Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově

xxxxxxxxxo hodnoceno 346x (Seznam vlastníků)

Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

čestina

Tady v komentářích sem se dočetl že tam byli nějaké naděje na českou lokalizaci :D..víte někdo tedy teď momentálně o nějakych bližších informacích vyjde to vůbec v Cz nebo se to zavrhlo ? =)))..a celkově u toho jazyka jak si myslíte že je to jazykově náročné pro čisté hraní =)

Děkuji všem =))
17.4.2013 16:03:14

BladeBrown
Mě to zas tak složité na naučení nepřijde, po nějakých dvou třech hrách už to celkem odsýpalo,navíc stačí, když ty pravidlové detaily zná jeden hráč a ohlídá to, ale je fakt, že jsem se to neučil z pravidel, ale anglických přehledů co jsou k dispozici a pár věcí si dohledal ve FAQ, kdo je odkázán jen na češtinu asi to bude mít trošku složitější. První hry budete mít určitě delší to asi bude těch 120 minut, ale když už si to zažijete tak pak ty diskuze co podniknout nebudou tak dlouhé a dá se dostat na těch 60-90 podle počtu hráčů.

30.5.2016 11:57:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Rodinná hra?
Hraju s nehráčema i dětma a zatím dobrý.

30.5.2016 12:09:02

BladeBrown
Ještě mě napadá, že pro lepší chápaní by mohlo být dobré i video na deskofobii od Kubrta, já ho sice nevydržím poslouchat déle jak nějaké dvě minuty :) ale tak něco by to asi člověku dát mohlo, aby získal lepší přehled o tom jak to funguje při hře.

30.5.2016 12:12:33

velká krabice
Takže insert u mne taky nepřežil dopravu, nezbylo nic jiného než ho vyhodit.

Krabice je opravdu obrovská (a zbytečně, asi klasická psychologická finta "drahé zboží = velká krabice"). Žetony, kostky, figurky a ostatní drobné součásti jsem dal do GMT counter tray pořadače (toho hlubokého), celá hra se pak v pohodě vejde do krabice od Kingdom Builder: Nomads (stejné rozměry jako standardní Osadníková krabice, ale jen dvoutřetinová výška) a ještě zůstane místo.

Chtělo by to, aby se distributoři her připojili ke kampani #NeprodavejteVzduch (https://www.dtest.cz/kampane/vzduch/).

Robinson sice není tak extrémní případ jako třeba Splendor (https://boardgamegeek.com/image/1991004/splendor), ale i tak mohla být krabice menší...

30.5.2016 12:42:57

Beast Cards
Má smysl si pořizovat mini rozšíření Beast cards z BGG pro českou verzi ?
https://www.boardgamegeek.com/boardgameexpansion/149350/robinson-crusoe-adventure-cursed-island-beast-card

30.5.2016 13:21:25

Beast cards
Pokud bys objednával, tak já se přidám. Jednak se mi moc líbí design karet a mít bohatší faunu je myslím dobré..

30.5.2016 14:37:50

čtvercová krabice
Pokud dobře vidím, tak edice 2016 by měla být ve čtvercové krabici....

https://www.youtube.com/watch?v=vCH_UVcb0yY&feature=youtu.be

takže jde asi o to, že už byly vyrobený krabice a snažili se to všechno napasovat do větší. A to jaksi polští inženýři nezvládli... jak se všichni po rozbalení krabice můžeme přesvědčit.

Mě komponenty naštěstí přežily a to mi to přišlo poštou...

30.5.2016 20:33:39

Asi mám nějaký bonus za nezrušení předobjednávky v mém oblíbeném obchodě - insert neroztrhaný, žetony nevyloupané, nic nezničeného, nic nepolámaného, nezohýbaného.. Velká krabice mi nevadí, aspoň se tam vleze případné rozšíření - radši mám krabici takhle větší než třeba taková Galactica, do jejíž krabice se ta rozšíření nevejdou.
Insert je opravdu tak na zatopení v pecu, ale určitě jste na základce měli hodiny praktické výuky a dokážete nůžkama ustřihnout karton a prací s Dragem jste prošli taky.

Připadá mi, že kolem kvality komponentů této verze Robinsona je zbytečně moc vzruchu. Že je nízká gramáž karet - FFG to opravdu není, ale co? U jiných her vám stejná gramáž nevadí? Že jsou vyloupané žetony - tak to je teda fakt problém :/ Tenčí karton krabice - když se k ní nebudete chovat jako čuňata, tak ji nizničíte. Slabý insert - jo, tohle nevychytali, ale nemyslím si, že je určen pro trvalý pobyt v krabici (po otevření odstraň).

Když je cena oproti anglické verzi dvoutřetinová, tak to někde být vidět holt musí. Kdyby to stálo 1900,- tak tady bude tisíc lidí mrčet, že je to drahé. Tohle všechno píšu, protože nic zničeného nemám, ale kdyby mi taky řádil v krabici uragán, určitě bych to viděl jinak:)

31.5.2016 08:51:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Kvalita
Je pravda, že insert je vyřešený celkem nešťastně. Ta gramáž papíru a perforované hrany prostě nemůže tíhu herního materiálu vydržet. Insert se dá sice vyhodit, ale všechno pak v krabici lítá, protože je zbytečně veliká.

Karty jsem obalil (což bych udělal tak jako tak) a insert prostě podlepil kartonem z obyčejné kartonové krabice :) Zabralo to cca 2 hodinky. Trocha lepidla, kartonu, řezák, pravítko a papírová lepící páska. Insert teď drží parádně a celou krabici to zpevnilo.

Nicméně ta kvalita mohla být kapánek lepší. Není to hra za pětikilo... Insert mi nevadí, karty trochu zamrzí, ale vem to čert, obaly to zachrání. Dost mi ale vadí ty dřevěné figurky hráčů. Některé mám dost "ošoupané" a na hranách roztřepené. Opět to bude nejspíš chtít trochu doladit svépomocí... u dřevěných válečků bych nečekal, že můžou vypadat tak hnusně.

30.6.2016 09:00:13

Karty jsem se původně obalovat nechystal :-), ale tahle hra za těch pár peněz navíc (za obaly) stojí. Takže po zahrání musím říct, že rád překousnu všechny závady a nutné úpravy, stojí mi to za to.

30.6.2016 22:38:27

Vybíráme z Bazaru

Sherlock: Smrt za zvuku ohňostrojů
Sherlock: Smrt za zvuku ohňostrojů
Akt. cena: 10 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas