Dune - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, intriky, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Descartes Editeur
Hobby Japan
Autoři: Bill Eberle
Jack Kittredge
Peter Olotka
Rok vydání: 1979
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Dune made in doma

To sydo: podle ceho sis ji delal? Nasel jsem zatim toto: http://www.sorvan.com/games/dune/
9.2.2009 13:48:25

Žetony
Zdarec, chtěl bych se optat, zda si někdo nechal vyrábět frakční žetony, žetony armád, vůdců koření atd. v designu Ilyi Baranovského? Potřeboval bych vědět, kdo to dělá (jestli vůbec někdo) a to včetně výseku tak, aby to vypadalo jako originály jiných her např. od FFG. Díky.
Ostatní komponenty už bych věděl, jak nechat vyrobit, ale s žetony si nevím rady.

18.2.2012 16:24:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Tisk mapy - sháním další zájemce
Rád bych si pořídil mapu v designu Ilyi Baranovského http://boardgamegeek.com/image/974607/dune?size=original

Uvažoval jsem o plastovém rolovacím 70x70 cm v provedení o Elissy, jak tu na něj všichni pějí chválu. Psal jsem jí ohledně toho zprávu a prý by to možné bylo. Ovšem podmínkou je minimální počet 5 zájemců a já jsem zatím sám. Našel by se někdo další?

19.2.2012 20:37:46

saiwer
Počítej se mnou ;-)

19.2.2012 22:21:09

Tisk mapy - provedení od Elissy, verze Ilyi Baranovského
Dobrá, zatím jsme teda dva - saiwer a Deathmers.

Jen tak dál, hlaště se další... Ještě minimálně tři.

19.2.2012 22:34:54 | Upraveno autorem (porovnej)

mapa
skoda ze nejdete do te Scottovy mapy, o te bych i uvazoval. I kdyz nemam rad rolovani, radsi mam pevne desky:-)

19.2.2012 22:46:44

mapa od Ilji B
Zdravim, mal by som zaujem o tu mapu za podmienky, ze je (po dohode) mozny osobny odber v Prahe.

20.2.2012 01:47:53

fuchso
Co jsem vyčetl o předchozích várkách, ty byly k vyzvednutí v Tomových hrách. Předání v Praze bych příp. zajistil i přes moje kolegy z práce, kdyby to nešlo jinak. To se určitě nějak zvládne a bude to předmětem další debaty. Mám s Tebou teda počítat?

20.2.2012 07:48:49

Výběr mapy
tak mapu Duny mam nakonec teda oboustrannou, na jedne strane stara mapa od Avalonu, na druhe strane verze Scottovy mapy s sestiuhelnikovymi pevnostmi. Prace neskutecna, hodin nad tim stravenych. Spokojenost jak se to vezme, je to krasne, ale nektere veci jsem mohl dopilovat jeste lepe a uz se na to chystam ,uz jsem si koupil na to lepidlo at to nemusim pizlat lepicimi paskami. Kdyby lepidlo nebylo ok, mam jeste do jistoty oboustrannou lepici pasku, ale te se kapku bojim, protoze jak to tam placnu trochu krive, uz s tim nehnu.

dilema nastava, az se s tim budu pachtit s tim, ze to bude dokonalejsi, jestli to delat zase oboustranne, protoze je to v podstate zbytecne. Ja mam sice to retro rad, ale vsem se stejne libi mapa ze Scottovy verze a me v podstate se taky libi, tak nevim, jestli to retro jeste resit pro muj dobry pocit, kdyz to na te stare mape stejne hrat nebudem, stejne jako nebudem hrat s temi retro kartickami z avalon verze, ty krasne ceske karty proste uz nedame z ruky:-)

20.2.2012 09:02:26

Tisk mapy - provedení od Elissy, verze Ilyi Baranovského
Zájemci saiwer, Deathmers, pihorv - tak ještě dva a můžeme dohodnout podrobnosti ohledně konečné ceny, předání atd.

20.2.2012 09:15:03

sawier - mapa
Já se prosím také hlásím!

20.2.2012 09:49:48

Tisk mapy - provedení od Elissy, verze Ilyi Baranovského
Zájemci saiwer, Deathmers, pihorv, chilly - jestli to potvrdí ještě fuchso, můžu psát objednávku, to by teda bylo v rekordním čase:)

20.2.2012 10:06:56

saiwer - mapa
Toš já bych se taky přidal, jestli to ještě de

20.2.2012 13:04:03

Tisk mapy - provedení od Elissy, verze Ilyi Baranovského
Tak už je nás pět: saiwer, Deathmers, pihorv, chilly, Marin - tisknout by se tedy mělo. Jsem s Elissou ale domluvený, že ještě počkáme do příštího týdne (st, čt), aby nás případně bylo co nejvíce (hlaste se klidně další). Pak nám vystaví Elissa detailní nabídku.

Ještě mám jeden dotaz a sice ohledně kvality mapy. Já mám k dispozici cca 15 MB .png soubor ze stránek BGG. Nemáte někdo tu mapu kvalitnější z jiných zdrojů? Pro ten tisk je čím více, tím lépe. Pokud nikdo nic jiného nemá k dispozici, zkusím zítra večer napsat přímo Ilyovi o poskytnutí větší mapy. Snad mi pak do příštího týdne odpoví.

20.2.2012 13:20:44

MAPA - kvalitnější verze
Včera jsem se díval přímo na I.Bar. účet na nějakým úložišti, má tam k dispozici spoustu materiálu, mapa je tam určitě + podklady pro překladatele, šablony atd. Dnes večer na to mrknu a pošlu ti link, stahování je tam free.

20.2.2012 13:33:51

Marin
No, já myslím,že to bude to, co mám já, ale podívej se na to, pro jistotu. Díky.

20.2.2012 13:39:04

MAPA - kvalitnější verze
tak tady to je, doufám že to pomůže
http://www.4shared.com/dir/zgj38Vn-/DUNE_boardgame.html

20.2.2012 14:05:41

Marin
Odsud jsem tu svojí mapu právě stahoval a nevypadá to, že by se někde na netu dala sehnat podrobnější, než 4145x4601 pixelů.

20.2.2012 16:49:52

saiwer
On je tam i adresář "Source files for translation" a v něm "Dune map 3.cdr", takže by mělo stačit to vyexportovat z něho v rozlišení dle libosti (snad je všechno ve zdrojáku v křivkách).
Ještě mě tak napadá když už by se to dělalo z toho corelu - co kdyby se k tomu před tiskem přidaly české popisky, třeba i jako dodatek menším písmem - bylo by to univerzálnější (pak bych se přidal ;-)

20.2.2012 17:42:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Mapa
Mám také zájem o mapku.

20.2.2012 18:30:05

to sawyer - mapa
vyborne, Tomove hry su ok, tam si po tu mapu uz zajdem, takze som in :-) Dalsi zaujemcovia by nemali premeskat tuto prilezitost, verim, ze cim viacej ludi si mapu objedna, tym bude nizsia cena... hej a bol by som rad keby tam neboli ziadne (nadbytocne) ceske ani ine popisky :-)

20.2.2012 19:43:00

mapka
zatim se s vyrobou uz nekolikate mapy pachtim sam, chtel bych dosahnout naproste dokonalosti. Ale napada me, ze misto toho casu bych mohl radeji par kacek investovat do neceho profi. Nemate zkusenost se zhotovenim mapy na pevnou aspon 2mm desku? Treba jen pulenou, popripade ctvrcenou, ale skladaci, aby byla pohromadesvazana? Na kolik by vyslo tohle?

A kdybych sel do mapy, tak bych si nechal jednoznacne vyrobit Scotts redesigned mapu:

http://boardgamegeek.com/image/738686/dune?size=large

Kdyby se na tohle vztahovala taky nejaka pocetni slevova akce, tak bych se pridal do skupiny, kdyby nejaka vznikla.

Ten Branovskeho design se mi bohuzel nelibi, citim z nej takove ty ruske linky uplne vsude (karty, mapa, zasteny, kolo atd. jak na ruskych bohatyrskych kabatcich, obliceje vudcu predelal na portrety ruskych caru nebo co, a to ja nejak nemusim. Ale co clovek, to nazor.

20.2.2012 19:52:58

Tisk mapy - provedení od Elissy, verze Ilyi Baranovského
saiwer, Deathmers, pihorv, chilly, Marin, ladcu, fuchso - pěkně to narůstá...

20.2.2012 20:51:45

amis
Vidíš, toho corelu jsem si tam nevšiml. Nicméně já, jako člověk tohoto programu neznalý, jsem si corel stáhl a nainstaloval pro otevření toho souboru. Na začátku mi to vyhodilo hlášku cosi o chybějící sadě písmen a při načtení ta mapa měla divné popisky a texturu pozadí. Nicméně v křivkách to je, takže pokud někdo tomuto programu hoví a dokáže to upravit, pak by měl možnost získat mapu neomezené velikosti...

Jinak s těmi dvojjazyčnými nápisy nevím, jak pochodíš. Mě osobně se to moc nezamlouvá.

20.2.2012 21:06:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
No, já mám teď obdobné problémy sehnat někoho, kdo vyrobí kartonové žetony. S tou mapou ti moc nepomůžu, taky jsem se pídil. Ale na http://boardgamegeek.com/video/4592/dune/howto-build-a-magnetic-connecting-gameboard
to jeden borec řešil ze čtyř magneticky spojených desek, což je hodně elegantní řešení.

Jinak mě se zrovna ten Ilyovův design líbí moc. Spíš než Rusko na mě z toho dýchá secesní Alfons Mucha...

20.2.2012 21:16:50

saiwer
ja zetony delam s desek naprojekty, ale je to fest piplacka a vystrihnout kolecko, aby nebylo hrbolate, je docela fuska. Zetony uz vyrobene mam k jakesi me spokojenosti, nicmene porad hledam cesty, jak to udelat dokonale. Hledam ruzne po obchodech, kde sehnat 30 pravidelnych kolecek o tom, spravnem prumeru:-) Klidne i plastovych. Zetony koreni uz neresim, ty mam povystrihovane z desky, polepene z obou stran cisly (viz. me prvni obrazky z vyroby Duny) a slouzi to dobre. Kdybych je chtel nekdy menit, zvolim takove ty pruhledne krystalky.

Co se tyce designu - ono to je hezke, nerikam, ze ne, ale nesedi mi to ke hre Duna, ta je preci jen sci-fi a vracet se nekde do predminuleho stoleti pro design sci-fi hry mi nesedi. Navic Duna, ma-li mit nejakou i atmosferu, tak by mela odrazet ten surovy poustni svet a ne ze to bude obrazek "k sezrani":-)

20.2.2012 21:56:49

Vybíráme z Bazaru

Hannibal a Hamilcar playmat (EN)
Hannibal a Hamilcar playmat (EN)
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 17 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas