Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Máte prostor pro dojmy ze hry, která je už v ČR skladem. Níže přikládám odkaz na videoprezentaci hry z Essenu 2011:

http://www.ustream.tv/recorded/18036177
26.10.2011 20:36:49

Vojtech
No average rating je to, co te zajima, jak je hra skutecne hodnocena. Od urcite masy - treba 300 lidi, uz je to velmi prukazne. Geek rating tam ma tu penalizaci, jak pise Richmond. Proto je Eclipse "az" sedmy, i kdyz prumerny rating ma lepsi nez hry pred nim. No a tyka se to i MK. Ten ma podobny rating jako Eclipse, ale pulku hlasu. Az bude mit 2k, tak bude v TOP10 jak na koni;)

3.2.2012 18:27:09

hra
ja by som si toho mage knighta veľmi rád zahral, ale vôbec sa mi doňho nechce ísť. Toľko chválenia zo všetkých strán, ale to mi boli chválení aj vládcovia podzemia a tá hra sa mi zdala byť taká priemerná. Možno aj príliš silná reklama tejto hry, ktorá sa na mňa valí zo všetkých strán o tom aké je to super, aký je chvátil skvelý má na mňa opačný efekt. A to, že sa mi do toho nechce pustiť. Čo je možno škoda, lebo mi možno uniká hra môjho života :)

3.2.2012 21:09:22 | Upraveno autorem (porovnej)

to stOKYi
Eclipse to neni, ruku na srdce a jelikoz tobe se Eclipse libi hooodne, tak si myslim, ze tohle te tak neuchvati.

3.2.2012 21:57:25

Mana pool
Mám jen takovou poznámku na okraj k tomu společnému zdroji many.
Vojtovi se nelíbilo, že je společný pro všechny hráče :)
Já si teď vyzkoušela MK jako sólovku (dvakrát a už nikdy víc :P ) a přijde mi naopak, že ta společná zásoba a to, že má víc hráčů možnost ty kostky nějak přehodit a změnit barvy ve zdroji, je fakt zásadní! Když to člověk hraje sám se sebou, tak tolik možností k přehození nemá a neustále se potýká s akutním nedostatkem nějaké barvy a možnost, že mu tam přijde, je prakticky nulová (navíc pokud nemá jak využít zrovna ty barvy, které k dispozici jsou, a kostku pak přehodit).
Ale možná jenom já neumím správně házet kostkou :DDD

3.2.2012 22:39:50

to stOKYi, Vojtech
Keby sme veľmi chceli, tak Eclipse môžeme označiť za zmes Chvátilových hier.
1. TTA - odoberanie kociek zo svojej zásoby a ich presúvanie na produkciu surovín
2. Galaxy Trucker - skladanie vesmírnych lodí zo štvorčekových dielikov , súčasti sa tiež zhodujú - motor, delo štít, energia...
3.Mage Knight - prikladanie hexov a pohyb po nich

akurát, čo v žiadnej Chvátilovke nenajdeš je súboj riešený obyčajnými kockami...
Aj najsilnejšiu loď zostrelí 1 kocka /samozrejme ak nemá štíty/. Toto sa mi na Eclipse
naozaj nepáčilo, keď mi jeden Base sundal dva upgradované cruisery.
Ale inak je Eclipse fajn, kľudne ho stOKYi v piatok dones:). len doštuduj pravidlá...

3.2.2012 22:51:51

Judabegin, vojtech
Tie tvoje cruisery (upgradovane sa mi zdá trojkovým štítom) ti dali dole basestars (upgradovane a veľmi kvalitne, primárne robené na obranu, nepoužívajú pohyb, tým pádom jeden slot v lodi voľný :) ) len vďaka neuveriteľnému hodu kde z sa mi zdá z 8 kociek, len dve neboli 6ky :D Tomu sa hovorí smola a ver mi, ešte stále sa smejem, keď si na to spomeniem :) . A všetko sme hrali dobre, len ten bankrot počas upkeep som trochu pozmenil, ale to je na tému niekde inde :)
A ku okopírovaniu sa vyjadrovať nejdem veľmi. Lebo čím viac hrám nové hry, zisťujem že v 80% hrách ktoré som hral, som našiel vždy niečo okopírované z iných hier. A aj tak sú pre mňa tie hry na inej úrovni zábavy, čiže toto neriešim :)

Vojtech - len mám ja ti celkom rád aj hry na hrdinov, kde si môžem postavy vyšpekovať :)

3.2.2012 23:29:11

@stOKYi
Já si osobně myslím, že to není vyloženě o kopírování mechanismů, ale o mechanismech samotných. Zkrátka her už je obrovské množství, některé přináší něco nového, jiné recyklují nebo vylepšují věci už jinde prezentované a je celkem složitý úkol vymyslet něco naprosto nového aby to dávalo smysl a dobře to fungovalo. Z mého pohledu, když někdo tvoří hru, existují základní faktory, a autor už jen vytvoří konkrétní podobu (kde často taky není možností nějak moc). Kdybych měl uvést klasické příklady tak třeba hrací plán: pevný/variabilní, řešení konfliktů: kostky/karty atd.

4.2.2012 08:29:13

to all
Mana pool
Me ten mana pool proste a jednoduse nesednul, jak jsem popsal. :-)

Judabegin
Jak rekl stOKYi a Ellenar, ty hry jsou vesmes na stejne brdo. Prikladani hexu a pohyb po nich bylo i v hrach pred MK v nejake podobe. Stejne tak nejake vylepsovani lodi a resource management. To jak to nektere hry ale vyuzivaji a zpracovavaji je uz jina a prave u Eclipse to podle me vsechno funguje, krasne do sebe zapada a hra je neuveritelne intuitivni. A co se tyce toho souboje, tak kdo nema stity, tak ma smulu. ;-) Nikdo ti netvrdi, ze si tu lod nemuzes poskladat jinak. Nemuze se ti nelibit sestreleni na jednu kostku, kdyz jsi proti tomu nic neudelal. :-)
Stejne tak v MK si nekdo nemuze stezovat na malo artefaktu v balicku, kdyz nechodis do jeskyni atp. :-)

stOKYi
Doporucuju si hru nejak vyzkouset. Ja se presvedcil o tom, ze je hra dobra, ale nekoupil bych si ji. Tebe treba hra nepresvedci ani o tom, ze je dobra a nebo naopak te presvedci natolik, ze ji musis mit. :-)

4.2.2012 09:41:11

to stOKYi
ešte k tým cruiserom... Mal som upgr. aj štíty na -3 k hodu, aj delá na oranžové kocky - 1 kocka /2 zásahy, ale k strelbe som sa nedostal, kvôli tomu desnému Riaverovmu hodu ;)( ale to už asi spamujem

4.2.2012 09:47:11

to all
K Eclipse - netvrdím predsa, že je okopírovaná, len že sú v nej mechanizmy, ktoré poznám z iných hier. Aj keď pospájané do nového systému /dobre fungujúceho/. Ale to je to, prečo mám rád Chvátilove hry, myslím, že vytvára nové originálne mechanizmy navyše výborne odladené a fungujúce. (aj Prales by určite súhlasil...:)). Viem však, že nesadnú každému...
Proti gustu žiaden dišputát.

4.2.2012 09:59:45

Co týče Eclipse
Asi je to offtopic, ale nemohu si pomoct a nepřidat svůj názor na Eclipse do fóra Mage Knightu..:D

Taky jsem zkoušel taktiku pouze s raketama a taky nebyla nejlepší, ale přece jen tohle se mi na Eclipse líbí, ta hra vás nechá tvořit..
To že už to nevyjde dle vašich představ a že vás to do jisté míry dovede do slepé uličky, bez cesty zpět smůla..
Ale myslím že na mé sebevražedné lodě ani Vojta nezapomene..Škoda že kostka nepadala lépe, ale o tom to je..:D Zážitek k nepoznání a nutnost pořídit si tuto hru..:-P

5.2.2012 00:16:49

První kompletní hra / solitaire
Takže jsem dal konečně plnou sólo hru. Mají se dobýt 2 města, mně se podařilo dobýt 1 a celkové skóre jsem měl 96 :-)
Hra docela trvala, koukal jsem často do pravidel.. ale čistého času to mohlo být přes 4h. Ono totiž jaké si to uděláte, takové to máte. Nad svým tahem můžete strávit spoustu času.. Ve více lidech tohle asi bude fakt problém, hlavně na začátku, kdy hráči neznají pořádně pravidla atd. V solitairu tohle nevadí. Prostě jsem hru nechal rozloženou na stole 180x70 dva dny a vždy když se mi chtělo obětovat půlhodinku, udělal jsem pár tahů.

Po dohrání jsem měl pocit velké úlevy, že už to je za mnou.. Fakt mě to dost zaměstnávalo, kouřilo se mi z hlavy (především z uší a nosu).

Typický způsob rozhodování: Co mám dělat..? Sejmout tamtu obludu, postoupit na další level, nebo se spíš přiblížit městu, protože to je přes les, je den a tudíž pohyb skrz les nebude tak náročný jako v noci...? Nojo, to je šlamastyka... A takovýchto situací je ve hře spousta. Když jsem třeba sejmul město s úrovní 5 (fakt nic náročného, takový čajíček, úroveň může být i přes 12).. Opravdu jsem měl dobrý pocit. Důkladně jsem si připravil útok, při kterém jsem krystalizoval a dekrystalizoval manu.. abych mohl sejmout dvě potvory útokem na dálku, zbývající jsem blokoval a pak ji sejmul monstrózním útokem 9 (jedna karta, ovšem za cenu dvou zranění). Naštěstí jsem měl dovednost léčení 2 jednou za kolo.

No a tohle byla jen jedna situace. Plánujete pořád. Všude. Na každém kroku. Jestli toho není až moc... Dát to v kuse, to bych asi rovnou lehnul, takhle rozložené na více etap to bylo docela zajímavé.

Na druhou stranu další hry budou určitě hladší. Už tak nějak budu vědět, které dovednosti potřebuju a využiju (rozhodně pohyby typu létání, levitace.... jsou nezbytné. Pohyb v noci v lese nebo v bažinách za 5 je fakt náročný).

Skoro si říkám, že by to bylo na menší recenzi :-) Dokud to mám trošku v hlavě...

11.4.2012 11:03:24

Polda
me prijde ze ve vice hracich lze relativne hodne naplanovat behem tahu ostatnich hracu tudiz mi pri hrani neprisel daly temer zadny. Co se tyce o solitairu obecne vdycky sde mi kouri z hlavy :D (zejmena u Dungeon twistera)

11.4.2012 15:32:42

imho
ve 4ech je to silene na dlouho ... zasadne hraju ve trech kdy nejsou takove prodlevy :)

11.4.2012 17:02:42

ValMor
No ono zalezi na tom, s kym hrajes. Ja jsem zazil hry ve ctyrech v pohode a i hry ve ctyrech hodne dlouhy, vetsinou vinou toho, ze se hrac nechystal a zacal premyslet ve svym tahu, coz to dost prodlouzi...

11.4.2012 17:54:17

aneken
Asi tak ... tahle hra je brutalne kombinacni a mysleni zvlast nektere dost boli a soucasne dost zdrzuje :)

coz me pripomina ze furt nevim jestli se me ta hra libi nebo ne :)

11.4.2012 18:26:32

Premysleni behem tahu ostatnich
... no asi jo, ale protoze casto se pocita se silnejsim efektem karty a prislusnou manou.. je docela smolik, kdyz si ji vybere nekdo jiny a pri vraceni kostky padne neco uplne jineho :) Stejne tak zdolavani nestvur atd muze trosku ovlivnovat tahy ostatnich.. Ono to asi jde, docela by me zajimalo jak to probiha :)

Ale ValMorova otazka je na miste.. Taky premyslim, jestli se mi to vlastne libi nebo ne. Agricoly jsem se zbavoval, protoze me dost vycerpavala a tohle je jeste horsi :-) Jako je super jak vsechno zapada do sebe a chvilkama jsem mel opravdu dobry pocit, kdyz mi neco hezky vyslo.. Na druhou stranu soliter, kterym clovek propluje jen tak asi neni dobry soliter, ze? :)

11.4.2012 18:34:35

Chvátilovky - prostoje
Jak se psalo níže, v hodně chvátilovkách je potřeba svůj tah plánovat zatím co hrají ostatní spoluhráči. Pokud je člověk disciplinovaný tak třeba v jeho TTA nebo Vládcích podzemí se můžou prostoje srazit na minimum a hra odsýpá.

Často ovšem platí, že hra někdy může doplatit na samotné hráče. Analýza paralýza přístup, kdy člověk řeší každou prkotinu je fakt cesta do pekel. Což není chyba hry, ale toho kdo hraje.

11.4.2012 18:57:47

tarnow
Tak nejak, ja jsem na AP hodne haklivej, bo sam hraju hodne rychle a prostoje nemam rad;) Ale v MK jde az na manu, kterou obcas nekdo prehodi, prakticky vse rozumne naplanovat predem. Pokud to ale nekdo nedela, tak to muze byt frustrujici. Ostatne i pravidla jsou napsana tak, aby tohle co nejvc negovala, dost veci delas az v tahu dalsiho hrace, aby se nezdrzovalo... Obcas holt ani to nepomuze, ale s takovejma lidma je pak vetsinou utrpeni hrat i vetsinu jinych serioznich her;)

11.4.2012 23:27:40

hm?
http://www.kickstarter.com/projects/673464163/mage-knight-revenge

toto je co :) spis co to melo byt..

11.7.2012 00:17:24

Deskoherní samohana
Tak jsem absolvoval první solo hru v životě. Dal jsem si walkthrough a jsem nadšený. Fantasická atmosféra, skvělé mechanismy. Naposledy mě něco takhle dostalo, když jsem prvně hrál TTA od Vlaadi. Hele chlape kloubouk dolu, tahle gamese je master piece.

10.8.2012 23:37:22

jojo..
pravidla jsou horor.. ale jinak spica:)

11.8.2012 00:35:05

EŇO ŇUŇO!
Podobně jako tarnow, takhle nadšený po jedné hře jsem snad ještě nebyl, mechanismy do sebe perfektně zapadají a ten HoMaM feeling - Gamegasmus! Navíc jsem hrál s 8-mi letým bráchou, který nakonec i vyhrál na slávu a je hrou taky nadšen, takže si myslím, že se Vlaadovi podařilo stvořit skutečný skvost :).

18.8.2012 07:56:15

ecan
Právě pročítám pravidla a nevěřil jsem, že bych to zahrál doma, takle zkusím dcerku, 8,5.
Jsem na to zvědavý.
Heroes of might... ji moooc ba a tak jsem to chtěl zkusit po odehrání první hry v jednom.
Dám vědět jak jsem uspěl.

18.8.2012 11:10:48

Ecan
No, je pravda, ze 8-leti rozhodne nepatri mezi skupinu, se kterou jsme hru zkouseli, takze je mile prekvapeni, ze to jde!;)

18.8.2012 11:58:36

Vybíráme z Bazaru

Sanctum (EN)
Sanctum (EN)
Akt. cena: 20 €
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas