Dune - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, intriky, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Descartes Editeur
Hobby Japan
Autoři: Bill Eberle
Jack Kittredge
Peter Olotka
Rok vydání: 1979
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Dune made in doma

To sydo: podle ceho sis ji delal? Nasel jsem zatim toto: http://www.sorvan.com/games/dune/
9.2.2009 13:48:25

Val Mor
takze to nechavate na duvere ve Fremena, ze si to cislo pak nevymysli a rekne to, co mu opravdu padlo?

24.2.2012 09:41:39

Ringo
Fremen dostane hrnicek s poklickou ve kterem zahaze kostkou s tim ze tu kostku necha vevnitr a pripadnemu zajemci hrnicek ukaze :) Zatim se nam stalo pouze jednou ze jeden hrac z hecu tim hrnickem zakverlal pote co se podival ale krome nej a fremena to videli jeste dalsi dva hraci takze se nic nestalo ... a pokud by clovek neveril spoluhraci ze nebude svindlovat tak asi nema cenu s nim hrat :)

24.2.2012 13:08:47

ValMor
tak jasne, svindlovani snad nikoho nemuze bavit:-) Ja to kazdopadne vyresim kartami, ktere mi prijdou s Artscow a navic si do jistoty udelam i zetony.

24.2.2012 13:27:59

Ringo
S tou verzi jsem se zase tolik neparal ... boj resim misto kruhu dvema dvacetistenkama a generalove jsou nudne mist kolecek na kartickach a jednotky jsem nakonec udelal z sklenenych kaminku :) Takze nejsem idealni priklad :)

24.2.2012 13:47:13

Ještě k zapisování
Hodnoťte to až si vyzkoušíte obě varianty hraní. Dokud to nezahrajete s Atreidovým zapisováním, těžko můžete hodnotit, jak to vypadá. Kdyby si Atreid jen pamatoval, co kdo dostal za kartu, bylo by to hodně málo.

Srovnávat to se zapisováním v jakékoli jiné hře nemá smysl, protože tady jde o zvláštní schopnost jedné frakce. Hra bez zapisování je něco, kde jeden hráč krom běžných akcí musí navíc průběžně zahrát pexeso na mistrovsky minimální počet tahů, zatímco jeho protihráči řeší jen běžné strategické a taktické rozhodování co a jak udělat a ke všemu k tomu mají každý nějaké své bonusy, pro které vůbec nemusí hnout prstem.

Na druhou stranu, jestli udržíš, sydo, v hlavě kdo z 5 hráčů má v ruce jaké karty (to je 24 karet?), tak před tvými koulemi smekám :)

24.2.2012 19:32:59

Jezura
Nemusi udrzet vsechny, ale alespon ty zasadni by mel. To bych si rovnou mohl zapisovat souperovy stacky v Titanu. A nevidim jediny duvod, proc bych nemohl hodnotit zapisovani bez toho, abych ho vyzkousel. Taky nemusim jist h....o, abych vedel, ze to nebude uplna pochoutka ;) ale to je vec nazoru, kazdemu, co se mu libi. Podle me si dobry Atreid zapisovat nemusi, alespon u nas ve skupine by to bylo brano jako zbabelost.

24.2.2012 19:43:28

ad Zapisovani
tak zase neblbneme, jde jen o hru a urcite kouzlo, ci si Atreid zapamatuje a co ne proste v tom je. dneska ozkouseno. Atreid Mialee hrala hru podruhe a vesmes vedela, kdo ma co za karty a svemu spojenci Emperorovi vzdy vhodne poradila, ze takovou kartu souper ma. A v 80. procentech proste vedela. Kdyby to bylo na 100%, vytratilo by s kouzlo lidskeho faktoru, ktery mel mimochodem i bozsky impetrator Leti II., ktery na svou lidskost v cervovi proste dojel a oddelali ho, i kdyz odolaval 4 000 let:-)

Pokud ze hry vymazeme veskerou lidskost a budeme to striktne tabulkovat, tak veskera zabava konci. Tot muj nazor. Mimochodem proto rad hraji deksovky, mam rad i pocitacove hry, ale lidsky faktor je presne to, co mi v pocitacovych hrach chybi. Nerad bych jej vymazal i z deskovek nejakym zapicsovanim a tabulkovanim. Tady se proste chte nchte Jezuro neshodneme. Ale pluralita nazoru rulez. Kazdy ma proste to sve a jsem rad, ze si sve nazory mohu vymenit prave s tebou, nebot jsi mou velkou inspiraci pro zdokonaleni sve homemade Duny:-)

25.2.2012 01:31:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Neshodneme, to nevadí. Jen, jak jsem psal, u nás to fungovalo přesně opačně. Hra se zapisováním byla vždycky mnohem bohatší na komunikaci, podplácení a diplomacii. A lidksých chyb tam bylo o to víc.. Proto to doporučuju. Nemám rád Dunu, kde se jen potichu šoupe žetonkama.

25.2.2012 08:47:52

Jezura
Tak ze by nekdo jen tichounce soupal u Duny zetonkama, to snad ani nejde, ne?:-)

25.2.2012 09:17:43

Karty CZ
Jak jsem slíbil činím.
Zdrojáky jsou v pohodě, takže jsem sem nahrál nová, lepší pdf (čeká na schválení) a na uložto jsem vám hodil zdrojáky včetně vyseparovaných obrázků, pokud se v tom někdo chcete drabat dále.
adresa: http://www.ulozto.cz/xo6W2DE/tv-duna-zip

26.2.2012 19:02:23

TomasV
Super, diky moc, sice jsem uz v artscow objednal anglicke verze, ale jelikoz pocitam s obalenim karet, tak tvuj preklad urcite do obalu ke karte vlozim ve srovnatelne kvaite obrazku, jaky bude mit karta.

26.2.2012 19:17:58

tisk mapy
jak to vypada s tou mapou na plastove plachte?

28.2.2012 23:11:46

Tisk mapy - provedení od Elissy, verze Ilyi Baranovského
Zájemci: saiwer, Deathmers, pihorv, chilly, Marin, ladcu, fuchso, Ringo, DUBino

Dneska posílám Elisse zprávu o konečném počtu zájemců. Očekávejte konečnou nabídku, kterou si pak musí každý za sebe odsouhlasit.

29.2.2012 21:21:52

saiwer
super, zpusob platby a adresu kam to dorucit predpokladam doresime po odsouhlaseni.

29.2.2012 21:34:22

Ringo
Jasně, počítám, že už k tomu něco zašle Elissa.

29.2.2012 21:36:04

Artscow
Karty včera dorazily (prakticky 10 dní po objednání) a s jejich kvalitou jsem velmi spokojen. Za ty peníze to stálo.

1.3.2012 11:05:03

saiwer
bez asistence celního úřadu?

5.3.2012 23:03:51

Ringo
Jasně, bez asistence.

5.3.2012 23:12:47

Všem zájemcům o tisk mapy
Jinak jsem teda v pátek zaslal poptávku na tu mapu (cena, doprava apod.), zatím bez odezvy. Kdyby to tak bylo i na konci týdne, znovu se připomenu :)

5.3.2012 23:15:00

saiwer
snad ta mapa vyýjde, já už s tím tak nějak jako počítám:-)

5.3.2012 23:38:42

Ringo
Ta mapa musi vyjit, zbytek komponentu mam uz hotovo :)

6.3.2012 11:22:19

Mapa
Také už čekám jen na mapu.
Víte jak bude velká a do jakého průměru půjde stočit?
Chci si na ní vyrobit dřevěnou krabici s přihrádkou na stočenou mapu.

6.3.2012 19:01:24

ladcu
Uvažovaný rozměr mapy je 52,64 * 58,43 cm. Stočit by se měla dát do vláce o průměru cca 10 cm, dle informací popsaných níže tady v diskuzi.

6.3.2012 20:35:45

Velikost mapy
Myslel jsem že bude cca 70x70cm, až teď jsem si všimnul, že se zmenšení plánu se řešilo 2 str zpět, přehlédl jsem to, mea culpa. Mám žetonky 2 cm, tak nevím jestli mapa nebude příliš titěrná, nešla by přifouknout?

7.3.2012 07:32:15

Velikost
ono je to trochu do obdélníku, poměřím přesně jak to mám teď já vytisknuté doma, jak jsem to dával na ty 4 A3. Pravda je, ze by to chtelo těch 56 cm na te kratší straně, takže 62 na te delší. Ale i ta velikost 52,64X58,43 by měla být dostačující, pořád je to větší než originál herní plán Duny.

7.3.2012 07:55:01

Vybíráme z Bazaru

Splašené obvody
Splašené obvody
Akt. cena: 205 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas