Obaly na karty.... Ano či Ne?

Ahoj všem,

už dlouho svádím vnitřní boj s tím jestli to sem napsat, ale nakonec to teda řeknu....

Chci otevřít diskuzi na téma "Obaly na karty". Mě osobně přijde mánie obalování karet ujetá.

Přirovnal bych to k situaci kde si koupíte nový gauč. Ze strachu aby jste ho nezaneřádili buřtama na pivě nebo nedejbože oranžovou limoškou (která fakt nejde vyprat) ho nevybalíte z igelitu a při každém sledování televize si budete koledovat o vlka nebo rovnou celou vlčí smečku.

Proboha proč je obalovat??? Špatně se pak s kartou manipuluje je divná na omak a různě v obalu klouže. Úplně to degraduje pocit z nových karet či nové hry. Někteří budou argumentovat, že karty déle vydrží. Ale opravdu vám to zato stojí?

Bojuji proto za karty, které mají právo být hrány tak jak je tiskařský stroj stvořil!!!! Proto zahoďte obaly!!!!! Ať žije revoluce........


......jasně trochu jsem si zapřeháněl. :) Každopádně by mě zajímalo, jestli má někdo podobný názor nebo jen já sem divnej.
7.3.2017 15:49:32 | Upraveno autorem (porovnej)

@f0x  já obaluji měkkými obaly, na standardní rozměr používám KMC perfect size, na ostatní MayDay (ne premium) právě proto že s nimi mám daleko lepší zkušenost než s těmi pevnými (80mikronů a více), dokonce mi přijde že jsou i méně náchylné na poškrábání a jak píšeš nejsou ostré a jsou příjemnější do ruky. Mám obalené téměř vše a docela mě štvalo že Euthii jsem musel obalit do silných obalů, protože slabé v tomto rozměru jsou dlouhodobě vyprodané. Obaluji také z důvodu počeštění - prostě vložím překlad vytištěný na tenkém papíře do obalu s originálem a výsledek perfektní a minimální náklady.

14.2.2022 21:29:32

f0x

Mecenáš trolíků

@totalpan moc děkuji za odpověď, přesně tohle jsem potřeboval.

Jinak je tohle vlákno úplně marné. :D

14.2.2022 22:07:02

Nemám rád ani matný obaly - s tou zrnitostí mám pocit, že mám oční vadu - ani měkký obaly, který se časem začnou muchlat, mačkat, ohýbat rohy a někdy i trhat a hlavně se po pár hrách hodně slepujou. Karty obaluju, aby byly ochráněný a dobře se míchaly. Že píchaj do ruky je s prominutim komickej argument. 

Bacha, abyste se neříznuli o stránku pravidel. A kostky doporučuju radši takový ty plyšový do auta :D 

(jen si dělám srandu, neberte to hned vážně)

14.2.2022 22:38:52

f0x

Mecenáš trolíků

@Havelock  Někdo řeší u obalů jen funkci (ochrana karet), někdo i požitek ze hry (zde hmatový). Navíc ve svém prvním příspěvku tohoto vlákna jsem nemluvil o obalech měkkých, ale o obalech 80-100 mikronů, které byly na dotek příjemné.

Kdyby to někoho zajímalo, zmíněné matné obaly byly značky Arcane Tinmen, typ Standard Non-Glare po 50 ks (prodává např. FYFT nebo Tlamagames) 

EDIT: oprava typu

 

 

15.2.2022 01:31:14 | Upraveno autorem (porovnej)

@f0x tak to pak jo. 80-100 mikrometru mekky rozhodne nejsou. 100 odpovida tusim starym FFG obalum a to uz je docela overkill. Jak cenou, tak kvalitou a ve velkem mnozstvi karet ten objem znatelne naroste.

15.2.2022 08:20:19

@Havelock nemohu s tebou úplně souhlasit mám obaleno 90% her a nestalo že by se mi měkký obal roztrhl nebo zmuchlal, naopak na silných jsou známky škrábanců a poškození (bavím se o hrách v obalech používaných několik let). Souhlasím že se obaly občas slepí a zde jdou ty silné lépe oddělit, slepení ale zde není vadou obalů ale prostředím - nikdy se mi nestalo že by se mi slepily čisté obaly vždy je to tím že se u toho jí brambůrky atd. - obaly jsou prostě opatlané, nebo špinavé, občas i polité. Zde je potom nutno je otřít a nechat uschnout. Výše uvedené také vysvětluje proč obaluji :). Takže když to shrnu u mě převažují výhody měkkých obalů nad pevnými, výše uvedené jsou moje postřehy z častého používání, ale nemusí sedět každému. Myslím že každý najde časem to co mu vyhovuje nejlépe.

15.2.2022 08:27:16

Znovu tohle vlákno probudím, nikdy jsem karty neobaloval, nicméně teď bych rád nějaké obaly pořídil pro LOTR LCG kvůli proxy kartám. A ačkoliv to někomu může připadat komické, když jsem hrál obalené hry kamarádů, tak mě vždycky nejvíc štvaly ostré rohy obalů:( Zkoušel jsem hledat obaly s kulatými rohy, protože takové už jsem taky potkal, ale nepříliš úspěšně, asi se to moc nedělá. Měli byste prosím nějaké tipy na nepíchací obaly? LOTR LCG karty jsou 63x89, pokud jsem dobře měřil.

2.11.2023 10:34:56

já přešel na měkké KMC perfect size a nemůžu si je vynachválit, ale jsou fakt těsné a karty z některých her se do nich nevejdou a pak používám klasické May-Day taky měkké 

2.11.2023 10:44:57

Dovolím si malý “OT”.:-) Když se tohle vlákno znovu vynořilo z hlubin času, říkal jsem si: Kdo teď asi bude řešit obaly? A pak jsem se podíval na svůj původní příspěvek a zjistil, že za těch 6 let jsem se tak nějak posunul na druhou stranu barikády.:-D Takže bych tímto rád poděkoval za trochu nostalgie i reflexe.

_____________
liščí pohůnek

2.11.2023 12:12:59

Vždy obalit a jedine od Tlamy :) rozměrově jsou super a nejsou to takový tenoucky igelitovy sáčky:) důvod? Hra vypadá pořad jak nova, deti a michani 

2.11.2023 12:30:31

@Herald ano to jsou oni, ty Mayday jsou v pohodě, ale ty KMC věčně na Imagu nejsou, tak je beru z Černého Rytíře a vždy vezmu rovnou 10 balíčků a když dochází (mám poslední balíček) tak je zas začnu shánět, postupně totiž přebaluji všechny hry co mám na tenhle typ.

2.11.2023 13:32:15

Nikdy neobaluji, kazí to atmosféru, je to jako se líbat přes roušku :-). Mám rád, když je hra krásná.

10.11.2023 16:49:32

@WraithCz 

Obaluji vše, dává to hře jiný rozměr, je tak krásnější :-D

10.11.2023 19:23:06

Taky obaluji vše. Není nad to mít hru i po 50+ zahrání pořád jako novou. 

10.11.2023 20:09:06

@Bandy75  Obalit ušlechtilý papír podřadným plastikem hru zdegraduje :-).

11.11.2023 08:21:29

Hra má být hrána a hraná hra má hraně vypadat. Takže ne, obaly nepoužívám. Ale jak to sleduji tak je to supr business s doplňky - inserty, obaly, 3D tištěné žetonky

11.11.2023 09:04:27

Já prostě neumím větší balík karet bez obalů zamíchat. 🤷🏻‍♂️

A souhlasím s předchozím příspěvkem, věci okolo jsou určitě skvělý business, ale jsem za ně rád. Raději insert z 3D tisku, než tu frustraci při pytlíkované na začátku a konci hry.

Ostatně pro spořivé by na spoustu her stačil jen ten nápad, papír, propiska a figurky z člověče nezlob se.😆

Ale chápu že jinak to vidí člověk s deseti hrama a jinak ten s desítkami her.

11.11.2023 09:18:02

  • lepšie a rýchlejšie sa to mieša
  • niektoré hry su nehrateľné ak vieš rozoznať škrábnutú kartu na vrchu balíčku
  • nehody s pitím nezničia karty
  • vymeniť obal je oveľa jednoduchšie ako vymeniť poškodenú kartu
  • hra je ako nová aj po tisíc hraniach
  • obalovanie je velmi relaxačná činnosť

11.11.2023 09:22:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Chápu, že lidé, co mají doma 80 her a žádnou nehráli více než třikrát asi nemají potřebu obalovat. Já mám za cíl mít jen 10 skvělých her, které budu hrát do hloubky a obalování už beru jako samozřejmost. Insert pořizuji jen u vybraných her, kde je příprava bez něj opravdu otravná, např. Caverna, Válka o prsten. Co jsem nikdy nechtěl jsou delux suroviny, mince apod. Mám rád komponenty, které se rozhodl výrobce dávat do běžné krabice. 

11.11.2023 09:34:01

@-bacil- na druhou stranu, výrobce se mohl rozhodnout pro nižší kvalitu komponentů, aby snížil cenu hry. A u některých titulů je až škoda, jak low cost produkci mají. 

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

11.11.2023 10:05:23

100% ano. Na všechny hry. Žádná hra se nesmí bez obalů hrát :)
Je super po x letech vytáhnout hru a mít ji pořád jako čerstvě rozbalenou. 
 

https://www.buymeacoffee.com/slingergames // http://slingergames.cz // https://www.facebook.com/slingergames // https://www.instagram.com/slingergames/
Překlady her do CZ, recenze a další.

11.11.2023 10:56:31

@WraithCz  je potřeba chránit nejen ušlechtilý papír, ale hlavně Art a texty, i podřadným plastikem ;-)

@jirkau  ano i samotné hry jsou supr businnes, a hodnotnější je pro mně Art, než samotný papír, takže proč ho neochránit ;-)

11.11.2023 11:26:56 | Upraveno autorem (porovnej)

@Bandy75 Jasně, každý jak chce. Já si před asi 3 lety koupil krabičku Dragonshield obalů na Lord of the Rings card game a ještě je mám nevybalené. 

Jen mi přijde úsměvné, že jsme si zakázali plastová brčka v McDonaldu a ve velkém kupujeme obaly na hrací kartičky. Samozřejmě ochranu karet chápu, nějaké máme už ohrané a ošoupané, nicméně podle mně to k tomu patří. Stejně jako knížka má být ošoupaná. Pokud člověk není jen sběratel :-)

11.11.2023 11:40:00

Co je tohle za přirovnání? Obalenou kartu asi jen tak někde neodhodíš jako plastový brčko…

11.11.2023 12:33:51

Vybíráme z Bazaru

Ďábelský profesor a citadela času
Ďábelský profesor a citadela času
Akt. cena: 270 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas