Obaly na karty.... Ano či Ne?

Ahoj všem,

už dlouho svádím vnitřní boj s tím jestli to sem napsat, ale nakonec to teda řeknu....

Chci otevřít diskuzi na téma "Obaly na karty". Mě osobně přijde mánie obalování karet ujetá.

Přirovnal bych to k situaci kde si koupíte nový gauč. Ze strachu aby jste ho nezaneřádili buřtama na pivě nebo nedejbože oranžovou limoškou (která fakt nejde vyprat) ho nevybalíte z igelitu a při každém sledování televize si budete koledovat o vlka nebo rovnou celou vlčí smečku.

Proboha proč je obalovat??? Špatně se pak s kartou manipuluje je divná na omak a různě v obalu klouže. Úplně to degraduje pocit z nových karet či nové hry. Někteří budou argumentovat, že karty déle vydrží. Ale opravdu vám to zato stojí?

Bojuji proto za karty, které mají právo být hrány tak jak je tiskařský stroj stvořil!!!! Proto zahoďte obaly!!!!! Ať žije revoluce........


......jasně trochu jsem si zapřeháněl. :) Každopádně by mě zajímalo, jestli má někdo podobný názor nebo jen já sem divnej.
7.3.2017 15:49:32 | Upraveno autorem (porovnej)

@Taky Až se obaly trochu ohrají, tak se to zlepší. Ale mám jen tlamácké, tak nemůžu porovnávat.

11.1.2024 10:10:10

Diamondy používam všade a sú to super obaly,

karty po sebe par hier klzaju, ale pokiaľ ich miešaš 10 a viac raz tak klzať prestanú a je to ok.

11.1.2024 10:10:54

Taky mám Tlamacke obaly a je pravda, že větší hromádka už může být problém. Mám na tyto případy z 3D tisku ohrádku.

https://www.thingiverse.com/search?q=Card+deck+holder&page=1

11.1.2024 16:13:36

Přijde mi, že to je prostě jenom tím, že jsou ty karty nově obalené. Časem se to srovná. 

Můžeš se také podívat na tloušťku obalů, možná jsou ty nové obaly tlustší. Určitě bych ti ale doporučil kupovat obaly pouze od jednoho výrobce. 

11.1.2024 17:10:30

@Jeny (Michal Janák) Nemyslím to špatně, jen mě pobavilo, když teď v roce 2024 čtu tvůj příspěvek z roku 2017, kde píšeš, že obaly na dominion stojí více, než celá hra. Teď s odstupem času je to strašně úsměvné, když už víme, kam sahají ceny rozšíření. :)

19.1.2024 08:20:22 | Upraveno autorem (porovnej)

@zdenda-foto  Odraz světla z lustru nad stolem.

Měli jsme stejný problém s obalenými kartami, ale i s neobalenými v lesku. Nakonec to vyřešil zhasnutý lustr a světlo/lampy z boku tak, aby nikomu neházelo prasátka.

Později při rekonstrukci bytu jsem do podhledů instaloval nezávislá stmívací led světla, na kterých si reguluji které svítí a jakou intenzitou. Na místnost 5,5 x 3,5m jich máme 6 a jsou instalována 0,5m od delších zdí.

Od té doby není problém ;-)

19.1.2024 08:49:50

Tak já obaluju úplně všechno. Jsem si vědom jisté přehnanosti a finanční i praktické nesmyslnosti, zejména u malých levných her., nebo her, které hraji jednou za uherák. Ale mně to prostě dělá dobře a to je nejvíc:). Beru to jako součást hobby, deskové hry taky hraju, protože mě to baví. 

Samozřejmě když hraju hru někoho jiného, nevadí mi ani trochu, že jsou karty neobalené, ale ani na základě jakékoliv diskuze nemůže být změněn můj názor, že bych nějaké hry balit nemusel. Navíc mi obaly již párkrát karty zachránily. 

19.1.2024 12:15:06

Také obaluji vše kupuji obaly od Tlama Games, ty Diamond.

23.2.2024 06:46:54

Také obaluji karty. U mne je to i z důvodu toho,že mám ještě malé děti,které se mi do her vloupou. A některé hry si bez obalu dokážu těžko představit. 

25.2.2024 23:29:02

Obaly na všechno :)) Teď zrovna budu muset koupit nové Kabo, protože jsem si říkal, že přece nebudu obalovat tak malou karetní hru jako Kabo, a mám ho tak ojeté, že se dají poznat jednotlivé karty. Takže až bude nové, tak obalím i to

26.2.2024 00:09:37

Obaluji všechny karty. I když moje hry s kartama spočítám na prstech jedné ruky. Důvod prvni jsem Harpagónek rád se přehrabuju novou hrou, třídím a přetřiďuju:)) Druhý důvod je horší, valná většina mých karet je DVG a můžu říct že ty karty nejsou příjemné (teda aspoň mně) mívají různý povrch a síla materiálu se liší i v jedné krabici. Zelené Diamondy to aspoň trochu schovají. A hlavně když už dám za hru trojku, dvě kilča za obaly nejsou smrtelná investice. Prostě podle mně ten pocit otevřít krabici s hezky a chytře uklizenou hrou nic nenahradí. :)

15.3.2024 17:24:54

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny: Železný trůn
Hra o trůny: Železný trůn
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas