Dune - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, intriky, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Descartes Editeur
Hobby Japan
Autoři: Bill Eberle
Jack Kittredge
Peter Olotka
Rok vydání: 1979
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Dune made in doma

To sydo: podle ceho sis ji delal? Nasel jsem zatim toto: http://www.sorvan.com/games/dune/
9.2.2009 13:48:25

Ringo
No, to jsme si nerozuměli. Ono to moje vyjádření bylo až příliš vznešené na to, že jsem jenom sebral krabici od hřbetů do sešívačky a polepil je A4 samolepkama. Nic pěkného, co by stálo za zveřejnění. S krabicí jsem se opravdu nemazlil, nemám ten pocit, že krabice je na hře to nejdůležitější.
Stočený plán se mi tam navíc rozhodně nevleze, takže pokud bych někdy uvažoval o pořádné krabici, tak jedině z lakované překližky s vypáleným nápisem DUNA a s přihrádkama na mapu apod.

13.3.2012 17:40:19

saiwer
aha, ja myslel ze sis delal tu krabici z Baranovskeho designu:-) Ja to mam zatim teda v krabici od detskych bot:

http://www.zatrolene-hry.cz/galerie/620/1396.jpg

13.3.2012 17:58:04

konečně hotovo :)
Musím se taky pochlubit... celý minulý víkend + pondělí k tomu jsem vystřihoval, lepil, třídil, obaloval a ukládal do krabice dunu podle Baranovského.
A je třeba říct, že to stálo za to! Kvalita tisku je perfektní, nic nechybí, nikde nic nepřebývá, vše je jak má být :)
Mapu jsem si resiznul na 66x60 cm a nalepil na 3mm polykarbonát (bezkomorový, prostě jako plexi) na čtyři díly, poté přelakoval bezbarvým polomatným lakem ve spreji.
Karty jsou nalepeny na staré Magic the Gatheringy a žetony pak na tvrdý papír (nějaká krabice od sunaru) a ještě přelepeny průhlednou lepící páskou, hrany dobarveny fixem.
Krabici na hru jsem si udělal v práci z 1mm kratonu a víko následně nechal polepit čalouníkama černou koženkou na kterou jsem matným bronzovým sprejem stříknul logo hry.
Za ten týden jsem odehrál tři hry (ve dvou, ve třech a v šesti lidech) a jsem moc rád, že jsem se nechal váma strhnout a dotáhnul to do konce, protože tahle hra za to opravdu stojí a těší mě to o to více, že jsem si ji zpachtil sám ;)

Pro info: za tisk jsem dal v Canonu cca 1400,- drtiva většina materiálu byla tištěna na pololeslký samolepící papír, pomocné listy hráčů, karama rozpisy pak na 250g papír a návod & almanach klasicky svázaný kroužkovou vazbou + krycí folie.
Foto dodám, jen teď nemůžu najít čtečku karet :D

19.3.2012 15:47:52

Ubik
tak to je nadhera, Duna je dvoji radost, jednak sz hrani a jednak z vyroby. I to dokazalo posunout tu hru v mem tOP 10 pred hry, ktere mam origos zakoupene

25.3.2012 09:54:19

Mapa
jak to vypada s tou mapou? Mam 17. 4. domluvenou hru v sesti v jednom ostravskem klubu a rad bych tam nesl uz trochu profi mapu nez tu mou, sice krasne vytistenou neznicitelnou, zalaminovanou, ale jen pul milimetrovou spojenou pruhlednou lepici paskou:-)

25.3.2012 09:56:00

Ringo
S tím 17.4. moc nepočítej. 12.3. jsem zasílal potvrzující e-mail, že tisk bereme s tím, že je nutné zvětšit mapu a změnit počet kopií na 11. Od té doby bez reakce. Na druhou stranu, když se podíváš pár listů v této diskuzi nazpět, tak je zřejmé, že i předchozí tisky trvaly poměrně dlouho. Nechci se zbytečně moc připomínat, když je ta cena prakticky bezkonkurenční a chceme to v malém počtu. Můžeme se dohodnout, že pokud mi v příštím týdnu nedojde žádný e-mail, tak že se znovu ozvu, případně přes Elissu.

25.3.2012 10:05:47

Mapa
Tak jsem se pokusil znovu připomenout. Uvidíme...

25.3.2012 12:57:14

saiwer
ok, hlavne jsem jen chtel vedet, na kolik by to bylo realne do toho 17. 4. Pokud to nehrozi, neda se nic delat, vyuziji mapu, kterou mam ted, myslim ze to hraci zkousnou. Normalne na tom hravame doma a na funkci to nema vliv:-)

25.3.2012 13:59:40

Ringo
Tož, neházej ještě flintu do žita. Ale spíš se připrav na tu horší variantu.

25.3.2012 17:59:50

mapa
tak mapu jsem si dnes od saiwera vyzvednul ve Frýdku a musím teda říci že opravdu luxusni. fakt nadhera. Akorat se to bojim srolovat. Obrazkem ven nebo dovnitr?:-) a jaky prumer, trochu se bojim to rolovat do mensiho prumeru. Tisk vypada sice neznicitelne, ale vydrzi i takove ohybani?

4.4.2012 12:39:05

Ringo
Tu moji roluji obrazkem dovnitr a na celkem velky prumer, nechci to lamat, nevydrzela by to.

4.4.2012 12:42:10

Sydo
zlomeni je jasne, to by se znicilo, ale asi nejaky uzsi prohnuti tomu taky svedcit nebude. ten tubus, do ktereho jsem myslel ze to nacpu ma prumer asi maly, budu tu prepravu muset vyresit nejak jinak, mozna to jen vlozim lehce prohnute do igelitky.

Jinak poskrabani asi nehrozi, ze? Jak se to roluje dovnitr, tak jedna hrana je uvnitr a tim padem pri rolovani jede po obrazku. Tak snad to vydrzi:-)

4.4.2012 13:02:57

Ringo
O jakém materiálu se konkrétně teď bavíte? Ta plachtovina od Elissy?

5.4.2012 11:51:05

Randir
Ja ano, mam tu od ni, nevim presne, jakou ma Ringo.

5.4.2012 14:33:10

Sydo
Kámošovi Elissina mapa místy začíná praskat (ukázal mi pár prasklin cca 3 cm dlouhých v ose rolování). Osobně si myslím, že na ni byl drsnej, roloval ji do průměru tak 10 cm. Já ji roluju tak na průměr 15-20 cm, nosím ji častěji než kámoš a včera jsem ji zevrubně prohlédl, nikde ani stopa prasklinky (konstrukčně jsou shodné).

Jen tedy předávám zkušenost (rozhodně nic proti Elisse, naopak, její mapa je nejlepší součástí mého setu) - na rolování na příliš malý průměr to stavěné není. Já mu to říkal, ale nevěřil mi... :-)

5.4.2012 14:45:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Randir
mam na mysli tu od Ellisy. Takze kazdopadne diky za informaci, budu to rolovat na velky prumer jak to pujde, zadne nasili:-)

5.4.2012 14:54:19

mapa
Jinak co se poskrabani tyce, tak ani tuk. Porad je hladka jak Boldrickova hlava a to ji nesetrime :)

5.4.2012 15:03:15

Ringo
ahoj, citat o tvojom vyrabani duny bolo pre mna zabavne a inspirujuce. diky :)
chcel som sa spytat k vyrobe laminovanej mapy. ako si odstrihol jednotlive casti? ja mam 4 A4ky vystrihnute a zalaminovane. ako ich nastriahat tak, aby k sebe priliehali a zaroven sa jednotliva A4ka nerozchadzala.
karty mam male zalaminovane dla ilyu, krasne.
diky

21.4.2012 19:54:49

info
Ahoj mam doma mapu ale nevim jaky tubus si na ni pořídit v papirnictví maji od 8 do 11 vetsi jsem nevidel jake pouzivate pripadne jak jste s nimy spokojeni

7.4.2013 12:47:10

The Face
Tu mapu co mas doma jsem nakonec prodal, takze jsem se timhle prokousavat nemusel. Kdyz jsem ji ale mel tubus jsem nemel. Nosil jsem to jenom srolovane a drzel mi to kus nejakeho provazu. Kazdopadne tubus by to asi chtelo, myslim ze ten 11mm (pokud je to prumer, by stacit mohl, pokud bys sehnal jiny, bral bych ale asi urcite vetsi, kolem 15cm). Po par srolovanich mi totiz ta mapa praskla na dvou mistech. Ted mam doma tu samou mapu vytistenou ale na 6mm tlusty umakart a rozrezanou jako 4 puzzle dilky, co ti budu rikat, je to lepsi.

7.4.2013 14:09:45

Tubus
Mám mapu od Elissy, při nešetrném zacházení (malý tubus, nošení v mrazu atd. ji lze poškodit (kamarádův případ), mně se to zatím "nepovedlo". Nevím, co máš konstrukčně za mapu, ale tubus 8 cm by pro tu mou plachtovinu byl zatraceně málo.

12.4.2013 12:56:47

TheFace
dají se běžně sehnat tubusy až do 25 cm pokud bys byl z prahy tak bych ti doporučil navštívit gandpapír i těch 11 cm mi přijde relativně málo

12.4.2013 13:18:03

Tubus
tak jsem to nakonec vyřešil tak že jsem si tubus vyrobil z plastové sádry sám a nechal jsem si na to doma ušít potah takže v tom mužu nosit docela dost her má to asi 18 cm v prumeru pokud najdu fotak tak to sem nahraju

3.6.2013 17:26:14

Vybíráme z Bazaru

Brass: Birmingham LASEROX insert
Brass: Birmingham LASEROX insert
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas