal Bloodborne (to téma mi osobně nic neříká), Middara (nemám rád ten anime styl, ikdyž jinak příběhovky miluji) , Etherfields (přijde mi to moc abstraktní a z průzkumných karetek mám 7th continent a Tainted Grail). Tím nechci tyto hry nijak shazovat, pro jiného to můžou být skvělé hry, jen jsem osobně rád, že jsem našel (pro mě) nějakou mouchu, díky které trochu ušetřím ... ;-)

Tainted Grail jsem neuváděl, protože jsem jej řadil do minulého roku, jinak mám samozřejmě All in :-) 7th Continent mě taky moc mrzel, takže jsem jej nedávno zakoupil po 2 hodinovém boji ve vypadávajícím eshopu od serious pulp (až na 1 rozšíření, které už nebylo...)

25.8.2019 14:35:14

Mikedundee

No všechny drobné mušky jsem neřešil a vzal to, aspoň že tu midaru mám jen ten první akt:) jediná útěcha je, že to všechno přijde za hodně dlouho, až to už definitivně nebude kam dát :) 7th continent mě dlouho mrzel, bral jsem to jako kartku a vůbec nevěnoval pozornost, tak jsem nakonec rád za ten retail:)

25.8.2019 21:53:48

Update
Tak teď už jich mám šest - k Bloodborne, Etherfields, Sleeping Gods a Rune Stones jsem přihodil ještě Merchants Cove a Successors (obojí nejde nepodpořit :)). Ale teď si fakt dám voraz aspoň na pár (tý?)dnů ;)

29.8.2019 23:34:56

Kickstarter
Když tak na to koukám, tak backuju hlavně menší hry. Teď se těším, až mi dorazí Parks, z posledních jsem backnul třeba Trial By Trolley a teď se mi docela líbí Reigns (mobilní hra byla skvělá a karetní verze zatím vypadá dost solidně).
---
Autor hry Velryby ničí svět a Bossin' Space

29.8.2019 23:45:03

Zase jsem do toho spadl...
Už jsem si říkal že s KS končím, systém teď zaplať a za rok či později ti to dojde mě prostě moc neláká... Přesně z toho důvodu že teď zaplatím ale nic nedostanu ano bůh ví kdy mi hra dojde ale kdoví co tou dobou bude, jak moc budu stále zapálení pro hry a kdoví co ještě....

Ale pak přijde taková pecka jako Successors (4. edice) a všechny vize o konci KS jsou fuč a mám beknuto... ;-) nezbývá než doufat že takových pecek aspoň nebude moc...
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

30.8.2019 07:29:55

Čekání na hru
Upřímně řečeno, sice nejsem na KS dlouho a zatím to není podpořené osobní zkušeností, ale čekání na hru mi vůbec nevadí, tedy za předpokladu, že vydavatel dodrží termín. Nejsem tak naivní, abych věřil tomu, že se to vždy podaří, ale aspoň u 50 % her věřím, že ano. Všechny tituly (resp. s výjimkou Successors), které jsem backnul, jsou s dodáním v řádu měsíců, takže když to bude chodit průběžně a všechno budu mít do roka (Successors tedy až v říjnu 2020), tak budu spokojený :)

30.8.2019 07:53:25

nedočkání se hry
A někteří, jako já v případě Unbroken se třeba nedočkají nikdy :(

30.8.2019 13:54:42

Vybíráme z Bazaru

Vítejte na měsíci - vo fólii
Vítejte na měsíci - vo fólii
Akt. cena: 720 Kč
Končí za: 15 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas