Dune - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, intriky, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Descartes Editeur
Hobby Japan
Autoři: Bill Eberle
Jack Kittredge
Peter Olotka
Rok vydání: 1979
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy na pravidla

prvni nejasnost - co znamena hrac natoci na kole - znamena to ze roztoci kolo a co padne to padne nebo to nataci tajne (coz by v soubojichsamozrejme byl nesmysl, kazdy by natocil nejvyssi cislo. Pak me tedy zajima proc to maji hraci delat u souboju tajne. Jenze pokud se kolo roztoci a ceka se na nahodne cislo, co znamena - hracvytoci v rozmezi 1 - 3?
18.2.2009 16:45:38

The Face
Může ho v každém kolo použít pouze do jedné bitvy (stejně jako to funguje u ostatních vůdců) a nemůže zemřít s výjimkou lasgunu a shieldu, poté se obživuje stejně jako ostatní vůdci.

1.7.2013 00:34:06

Deathmers
to ale pribehove nesedi protoze KH muze byt v jednu chvili na vice mistech najednou. muzes mi rict kde to je v tech pravidlech ja tam tohle nemuzu najit

2.7.2013 16:23:56

príbeh vs hra
Úplne nerozumiem, prečo by hra mala presne sedieť na príbeh... To, že niekto vytvorí spoločenskú hru, zasadenú do prostredia, ktoré je popísané v knižkách neznamená, že to čo je napísané v knihe by malo automaticky platiť aj v hre...

2.7.2013 20:55:11

fuchso
ja se nebranim pravidlum jen me zajima zda to tak je nebo zda je to inspirovano knihou

2.7.2013 21:05:59

KH
Pravidla teď nemám u sebe, ale KH dává mimo jiné i bonus, že vůdce, u kterého se nalézá, nemůže být zrádce. A pak by bylo úplně zbytečné mít v balíčku Atreidské zrádce. Takhle je alespoň nějaká šance, že je využiješ.

3.7.2013 01:32:11 | Upraveno autorem (porovnej)

KH
Žeton KH reprezentuje ve hře Paulovu schopnost předvídat a vidět budoucnost. Tuto vlastnost použije na podporu velitele v bitvě (+2 síla) a také předvídá a předejde zradě.
Myslím si, že omezené použité je dané tím, že se Paul soustředí na jednu konkrétní bitvu. Nicméně mu nic nebrání použít na další bitvy své další schopnosti, jako je částečné odhalení plánu a tak.
Proč je KH vyřazen výbuchem Lasegunu, tak to nevím, to už je hlavologie:D

3.7.2013 07:40:40

KH
děkuji zase o krok blíž k dokonalé znalosti pravidel :-D

3.7.2013 12:33:31

strucna pravidla
ahoj sepsal jsem neco jako herni list spis jsem trochu poupravil ten co uz jednou byl mohl by se mi na to nekdo kouknout zda je to spravne abych sem neuploadnul nejaky blbosti napiste a poslu mailem

3.7.2013 16:15:15 | Upraveno autorem (porovnej)

TheFace
Pošli: randir@email.cz

Pokud jde o KH - z Player Aid Sheet na webu starbasejeff.com (kde jsou řekněme kánonická pravidla - základní z původní edice, opravená o doplňkové odpovědi tvůrců hry): "may add its +2 strength to any one leader or cheap hero(ine) per turn". Chápu to tak, že pokud bych na jednom území bojoval víc bitev v jednom kole, může stejného hrdinu (protože hrdina je v kole vázaný na území) doprovázet KH i víckrát. Pokud bych chtěl použít dva různé hrdiny (na tomtéž území), tak jakmile k jednomu přiřadím KH, už ho nemůžu přiřadit ke druhému. A pakliže doprovodí cheap hera (kterého je třeba po bitvě zahodit), tak už v daném kole nemůže doprovodit hrdinu.

Že by ale Atreid vedl na jednom území víc než jednu bitvu, to se mi stává hodně zřídka (a že Atreidy hraju nejčastěji...).

24.7.2013 13:27:58

Po příkazu Benegeseritu
Zdravím, chci se zeptat jestli po tom co Benegeseritka v bitvě zakáže použít jed, a protivník ho má nachystaný pro boj, může kartu vyměnit za projektil nebo ne.

26.5.2015 10:42:56

Arnold Rimmer
Vtip je v tom, že set-up pro boj lze měnit jakkoli až do okamžiku odhalení. Jen tím nesmí být porušena pravidla daná speciálními pravidly frakcí, v tomto ohledu zejména Atreidů.

Edit: pořád mám tak nějak zafixované, že Paul patřil k Fremenům :)

26.5.2015 10:53:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Aliance s Vesmírnou Gildou a platba spojenců za výsadky.
Dejme tomu, že v alianci s Vesmírnou Gildou je např. Harkonnen. Dle znění pravidel může využívat STEJNÝCH ZPŮSOBŮ VÝSADKŮ ČI STAŽENÍ JEDNOTEK jako Gilda samotná a platí stejnou cenu za výsadky jako Gilda (tzn. poloviční sazby).

Otázka zní - Je to myšleno tak, že tedy za výsadek/stažení platí takový spojenec rovněž do banku koření jako Gilda, nebo zaplatí Gildě?

Tak už jsem dohledal odpověď. Platí stále Gildě.

10.1.2016 15:24:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Swordcrafters + expansion
Swordcrafters + expansion
Akt. cena: 849 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas