Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Máte prostor pro dojmy ze hry, která je už v ČR skladem. Níže přikládám odkaz na videoprezentaci hry z Essenu 2011:

http://www.ustream.tv/recorded/18036177
26.10.2011 20:36:49

Zkusenosti
Tak jake jsou zkusenosti s full hrou, PvP a scenari? Ma hra smysl kupovat?

14.11.2011 16:18:16

Skúsenosti...
Aj mňa zaujíma to, čo ValMor(a).. :)

11.1.2012 21:57:28

Testing
Hra dorazila minulý týden, přes víkend jsme zkoušeli různé scénáře, až toho bude vyzkoušeno víc a pořádně, pokusím se podat nějaký report (jestli budu stíhat), třeba to někomu pomůže při rozhodování :).
Jinak já jsem člověk, který normálně hry tohoto typu moc nemusí, ale je to celkem zábava (a člověk to i dost prožívá, jak se do toho dostane :) ). Takže dojmy zatím dobré.
Akorát musím říct, že když se člověk rozhodne blbě ve svém prvním tahu, tak už se to s ním veze... Což může být trochu deprimující, pokud to druhý hráč rozjede ve velkém.

17.1.2012 19:43:45

to Neila
Ackoli jsem MK nehral, tak si myslim, ze hra neni nastavena tim zpusobem, ze by prvni tah hrace rozhodnul o vysledku hry a Vlaada by to tak urcite ani nechtel. Hra na me vice pusobi jako Amer a i kdybych se pletl, tak si myslim, ze prvni tah nemuze byt natolik zasadni, ze by se to nedalo nijak zvratit. Krom toho oba mate sanci to rozjet ve velkem. :-)
Uvidite po vicero zahranich.

17.1.2012 20:42:41

první tah
Možná Neila nemyslela první tah, ale první den a můžu to potvrdit z vlastní zkušenosti. Hrajeme ve dvou a pokud se jednomu z nás podaří ujet, tak se to v podstatě nedá dohnat.
Přitom jen stačí, aby jeden hráč nabral 7 bodů za obětování tří man a zabil jednu příšeru a už je o dvě úrovně dál, což jej "nakopne" a ušetří mu to spoustu karet.
Abych nebyl pochopen špatně - je to vynikající hra, jen je třeba s tímto počítat.

18.1.2012 07:48:45

Kolouch
Ono v pripade, ze treba vis, ze ten druhej je o neco horsi hrac, tak lze pouzit advanced deckbuilding pravidla, ktery maji trochu vyrovnavaci mechanismus, kdy si hraci vybiraji na konci kola vzdycky jednu pokrocilou kartu akce a ten, kdo je pozadu, si vybira jako prvni... Ostatne i ve hre vyrovnanych hracu je to zajimavy vyvazovaci mechanismus.

18.1.2012 10:21:44

Vojta
Jinak doufám, Vojto, žes mě správně identifikoval :)
Každopádně děkujeme za tvé rady při pořizování nové hry, baví nás to :)

18.1.2012 10:46:58

První tah
Povím vám tedy, jak jsem to myslela s tou chybou v prvním tahu, a jak se to vlastně v tom našem případě odehrálo.
Hráli jsme scénář Druid Nights. Mně v prvním tahu vycházely karty akorát na to, abych šla vyřídit nejbližšího potulujícího se orka, tak jsem to bez dalších rozvah udělala. Měla jsem za něj +2 fame, takže jsem se ani neposunula na další řádek (což se sice nezdá, ale je to průšvih). Za ním byla Mage Tower, tak jsem se k ní posunula, ale zrovna tam byla taková potvůrka, která měla paralyzující útok, takže jsme ji prostě musela vykrýt, ale pak už jsem ji neměla jak zabít. Bez jednotek to prostě nešlo. Kolem byla voda, nebylo to místo jak obejít. Tak jsem se musela pracně vracet a jít někam jinam. Můj soupeř mezitím vyrazil na druhou stranu, kde dobyl jinou Mage Tower (a možná i vyřídil svého orka, to si teď už nepamatuju), na které byl příznivější žetonek. Takže získal kouzlo a ještě se posunul na fame. Takže si vybíral i advanced action, což dost možná byla karta Learning (na kterou on má štěstí v posledních hrách), takže zatímco jeho balíček se tím začal úspěšně rozšiřovat, můj zůstal na 16 základních kartách. Na rozdíl od něj se mi sice podařilo na sebe během první noci svolat aspoň jednu příšerku (podle scénáře Druid Nights), což mě trochu vrátilo do hry na počítadle fame, ale on měl líp našlápnuto, takže to prostě nemohlo už klapnout.
Vzala jsem si z toho poučení, že už nikdy na začátku nepůjdu do potvory, co mi dává pouze 2 fame, protože to může být dost dobře začátek konce :D
(Snad jsem to popsala nějak srozumitelně.)

PS: A toho, že člověk za chyby platí, si na BGG všimli i jiní hráči... Ale Vlaadovy hry mám ráda i tak :P

18.1.2012 10:56:07 | Upraveno autorem (porovnej)

to Neila
Jo jo, vim, ze to jsi ty. ;-)

Jinak to co pises, ze za chyby se plati, tak mi to pripomnelo modifikaci na W3 DotA. Tam taky zabijis potvory a nektere postavy hraji tak, ze nespolupracuji a chodi klatit do lesa samostatne, vypracuji se a potom se pridaji. A co sem tim chtel rict? Kdyz spatne vyberes, nebo neco udelas blbe, tak na tom shoris a o tom jsou ty hry. Obcas je ten prvni krok zasadni a musis ho udelat, protoze te dobre nastartuje a teprve potom se ta hra lisi. Nekdy to tak neni, ale nekdy to je opravdu prvni krok a podle popisu to tak vypada, ze se clovek musi v prvnim tahu nekam posunout, protoze mu to da znacnou vyhodu do budoucna.

Uvidite po vicero hrach. Jinak jsem moc nepomohl, nadhazoval jsem i jine hry. Ja osobne MK moc v merku nemam, protoze to prostredi mi neni blizke a ani me to nelaka si zkusit. Kazdopadne hra bude urcite kvalitni a za ty penize je super. :-)

18.1.2012 12:19:42

ad první krok to Vojta
Teď budu samozřejmě mluvit obecně, protože hru neznám. Pokud už od prvního kroku nedá hra šanci hráči chybu napravit, tak to může člověka znechutit to hrát. Samozřejmě chyby člověk dělá a je to o tom aby se stal zkušenějším a chyby neopakoval. Ale aby kvůli poznání chyb začínal hru znovu, protože ho to kvůli chybě hned na začátku nepustí do možnosti soupeřit, tak to by asi byla chyba.

18.1.2012 12:33:28

kren
Konečný bodový rozdíl nebyl nijak výrazný, takže zase vyloženě mě to z té hry "nevyhodilo". Tedy až na to, že soupeř skončil s mnohem větším balíčkem karet, než jsem měla já (a v závěrečném bodování vyhrál částečně i díky tomu). Ale bylo o co hrát (třeba o to, jestli se mi podaří zneškodnit dva draky najednou, což mě potěšilo :)) ).
Zatím se hru učíme a věřím tomu, že mi podobné zkušenosti pomůžou chyby v budoucnu neopakovat. (Jak jsi to ostatně psal ve svém příspěvku.)

18.1.2012 12:42:06

to Neila
OK, tak to je asi v pořádku. Ono je to v hrách vždycky kompromis mezi špatně zahraným tahem a vyrovnávacími mechanismy. Ono není dobře, když je hra vyloženě trestající a ani není dobře, když je hra převyrovnávaná a člověk nemá pak ani radost z vítězství, protože se nemusel moc snažit. Asi by to mělo být vždycky v rovnováze - za chyby platit, ale mít pořád o co hrát.

18.1.2012 12:49:30

subjektivni
Reakce byla od veci, tak jsem ji smazal a prepsal.

Reknu to polopate. Ta hra ma vice cest a ne vzdy se da rict, ktera je ta spravna. Tim, ze to nekdo zahral jednou, tak nemuze byt relevantni dojem, ze udelal v prvnim kole tah, ktery mu zabranil ve vitezstvi a uz se pouze dotahoval. Jak muze nekdo rict po prvnim zahrani, ze prvni tah byl spatne a ostatni dobre? Co kdyz byl v podstate kazdy tah spatny? Casto po prvnim zahrani hry si v nasledujicim kole uvedomim dopady predchozich tahu. Tohle je podle me ucebnicovy pripad, ze se jednalo o uvodni hru. V pozdejsich hrach bude prevladat jiny nazor, na to dam krk. :-)

18.1.2012 13:27:45 | Upraveno autorem (porovnej)

DD

to Vojtech
Troska si rejpnu, ale pises sem prispevky, ktere proste s touto hrou nemaji nic spolecneho. Hru jsi nehral a popisujes tu svoje zazitky z uplne jinych her (DotA, Eclipse). Tady to je o tom aby se k tomu pripadne vyjadril clovek co to hral jestli ma podobny pocit.

18.1.2012 14:56:00

Vojta
Ono je to celkem jedno, ale jen tak na okraj :)
Byla to naše asi pátá hra (zkoušíme různé scénáře), tak už člověk trochu ví, jak to chodí... A já v podstatě hned o jeden-dva tahy později přišla na to, že tohle bylo asi blbě...
Jediné, čím jsem si to mohla trošku vykompenzovat, bylo, že jsem díky svýmu miniaturnímu balíčku znemožnila Vickovi zahrát všechny jeho tahy :D (je tam mechanismus, že když jeden hráč skončil a ohlásil konec kola, tak druhý už má jen poslední tah před sebou...) Tak jsme toho ve výsledku moc nestihli ani jeden...

18.1.2012 21:40:48

Dojem
Mozna s krizkem po funuse, ale pro ty, kteri hru stale nehrali, pridam trochou do mlyna. Mel jsem moznost hrat cca pred tydnem svoji prvni hru MK s "plnymi pravidly" bez PvP. Nevim, o jaky scenar se jednalo, ale cilem bylo dobyt vsechny tri mesta.

Nejdrive bych rad zminil, ze me hra nijak nezaujala tematem a proto jsem k ni nemel zadny vztah, nevyhledaval jsem fotky, prispevky a nedelal si zadna ocekavani a ani hry od Vlaadi Chvatila, az na Space Alert, mi nejak neprirostly k srdci.

Zacal bych grafickou strankou hry a celkovym designem. Uz samotna krabice vypada velmi krasne a rika, musis si me koupit, coz je podle me dulezite, aby hra prilakala zajemce.
Velmi me prekvapily karty ve hre, ktere dostahuji top urovne. Obrazky jsou naprosto dokonale, krasne graficky provedene a plne vystihuji nazev karty. Timto bych je zaradil k top karetnim hram, kde by MK mohl silne konkurovat takovemu MTG, Resident Evilu a spouste jinym karetnim hram, kloubouk dolu autorovi.
Trochu slabsi jsou pro me zetony monster, ktere jsou prehledne, monstra vypadaji pekne, jsou zajimave a budi respekt, ale to pozadi by se asi dalo trochu vylepsit. Jinak si myslim, ze se jedna o lepsi prumer. Ostatni zetony jako ruiny a skilly jsou super a neni jim co vytknout.
Nejvetsi obavy jsem mel z herniho planu. Z fotek me plan trochu zklamal a prislo mi, ze by sel udelat lepe, na druhou stranu, kdyz jsem to videl v realu, tak to neni tak hrozne, jak to vypada. Dily trochu pusobi, jako by je nekdo vyseknul z nejakeho prostredi, tereny na sebe nenavazuji (kdyz to srovnam s Runewars, kde me mapa uchvatila a prijde mi jedna z nejhezcich), ale na druhou stranu je prehledna a hezky graficky provedena, takze opet lepsi prumer.
Trosku mi vadi nabarvene figurky, nejsem uplne priznivcem cerne s ruzovou a zeleneho draka a asi mam radsi, kdyz jsou figurky "jednobarevne" a hraci si je muzou prizpusobit k obrazu svemu. Ale pokud jsou lide, kterym i jednodussi nabarveni nevadi , tak si myslim, ze budou spokojeni a figurky uvitaji.
Po graficke strance je to asi vse a abych to shrnul, tak si myslim, ze hra splnuje dnesni standardy a je schopna se vyrovnat konkurenci. Nekde bych si dokazal predstavit drobnou upravu a jinde si zase rikam, ze dokonalejsi to byt snad nemohlo. Takze grafika rozhodne velke plus.

Nyni se pokusim zamerit na hru z pohledu mechanismu a vyvzenosti.
Hra se sklada z urciteho poctu kol, kde hraci prostrednictvim karet cini sve tahy - pohyb i utok s tim, ze jakakoli karta se da odhodit a umozni +1 pohyb nebo +1 utok. Cili pokud by nekdo dostal naprosto nepouzitelnou ruku, tak ji stale muze vyuzit a nepromarnit tah.
Karty bych velice zjednodusene zaradil do 4 kategorii. Utocne/obranne, pohybove, lecici a karty umoznujici nejakou manipulaci s krystaly/manou. Kazda karta ma dve casti, v horni je popsan bezny efekt jako +2 pohyb, +2 utok atd. a specialni, kde zaplacenim krystalu/many urcite barvy je efekt zesilen nebo nejak modifikovan. A zde musim rict, ze mi system uplne nesednul. Nejak jsem nepochopil, proc je pool s manou pro vsechny spolecny. Uznavam, ze to je dobry prvek, kde si hraci muzou do jiste miry skodit nebo ovlivnovat sve tahy, ale je to dost nahodne a neda se s tim pracovat cilene nebo na to spolehat. Jedine vysvetleni ze je pool spolecny je, ze hrdinove cerpaji manu z "zivotni sily zeme - prirody" popripade krystalu a proto ten spolecny pool. Dalsi pro me zahadou bylo, jak se dostat ke krystalum. Vim, ze tam jista moznost byla, ale prislo mi to dost omezene, ale byla to prvni hra, takze priste bych byl chytrejsi a verim, ze to neni problem. Co se mi naopak libilo bylo, ze na kostkach byla univerzalni zlata barva - jakysi zolik, za ktereho jste mohli zahrat specialni efekt jakekoli barvy, naopak cerna byla jakysi postih a kostka byla pouzitelna pouze v noci a jen s nejakymi kartami.
Jinak si myslim, ze karty jsou super prvek a casto jsem nadaval, ze potrebuji bojovat a nemam karty a naopak potrebuji se hybat a opet to nejde. Super prvek na promysleni tahu a zvazeni, jake karty si nechat do pristiho kola, zda je vyuzit za +1 pohyb/utok atd. takze rozhodne velke plus, velice povedene.
Padlo tu neco o noci a tak to vezmu jednim vrzem. Hraci hraji tak dlouho, dokud neprolizou svuj balicek karet. Pote se obrati den v noc a hraje se v noci. V noci neplati zlaty symbol many, naopak cerny symbol se stava zajimavy (bohuzel je pouzitelny jen pro nejake karty, ktere nemate od zacataku, coz mi prijde trochu skoda). Rozdil oproti dnu je takovy, ze pri pohybu na planu utracite body pohybu z karet, abyste se nekam premistili. Pohyb do lesa je za 3, pres plan za 2, pres poust za 5 atp. V noci se to ale meni a pres les to je za 5, poust vychladla a tak je za 3 atp. Tento mechanismus se mi velice libil, ale mam k nemu jednu vyhradu a ted pochopi asi jen nekteri, ale v noci pres les za 5? To je proste moc. Poust pres den za 5 mi prijde v poradku, ale les v noci za 5 ne.
Tim se dostavame k herni plose. Na uvodu zacinaji vsichni z jednoho hexu a pri svem putovani se muzou rozhodnout objevovat dalsi krajiny a prikladat k prvnimu hexu dalsi casti. My jsme hrali s jistymi omezenimi a tudiz se hexy prikladaly podle jistych pravidel, ale pochopil jsem, ze to jde prikladat "libovolne?" a s tim prichazi velka variabilita a moznost usporadat si hex tak, aby vam to vyhovovalo, ale zaroven protihraci ne, coz se mi moc libi. Na jednotlivych hexech se pote muze vyskytnout nejake monstrum, ktere muzete cestou zbouchat, hrad, vez, nejaka jeskyne, ruiny atp. Svet je rozmanity a to je super, rozhodne velke +. Jedine, co me hodne zklamalo bylo, ze pri zabijeni monster ziskavaji hraci body reputace, ktere jim napomahaji napr. pri verbovani jednotek. Pri dobyti hradu, veze nebo mesta vsak o tyto body prichazeji. Proc? Hrad je neutralni, tak proc by mel o body prichazet? Chapal bych, ze by ztracel body za "porazku" v bitve (rekneme, ze mu monstrum udeli nejake zraneni a proto ztrata reputace), ale dobyju hrad a jsem za to trestany? Co uz, kazdopadne ony hrady, mesta, veze atp. slouzi k naverbovani jednotek, ktere muzete pouzit pro pohyb, souboj a nebo pri verbovani dalsich jednotek.
Proc to ale vsechno delam? Cilem hry je byt nejslavnejsi - ziskat co nejvice Fame. Presne si nepamatuji, za co vse lze Fame ziskat, ale je toho hodne a prijde mi, ze za opravdu vsechno, coz je je na jednu stranu v poradku, ale je tu jedno ale. Mozna se mi to zda, ale prijde mi, ze to je Euro mechanismus, bez ktereho bych se obesel. Na konci hry se dela finalni bodovani a hraci ziskavaji body napr. za:
Nejvice obsazenych lokaci - pokud navstivite a uspejete v jeskyni, hradu atp., tak misto obsadite
Nejvice obsazenych vezi
Nejvice ziskanych artefaktu - karta v balicku s nejakou schopnosti
atd.
Ale proc? Proc ma nekdo ziskavat dalsi tri body slavy za neco takoveho? Jeho odmenou prece byl onen artefakt nebo fame za zabiti monstra. Tohle je neco, co mi dost vadilo a prijde mi, ze do hry jako je MK nepatri. Kazdy si voli svoji cestu a kdyz treba neni po ceste moznost ziskat artefakty, tak je za to vlastne trestany.

Zaverem mych postrehu bych se chtel vyjadrit k one vyvazenosti. Je to Eclipse, je to DotA, je to Arkham, je to Starcraft, je to proste stejne jako vsechny jine hry - decision making!!! Takze ja si potvrdil, ze uspech je podminen jen na zaklade rozhodnuti a muzete se vyprdnout na ruiny a jit radsi do jeskyne, nebo se vyprdnout na jeskyni a jit radsi hledat jina mista. Zalezi, jakou strategii zvolite a co se rozhodnete navstivit, to je cele. To je samozrejme ovlivnene spoustou jinych faktoru, jako co je v okoli, jake mam karty na ruce, jak si vede spoluhrac, no proste je toho hodne.
Jestli muzu hre neco vytknout, tak mi trosku prislo, ze tam nebyla temer zadna interakce mezi hraci (nevim, jak moc to resi PvP, ale myslim si, ze to nebude o moc lepsi a pak nekdy ke konci dojde k nejake finalni bitve, ktera rozhodne). Proste a jednoduse kazdy se staral jen o to svoje, sel si v podstate svoji cestou a neresil, co dela souper, protoze ten byl na druhe strane hraciho planu a ono prebehnout z jedne strany na druhou a jit prudit je trosku problem.

Shrnuto a podtrzeno, hra je opravdu super a musim rict, ze ackoli me nelakala, tak me bavila a uzil jsem si ji. Byly tam prvky, ktere mi vadili a byly tam prvky, ktere mi prisly naprosto uzasne. Celkove bych hru ohodnotil nekde kolem 70 - 80% a pokud by se me nekdo zeptal, tak bych mu ji rozhodne doporucil, ackoli ja o koupi neuvazuju. :-)

3.2.2012 09:20:43 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

BGG
Jen doplnim ze aktualne je Mage Knight na BGG na 48 miste celkove. Tomu rikam raketovy nastup... Hra si to jiste zaslouzi.

3.2.2012 10:13:38

to IN
A na jakem miste zacinala nebo lepe receno, z jakeho mista se tam dostala a za jak dlouho? :-)

3.2.2012 10:16:42

Postup
Taky to ze zvědavosti sleduji - cca před měsícem a půl byla na pětistém místě. Můj soukromý tip je, že Vlaaďa bude mít v první pětici her dva zástupce.....

3.2.2012 10:21:22

to Kolouch
Nemyslim si, ze by se dostala do top 10. Na to je ta hra moc "nahodna". Podle me zakotvi nekde kolem 20 - 30, lepe to nevidim, ale treba se pletu a prekvapi. :-)

3.2.2012 10:23:48

postup
těsně po ZatroConu (tj. asi 23. ledna) byla osmdesátá první, tři dny na to už šedesátá devátá ... držím palce na první desítku !

3.2.2012 10:28:58

jeden spam:) z BGG
Date / Average / Ratings / Rank / Rank on list
28 Oct / 7.97 / 34 / 2855 / 26
29 Oct / 8.07 / 43 / 2407 / 18
30 Oct / 8.20 / 54 / 2068 / 9
31 Oct / 8.21 / 60 / 1896 / 9
01 Nov / 8.27 / 66 / 1777 / 7
02 Nov / 8.24 / 70 / 1720 / 7
03 Nov / 8.25 / 72 / 1706 / 7
04 Nov / 8.26 / 74 / 1688 / 8
05 Nov / 8.27 / 76 / 1663 / 9
06 Nov / 8.12 / 82 / 1672 / 11
07 Nov / 8.14 / 91 / 1522 / 8
08 Nov / 8.09 / 98 / 1460 / 9
09 Nov / 8.09 / 102 / 1412 / 8
10 Nov / 8.10 / 104 / 1378 / 9
11 Nov / 8.11 / 105 / 1363 / 9
12 Nov / 8.10 / 107 / 1349 / 9
13 Nov / 8.12 / 113 / 1306 / 9
14 Nov / 8.15 / 116 / 1259 / 9
15 Nov / 8.16 / 117 / 1259 / 9
16 Nov / 8.11 / 122 / 1243 / 9
17 Nov / 8.17 / 127 / 1144 / 9
18 Nov / 8.16 / 134 / 1104 / 9
19 Nov / 8.19 / 135 / 1085 / 8
20 Nov / 8.18 / 137 / 1073 / 8
21 Nov / 8.19 / 139 / 1055 / 9
22 Nov / 8.16 / 145 / 1034 / 10
23 Nov / 8.16 / 150 / 1005 / 10
24 Nov / 8.14 / 153 / 998 / 9
25 Nov / 8.15 / 154 / 991 / 9
26 Nov / 8.16 / 156 / 967 / 8
27 Nov / 8.16 / 157 / 961 / 8
28 Nov / 8.17 / 160 / 942 / 8
29 Nov / 8.18 / 161 / 929 / 8
30 Nov / 8.19 / 165 / 910 / 8
01 Dec / 8.19 / 167 / 871 / 8
02 Dec / 8.19 / 167 / 871 / 8
04 Dec / 8.18 / 169 / 868 / 9
06 Dec / 8.20 / 174 / 837 / 9
08 Dec / 8.19 / 182 / 796 / 9
10 Dec / 8.19 / 187 / 762 / 8
12 Dec / 8.20 / 193 / 734 / 9
14 Dec / 8.19 / 215 / 637 / 6
16 Dec / 8.22 / 228 / 577 / 5
18 Dec / 8.24 / 249 / 513 / 4
20 Dec / 8.26 / 262 / 460 / 3
22 Dec / 8.28 / 274 / 427 / 3
26 Dec / 8.34 / 316 / 345 / 3
29 Dec / 8.31 / 357 / 298 / 3
01 Jan / 8.34 / 392 / 250 / 3
04 Jan / 8.32 / 438 / 226 / 2
07 Jan / 8.33 / 477 / 198 / 2
10 Jan / 8.36 / 537 / 148 / 2
13 Jan / 8.36 / 581 / 128 / 2
17 Jan / 8.39 / 653 / 106 / 2
24 Jan / 8.41 / 759 / 75 / 2
01 Feb / 8.43 / 877 / 50 / 2

3.2.2012 11:47:39

Vojta
Muj skromny odhad je, ze se do TOP10 dostane, je to jen otazka poctu hlasujicich;) On se ten postup ted trochu zadrhne, bo ta masa hlasujicich narusta pomalu a hry na spici maji hodne hlasu. Ale se soucasnym prumernym hodnocenim 8.4 je pred ni jen Eclipse a to prumerne hodnoceni IMHO moc klesat nebude. Jinak diky za pekne shrnuti hry, dal jsi si zalezet;)

3.2.2012 17:09:54

aneken
Uvidime, jak se to bude vyvijet. Na zacatku to skace rychle, protoze rozdily mezi hrami nejsou velke, ale na prvnich pozicich je mezi prvni a druhou hrou vcelku velka propast. Jen mi prosimte vysvetli, co to je ten geek rating a Avg. rating? Chapu, ze Geek se odviji od hlasu lidi, ale Avg. rating? Jsem z toho nejak zmateny. Jinak muj favorit je momentalne sedmy a doufam, ze se jeste trochu posune... ;-)
A co se MK tyce, tak ja mu to preju, to rozhodne, jen mu tak neverim. Uvidime. :-)
A dekuju za komentar.

3.2.2012 17:31:42

Vojtech Musil
v tom BGG ratingu je zapocteny nejaky handicap, ktery maji vsechny hry, aby se nestalo, ze par hodnoceni vysvihne hru do top10 :)

3.2.2012 17:58:46

Vybíráme z Bazaru

Dům snů + promo žeton auto
Dům snů + promo žeton auto
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas