Dune - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, intriky, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Descartes Editeur
Hobby Japan
Autoři: Bill Eberle
Jack Kittredge
Peter Olotka
Rok vydání: 1979
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Dune made in doma

To sydo: podle ceho sis ji delal? Nasel jsem zatim toto: http://www.sorvan.com/games/dune/
9.2.2009 13:48:25

Ringo
Tak jak už jsem psal níže, ten všeobecně dostupný zdrojový obr. Ilyovi mapy má rozměry 52,64 x 58,43 cm, poměr stran chce určitě zachovat a jestli tvrdíš, že průměr planety 44 cm je naprosto dostačující, tak by to při těchto rozměrech mělo být na pohodu, planeta bude spíš o něco větší.
Tak to já věřím, že mapa přijde již ořezaná, ale to je až na závěrečnou debatu za týden.

21.2.2012 23:50:45

saiwer
ok, zjisti teda cenu a pridej si me do seznamu:-) Jsem ochoten ty ctyri stovky do toho pokusu dat. Pokud jsou to profici, tak by to melo urcite vypadat lepe nez na te laserovce na ktere to tisknu. Teda aspon doufam:-) Doruci to i v nejakem pevnem valcovem pouzdre? Jsem az z Havirova, takze jinak nez pres postu to v mem pripade nepujde.

22.2.2012 00:13:26

saiwer
To pdfko se při exportu nějak zmršilo, nejsou tam fonty. Ale ta png verze je holt to, co je v tom cdr, zjevně ještě někde přidal texturu. Pokud tam ale nechybí nic jiného, než ta "patina", můžu zkusit, jestli se mi nepodaří ji nějak nasimulovat.

22.2.2012 01:08:34

amis
ja bych byl spíše pro tisknout finální Iljův produkt. Pro jistotu žádné DoDo, ať nedojdek nějakému nemilému překvapení, chybičce, které si někdo před tím nevšiml a pod. V tom PNG tam chybi otexturované oblasti , jsou vybarveny jednou barvou jestli sedivam dobre. Ve finální mapě je vystínován písek na pouštích a náznaky hor v kamenných oblastech. Navíc v tom PNG sektory nemají dotažené lajny přes hory.

To rozlišení hraje roli při zvětšování apři tisku na větší formát. Můj názor je, že stačí stáhnout finální mapu opravenou 1.0 a pro velikost, kterou jste si pro tisk zvolili, by to mělo být naprosto dostačující, nedojde k rozmazání a bude to prostě finální verze.

Jediné DoDo, které bych uvítal, by bylo odstranění čísel v oblastech těžby. ale to by chtělo nějaké editovatelné PDF, ne že to někdo bude v nějakém malování gumovat a přepastovávat tam terén třeba z okolí:-)

22.2.2012 06:54:49 | Upraveno autorem (porovnej)

amis, Ringo
Kašleme na to, dáme k tisku v1.0. Jestliže Ringo tvrdí, že průměr planety 44 cm pro hru bohatě stačí, tak to v pohodě zvládneme a rozlišení určitě nějaké to zvětšení současných rozměrů krát 1,1 - 1,15 taky snese.

Jinak teď mi psalo artscow, že karty jsou jižna cestě. A to jsem je objednával minulý týden.

22.2.2012 08:22:22 | Upraveno autorem (porovnej)

saiwer
Takže tisk proběhl, 4xA3 - je to prakticky 6X A4 a kousek navic, kvalitka luxusni, velikost cele mapy 64x57. Jeste musim pomerit polomery herni plochy, nejak se mi zda, ze planetaje mirne splostela do elipsy. Kazdopadne cisty tisk, rozliseni podle me vyhovujici. Uz jsem to i zalaminoval.

ted moje dojmy tykajici se designu. Ta mapa je opravdu nadherna, zalaminovane to pusobi fakt krasne (takze mou objednavku na tisk mapy rusim, libi se mi to jak to ted mam, jen to ted nejak pripevnit na desku), ale jak je zvetsena, pusibi mi potize par veci. Ty lajny jsou fakt huste siroke a celek pusobi na me jako zmet car. Nemohu se zbavit pocitu chaoticnosti. atmosfera planety plovouci ve vesmiru je nadobro pryc. Ale mozna se to nejak vstreba. Proste ty cary mazi regiony nemusely byt tak hrube, nekde jeste k tomu zdvojene dle toho, jestli je region pod ochranou pred bouri. dneska dam doma do plena hlasovat, zda zvitezi Scott nebo Ilja. Kdyz to bude nerozhodne, nezbyde mi to opet udelat oboustranne, z jedne strany Ilja, z druhe Scott. Tomu jsem sepresne chtel vyhnout:-)

Kazdopadne abych to nejak uzavrel - muj nazor je, ze muzete s klidnym svedomim pouzit k tisku Iljovu 14,4 MB mapu 1.0 fixed.


22.2.2012 08:34:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Foto plachtoviny bohužel nemám (a fotka by asi ani moc neřekla), do Prahy se dneska počítám nedostaneš (jdem večer hrát, mám Dunu s sebou), když máš v profilu Havířov. Ale ta plachtovina je jednoduše super. Má za sebou cca 20 her v hospodě v šesti lidech, sem tam čelila pivu - a stále nikde žádná známka odření ani jiného mechanického poškození. Barvy drží báječně. (Mírné známky tvarové paměti projevovala jen po rozrolování, když jsme ji nesli dvacetistupňovým mrazem, což tomu plastu lze odpustit.)

22.2.2012 09:49:07

Randir
jak je ta plachtovina tlusta? Lakate me sice pekne, ale ja si to ted vytiskl, zalaminoval a libi se mi to tak, ze bych rekl, ze uz to je pro me zbytecna investice. Sice to ma mna 4/*4 a musim najit vhodne tvrde desky a nejaky rozumny zpusob, ja kto na ne pridelat, abych to neznicil, ale ten tiskl pritaveny na folii ma proste sve kouzlo. Nejsem si stale jist, ze s tou plachtou budu spokojen. Odolnost nejak moc neresim, protoze se nam na hru obvykle nic nevyliva a navic zalaminovane to je stejne odolne jako ta plachta. Ne -li vice.

22.2.2012 10:06:42

Ringo
Nemám v práci šupléru a Elissa by to určitě věděla přesněji, ale je to necelý milimetr. Ale na tyhle malé rozměry nemám oko. Každopádně čtvercový plán (70x70) roluju bez násilí na průměr cca 10-12 cm.

Pokud jsi spokojen s tím, co máš, tak je samozřejmě možné, že už pro tebe plachta není upgrade. Nejlepší by bylo vidět ji na vlastní oči - jenže s tím bohužel nevím, jak pomoci.

Nám se na hru taky obvykle nic nevylévá (nicméně, obvykle si taky nelámu nohy na sjezdovce a když jedu lyžovat do ciziny, pojištění si přesto zařizuju). Ale zalaminované to bude asi srovnatelně odolné...

22.2.2012 10:31:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Randir
kdybych byl na 100% presvedceny, ze si udelam celou Iljovu verzi, tak bych mozna do te plachty sel. Nevim cim to, ale me to vytistene moc nepresvedcilo s designerskeho hlediska. Prilisna zmet car. jo a co se tyce tisku, tak nadhera, ale mapa je vyrazne tmavsi nez na obrazzku na pocitaci. Trochu to jednak ztmavilo to lamino a trochu asi tiskarna. Jestli by plachta byla pro me necim upgrade, tak predevsim tim, ze bych konecne prestal resit, jak to pridelat na desky a jak to spojit:-)

22.2.2012 10:37:16

IB verze karet v češtině
Kde jsou k dipsozici??? Karty na artscow jsou v angličtině, co jsem se díval.

22.2.2012 10:40:43

Marin
jsou k dispozici ve zdejsi sekci downloads, ale portrety vudcu jsou na nich oproti original Iljovym kartam v priserne kvalite.

22.2.2012 10:42:35

Ringo - cz karty
Ojéé, máš recht, jak mi to mohl uniknout, pod svícnem je tma :)

22.2.2012 11:14:09

Marin
az udelas to co ja, ze si je porovnas s originalem na ktery ma ilja na BGG odkaz, budes zklamany, stejne jako ja:-)

22.2.2012 11:25:59

ceske karty
Ahoj kluci,
ja to delal nejak z jeho pdf, karty mam i jednou vytistene a neprislo mi to. Ted jsem se dival jeste v detailu na pdf a máte pravdu.
At mi nepisete jednotlive, muzu:
1) vyvesit na ulozto zdrojaky v microsoft publisheru s kterých jsem to tiskl
2) pokusit se vyjet karty do pdf v lepsi kvalite a preulozit

Bohuzel se k tomu dostanu asi az v pondeli, ted jsem v Opave a budu tady i na vikend, veci mam samozdrejme doma ve velkem pocitaci.

22.2.2012 14:33:23 | Upraveno autorem (porovnej)

tomasV
psal jsem to sice i v SZ, ale kdybys mi rekl, jak na to, tak naedituji primo zdrojove Iljovy karty temi tvymi texty a pak ti to poslu, at si to tu prekopcis. PDFka jsem sice uz kdysi editoval a prave diky Dune, ale vsechyn free PDF editory co jsem si stahnul mi v kazdem ulozenem souboru nahodily nesmazatelny text - ze jde o Free PDF editor:-) Jestli znate nejaky fakt fre bez toho, aby me jakkoliv penalizoval, tak budu rad za tipy:-)

22.2.2012 14:46:20

saiwer
tak definitivni rozhodnuti, jdu do toho s vama (mapa na plachtu), ale zajimalo by me, do kdy to zrealizujete. to co jsem si dnes vytisknul a zalaminoval si schovam nekde do archivu na pripadne horsi casy, kdyby neco selhalo. Premohla me lenost a nechce se mi resit pevne desky:-) Budu si to kdyz tak nejak pomalu dodelavat jednou za uhersky rok a mezitim hrat na plachte:-)

Jeste mi prosim porad, jak na ten Artscow, ja to vzdycky rozkliknu, tam na me vybafne nesrozumitelny chaos, ze se radeji neodvazuji na nic kliknout, abych neco nepodelal:-) Na kolik te teda presne vysel balicek karet k Iljovew dune? (trraitors, Spice, treachery + ty nejake dalsi treba na bouri, KH a Aliance?)

BTW na co jsou bonusove karty, to je pro nejake house rules?

Hlavne s tou mapou pospeste, uz bych ji mel nejradeji pristi tyden, uz to chci mit poresene, pomalu kvuli toho nespim, ze to nemam porad nejak finalne dotazene:-)

22.2.2012 17:49:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Randir
Jak pak skladuješ tu mapu? ...udělat si podlouhlou krabici? ...nebo volně, mimo krabici s komponenty? Pořád si to dost dobře nedokážu představit (materiál)... myslíš, že bych tě přecijen mohl poprosit o nějaké foto?

22.2.2012 18:07:07

DUBino
Mam podobnou verzi jako Randir a normalne skladuju v tubusu ... co jsem videl tak randir na to ma "specialni valcovy vak(TM)" :)

22.2.2012 18:11:28

Skladoovani
ja tak nejak pocitam s tim, ze to snad poslou v tubusu. Ten si necham i na skladovani, Uz mam naplanovane, ze si vytahnu napis Dune co ma Ilja na mape v tom kolecku a nalepim to na ten tubus a to bude moje uskladneni pro mapu. Ale podlouhla krabice, kde tubus pak prilozim k ostatnim komponentum taky neni spatny napad:-)

22.2.2012 18:57:15

Karty
tak jsem vyuzil odkazu na Artscow od Jezury, vsechny karty krome leader cards mam teda objednane. To postovne je trochu drsne, 25 dolaru. Karty by nrmalne staly 33 dolaru, ale se slevovoym kuponem vysly na 6 dolaru. Takze nejvetsi naklady nese postovne. Docela srandovni. Ale co. Chci mit Dunu preci jen kapku v profi provedeni, musi se za to platit. Na domaci vyrobu karet jsme uz rezignoval po te, co jsem je delal snad uz 6x pak prisla nejaka dalsi novejsi lepsi varianta. Akorat to vidim jeste na investici za obaly, ty karty asi budou chtit obalit, preci jen to nebude to tvrde foliove lamino, co jsme mel na podomacku/firemne vyrobenych katrach.

Takze + plan na plachtu a bude to dobra tisicovka za Dunu. + Nejake ty obaly. Porad super cena:-)

I tak mi zbyte spousta prace kolem stitu, kol, a zetonu vudcu. Jednotky obrazkama fakt polepovat uz nebudu, to by si doma mysleli, ze uz fakt nejsem uplne v poradku. Navic pro Dunu kradu zetony vzdycky z Antike, takze je polepit nemuzu. Z mest z antike mam zetony vojaku, z vojaku z Antike mam Feidjakiny a srdaukary:-)

Zetony koreni uz taky mam hotove, ale nabizi se varianta sladit to s Iljovou verzi a pouzit prelepky na zetony z jeho designu. S tim si asi pracicku jeste dam.

22.2.2012 20:37:20

Tisk mapy - provedení od Elissy, verze Ilyi Baranovského
Prozatímní zájemci: saiwer, Deathmers, pihorv, chilly, Marin, ladcu, fuchso, Ringo

Detaily kolem mapy, konečného počtu zájemců, ceny a dodání začneme s Elissou řešit příští týden. Já mohu až ve čtvrtek, ale klidně se toho můžete chopit někdo dřív.

Jinak po doporučení Ringa a zejména Jezury, který už hru vlastní a má nahráno bych navrhnul udělat tu mapu s původními rozměry 52,64 x 58,43 cm. Tím pádem to rozlišení bude dostačující a také nároky na prostor při hraní nebude takový. Nebo máte někdo proti tomu výhrady?

22.2.2012 20:39:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Karty - nejprve si budeš muset přes my account vytvořit účet na artscow. Až už ho budeš mít, tak se přihlaš, najeď postupně na všechny tři Jezurovo odkazy:

http://www.artscow.com/gallery/card/dune-ilya-77-deck2-ex687yzfvb1l
http://www.artscow.com/gallery/card/ilya-dune-redesign-deck-alliance-traitor-storm-esman-staban-corrected-but-with-wrong-font-6eji66flg8bl
http://www.artscow.com/gallery/card/dune-ilya-77-deck-spice-storm-kh-bg-8rbh4ci2yu2t

a u každého dej postupně Add to Cart. Poté z košíku klikni na Check out, kde ti vyjedou ke kontrole dodací údaje a údaje o bezhotovostní platbě. V pravé části máš zároveň políčko na vložení slevového kódu z http://www.artscow.com/promote/fcfs.aspx (použij některý z nabízených kódů $9.99/each for Photo Multi-purpose cards (Rectangle)
with free shipping). Tady je důležité objednat všechny karty zaráz na jeden kód, protože pak již žádnou další slevu na karty nebudeš moct uplatnit.

Po vložení slevového kódu se cena výrazně zredukuje a ty dáš continue. To už se bude provádět platba z tvojí kreditky a na mejl ti dojde objednávkový list. Pak už můžeš jenom čekat, než ti karty dojdou. Já za všechny tři balíky, tak jak je Jezura nastavil, platil po slevě 29.97 USD, tj. cca 570 Kč.

EDIT: Aha, tak já se tu pánovi vypisuju s postupem a ono je to k ničemu! :)

22.2.2012 20:59:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Bonusové karty
Bonusové karty jsou podle mého soudu pro pokročilou hru. Ilya vytvořil pravidla základní a pokročilá, k těm jsem se ale ještě nedostal.

On má obecně i v těch žetonech spoustu žetonů navíc. Také jsem si všimnul, že Jezura netiskl 5 sad aliančních karet (jak je v instrukcích k tisku karet), ale pouze 3. Snad to bude stačit. Vždycky se to dá nějak upravit pomocí domácích pravidel. Předpokládám, že zkušení hráči vědí, čeho je kolik skutečně potřeba.

22.2.2012 21:06:04 | Upraveno autorem (porovnej)

saiwer 22.2.2012 20:59:35
ty jo, takovy traktat, tak to sorry, nakonec jsem to zvladl sam, kdyz ses neozyval. Byl jsem netrpelivy:-)

22.2.2012 21:11:56

Vybíráme z Bazaru

Architekti Západního království: Sběratelská krabi
Architekti Západního království: Sběratelská krabi
Akt. cena: 85 Kč
Končí za: 12 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas