Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Máte prostor pro dojmy ze hry, která je už v ČR skladem. Níže přikládám odkaz na videoprezentaci hry z Essenu 2011:

http://www.ustream.tv/recorded/18036177
26.10.2011 20:36:49

hmm
Neni na recenzi po jedne hre jeste brzy?
I kdyz je pravda, ze tady by to zapadlo, tak proc ne :)

31.10.2011 11:25:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Recenze
Přesně proto, že je to po první hře, to píšu jako post (první dojem) a ne jako recenzi. Těch možností je ve hře tolik, že je objektivně nezhodnotím ani po několika hrách.

Chtěl jsem jen dát první vhled pro hladovce, které v kostce zajímalo o čem to je a jak to "chutná" :)

31.10.2011 11:33:01

gev

sydo:
Noo, jednak jsou tady k vidění hry s více recenzema, než jen jedinou, a pak jde o zhodnocení sólo hry, čili jen jednoho scénáře, ne?

Varianta b) je to šoupnout aspoň do vlastního vlákna, v tomhle už se to trochu blbě hledá vzhledem k jeho dýlce. Asi by tohle bylo lepší řešení, máš pravdu.

31.10.2011 11:34:07

The Chosen
Po první hře to na recenzi moc není, ale když to sepíšeš do zápisu z hraní, tak to nezapadne (zatím tam nic není) a můžeš se tam libovolně rozepsat. ;-)

31.10.2011 13:04:03

jaká recenze?
Vždyť to žádná recenze není. Je to v prvních dojmech, tak co tady zase řešíte.

31.10.2011 13:20:12

Zápis
Copy - Paste do zápisu z hraní - Dík za tip. Až nahraji více, tak třeba udělám plnohodnotnou recenzi. Opakuji, že je to PRVNÍ DOJEM, ne recenze :))

31.10.2011 13:24:27

vsetkym
presne Parxel,neviem co sa tu riesi.Chcel som len od niekoho aby napisal prve dojmy z hrania.The Chosen si dal tu namahu a napisal.Ja mu velmi pekne dakujem.

31.10.2011 13:25:35

ad první dojmy
jako vypadá to parádně, ale z těch prvních dojmů mám takový jakýsi pocit, že v tomto duchu už jednu hru doma mám a to je World of Warcraft The board Game, akorat misto karetních soubojů jsou kostkové. Nemá to variabilní herní plán ani scénáře, ty se prakticky tvoří balíčkem událostí, ale principiéelně mi přídje, že bych měl dvě hry v kterých řeším obdobnou věc buďto podobným nebo trochu odlišným způsobem. Uvidím co řeknou další reporty ze hry.

31.10.2011 13:29:12

ringo
ja mam zatial doma len same eurohry okrem AH.Rad by som chcel vyskusat nieco nove tak dufam ze sa jezisko a manzelka nado mnou zlutuju a pod stromcekom najdem tohto krasavca.

31.10.2011 13:33:56

Dilema
Čekat na CZ, nebo do toho bezhlavě skočit jako vždy? No zkusil jsem napsat Drakkenstrikovi, jestli by mohl na MK udělat jeho slavný component breakdown. :D
Ten by to snad mohl rozhodnout. To jen tak pro vás ostatní nerozhodné. ;)

EDIT: Tak koukám, že mi už odepsal, zítra to prý bude hrát a začne na tom pracovat, tak snad příští týden. :)

1.11.2011 14:18:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Born
Jo tak tohle dilema řešim už 2. den. Kvůli bráchovi a manželce bych nejraději počkal na CZ, ale zas pokaždý když se na to podívám, tak to málem koupím...včera už sem to měl v košíku těsně před odesláním objednávky:))ale nakonec sem ucukl...ale dlouho to stejně nevydržim..

1.11.2011 15:05:44

gev

Ringo:
Můj dojem po odehrání dvou sólo her a jedné "kompetitivní" (kdy jsem tahal dva panáky, abych vyzkoušel PVP) je - směřování hry je ala Talisman, Proroctví, Runebound, WoWBG, atd., atd. ale:

- Velice často je třeba hodně přemýšlet, a to jak nad mapou (kam jít, komu se vyhnout, co se stihne, kde získám dost slávy k postupu, kde získám další karty do balíku), tak hlavně nad samotným balíkem karet postavy - jak karty optimálně zkombinovat, jak využít manu, co použít teď a co nechat pro další tah...

- V boji neexistuje náhoda. WoWBG má tuším 21 kostek, tady není jediná. Kde se projeví do urřité míry náhoda je to, jaké karty přijdou do ruky. Ale se znalostí karet v balíku se dá postup aspoň trochu optimalizovat.

Na BGG to někdo připodobnil k mixu evropy a ameritrashe - ano, s tím se dá jen souhlasit.

1.11.2011 15:06:23

gev

Born:
Je to s tím Drakkenstrikem dobrej nápad? Já si nedovedu představit, že by mě nějaký jeho video nemotivovalo k nákupu dotyčný hry ;-)

No, jsem na jeho hodnocení hodně zvědavej.

1.11.2011 15:08:29

gev
Jsi si jist tím připodobněním k Talismanu? Talisman by mě v souvislosti s MK snad vůbec nenapadl (co se mechanismů týče) V Talismanu ovlivníš max. to, zda se usměješ na protihráče či zašklebíš :)))

Mám tím na mysli to, že mi MK přijde dost o přemýšlení a plánování, přesně jak pak píšeš dále.

Takže mě vlastně zaskočilo jen to připodobnění ... :)

1.11.2011 15:26:53

gev
No to je taky pravda. :D Tak pořád se na to nemusím podívat viď. Ale jsem teď alespoň na týden v suchu, protože než se na to podívám tak to určitě kupovat nebudu. :D

2Odulin: Jsem na tom velmi podobně. ;)

1.11.2011 15:37:02

preco
cakat na CZ ved uz to vyslo v cestine alebo sa mylim?

1.11.2011 15:41:49

...
Mě se líbí 2 věci:

1) Variabilní mapa a scénáře - To je imho velice zásadní věc pro znovuhratelnost. Ze všech "RPG" deskovek, co jsem hrál v poslední době, ve mě zanechala stopu jen jedna a ta právě měla variabilní mapu a scénáře (bohužel její hraní nám zabralo 8+ hodin, což byl problém :( )

2) Karetní mechanismus, který mi připomíná MEQ, který jsem právě kvůli těm kartám miloval (bohužel ostatní aspekty MEQu už byly horší)

Zpracování vzhledem k ceně je celkem ucházející. Figurky příšer místo žetonů by byly lepší, ale ta cena by pak byla samozřejmě někde na úrovni Runewars. Otázkou je jestli by třeba ta ochota připlatit si za figurky byla nebo nebyla, já si myslím, že byla, ale to je jedno :)...

Takže pokud se to nějak vykutí v té češtině (a nebudou to mít na svědomí Blackfire :) ), tak do toho asi půjdu.

1.11.2011 15:43:56

brblo
Mýlíš ;) Ani není ještě jistý jestli to někdy vyjde.

Beholder: No Blackfire by to mít neměli ne? Pokud to vyjde v češtině, tak bych předpokládal, že se toho zhostí Vlaadovo dvorní vydavatelství CGE a překlad bude originální autorský (Vlaaduv).

1.11.2011 15:47:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Born
Já v to doufám. To byl jen takový rýpanec :)

1.11.2011 15:51:07

tak
nad Tebou je napisane ze Cestina v baleni hry.Tak pardon.

1.11.2011 15:51:19

brblo
No vidíš, toho jsem si nevšiml. To by měl Cauly asi opravit.

Beholder: Tak to pak jo. ;) I když musí se BF přiznat zlepšující se tendence. Na druhou stranu cokoliv po Arkhamu už může být jen lepší. :D

1.11.2011 15:53:19 | Upraveno autorem (porovnej)

DD

to Born
No vzhledem k tomu ze prava na tuto hru vlastni WizKids, tak kdo to vyda v cestine je o tom kdo se s nima dohodne a kdo to zaplati. A tam bych s CGE moc nepocital.

1.11.2011 15:54:39

gev

The_Chosen:
Já myslel směrováním hry fantasy vývoj postavy, srovnával jsem MK a WoWBG, jak o tom přemýšlel Ringo. Talisman a koneckonců z velký části i Proroctví jsou pro mě člobrdo s pěknou grafickou úpravou a neúnosnou dobou hraní...

1.11.2011 15:54:52

DD
To je mi jasný, že to vlastní WizKids. Jen jsem doufal, že u nich třeba Vlaadovo slovo ohledně hry bude mít nějakou váhu. :) Hlavně mi jde o to, aby si překlad dělal Vlaada a pohlídal korekci. Kdo to bude vydávat je mi celkem šumák. (vše za předpokladu, že to vůbec vyjde)

1.11.2011 15:56:38 | Upraveno autorem (porovnej)

gev
Promiň, tak to jsem to jen špatně pochopil .)

1.11.2011 17:25:09

Vybíráme z Bazaru

Cleopatra and the Society of Architects
Cleopatra and the Society of Architects
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas