Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Máte prostor pro dojmy ze hry, která je už v ČR skladem. Níže přikládám odkaz na videoprezentaci hry z Essenu 2011:

http://www.ustream.tv/recorded/18036177
26.10.2011 20:36:49

jarmuk
Jsem zvědavý na výsledek :-) Pokud to pude od osmi, tak mi za 5 a 8 let doma dorostou spoluhráči :-) Report podat obratem :-)

18.8.2012 12:23:15

jarmuk
Koukám, že fakt budeme muset časem vymyslet nějakou tu hrací session když už bydlíš skoro za rohem, klidně i s našimi dětmi (klukovi je skoro 9 a HoMaM taky miluje)

18.8.2012 12:52:51

micc
Tento výkend jedem do hrvatska, pak asi můžem, navíc mám taky rád fantasy.
Problém s dětma je, že mají každý den nějakého toho koníčka a druhý den jdou do školy, pak musí jít brzo spát.
Navíc prodávám a tak každý druhý výkend jsem v práci.
Budu rád, když se rozjede nějaké to hraní poblíž, z tomovek pak jedu ještě docela dlouho domu.

18.8.2012 13:16:19

jarmuk
Tak u mě to v nejbližší době (minim. do konce září) taky nehrozí, byla to jen taková hodně výhledová spekulace až se nebudou podzimní vékendy hodit pro nic jiného než pro hraní :-) Více pak v příslušném topiku až to bude aktuální ať to tu neplevelím.

18.8.2012 13:33:02

super
Tak včera zahráno ve třech hráčích úvodní scénář.Můžu říct,že všechny hráče hra "dostala".I přesto, že ze začátku byla hra díky neznalosti pravidel zdlouhavá a celkem nezáživná(musel jsem chodit od hráče k hráči a vysvětlovat a také studovat pravidla),tak po dvou kolech se to rozjelo.Opravdu možností je hodně a hra má tzv.ducha.Dívat se na kolegy jak od nechápavého ,až otravného hraní na počátku hry ,kdy nic nechápali, k pozvolnému pronikání do tajů hraní až k nadšení z množství možností ,tak tento pocit byl fakt úžasný.A to jsme hráli jen úvodní scénář a určitě jsme sekali chyby.Musím říct,že se tato hra opravdu povedla a velký dík autorovi.Hlavně se nenechte otrávit z počáteční neznalosti pravidel.Když toto přežijete, hra se vám opravdu odmění fantastickými zážitky a také vám v dobrém slova smyslu "zavaří" mozek. A i když jsem včera prohrál ,doma jsem stále přemýšlel ,kde jsem chyboval a jak to příště zahrát .Prostě paráda a už se těším na další mač.Tak se zdá ,že Mage Knight vystřídá u nás na pomyslném trůnu No.1 Civilizaci.

20.8.2012 07:24:09

Recenze
Tak a je venku i pochvalná recenze, objevivší se na serveru Hrej.cz:

http://www.hrej.cz/clanky/mage-knight-4262/

27.9.2012 00:49:05

BGG
Tak už máme MK v top ten :-)

8.10.2012 19:18:18

tarnow
No a tu na ZH je koukam uz v TOP3 ;-)

9.10.2012 09:16:33

dojmy
Moc pěkná hra. Na deskohraní jsme si dali první scénář a skvěle jsme se pobavili. ještě to zkusím s přítelkyní a jestli jí to chytne, určitě hru koupím.

14.10.2012 23:39:25

prvy scenar
tak sme uspesne odohrali prvy scenar. dojmy pre mna su super lebo som vedel do coho idem a system hry sa mi paci. ale uz som niekde cital ze nie je velmi idealne hrat prvu hru v plnom pocte (4 hraci) lebo to moze trvat dlho - staci jeden spekulant :). nam to trvalo nieco vyse 4 hodin co je dost a sem tam hraci mrmlali.

inac hodnotim velmi kladne. paci sa mi ze v hre nie je takmer ziadna nahoda. a ked sa pravidla trochu dostanu do krvi tak to bude hadam sviznejsie. tento tyzden hrame zasa tak som zvedavy.

15.10.2012 11:58:08

Giovanni
Ja jsem to na Deskohrani ucil jednu skupinu, kde hral jeden kluk vyrazne dele nez vsichni tri ostatni hraci dohromady, coz pak dokaze partii protahnout. Ale "ucici se krivka" je pomerne strma, v dalsi hre by vam to nemelo trvat zdaleka tak dlouho;)

15.10.2012 12:03:41

druha a tretia
tak odohrane dalsie dve hry v plnom pocte. vzdy boli dvaja novi clenovia ktori videli hru prvy krat. najrychlejsia a asi aj najkvalitnejsia hra bola ked som nehral ale iba vysvetloval a dohliadal na pravidla :).
tesim sa na nejaky pokrocily scenar. :)

18.10.2012 12:02:21

ok
hra vyborna,osobne ji řadim mezi top 10 co beru za minus jsou tragicke figurky-asi jsem zmlsanej :-)-a jen 4 hrdiny

16.12.2012 09:33:39

prvni dojmy
Tak jsem si zahral trikrat solo a jsem mile prekvapen, jak kvalitou komponent (obzvlast karty jsou moc prijemne na omak a zatim se mi vubec chatrne nezdaji), tak tim co to je vlastne zac. Vsude se tvrdi ze deckbuilding je jenom malou soucasti hry, ale me to teda prinde predevsim jako karetka ... s mapou k tomu. Nejvic ze vseho mi to pripomina takovou tu starou predelavku Magicu pro PC, s tim ze je to vic HOMAM :)

2.1.2013 12:35:59

první dojem....
jsem si nechal až po sedmi hrách. Po první nehře jsem byl rozpálený doběla, tak jsem smazal co jsem napsal a čekal na vhodnější dobu. To se událo před dvěma měsíci.Po dnešní "hře" musím konstatovat, že tato hra není pro nás. Pravidla jakž takž zažitá, listování tedy nemnoho. Na spádu hry to ale nemělo žádný vliv. Hráli jsme kooperaci,velmi soutěživé scénáře i jen mírně soutěživé :o) .... když odmyslím co naco,jak a kolik při obraně či útoku působí .... jediné vášnivé debaty kolem stolu ... tak prostě nuda. (nenapadám autora ani hru, bůch chraň). Od Vlaadi máme všechno a vyjma proroctví hrajeme pravidelně všechno. Mage knight ... ne. Zkrátka nesedla. Bohužel. Když si vzpomenu jak jsem rychlým krokem šel k tomům a ještě rychleji domů. Teď jen kouknu do regálu a nadskakuju.
Pokud se najde duše, která by mohla ztratit trochu času na sehrání partie a ukázání hry z jiného pohledu (už asi přistupuju s despektem), budu rád. Pokud ne, asi se svět nezboří a krabice se propadne o pár míst v regálu k zemi.

27.1.2013 18:03:50 | Upraveno autorem (porovnej)

aj ja
Ja mám tiež viac pocit že sa jedná viac o kartovú hru ako deskovú. V podstate som viac na klasické nemecké hry (caylus, brass, agricola a pod), zahrám občas ale aj ameritrash. MK som hral 5x. Očakával som z toho práve ten ameritrash, ale dostavil sa úplný opak. Hra ma vôbec nezaujala a čím viac som to hral, tým išla krivka zábavnosti dole. Toto je hra tak čítateľná a predvídateľná, že ju u mňa zahubila práve tá nenáhodnosť a okamihy neprekvapenia. Všetko sa dá dopredu vypočítať. Potom je okolo stola 4 hodiny nuda keďže sme to vždy hrali štyria. Keďže každý prvok sa dá dopredu "vypočítať" každý len dumal ako čo najviac optimalizovať ťah a čakanie na hráčov ťah sa neúmorne predlžoval. Myslel som si že maximálne optimalizovať ťah je vysáda eurohier. Keby nebolo toľko zbytočných možností čo robiť, bolo by to určite lepšie. Preto na euro je to príliš dlhé a pre mňa nezaujímavé, keďže od tejto témy som očakával práve viac toho ameritrash.

27.1.2013 18:47:50

.
Sú tam kocky, náhodné skilly a mapa, takže až také nenáhodné to nieje. Ako hral som to málo (2x a dávno :)), ale jedno si pamätám, práve ten "determizmus" je to, prečo mi nesadli hlavne súboje, na ktoré som sa práve najviac tešil. Podľa mňa práve tá "determickosť" ničí tú epiku, ktorú hra podľa jej "obsahu" a myšlienky chce priniesť. Aspoň tak na mňa MK pôsobí v jeho základe---> byť dobrodružný na štýl HOMAM.

27.1.2013 20:28:11 | Upraveno autorem (porovnej)

petrin
U mě naprosto stejně. Hlavně mi vadí šíleně překombinovaný bojový systém, který je nepřehledný a celou hru člověk nedělá nic jiného než koumá jak to udělat a jestli ten útok má vůbec cenu.

27.1.2013 21:07:31

hm...
To, co píšete mi připadá jako hraní počítačových her stylem save-load-save-load tak dlouho, dokud z boje nevyjdu s nulovými ztrátami.
Co vám brání pustit se do boje bez půlhodinového přemýšlení, jestli na to mám? Když si myslím, že na to mám, tak do toho jdu a uvidím. TO mi přijde zábavné, že nevím, jestli to dám. Kdyžtak dostanu na prdel a musím se z toho dostat. Sebere mi to třeba kolo, ale chci si zahrát, nemusím přece nutně vyhrát. I prohra je možnost. Ale každého věc...

28.1.2013 08:21:11

meah
No jenomže tady právě když není u bojů žádná náhoda, tak se dá zjistit, jestli prohraješ nebo ne dopředu. A lez někde, kde dopředu víš, že to nemá cenu. Teda náhoda je ve formě nepřátel, kteří se proti tobě objeví, ale i tak máš v ruce karty a viděls by jsi jestli máš šanci nebo ne, ale ty to vlastně nevidíš, protože ty boje jsou tak komplikované, že se to vidět nedá. Zkrátka Mage Knight mě osobně baví do doby, než přijdou na řadu složitější boje (hlavně města). Dle mě ty boje hru kazí, já bych je zjednodušil.

28.1.2013 09:51:28

meah
Bez přemýšlení to s ohledem na cíle hry, jak jistě sám uznáš, nejde. Boje jsou součástí hry, ale ne vždy hlavní věcí. Já se prostě do hry,postavy,tažení, nějako nemůžu dostat. je to rozkouskované do několika částí, které náboj hry spolehlivě vyruší. A hrát to jen pro boj, který "nevím" jak dopadne, je pro mě málo.

28.1.2013 10:13:09

meah
podstata je tá, že práve tie boje vieš ako dopadnú, lebo všetko vidíš a to počítanie potom zaberá zbytočne čas. Petrin predpokladám to "nevím" dal z logického dôvodu do úvodzoviek.

28.1.2013 11:56:00

spocitatelny boj?
Ano je spocitatelny. Ale ono to prece neni jen tak ANO/NE. Je to o tom, ze za jakou cenu je to vyhratelne? Kolik zraneni utrpim? Kolik jednotek pouziju popr. zranim?

Spocitatelny boj je i v jinych hrach. Napr. Hra o Truny. Ta je PRIMARNE o boji. A tam proste dopredu taky vzdy vim jestli vyhraju nebo ne. Otazka je za jakou cenu - za to ze si vyhodim nejlepsi kartu a priste stejne prohraju? Dela to z toho euro? To snad ne... Ale neni to zrovna ani kostkovaci trash...

Kazda hra je samozrejme jina. A proste MK je primarne o KOMBENI karet s deckbuildingem. Pokud v tom nekdo hleda kostkovaci hru na hrdinu opravdu bude asi zklaman. Neni to ani strategicka hra. MK je svym zpusobem euro - zkusenosti hrdiny jsou defakto body stejne jako za dosazene uspechy jsou body. Ale porad je v tom ta vrstva levelovani hrdiny, dobyvani a boje.

Kazdemu vyhovuje neco jineho, proste jsem jen chtel pridat svuj nazor.

28.1.2013 12:15:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Spočitatelné boje
Tak proč hrajete kooperaci? Máte do sebe řezat navzájem. Pár soubojů na nalevlování a jít do sebe. Kooperativní hra mi v této hře také přijde jako největší slabina, ale když už se to hráči naučí, musíte využít všechny možnosti.

28.1.2013 12:29:43

předem známé souboje + překombinovanost
Souhlasím s robkinem.

Pár mých postřehů:

Je zde přece spousta neznámých. Vlastně předem a hned od začátku je známá jen malá část nepřátel (drancující nepřátelé). Další jsou známé jen tak napůl až po přiblížení se k místu (města) a někdy dokonce pouze jestli je den (pevnosti, magické věže). Už hodně krát se mi stalo, že jsem se k takovému neodhalenému místu dostal v noci a na základě zvážení mé síly a rizika/odměny zaútočil na slepo...
Dále je zde spousta míst, kde své konkrétní nepřátelé dopředu neznáte vůbec (hrobky, podzemí, doupata a líhně nestvůr, kláštery, ruiny).

Proto nechápu ty neustálé připomínky, že vše je známo a dá se dopředu propočítat. Ano, když už dojde na boj, tak je všechno známo a hráč nemůže spoléhat na "šťastný hod".

Souhlasím, že systém soubojů patří k těm složitějším, ale nic na co se nedá po pár hrách zvyknout. Po dalších pár hrách už mě to ani moc komplikované nepřišlo.

Pravda je, že tento systém nesedne každému. Hra se mi velmi líbí jako solo a ve dvou hráčích, ale ve více hráčích bych ji asi ani nezkoušel. Pokud by má první zkušenost byla ve čtyřech hráčích asi bych trpěl a hru zatratil.

28.1.2013 12:40:58

Vybíráme z Bazaru

Království divů
Království divů
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas