Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Máte prostor pro dojmy ze hry, která je už v ČR skladem. Níže přikládám odkaz na videoprezentaci hry z Essenu 2011:

http://www.ustream.tv/recorded/18036177
26.10.2011 20:36:49

Vláďo
tu angličtinu by to chtělo hrubě vylepšit :-))

26.10.2011 23:20:06

rbx

někdo
Mohl by ten neznamy vysvětlit, za co dostal Sinuhet minus?

26.10.2011 23:28:07

rbx
třeba s tím Vlaada nesouhlasí :)

26.10.2011 23:36:52

Dojmy
Tuhle diskuzi nechme stranou a zaměřme se na hru, mne to docela překvapilo, vypadá to poměrně slibně, ačkoliv bude nutné si přečíst pravidla, protože z představení jsem lehce zmatený ohledně cíle hry v podobě hradů, které musím najít a následně porazit. Jinak to vypadá komponenty i stylem zajímavě.

26.10.2011 23:41:12

Jak to funguje
Minusy neřešte ... mě by zajímalo, jaká ta hra je. Je tam použito hodně různých nápadů z jiných her, zajímalo by mě jak to spolu funguje. Jakej ta hra má tah na bránu :-)

26.10.2011 23:41:25

Napište něco hnusného
Musíte ji zkritizovat, budu totiž kupovat rozšíření k Civilizaci a Runewarsům...:)

26.10.2011 23:44:31

rbx
mínus jsem dal já, protože si myslím, že ta poznámka nebyla moc vhodná (ať už je jakkoliv pravdivá). Kdyby věnoval Vláďa více času pilování angličtiny, musel by ubrat na čase věnovanému vývoji a testování her. Nikdo není dokonalý a dělat machry na internetovém fóru může každý. (Stejně tak rozdávat anonymně mínusy bez vysvětlení, ano tímto jsem si na sebe ušil bič, ale nechtělo se mi to komentovat, tak jsem dal jen mínus, od toho tady ta možnost je, ale když už si to chtěl vysvětlit, tak proč ne)

26.10.2011 23:45:06 | Upraveno autorem (porovnej)

atterdaq
Je to válečná hra s euro mechanikami.

26.10.2011 23:45:26

Beholder
Skvěle, vyřešili jsme autorovu angličtinu, minusy a teď zkuste někdo shrnout tu hru. Četl jsem si ten dlouhej report den po dni, ale pořád si neumím představit motivaci která tě bude tlačit dopředu. U kompetetivního hraní snad ano, ale u solo a kooperace?

P.S Belhorder má ode mě plus :-)

26.10.2011 23:53:41

Thales
Porazeni mest je jen jeden z hodne x scenaru, ktere ta hra skyta;) Takze z celych pravidel bys byl jeste zmatenejsi;)

27.10.2011 00:23:33

Sinuhet
U kooperativniho hrani te tlaci kupredu cas;) Bo musis ten ukol splnit do urciteho poctu dni a noci, coz jsou kola hry;)

27.10.2011 00:24:22

IN

....
Pridam dojem i kdyz ne herni. Vcera se mi dostala hra do rukou a musim rici, ze jsem toho videl hodne, ale takhle nadherne zabalenou hru jeste ne. Vyloupane zetonky rovnou v poradacich, na vse sve misto a ty nadherne malovane miniatury...no bomba... ted uz jen aby me nezklamala ma bezmezna vira ve Vladovy hry..:)

27.10.2011 09:27:29

Mage knight
Taky se těším, navíc od Vládi ještě žádnou hru doma myslím nemám a tahle je mojí poslední plánovanou investicí do her letos. Teď si užíváme Lotra lcg a Agot lcg, pak jsou na řadě Mage knighti.

27.10.2011 09:46:30

MK
Zatím jsem se dostal jen k otevření a uspořádání krabice a pročtení walktrough a pravidel (hned jak vyšlo na webu).

Insert je opravdu prima, i když nějaká ta výhrada by se samozřejmě našla (ty komínky žetonů prostě padají). Ale rozhodně lepší než u řady jiných her, kdy jsou komponenty "prostě hozeny v krabici". Nabarvené figurky také potěší. Hrozně jsem se bál těch hradů. V preview vypadaly docela ošklivě, dokonce už jsem začal hledat náhradu, ale na živo jsou lepší, takže je nechám origo.

Komponent je opravdu hodně a myslím, že ospravedlňují malinko vyšší cenu hry.

O víkendu bych rád vyzkoušel sólo hru. Mechanismy vypadají velmi pěkně, scénářů vypadá bude dost.

Kdo hrál Heroes of Might and Magic, tak ten má o motivaci asi jasnou představu. :))

Doufám, že mi nadšení vydrží i po prvním zahrání :)

27.10.2011 11:11:29

The_Chosen
Taky už louskám Walkthrough a zatím se mi principy zamlouvají. Insert je pro mě jednoznačné plus. Teď jsem zvědavý jak to všechno dohromady bude fungovat.

27.10.2011 12:17:06

Mage Knight
Já se strašně, strašně, STRAŠNĚ těším... moje finance teď komplet polyká expanze na západ (londýnský nájem a londýnské metro sežerou víc než sedmihlavá rodina), ale na Vánoce budu doma, čili jsem seškrtal svůj "cannot live without" na absolutní minimum, Wiz-War, Hades, Dreadfleet, další rozšiřka k Descentu, Titan ... to vše musí počkat, protože pod stromečkem bude pro Štěpečka todlecto:-) Ta hra má absolutně všechno co jsem si kdy od her přál a k tomu ještě obsahuje Vlaaďův vyhlášenej lamač euromozků (všimli jste si taky, že na fotkách z BGG se zpravidla borci ksichtěj, smějou se, dělaj kokotiny, ale u MK každej USILOVNĚ přemejšlí?)... Já se tak strašně těším :D

Sorry, to muselo ven hned teď a tady...

27.10.2011 15:39:05

Štěpeček
To je dobrý, takhle mi ještě nikdo nikdy neřekl.
Štěpič, Štěpes, Štěpi, Štípek - normálka, ale Štěpeček neznám :D

EDIT: Nejvíc mě ale pobavilo, když mi kámoš řekl hééééj Stevie, the Wonder :D

27.10.2011 15:44:56 | Upraveno autorem (porovnej)

gev

Dojmy
Dojmy mám zatím jenom rozbalovací, ale kvalita mě oslovila hned. Líbí se mi moc ten šikovný insert v krabici. Že jsem dostal návod v extra pytlíku a k tomu hrstku dalších krystalů mi nevadí.

Provedení je skvělé, dokonce bych řekl, že přímo sexy. Právě jsem poslal pár obrázků, které ten vzhled pěkně ilustrují, očekávám za ně od administrátorů extra porci bodů navíc anebo doživotní ban, uvidíme! Ale nemohl jsem odolat :-)

První hra bude v samorežii, ale až zítra, pak se o dojmy podělím.

27.10.2011 23:25:46

to all
koukám, že už hodně z Vás hru rozbalilo , napište někdo o kvalitě komponent, komponenty hrací deksy , kvalita karet a tak ?
Kolik je desek hrací plochy ? (já jen jestli po 5-ti hrách nebude hrací plán pořád "stejný")
Jo a jak je velká krabice ve srovnání s ostatními hrami ?
Díky

28.10.2011 06:30:48

Angri
Kvalita komponent je velmi dobra, karty pevne, dilky mapy z tvrdeho kartonu. Dilku mapy je 20, coz povazuju za vic nez dostatecne;) Krabice je neco napul mezi Agricolou a MEQ, coz je dane tim, ze vse je uz vyloupane a neni tam moc vzduchu. Jinak komponentu je tam fakt hodne...

28.10.2011 10:37:09

gev

První
Tak jsem dal dvě kola (rounds) trénovacího scénáře se dvěma postavama, přitom prolistoval pravidla sem a tam a zase zpátky a:

- princip a mechanika hry jsou naprosto geniální, takový pocit jsem měl naposled z Earth Reborn

- pravidla ve dvou brožurách (úvod a kompletní pravidla) se na první pohled zdají být ne úplně přehledná; fakt je, že není snadné pochopit komplet všechno na jedno přečtení, ale nakonec mi došlo, že odpovědi najdu na logických místech - třeba na kartičkách s popisem lokací (pořád jsem nevěděl, jestli žeton nepřítele při otočení nového kusu mapy odhalit, nebo ne - a ono je to vysvětleno na kartičce s popisem konkrétního nepřítele)

- i pro dva hráče je potřeba velkej stůl :-), 4 by u nás doma měli problém

Celkový dojem nad očekávání, už abych to dal s živým protihráčem (nebo spoluhráčem?)

P.S. Co je s mejma obrázkama? ;-)

EDIT: překlepy

28.10.2011 23:43:56 | Upraveno autorem (porovnej)

gev
Fakt, takový nadšení ... to zní slibně :-)

28.10.2011 23:50:57

gev
Aaaaa, nerobte mi ďalšie výdavky, práve sa chystám pustiť do LotRa LCG =:O a ešte som nedokúpil Castle Ravenloft.

29.10.2011 07:33:06

gev

acedrac:
Noooo, Mage Knight i s Ravenloften jsou porad levnejsi nez soucasna sestava LOTRa, natoz pak to, co teprve FFG vydaj, ne? :-)

29.10.2011 08:18:33

gev

Ó mocný Die
Díky za zveřejnění úplně všech mých obrázků :-)

29.10.2011 14:02:04

Vybíráme z Bazaru

Detektiv: Po stopách zločinu
Detektiv: Po stopách zločinu
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas