Backeři mezi námi

Ahoj, dívám se na to kolik z nás tu backuje různé projekty na KS.

A říkám si, že by bylo dobré o sobě vědět.
Ať už jen z toho důvodu, že je někdy dobré se poradit s někým "z oboru":-) Nebo taky kvůli tomu, že ne vždy chci celou hru a mohl bych se svézt s jiným backerem a tím výrazně ušetříme za poštovné oba.

Proto zahřívací otázka: Kolik máte podpořených projektů na KS?

Já zatím 10.

Martin


17.7.2019 12:19:58

3

Shardhunters
Dungeon drop
Roll player fiends&familiars

Jelikož nemám skoro nikoho s kým hrát tak víc projektů nemá smysl :-(

22.7.2019 12:18:15

KS
Kingdom Death: Monster - tam to ještě asi pár let bude trvat než bude vše hotové, ale to je asi i plus, kdyby to bylo vše najednou tak mě to zavalí :)

obaly od Mage - totálně nezvládnutý KS, musel jsem připlácet ještě další poštovné abych z nich s víc jak ročním zpožděním svoje obaly dostal

obaly Paladin - bez problémů

Hry co jinak na KS vychází mě moc neberou nebo mi stačí dodatečně pořešit v retailu (Aeon´s End, Star Realms), takže do budoucna spíš už jen nějaké to herní příslušenství.

22.7.2019 12:34:06

KS
Já mám zatím 24 a 2 čerstvé (Middaru a Ehterfields).
Zatím vše dorazilo +- v pohodě.

22.7.2019 21:36:28

KS

Mě taky osobně lákají větší projekty. Akorát je tam nebezpečí růstu ceny při tom kolik a jaké tam přidávají add-ons.
Krásný příklad je teď Middara. Zatím se držím jen na prvním aktu, ale je to náročné na něm jen zůstat. Nicméně plná palba a jsme na 10 litrech...
Zase ten styl vyprávění, který mi silně připomíná série Final Fantasy je jedinečný...
Tak teď babo teď.

Na podzim mě laka Oathsworn. A naštěstí jsem teď odolal Etherfields:-)

Jinak mám group pledge na Kingdom Rush - zaplatil jsem ji celou a po ostatních nic nechci dokud to nebudu mít doma ;-)

22.7.2019 21:38:39

len pár...
Ja som prispel len na pár projektov. 4 som išiel solo, resp. dve kopie ešte pre niekoho. Na dve som sa pridal do hromadného pledge. Skôr pozerám inovatívne hry kde nie je hromada plastu a nestoja majland. Plus mi musí byť sympatická grafika a vizuál obecne. A ešte jazyková nezávislosť alebo teda minimum textu. Predsalen sa chystám hrať aj s deckami... :)

22.7.2019 22:04:54

KS
Já zatím podpořil 17 projektů. Z toho mi zatím dorazily pouze 3, prakticky vše co jsem backoval chytlo velké zpoždění (takže 7 dalších her jsem už měl mít doma, ale nemám). U 3 jsem se účastil/účastním group pledge. U 2 projektů vím, že se jednalo o krátkodobé pomatení smyslů a půjdou do bazaru.

Jinak poslední dobou backuju už jen hry, které jsou buď rodinné, nebo se dají hrát i sólo ( absence spoluhráčů znalých angličtiny ). Hlavně to jsou různé fantasy / RPG / vyprávěcí hry. Bohužel trpím syndromem kompletismu :-), takže se v poslední době hodně rozhoduji, jestli ta hra stojí za to a jestli bych ji měl s kým hrát. Pokud je sebemenší náznak pochyb, tak nebackuji, jinak jdu většinou do All-in, protože ty expanze a vylepšení prostě chci mít ;-) Nelituji pak, když ta hra vyjde česky (ale s minimální vyhlídkou na expanze).
Proto jsem vynechal Middaru (to téma a grafika mě strašně irituje) a Etherfields (moc abstraktní a neuchopitelné).
Naopak tento rok jistě počítám s Trudvang Legends, Oathsworn into the Deepwood, Isofarian Guard, Sleeping Gods.

22.7.2019 22:15:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Príliš veľa :(
aj keď takú tretinu som podporila sumou menšou ako 10 dolárov.

Je ťažké zbaviť sa pri Kickstarteroch pocitu, že "toto musím mať všetko" a "toto je jedinečná šanca, ako to získať" :) Pár takých "must have" som oľutovala a do veľkolepých a nákladných projektov už nechcem ísť.

Ale sú hry, najmä maličké sólovky ako Black Sonata alebo Assembly, pri ktorých som veľmi rada, že ich mám.

26.7.2019 13:12:02 | Upraveno autorem (porovnej)

51
Něco málo z toho nejsou deskovky. A takových her 10-15 u jiných v hromadné pledge. Proti KS nic nemám, ale už celkově kupuju méně her a víc zvažuju, jestli nepočkat na retail. Ve výsledku těch her, kde "potřebuju" KS verzi zase tak moc není. Na druhou stranu občas rád podpořím autora nebo vydavatele.

Zatím jsem dostal všechny hry a z těch na kterých se pracuje, žádná nevypadá jako průšvih. Nejdelší zpoždění měl Sorcerer, téměř rok, navíc téměř bez komunikace, takže WWG už ne, pár dalších mám taky na blacklistu poté co měli problémy, byť sem nebyl backer.

KS je samozřejmě hodně o marketingu, někdy až o manipulaci (teď nebo nikdy, tohle už neseženu atp...), s tím je potřeba umět pracovat, jinak tam člověk může zahučet jako do rulety. Na druhou stranu je hezké, když má člověk vánoce x-krát do roka a když něco příjde po roce od zaplacení, člověk už na ty prachy nemyslí a užívá si to, jako by to bylo zadarmo (skoro). :D

26.7.2019 22:26:50

92
Já už mám doma více jak polovinu věcí co jsem backnul cca 50, nicméně nejdéle asi čekám na Siege of Citadel + zbytek Dark Souls. Jinak víceméně všechno nemělo nijak drastické zpoždění... I když to tak nevypadá, tak už poslední rok backuju s větší rozvahou i když musím říct, že až na 2 výjimky jsem byl s hrami zatím naprosto spokojený.

Jinak souhlasím s názorem, že je kolikrát těžké nevzít všechno, protože má člověk pocit, že to musí mít i když to vlastně nikdy nezahraje tolik, aby celý ten obsah využil. Tomu už bych říkal spíše sběratelství her než že by to člověk přímo chtěl za každou cenu hrát.

29.7.2019 14:14:14

KS podvodníci
Tak mě napadá: co vlastně komukoli brání hodit na Kickstarter nějakej totální podvod, aniž by reálně plánoval cokoli kdykoli reálně vyrobit a poslat? Posledních pár pokusů něco backnout končí fakt tragicky:

Bloodborne: zvednutí poštovnýho a nulová komunikace
Super Fantasy Brawl: poštovný se zvedne na trojnásobek a pledge se nevracej (takže backer může buď doplatit, nebo ostrouhat s tím, že o prachy prostě přijde)
Everrain: tři měsíce před "doručením" a ještě ani nemají hotový pravidla, ale nepřiznaj to

S politikou Kickstarteru, že nejsou obchod a neručí za projekty, a tudíž nikdy nic nerefundujou a plná odpovědnost je na tvůrci kampaně, to totiž dopadá tak, že tvůrce kampaně si může dělat co chce a když se rozhodně prachy prostě nevrátit a zboží neposlat, tak s tím nikdo nic neudělá... Myslim, že s touhle platformou končim, provařil jsem tam tři hry že čtyř :(

31.7.2019 09:46:01

KS podvodníci
To zřejmě byl případ Overturn: Rising Sands, naštěstí to kickstarter stopl.

31.7.2019 09:54:02

:)
Ano KS funguje asi jako realitní kancelář. Když dojde na lámání chleba nezodpovídají vůbec za nic, jediná jistota je že vyinkasují svých 10%, které se nerefundují. Ten Everrain "smrděl" od začátku, Super Fantasy Brawl - na redditu jsem narazil že mají v úmyslu vydávat jednu figurku měsíčně, a na to konto to dropl, zavání to sběratelskou figurkovkou kdy nikdy základní krabice nestačí. Bloodborne - bral jsem all-in, tam překvápko nebylo, a CMON by si mohl tu svoji záměrně podhodnocenou tabulku poštovného nechat od cesty, nemám pocit že by to měli za potřebí.

31.7.2019 10:51:17

Grimlord games a Everrain
Psal jsem si s autory Everrainu ohledně jejich druhého dílka Village Attacks a komunikují docela dobře. Psali jsme si přes messenger.

Říkali, že na podzim chystají něco velkého... tak snad to nebude další odklad ER :-)

Kolik z vás to má backle?

31.7.2019 11:25:37

Grimlord a Everrain
Ta snad to "velké podzimní" bude vydání Everrainu a ne ohlášení dalšího kickstarteru an další projekt, když ještě nemají pořádně hotové dva předchozí...
Jsem v tom full-in a komunikace ze strany tvůrců mi přijde dost nedostatčná. Za rok nátlaku komunity nebyli schopní ukázat jediné pořádne gameplay video s reálnými komponenty, ani ukázat kompletní a finální verzi pravidel. Hlavně že ještě teď posílaj updaty, jak se jim krásně modelujou figurky (v době, kdy je měli dávno tisknout) :)
Ale pořád tak trochu doufám, že to alespoň v nějakém stavu vydají.
Proti tomu Super Fantasy Brawl fakt klasickej scam.

31.7.2019 11:36:10

Grimlord

Sám jsme zvědavý s čím přijdou. Jedná věc je jejich optimismus a druhá co se v reálu dostává k nám.
Jestli se Everrain povede tak tleskam. Jen doufám že nemlzi, protože zatím nemají nic použitelného, co by mohli ukázat...

Ten KS jsem minul, takže budu sledovat jak se to bude posouvat... A pak možná do toho vletim a možná taky ne...

31.7.2019 11:55:55

po 2 letech
kickstartrového šílenství... kdy bylo více zklamaní než radosti... podporuji jen jisté projekty kdy vim do čeho jdu.. a pokud by mi něco uniklo radši koupím s příplatkem od místních překupníků nebo jiných prodejců a pořád budu ve VELKEM plusu...

..Deskovky Teplice..

31.7.2019 12:06:08 | Upraveno autorem (porovnej)

:)
To Martinsun:

Mám retail krabici village attacks. Výborná hra, s nápovědou baví i pětiletého syna. Kdybych si měl tipnout tak village attacks dají na KS znovu. Ta hra zas až tak moc nevybrala, malá rozšíření jsou předražená. Myslím že padla i nějaká spolupráce z firmou dělající papírové 3d dungeony.

Že by staré dobré Ponziho schéma? :D

31.7.2019 12:23:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Village Attacks

Je fakt, že hra to je skvělá. A vzhledem k tomu, že se nyní vyprodavaji německé expanze tak to fakt vypada, že s tím půjdou na KS znovu. Nahrává tomu i fakt, že polovina anglických rozšíření je už beznadějně pryč...
Kvalita figurek je fakt parádní, o tom žádná...:-)

31.7.2019 14:07:32

:)
Tak na facebooku je nápověda k další kampani grimlord games, je psaná v čínštině a jeden backer to přeložil jako Black Emperor, Dark Court , nebude to wargame

31.7.2019 23:48:39

22
Na KS občas něco podpořím (k dnešku 22 věcí), ale snažím se to nepřehánět a dost pečlivě to zvažuju.

Vysloveně tragickou zkušenost s KS nemám, všechny věci jsem zatím dostal a ty, které ještě nedorazily, nevypadají na průšvih. Pár negativních zkušeností ale taky mám, z hlavy mě napadají hlavně tyhle dvě:

1. Star Realms Frontiers (White Wizard Games) - dost tragická komunikace, resp. splnění slibů. Asi čtyřikrát slíbili doposlat karty - poslali to až po několika měsících a několika mých (v poslední fázi dost naštvaných) urgencích (a ještě reagovali dotčeně). WWG jsem po téhle zkušenosti zařadil na blacklist.

2. Dinosaur Island (Pandasaurus Games) - tady došlo k blíže neupřesněným pochybením, které na sebe navzájem házel výrobce s distributorem (Happyshops) a které vedly k tomu, že menší část backerů (včetně mě) dostala hru s cca 4 měsíčním zpožděním oproti oproti ostatním (nejpravděpodobnější vysvětlení: Pandasaurus Games odmítli zaplatit Happyshops příplatky za to, že k distribuci mělo dojít v nejvytíženějším předvánočním období). Co hodně naštvalo byly opakované přísliby Pandasaurus Games, že poslední nevyexpedované kusy budou odeslány "do konce týdne/měsíce". To se nikdy nestalo a namísto hry pod stromeček jsem dostal hru k Velikonocům. Pandasaurus Games jsem sice úplně nezavrhl (kde byla chyba s jistotou nevím), ale hodně dobře si rozmyslím podporu jakéhokoliv jejich projektu.

1.8.2019 11:44:35

@Dansemacabre
KS skutečně není obchod a nemáš záruku, že dostaneš co čekáš, v nejhorším případě nemusíš dostat nic.

Ale je dost varovných signálů, kdy je lepší z toho vycouvat. Ale i tak se může stát, že to dopadne špatně. Každopádně když si dáváš pozor, tak se imho dá většina provarů eliminovat. S čím je potřeba počítat je zpoždění, to nemine většinu projektů, byť jsou vyjímky, třeba takový CMON, kterým lidi nakládají má většinou hru na čas, někdy i dřív. Když nic jinýho, umí si produkci a doručení naplánovat.

Mimochodem z toho co píšeš, tak Everrain ještě není odepsanej, myslím, že bude mít zpoždění, ale věřím že dopadne.

Bloodborne - za core box bylo poštovné 36USD, za all-in 45USD. Jejich odhad, to slovo odhad bych zdůraznil, byl pro core: "EUROPE: $20-$30 to most countries.". Nevím jakou s nima vedeš komunikaci, ale updaty standardně dávají. Nejsou v tom mistři světa, ale nejsou ani nejhorší.

Ten Super Fantasy Brawl - mám u Mythicu backnutýho Solomona, už posunuli release o tři čtvrtě roku, teprve doručujou Johanku, v mezičase měli KS na project Vril. Mají toho nabráno slušně a doručují teprve první hru. Já jim žádný kačky dokud nebudu mít Solomona nepošlu, byť si myslím, že to dodají, ale bude to trvat. Poštovné je voser, ale je fakt, že jde teď nahoru celkově a tím backnutím jsi přistoupil na to, že se to může změnit, nikde neslibují fix, píšou, že jde o hrubý odhad.

Když tak čtu tvoje stížnosti, KS asi nebude platforma pro tebe, ale přijde mi, že hlavním důvodem jsou tvoje vlastní očekávání, které nejsou opřené o to co ty projekty slibují.

2.8.2019 12:49:38

:)
@Dansemacabre Mythic Games psali, že si lze (výjimečně) zažádat o 100% refund, místo 85%, kvůli změně poštovného ;)

2.8.2019 14:06:48

Unbroken
Já momentálně se zálibou pročítám komenty k tomuhle.... Golden Bell Studio je jasnej podvod, kdy schema se opakuje snad pokaždý - rozešlou hru po US a Can, aby se vyhli žalobám a na zbytek kašlou. Ještě si řeknou o další love, protože už žádný nezbyly a navíc bokem vyrobí 7000 krabic pro US trh pro retail.... Odepsal jsem ztrátu a čekám na jiné vydavatele :)... U GBS už nikdy nic, je to regulérní podvod (5 KS, 5x to samé...náhoda?)

2.8.2019 14:07:54

G4nd4lf
Hele 4KS, 4 průsery. To zní jako dovolená na Kvildě. :D

2.8.2019 14:22:16

:)
To Miner:
Buď rád že toho Solomona odsunuli. Hra včetně expanzí má tisíce karet, monstrózní herní dobu a je nonlineární. Podrobně jsem sledoval kampaň a psal dotazy do chatu. Z odpovědí jsem naznal, že nemají vyřešeny základní mechaniky (např. schopnosti ctností) a pokud by to chtěli vydat v termínu, tak by betatest prakticky vůbec nehrozil. Měli hotovou jen tu výukovou kampaň jinak bylo pusto a prázdno krom grafiky.

2.8.2019 17:08:00

Vybíráme z Bazaru

Kámen, zbraně, papír II
Kámen, zbraně, papír II
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas