Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově

xxxxxxxxxo hodnoceno 347x (Seznam vlastníků)

Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

čestina

Tady v komentářích sem se dočetl že tam byli nějaké naděje na českou lokalizaci :D..víte někdo tedy teď momentálně o nějakych bližších informacích vyjde to vůbec v Cz nebo se to zavrhlo ? =)))..a celkově u toho jazyka jak si myslíte že je to jazykově náročné pro čisté hraní =)

Děkuji všem =))
17.4.2013 16:03:14

juliusm
Ad Livingstone, ty tam nemáš ten oboustranný list scénáře?

26.5.2016 16:22:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Oboustranny list ano, ale mozna jenom nechapu. Totiz v priprave scenare se odkazuje na „Pribeh Henryho Stanleye“ ktery jaksi uz nemuzu nalezt.

https://boardgamegeek.com/image/2865838/robinson-crusoe-adventure-cursed-island-tracing-do?size=medium
https://boardgamegeek.com/image/2865837/robinson-crusoe-adventure-cursed-island-tracing-do?size=medium

26.5.2016 16:59:06 | Upraveno autorem (porovnej)

kvalita komponentů
Tohle nějak nechápu, hra se prý zdržela kvůli nízké kvalitě karet a přitom to co mi dnes dorazilo obsahuje karty naprosto nekvalitní tenounké. Roztrhaný inzert bych přežil, ale tenounké karty na které se čekalo další dva měsíce to je zrada, k tomu měli dávat přebaly zdarma.

26.5.2016 17:17:08

Livingstone
Jak rad bych byl zklaman svou intuici, ale ani ted se tak nestalo. Je to presne tak jak jsem tusil. Druha cast scenare Livingstone je dodana v el. podobe (wtf). Prave jsem obdrzel dopis z A. kde je pdf a omluva za to ze se nejak pozdrzelo uverejneni na www. OK. Jakz-takz, spokojen jsem byl jenom do doby nez jsem zjistil ze format toho pdf je A3 (WTF), takze bud to tisknout na A4 + lupa, nebo letet nekam kde maji A3 tiskarnu. Hm. Blba nalada.

Zitra to skusim rozumne rozdelit na A4.

26.5.2016 18:04:23

insert
Tiež mám roztrhaný insert a žetóny už vylúpané. A tak rád si to vylupujem sám :-) Krabica dosť veľká na veľa ďalších rozšírení, aj na figúrky zvierat čo sú na kartách :-) Možno použijem ten insert na výrobu nejakých krabičiek na komponenty. Na spodok krabice určite nalepím ešte jeden kartón.

26.5.2016 18:50:56

juliusm
Jo už na to taky koukám, tak A3 pro mě naštěstí problém není, ale je to docela hloupé, mohlo být alespoň nějaké upozornění v pravidlech nebo na scénáři, že tam část chybí a bude někde ke stažení, když už není v papírové podobě.

26.5.2016 19:39:00

Livingstone
Koukám, že už máte odehráno víc scenářu než já za těch pár let.

26.5.2016 20:46:52

CZ vydani
No jak to vidím já, po téhle zkušenosti se Albi asi jen tak do další podobné hry nepustí. Leda by prodeje Robinsona výrazně převýšily peripetie s vydáním podobně složité hry.

Já jsem rád, že se do takového počinu Albi pustilo a doufám, že se hře bude dařit natolik, aby připadalo v úvahu i počeštění rozšíření - i když to je asi hodně nepravděpodobné.





26.5.2016 23:16:48

nálepky
Tak insert mám taky na 2 kusy, ale to mě nijak netrápí (jinak nic poškozeného).

Ale sakra, ty nálepky postav - možná jsem natvrdlej, ale tento pokyn mi moc jasný nepřijde: "Nálepky postav dejte na figurky v následujícím pořadí: modré, žluté, oranžové a černé".
A co pořadí těch postav? To se mám orientovat podle obrázku? Takže kuchař (modrý), tesař (žlutý), voják (oranžový), průzkumník (černý)?

V této souvislosti mě totiž matou 2 věci:
- na obrázku s přípravou hry je karta Průzkumnice a u ní 2 oranžové žetony (ne černé)
- tamtéž na straně 4 se píše "Každý hráč si rovněž vezme 2 figurky v barvě dle své volby". Jako že podle volby vybrané postavy? Nebo že si může volit barvu figurky (ale to asi ne, když tam budou nálepky)?

27.5.2016 00:02:30

Nalepky
Nie je to jedno? Ja som si vybral farby pre jednotlivé postavy náhodné, resp.ako to mne najviac pasovalo. Neviem prečo sa v pravidlách vôbec snažili niečo také riešiť (poradie,..)
V hre je úplne jedno aj keby si si vzal figúrky s nálepkou kuchárky a hral za vojaka, jediné že by sa to pri hre viacerých hráčov mylilo, a vlastne aj tak by to asi nevadilo.

P.S. môj vojak je čierny, prieskumník modry, kuchár žltý,..

27.5.2016 01:49:45

Insert
Tak dnes by měla krabice konečně dorazit, jsem zvědavý v jakém stavu. Jsem přesvědčený, že zájem Albi je mít krabici v pořádku už proto, že fanouškové tohle přejdou, pravidla si opraví, nebo prostě budou hrát správně, karty si obalí atd. Další spousta lidí, přijde do obchodu uvidí hezkou krabici hru koupí za „nemalé“ peníze a po otevření půjdou reklamovat v naději, že problém se týká jen jejich kusu. Jestli je to tak, jak se tu píše, pak koho lituji jsou hlavně prodavači a ti, kdo pracují někde v reklamačním oddělení.
Když vyjde špatná série známek nebo mincí je z toho sběratelský unikát, neplatí něco podobného v deskovkách? Já že bych si těch krabic koupil víc :)

27.5.2016 05:23:14

Rukavička
Jo, jenže v tomhle případě to vypadá, že bys těžko pohledal krabici s nerozbitým insertem :)

Jinak máš samozřejmě pravdu - my si tady trochu zanadáváme, ale obecně ten insert nás moc trápit nebude. Ale až to nějaký rodič koupí dítěti, protože má přece toho Robinsona rádo, tak se asi bude divit.

Ještě tu byla zmínka o velikosti krabice - taky nechápu, proč se velikost krabice neodvíjí od velikosti největší komponenty (tj. pravidla a hrací plán), a proč jsme si tedy museli kupovat ten vzduch navíc :)

27.5.2016 10:32:59

vzduch
to je obecný trend - ty jakožto hráč ho nepotřebuješ, ale zákazník, který hru uvidí ochotněji pustí delší peníz za větší krabici, než kdyby to bylo ve stejné krabici jak třeba Dominion a stálo o 4 stovky víc... Jak to tady tak čtu, je krabice zralá na DIY předělání...

27.5.2016 10:41:13

RE: DIY předělání
No presne tak. Krabice moc velka. Dle myho by to meli prodavat minimalne jako na prvnim obrazku TADY (http://s33.postimg.org/qms5z6xmn/insert1.jpg). Pak by to meli poskladat nejak TAKTO (http://s33.postimg.org/6xo4bcatb/insert2.jpg), z cehoz zjistej, ze je krabice moc velka a lidi to musej, aby se to nerozjelo, dolepit nejak PODOBNE (http://s33.postimg.org/i5tkr0qtb/insert3.jpg).

27.5.2016 10:56:12 | Upraveno autorem (porovnej)

No
insert na prd, v pravidlách zopár chýb. Ale som zvedavý, ako sa vám bude páčiť samotné hranie. Šup-šup, žetóny už máte predvylúpané, pustite sa do toho :). Hneď by som si zahral. Asi to večer rozbalím a zahráme 1. scenár zas. A otázky hádžte samostatne do Sekcie otázky, rád odpoviem.
---
Inak jak pozerám tie fotky od Baryho, tak Z-Man EN verzia mala asi menšiu krabicu, lebo mne sa zdá, že tam hrací plán vojde presne. Alebo menili aj rozmery hracieho plánu? Lebo na fotkách vyzerajú polia ako štvorcové a ja mám 4 obdĺžnikové. Z koľkých polí sa skladá plán? Zo šiestich? Musím to doma pozrieť normálne.

Inak naviac vám závidím asi tie tvarované suroviny :).

27.5.2016 10:56:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly
Jj, náhodný zákazník může na základě větší krabice připustit větší cenu, ale po otevření může taky nabýt dojmu pěkné boudy na kterou naletěl a příště si dát na firmu takhle klamající pozor. Mi osobně je z toho taky docela smutno a to za prvé z etického hlediska, kdy se mi tohle prostě nelíbí a za druhé, že pak se mi do skříně vejde o polovinu méně her, když to takhle každý bude dělat.
Jinak k insertu, rovněž já jsem ho měl roztrhaný, ale vůbec mě to netrápí, protože to není insert, ale....... jak to říct slušně......nevím, prostě kus papíru k ho..u. Navíc jsem zvyklý na nejpoužívanější insert a to ten sáčkový, tak to neřeším a hned letěl ten kus hadru do koše. Tvůrcům třeba Splendoru bych dal nobelovu cenu. Jak vůbec mohli vyvinout tak dokonalý insert. Proč to sakra dokáže jen málokdo? Jinak vše ostatní a důležité ve hře v pořádku, včera nachystáno a nastudováno a dneska po práci to se synátorem prubnem.

27.5.2016 11:01:39 | Upraveno autorem (porovnej)

vzduch - bary
tak to není tak hrozný, to jsem to podle vašich postu čekal podstatně horší.

2 skyfire: tak zrovna u splendoru je to extrémní :-D https://boardgamegeek.com/image/1991004/splendor?size=medium

27.5.2016 11:19:20

to majkoSVK
ja som si farby dal presne ako ty, tak sa mi to najviac hodilo...

to ze insert bol poskodeny a komponenty vylupane mi nevadi, uz sa tesim na hru, to je to hlavne, zatial sa mi to velmi paci...

27.5.2016 14:57:23

Mozno
viem, preco je v krabici tak vela miesta a myslim si, ze je to ma docinenia s polskou ediciou RC Gra roku. Ta ma totiz stvorcovu krabicu, stvorcove polia hracej dosky aj stvorcove pravidla, zmenene farby rubov kariet ci tvarovane suroviny. Mozno teda uz Albi malo vyrobene krabice a to co Poliaci zmenili boli veci ohladom tej specialnej edicie.

http://pelnapara.znadplanszy.pl/wp-content/uploads/sites/17/2014/07/DSC_8836-1030x683.jpg

27.5.2016 15:13:42 | Upraveno autorem (porovnej)

AmS

tak už mám také doma
Docela by mě zajímalo, jestli se najde někdo, komu insert zůstal aspoň trochu v celku, já jsem ho měl úplně na kaši, ale po chvíli hraní s izolepou je i použitelný :). S těmi perforacemi na tak tenkém papíře pod takovou tíhou hracího plánu nemohl nikdy vydržet.
Člověka to zamrzí, když za to dá ne zrovna malou částku a pak to dopadne takhle, jinak ale bylo všechno ostatní bez poškození a s kvalitou komponent problém nemám. Teď už to jen nastudovat :)

27.5.2016 16:41:56

Insert
Byl přetržený v těch místech, kde se zvedá (na krajích), ale byl na místě, pokud bych o tom nevěděl tady z diskuze, asi bych si toho hned ani nevšiml. určitě by to šlo spravit, ale jako většina to považuji za zbytečné. Jinak jsem měl vypadané jen velké díky map, za to kompletně a myslím žeton 1. hráče. Nicméně pravidla jsou krásná, velká. Větší krabice se mi líbí, je v ní místo na plastové pořadače. Žetony by možná mohly být o chlup silnější. Karty postav a scénáře, super. 2 dřevěné „válečky“ postav navíc, přičemž jeden je nenabarvený, předpokládám, že je tu navíc záměrně. U dřevěných komponent surovin, kde je uveden minimální počet, je vždy o kus navíc. Gramáž karet opravdu nic moc. Herní plán rozdělen na 6 dílů. Vzhledem k velikosti krabice to klidně mohlo být míň, což bych bral. Celkové spokojenost a jak to říkal myslím Acedrac, podstatné je, jaká bude hra :)

28.5.2016 06:10:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Válečky a krabice
@rukavicka: Dva válečky navíc? Ten nenabarvený je pro označení kola na kartě scénáře. A druhý "navíc" jsem v krabici teda neměl...

Krabice je fakt mizerná. Je zbytečně velká a ze slabého kartonu. Rozhodně to nebude hra, která snese nějaké to převážení třeba na chatu, do hospody nebo tak. Což mi přijde škoda.

28.5.2016 09:16:34

Bartoloměj
.. díky za upřesnění, byl jsem nepozorný při kontrole seznamu v pravidlech. Jeden zelený mám navíc, doufám, že nikomu nebude chybět. Sem tam je kousek nějakého dřeva navíc :)

28.5.2016 11:05:33

Šedý žeton
... ať se okamžitě přihlásí ten, kdo má v krabici můj šedý žeton ;-) Já mám jen jeden. A 1 žeton života je jakoby měl někdo hlad a z kostičky mi udělal ohlodaný kvádřík

28.5.2016 12:41:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Náročnost
Hru mám doma, zatím sem ji ještě nehrál a stále jsem ve fázi čtení pravidel . Jak tak ale pozoruji dotazy ostatních, přijde mi, že hra je dost komplikovaná. Rozhodně to nebude rodinná hra. Jak je to prosím délkou hry ? Souhlásí to s uvaděnými 120min na krabici ?

30.5.2016 11:44:24

Vybíráme z Bazaru

Twilight Imperium CZ
Twilight Imperium CZ
Akt. cena: 4350 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas