Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 212x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Z toho celého jsem pochopil, že nemají v úmyslu načínat další expanzi ve SG. Hádám, že ty mágy mají převážně na papíře. We are working on something Exclusive, and we believe it's quite big. Tajně doufám v draka a ne ve velkou krabici do které vleze všechno se stopadesáti patry, kdy cokoliv chcete vyndat tak musíte vyskládat všechna plata z krabice abyste to našli, na rozdíl od toho, kdy to máte v několika krabicích v 1 až 2 vrstvách. Proč je někdo ochotný za tohle řešení ještě dobrovolně připlácet a vyžaduje ho jsem nikdy nepochopil. 

Mages - Players will be able to choose freely from the pool of 5 Standard characters, Manticore Witcher, and 4 Mages. With the Mages, they will also use the additional Action Card Deck.

Přehlédl jsem něco nebo dnes nezveřejnili žádné SG?  Nepřipadá mi, že by uvažovali další herní addon, to už by byl pro retail docela oříšek. Počet monster nám nabobtnal na 24. Podle mně mají tady ještě prostor to přifouknout. 

Celé to na mně působí, že tam mají nasázeno, vše co měli připraveno a začínají se bát tam dát addon třeba za 40 s exclusive drakem navíc, když vezmu 30500 backerů a pak poláky, a kdyby to třeba dvě třetiny lidí vzalo tak jim to vyplachtí o třičtvrtě mio a už teď si lámou hlavu jak zaplnit SG, když to jsou všechno retailové expanze a jsou pozadu. Docela mně překvapili svým přístupem, kdokoliv jiný by tam začal bezmyšlenkovitě sypat ks exclusive figurky monster.

Ty mince vám poslouží k tomu, abyste mohli jít smysluplně přes pole, kde je můžete utratit za vylepšení postavy. Spíš je motivace co nejdříve je utratit, v gameplay jsem na žádný důvod k hromadění nenarazil.

31.5.2021 22:18:13 | Upraveno autorem (porovnej)

@czechImenhotep Určitě ještě očekávám figurky zbylých dvou Crones. Bylo by celkem blbé kdyby tam byla jen jedna. :))
 

 


 

31.5.2021 22:59:37

Taky si myslím, že spíš než figurky draků dají do dalších SG zbylé čarodějice z křivušských blat, mít jenom vařenu bez zbylých dvou by bylo takové blbé… :D Pak čekám že asi přibudou zase akorát nějaké karty navíc. Teď bych to s nějakou častou aktualizací obsahu SG asi neviděl moc růžově, peníze přibývají pomalu, spíš se zase spustí smršť před koncem kampaně, takže teď bude takové “období sucha”.

@czechImenhotep Každopádně jsi se nepřehlédl, za včerejšek nepředstavili žádný nový SG. Dle mě to bude tím, že za včerejšek ani žádný z těch posledních 3 nebyl odemčen. Tak uvidíme jestli přestaví něco dnes, když už zbývá odemknout pouze 2.

Taky mě od začátku překvapili s tím, že je tam hrozně málo KS exclusive obsahu oproti jiným hrám, což není nutně špatně, vzhledem k tomu kolik rozšíření je aktuálně obsaženo v KS edici hry, tak oproti retailu tam sice je málo exkluzivního obsahu ale za to co tam obsaženo je v ceně si člověk v retailu pěkně připlatí navíc.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

1.6.2021 08:46:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Musím říct, že mě se tenhle přístup asi líbí víc. Exkluzivní obsah ať jsou spíš takové drobnosti navíc, co potěší fanoušky, ale rozšíření a tak ať dávají klidně dráž i normálně do obchodů.

Pro člověka, co to kupuje pak později mi přijde strašně demotivující, když víš, že z té hry budeš mít tak půlku obsahu, protože zbytek byl KS exkluzivní…

1.6.2021 09:08:12

Koukám že tam uvedli orientační ceny pro retail rozšíření.

Wild Hunt 45€

Monster Trail 40€

Adventure pack 25€

1.6.2021 13:52:08

Když se odrazím od ceny retailové verze představené ADC Blackfire, tak to v přepočtu vychází cca na dalších 3500,- jenom za tyhle dodatky…

To už je dost velký důvod pro pořízení KS edice hry.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

1.6.2021 16:47:28

Teď odhalili další addon, Mágové za 40€

To už máš v retailu:

  • Wild Hunt - 45€ (1 144) - můj tip je žo to budou prodávát za 50€ (1 271; u nás 1 299)
  • Monster Trail - 40€ (1 017) - tip je 1 149
  • Adventure Pack - 25€ (635) - tip je 699
  • Mage - 40€ (1 017) - tip je 1 199

Sečteno podrtženo jsi v tom zatím za 4 346 Kč

1.6.2021 17:29:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Můj tip je takový, že to co bude v základním pledge bez figurek včetně poštovného  ve skupině  pod 2000 Kč bude na krámě +-4500 Kč. Ty ceny jsou doporučené, reálné ceny bývají níž, ne výš s čímž operujete. 

40 Euro za ty mágy je úlet, základní pledge je 70, addon je 40 a to ještě chtějí přidat do základní pledge dalšího chara. Problém není ani tak těch 40, ale to že základ nestojí obligátních 120, ale 70. Kolik ušetříte nákupem té expanze z ks, 200 Kč?

Buď je v tom schovaná monstrsleva do závěrečného all-in, nebo k té expanzi budou otevírat SG, aby se zamaskovalo, že základ fakt není nafukovací. V základu vidím ještě tak 3 figurky a pár karet. 

Obecná zkušenost z Ks že bych v základním pledge dostal víc než 2,5x násobek v retailu, to už fakt ne.

 

1.6.2021 19:37:49 | Upraveno autorem (porovnej)

@czechImenhotep MO ceny toho základu už ADC Blackfire představil, 1899,- klasická verze a 3999,- deluxe verze (viz.moje FAQ)

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

1.6.2021 20:25:33

Prostě hodnota toho základu je opravdu výborná. Pokud tam nepřibydou nějaké zásadní KS exclusives tak se bez deluxe figurek obejdu. Mince jsou meh, těch se dá sehnat tuna, proč zrovna tyto? Mágové - také bych si tipl, že v retailu budou stát +-1200 Kč. Zaklínačů tam vidím 6 v základu, přidají ještě jednoho chara, 7 je fakt dost, mágové klidně počkají.

Zatím to vidím na základní pledge, za necelé 2000 Kč ve skupině je to výborný deal, pokus bych chtěl brát všecko co tam je, tak už to šplhá k 5000 Kč a to už mi připadá nic moc dávat mnohem víc jak dvojnásobek za nějakých ve finále 25 figurek monster, mince a 4 mágy, kdy herně navíc jsou tam jen ti 4 mágové, přičemž už tam 7 charů bude.

Věřím, že ti mágové v retailu za to můžou stát a proti zaklínačům budou mít nové mechaniky v kartách. Někdo proti těm 40 Eurům v komentářích škodolibě postavil Gloomhaven: Jaws of the Lion.

Zatím mi nepřijde, že by přidání addonu způsobilo nějaký zásadní nálet, moc to nepřibývá, jinde to bývá hukot.

1.6.2021 20:57:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Být Mágové za 30€, tak by to svištělo víc. Takhle do Mágů jsou asi jen zarytí fandové nebo ti co to prostě chtějí mít všechno.
Jako já i těch 40€ chápu je to 10€ za komplet postavu což už není tak moc, ale vzhledem k dosavadnímu odemčenému a hodnotě Standard pledge to fakt nemá moc cenu kupovat (Je to témeř 60% z ceny)
A u Deluxe se podle mě čeká na nějaké bonusy za deluxe, které zatím nějak nepřicházejí …, být už odhalené nějaké bonusy k Deluxe, tak by se tam těch 40€ mohlo ztratit
/I když já možná v PM ty Mágy do košíku dám, vzhledem k tomu, že u nás by se tohle rozšíření mohlo prodávat za mnohem vyšší cenu (za 1000 to u nás fakt nebude, tipiju tak 1599, ne li víc), než za jakou ji získám v KS.

1.6.2021 21:16:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Naopak tipuji, že si na krámě nikdo netroufne tu expanzi nabízet za vyšší cenu než je expanze wild hunt nebo monster trials. S ohledem na to, že ty expanze jsou už 3, tak dělat 4. pomalu v ceně základní hry nedává smysl. Dále tipuji, že nechají odemknout  současný SG a co dál budou řešit až zítra, doufám, že ty mágy tam dá co nejméně lidí a budou nuceni na to nějak reagovat. Kdyby to byl ks exclusive box s pěti velkými monstry tak vem čert, ale vymyslet a natestovat mágům balíky dá asi poměrně dost práce. Mně ta cena připadá vysoká i na retail. Pokud je to ovšem speciální přirážka pro pošuky vyžadující ženské charaktery, tak budiž, jsem pro :)

Na konci bude all-in, all-in musí obsahovat pseudoslevu, v základní pledgi se fakt neskrývá, v deluxe tak možná 5 Euro, takže aby na konci vykázali 20 Euro slevu, tak osolili tuhle expanzi nebo se tam něco odemkne. 

1.6.2021 21:30:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Mágové se mi docela líbí, ale ty peníze mi za to přijdou taky dost vysoký. Takže zatím budu čekat, jestli do toho něco přidají přes SG, jinak to asi passnu, protože obsahu už je tam požehnaně i bez toho. 

---
Time Slug Studio

1.6.2021 21:34:36

Vem si, že teď stojí 40 €, cca 1000Kč a za tuhle cenu to nikdo prodávat nebude. Mých 16 stovek je podle mě reálných. Nebo minimálně za 1399 to bude na pultech.
Nicméně doufám v tvou poslední větu, že po dnešku ty Mágy dá fakt 1% lidí a dají na diskuzi jak na KS tak u Zagramw, kde se to kritikou na cenu jen hemží. Stejně jako to bylo s mincema.
A dneska už SG (fajn by byly zbývající Crones) neodhalí, leda by to lidi dali do 22 hod aby se peníze sypaly dál i během naší noci (zejména z Ameriky a později i z Asie)

1.6.2021 21:39:07

Jestli chtějí poslat na pult 4 figurky s kartami za 1400-1600 k základu za 1900, a vedle toho postavit monster trial/wild hunt/adventure pack, tak jsou hodně odvážní. Každý hráč první skočí po adventure packu, figurkář dá před mágy přednost monstrům a nakonec vezme wild hunt, protože tohle je prostě ikonické pro 3. díl počítačového zaklínače. Kdo si koupí čaroděje, aniž by před tím vzal min. 2 expanze fakt nevím. To by v tom boxu místo čaroděju museli být Geralt, Yennefer, Ciri, Triss nebo nějaká výživní monstra nebo neutrální chary. Mně se to líbí, ale pořád v tom nevidím hru za 4000-5000 Kč, ke které bych potřeboval 11 charů a kvůli čtyřem z nich bych připlácel půlku základu. Jako jestli za to chtějí 40 Euro tak 4 mágové a šmitec jsou fakt málo. Nemám ani tak problém s těmi 40 Eury, ale slušela by tomu nějaká desítka karet navíc s něčím novým jako bomby a pokročilé akce.

Vzhledem k základu za 75 jsem čekal atak na peněženku, ale až tak brutální ne.

1.6.2021 21:50:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Těžko říct, jaký bude mít tento marketingový krok GoB vliv na celou kampaň. Bohužel z těch víc jak 30K podporovatelů jen relativně malá část sleduje aktivně průběh kampaně. Záleží, jaká bude výsledná sleva v rámci All-in pledge, který bych ke konci kampaně očekával a co vše bude obsahovat.
Trochu mě děsí, že by následující SG byly k rozšíření Mages. Ano zvýší to jeho hodnotu, ale zároveň se tak nedostane na další obsah pro Standard a Deluxe Box….i když, víme jak obvykle fungují SG.
Uvidíme, co přinese zítřejší update :)

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

1.6.2021 22:06:37

Moc pěkný názor v chatu. Hra je pro pět hráčů, v základní krabici bude v retailu 5 zaklínačů a v rozšíření mágové budou jen 4, takže 5. hráč prostě za čaroděje nebude moci hrát? Popustím uzdu fantazii, pátým mágem bude Ciri, protože umí cestovat v čase :) Kdepak, něco se tam ještě odemkne.

Podle mně min v základu už není moc prostor tam na příštích x milionech otevřít adekvátní obsah, deluxe potřebuje trochu přifouknout figurkami, takže SG k této expanzi by byla logická volba.

1.6.2021 22:11:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Já teda pořád trochu nechápu, proč se do hry o zaklínačích, kde je pět hlavních postav jako zaklínači, kteří loví monstra a získávají trofeje, cpe rozšíření z nějakými čaroději. (které si částečně lidi vydupali) A ještě pak nadávají, že těch čarodějů je málo nebo mají špatný pohlaví nebo co… být vydavatel, tak jen kvůli té “srandě” prohlásím, že zavíráme krám a že si moc vymýšlí a ať si trhnou nohou :D.

1.6.2021 22:22:57

@WestFlame A do hodiny máš zrušené všechny pledge :D
@czechImenhotep Ta tvoje poslední věta dává smysl. Na jednu stranu to víc motivuje abys těch 40€ přihodil. Na druhou stranu co z takového SG budou mít ti, co Mágy nechtějí? Ale jo, prostě se jede po variantě 1, že když se odemkne nějaký SG k Mágům, tak ta cena už nebude tak přestřelená a lidi si řeknou, že množství toho obsahu za ty € stojí

1.6.2021 22:27:37

Já si tedy za mágy připlácet neplánoval a představení tohoto rozšíření a jeho cena mě už vůbec nepřesvědčily, že bych ty plány měl měnit… Figurky mágů jsou takové meh a nepřináší to z mého pohledu žádnou zásadní změnu, která by byla do hry přínosem. Spíš je to přesně rozšíření jenom pro ty backery, co si vydupali ženské charaktery.

Za sebe beru Deluxe (když mám potřeby na malování, tak ať mi na to nesedá prach :-D ) a kovové mince jako addon (na kov v deskovkách si nepotrpím ale když už deluxe, tak i mince).

Mágy bych vzal jedině jako součást all-in pledge a to by to muselo být za cenu, která by mě přesvědčila, že to má smysl (což pokládám za vysoce nepravděpodobné).

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

1.6.2021 22:38:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Skoda, ze do hry nepridali postav (magy, bardy, trpasliky…) jako nehratelne postavy, ktere si clovek muze najmout, pomuzou mu v boji a podobne. Magy taky passnu, pokud je nezlevni aspon na 20 (coz se nestane)

1.6.2021 22:49:52

@Pepsson No, oni by tam nějací společníci měli být, jestli jsem to dobře pochopil. Ale reprezentovaní jen na kartách, které v průběhu hry dostaneš jako odměnu za splněný úkol.

1.6.2021 22:56:24

@WestFlame Proč do hry o zaklínačích cpát čaroděje? Protože jsou nedílnou součástí toho světa a hlavně hybnou silou veškerého děje. Podle mě se tam fakt hodí. Poměr cena/výkon se jim už tolik nepovedl, ale to je vedlejší. Jinak co se týče toho rozšíření, o natlačení fanoušky bych polemizoval. Jednak na to od začátku kampaně odkazují, ale hlavně je v tom vidět tolik práce, že to se nedalo spíchnout rychle. Tohle byla věc, se kterou počítali a měli ji připravenou. 

Pak tu jsou věci, které připravené nebyly a výsledek tomu odpovídá. Viz kostky a mince. I když je mi záhadou, proč si zrovna tohle nepřipravili, když bylo úplně jasné, že přesně o tohle si lidi budou psát. 

---
Time Slug Studio

2.6.2021 07:54:43

@Bedikk Tak zrovna kostky a mince mě nějak netrápí a z herního zážitku nějak nevytrhnou. A abych se přiznal, tak raději bych bral původní “obyč” kostky, než ty co představili. To samé se dá říct o mincích, ale ty budou ve hře pořád (ano kostky jsou ve hře taky furt, ale nejsou kartonové) a tak kovová varianta je pro mě plusem. Zas to není taková pálka a když přihlédnu k současnému designu tak proč je nevzít.
Kdežto rozšíření Mágové už hře přidávají zase něco navíc, jen ta cena je trochu mimo. Je pravda, že hra je pro 5 lidí a mágové jsou jen 4, což při variantě 5 hráčů, kdy každý chce být mág je docela smutné. Ale předpokládám, že jedním z SG bude jeden mág aby to lidi kdyby chtěli hrát variantu s 5 mágy museli backnout nebo tohle rozšíření přidat v PM.
Kdyby to do retailu dali za oněch KS 40€ a pro KS backery to dali za 25 - 30 € tak by se dle mého nezvedla taková diskuze ohledně ceny.

2.6.2021 08:41:28

no já teda připlatil jak za mince které se mi líbí tak i za mágy, kteří jsou podle mě suprově designově udělaní líbí se mi mnohem víc jak postavy zaklínačů, abych byl upřímný.

 

Dám do toho víc peněz, původně jsem chtěl backnout is ISS Vanguard, ale nakonec dám víc do zaklínače a ISS passnu pro teď a počkám asi na cz retail verzi takže se mi uvolnili finance.

2.6.2021 08:42:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Rising Sun CZ
Rising Sun CZ
Akt. cena: 2400 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas