Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Máte prostor pro dojmy ze hry, která je už v ČR skladem. Níže přikládám odkaz na videoprezentaci hry z Essenu 2011:

http://www.ustream.tv/recorded/18036177
26.10.2011 20:36:49

.....
Velká nevýhoda sms a textu kdekolivěk je to, že každý to pochopí nějak jinak. I když je to "jasně" psáno. Mám raději rozpravu u stolu,ale budiž.
Možná jsem něco přehlédl, ale jaká kooperace?
Tohle vztáhnu na sebe já. Psal jsem, že jsme hráli vše.
Jak píše Elnie ... naleveluj a do sebe. Kámo, nenechám tě nalevelovat. Nebudu přece jen tak chodit okolo kaše a čekat s čím se vytasíš. Je to 50 na 50. Nebo teda budu čekat, posílím, ty taky,a zase 50 na 50. Ale je zpravidla nemožný,pro toho kdo prohraje souboj, se do hry dál plnohodnotně zapojit. Tenhle hrdina dohrál. A sledovat obbličej spoluprotihráče,který dvě hodiny běhá od léčení k léčení a tumáš další kapici, frustrovanost, beznaděj.... to je utrpení i pro mě. Když si zahrát řežbu, sáhnu po jiné hře, než MK. Tady platí ... dostaneš a už se nesebereš. Nebo se tady honit po plánu. Věř mi, to nechce nikdo.
Hru hraju pro zábavu. Spolek lidí okolo. Super. Já v MK zábavu postrádám. To je vše. Jak píše Kafe, hra nesedne každému.Přesně tak.
A jako Robkin,jsem přidal jen svůj názor.
Mám rád více méně všechny hry v jakémkoliv počtu.Hry pro dva jsou nedílnou součástí.Pro soupeření nejlepší. Ale mage ve dvou je ,nezlobte se na mě,tedy soutěž a ne kooperace, hra nehra. Solitéry si nechám na důchod.
A k té spočitatelnosti. Kouknu a vidím. Nepřátel není mnoho, a těch pár žetonů si myslím,má více méně každý v hlavě, a když ne v hlavě tak na papíře je najdeš. Cca něco očekáváš,zhodnotíš,koukneš na ruku a je to jasný. Buď tam vlítnu a nic ze mě nezbude....nebo pohoda samo litr.....nebo ne e. Neřikej, že vlezeš do líhně nestvůr a nevíš co zhruba můžeš čekat? To jsi opravdový dobrodruh.
Takže to byl můj poslední několika řádek ohledně počítání. Uff.

28.1.2013 13:35:36

petrin
Ale samozřejmě, že když někam jdu, tak zhruba vím, co mě může potkat. A taky vím co za to můžu získat. Důležité je to slovo ZHRUBA a o tom to taky je. Kdyby to bylo úplně o náhodě, tak by se ti taky mohlo stát, že soupeř vlítne do díry, zašlápne tam nějakou nicotnou hlístu a dostane za to ohromnou odměnu. Kdežto ty vlezeš do podobné díry, narazíš na démona, který tě zabije pouhým pohledem a můžeš se jít klouzat. Taková hra by zase nebavila mě.

Závidím ti, že máš tolik času a tolik známých, co ten čas mají taky, že si solitéry můžeš šetřit na důchod. Já takové štěstí nemám.

PvP jsem ani nezkoušel a ani mě nijak neláká, v MK mě nejvíc baví kooperativní scénáře. Máš pravdu v tom, že pokud si budu chtít zahrát něco kde si půjdem po krku sáhnu raději po něčem jiném. Třeba Titan nebo Cave Evil

28.1.2013 14:07:38

RoX

PvP..
Upřímně, PvP v běžné hře mi přijde trochu nedokonalé. Ve dvou hráčích každý z hráčů většinou jde prozkoumávat na jinou stranu a na PvP moc není čas. Ve třech hráčích je to o tom, když se dva perou, třetí se směje.. Ve čtyřech je to asi nejvíc interaktivnější, ale co je podle mě nejslabší, jsou odměny za PvP.. Kdyby byly lepší, možná by to mělo větší smysl.

Nicméně - za nejzdařilejší považuji PvP scénáře pro 4 hráče - kdy se hrají 2v2 a o výhře rozhodne počet zabraných pevností/magických věží. V tomhle modu si dovedu představit i turnaje

4.2.2013 07:29:37

Rox ... team...
Na tuhle variantu u nás nedošlo. Díky za připomenutí. V tohle možná bude to, co jsem hledal.

4.2.2013 16:54:38

BGG - Thematic rank - 2 místo
Hezké druhé místo :-) Navíc v hlavním hodnocení 10 místo a v hodnocení strategických her je to 11 místo.

S ohledem na skvělé místo Through the ages si nezbývá než poblahopřát tvůrci :-)

14.2.2013 15:17:58

potvrzení původního.
Dvě partie s nadšeným kroužkem obdivovatelů této hry. Nevím jak to popsat. Bez emoční hra, nuda,nuda, jen v počtech jsem se zlepšil. Po dvakrát třech hodinách hry, která plynula až odplynula, musím konstatovat, že to opravdu není pro mně. Toto je můj ouplně poslední zápis k této hře zde. Nebudu zabírat místo. Končim s touto krabicí.
Tak. Uff.
Sice jsem peprné výrazy, které ze mně mocným proudem ...... a soubor písní a tanců v mém provedení vynechal ,ale musel jsem se někde vyprázdnit. Snad to pochopíte.
Díky. Jestli ne. Díky.
Tím chci říct jen to, že každá hra má svého hráče. Nikoho neurážím a hru nesnižuju.
Toť vše.
Tak nad jinou hrou ahoj všem.
P.s.vracení akcí a znovu zkoušet bych zakázal. Myslet máš dopředu a karta leží a hra ..... neběží.

9.3.2013 21:56:24

Petrin
Ono to skoro vypadá, jako by ta hra nebyla pro tebe...:)

10.3.2013 09:23:23

převážně solo
Možná špatně koukám, ale prošel jsem většinu diskuzních vláken, protože o hře docela uvažuju, a často jsou zmiňované různé scénáře nebo varianty scénářů (koop, solo, 2v2...). Nepovedlo se mi přitom najít, kolik scénářů ve hře vlastně je. O hře uvažuju hlavně z toho důvodu, že je hratelná v jednom hráči a moc jiných možností v poslední době na hraní nemám, než solo :( Kolik je scénářů, které jsou hratelné a opravdu zábavné pro jednoho hráče? Je to dost? Nebo je to tak, že každý ze scénářů je možné odehrát v různých variantách (solo, 2-4 hráči...)? V čem vlastně spočívá ten princip scénářů? Díky moc za odpověď.

14.10.2013 20:05:23

libor
Přeheld scánářů najdeš tady na ZH - mrkni do záložky Ke stažení - tam vyber pravidla a na konci najdeš přehled scénařů.

Vyloženě solo hraní je tam 1 scénář. Vystačí na hodně dlouho. Mám za sebou cca 30 solo her téhle hry a můžu říct, že se stále neohrála. Navíc pokud se ti podaří původní nastavení obtížnosti scénáře zvládat, můžeš zvýšit uroveň města.

Společně s LOTR LCG je tohle určitě jedna z nejlepších voleb pro solo hraní.

15.10.2013 07:58:43

tarnow
Tam mě kouknout nenapadlo, díky.
Znamená to, že u toho scénáře je natolik proměnlivá mapa, že hry budou výrazně odlišný a nebude stačit dokola stejná taktika? Pokud je to tak, pak by to asi stálo za zamyšlení, Mage knight má hodně dobré ohlasy. Jinak Pána prstenů hraju taky, to je jasná volba pro 1 hráče - neuvěřitelná věc.

15.10.2013 12:26:44

libor
Ta variabilita je dána tím, jak se odkrývá mapa - dílky dycky příjdou jinak. Navíc nejzajímavější prvek hry - a to souboje - musíš řešit s růzmími kartami na ruce, takž vždy budeš vymýšlet a optimalizovat jinak - o čemž takhle hraje.

za sebe můžu říct, že se opravdu neohraje. Navíc i ten "soft deckbuilding" taky dělá hodně - karty pokročilých akci, kouzla nebo artefakty můžou hru - respektive souboje - výrazně osvěžit - tzn. neexistuje univerzální strategie. Ano jsou racionální tahy které děláš vždy, ale situaci musíš řešit vždy s jinými kartami a jím přizpůsobovat svůj postup ve hře.

15.10.2013 13:16:40

vyriabilita/sólo hraní
A navíc můžeš hrát se čtyřmi různými hrdiny, přičemž za každého se hraje jinak.

Na sólo hraní mám doma mimo MG ještě Pána prstenů a Phantom Leadera Deluxe (všechno pecky) a Mage knight je podle mě z nich nelepší. Navíc rozšíření podle ohlasů kooperativní a sólo hraní posouvá o další úroveň výše (snad ho REXHry vydají co nejdřív).

Za sebe teda jednoznačně doporučuju.

15.10.2013 22:45:51

Martius
Souhlas, na Mage Knight je super právě to, že s každým hrdinou musí člověk hrát trochu jinak, u Tovaka je to o tom "vytunit" hlavně jeho, na konci hry bývá pro boj úžasně silný, u Norowase je to o práci s jednotkami atd. Když jsem před rokem hru kupoval, chvíli jsem váhal nad tím, že tam je "jen" cca 10 scénářů, ale teď vím, že žádné dvě hry ani ve stejném scénáři nejsou stejné. Jinak shoda s ostatními, pro solo hraní mám kromě MK taktéž Pána Prstenů, což je druhá super věc a ještě jsem si pořídil Castle Ravenloft, což sice herním systémem za výše zmíněnými dvěma hrami zaostává a je tam až moc náhody (kostka, odkrývání karet setkání,monster i pokladů), ale dá se s tím taky slušně vyhrát a i v solu dobře hratelná věc.

15.10.2013 22:52:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Robin Hood a jeho dobrodružství
Robin Hood a jeho dobrodružství
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas