Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 211x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

@Bastacka Ale dle komentářů ruských a španělských zájemců o hru, na které jsem při pročítání komentářů narazil, nejsme jediní, kterým bude Zaklínače překládat jejich oblíbené vydavatelství..;) No, pokud bude na krabici Vědmák, tak mě asi šlehne… Každopádně to sada fixek jistí..:)

26.5.2021 16:32:09 | Upraveno autorem (porovnej)

@TwomblyCZ Mimo jeho ruce určitě není :-) Může si napsat co chce a ve vztahu k Zaklínači to bude pořád platit víc než cokoliv jiného. On neprodal celý kánon, jen práva na adaptaci. Co do relevance ke světu Zaklínače jsou hry od CDPR proste jen taková vymakaná fanfikce.

Je samozřejmě jiná věc jak se na to dívají konkrétní lidi, ale pokud by se někdo oháněl argumenty typu “ten správný/pravý Zaklínač”, tak to je stále jen a pouze to, co je v knihách se jménem Sapkowski na přebalu (a to ještě ne úplně všechny - viz "Něco končí, něco začíná").

26.5.2021 16:37:06 | Upraveno autorem (porovnej)

@Borghal Rantipole Já zase hry od CDPR beru jako kompletní expanded universe světa Zaklínače. Samozřejmě, že kdyby se někdo oháněl pojmem ten “pravý” Zaklínač, tak je to pořád knižní série, protože ta stála na počátku všeho. Ale i když má Sapkowski stále IP na Zaklínače, tak bez CDPR a herní série by dnes Zaklínače znala akorát tak malá skupina fanoušků v Polsku, ČR a okolí :)

Ale universum se od knih díky všem herním adaptacím hodně rozrostlo a moje původní pointa byla taková, že by hra měla respektovat nastavené reálie, bez ohledu na volání části fanoušků po násilném ohýbání těchto reálií a bez ohledu na Sapkowskiho projev, že za něj je to vlastně jedno jak si to kdo přetočí, protože je to přece fantasy… :)

Samozřejmě chápu, že jsou i lidi, co herní universum vůbec neuznávají a svět Zaklínače pro ně začíná a končí knihami.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

26.5.2021 17:52:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Kde ujsitim cislo kolikata jsem podporila a zda je tedy nzsi nez tech 20 800?

26.5.2021 17:59:49

Kniga: Na KS stránce nevím, ale každopádně je to v tom mailu, který ti přišel jako potvrzení hned po odeslání tvého pledge.

26.5.2021 18:04:28

@Kodak  Dekuju :) tak z to vim 11 tisic a naky drobny, ak to je v cajku :)

26.5.2021 18:13:42

@TwomblyCZ A jediný důvod, který si uvedl proto, že by se měly respektovat nastavené reálie, je, že se ti to tak líbí. No a někomu se to nelíbí a vidí ten svět jinak. Není ho kvůli tomu potřeba hejtit.

Podstatou Zaklínače není bílá společnost, koneckonců Netflix z toho také neudělal pohádku, i když postavy obarvil.

27.5.2021 01:10:57

@UmmA Asi bych tuhle diskuzi ukončil, protože tu jinak o tom můžeme diskutovat donekonečna… Pointa byla, že mi vadí, když se mají násilím ohýbat už nějak nastavené reálie nějakého fantasy/sci-fi světa obecně, protože podle hlasu nějaké skupiny fanoušků tam chtějí to a tohle, nejde apriori o to, co se mi líbí a co ne…

A to co ze Zaklínače udělal Netflix za zplácaninu tu opravdu rozebírat nebudu (cast bych i odpustil ale ten příběh…), jinak už budeme kompletně OT.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

27.5.2021 06:59:48

Oč jde, je to tu snad o tlachání ne? :) Je to prostě hra, která mohla být klidně na jakékoliv jiné téma, nevim jestli si první řekli, že chtějí Zaklínače a pak vymýšleli hru nebo to bylo naopak, něco prostě vzniklo a někomu se to bude líbit, někdo bude zklamaný, tomu se nelze vyhnout, kdyby se rozkrájeli. Mě to nakonec nechytlo, protože deckbuilding nemusím, třeba se někdy dočkám i hry pro mě s tématem Zaklínače. Na PC mě kupodivu Gwent mega bavil, ale na stole mě podobné hry nudí a nelákají, nevim proč. Tak jsem si aspoň Gerlata a jeho partu udělal do jiných fantasy her, kde vybíjejí monstra, ale originál hra je originál hra. Když už jste zmínili Netflixovou verzi, je to podobné, hořká pachuť se střídá s nadšením, něco super, příběh a některé postavy hrozné, ale celkově jsem se přiklonil na stranu fanoušků. Tuhle deskovku si moc rád někdy někde vyzkouším, když to někdo vytáhne, ale jinak to asi oželím.

27.5.2021 08:14:01

@Serenitka Jako ve výsledku musím uznat, že od Netflixu jsem tu adaptaci čekal mnohem mnohem horší a byl jsem příjemně překvapen, že se to ve většině událostí i celkem dobře drží knih. Jenže přesně jak píšeš, je to takové sladkokyselé, protože některé věci adaptovali dobře a z něčeho udělali totální kravinu. Nejvíc jsem trpěl asi u znázornění Nilfgaarďanů… No uvidíme jestli to nějak vylepší v další sezóně ale jelikož od toho nic pozitivního moc nečekám, tak můžu být jenom příjemně překvapený…. :D

Já mám doma i stolní Gwint z edice O Krvi a Vínu (dokonce 2x, protože se mi ho podařilo sehnat extra levně, než za to všichni začali chtít majlant) a baví mě karetně víc, než mě bavil v Zaklínači 3. Na druhou stranu třeba jeho adaptace jako samostatné hry Gwent: The Witcher Card Game mě zase vůbec nechytla….

My doma zatím žádnou deckbuilding hru prakticky nemáme, tak uvidím, jak nás to bude bavit. Přinejhorším prodat na bazaru se to dá vždycky… :D

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

27.5.2021 08:49:32

TwomblyCZ Jo to určitě, kdybych měl zrovna prachy navíc a nudil se, tak to asi taky vemu, to se prostě neztratí a nehrozí, že by to nešlo prodat :) Gwint mě v Zaklínači 3 hrozně bavil, karetku jsem plánoval, že si natisknu, všechny karty někde mám, tedy nějaký ten základ, možná ne úplně vše, ale nikdy jsem to nerealizoval, asi by mě nebavilo pořád hlídat a počítat efekty karet, možná s nějakým kolečkem s čísly, kde bych to jen otáčel, ale stejně bych to neměl s kým mastit a jezdit někam za skupinou se mi nechce.

27.5.2021 09:48:15

Tak dalsi SG patrne na ceste, pribyla jedna z carodejnic, i kdyz nikde nic neoznamili.

27.5.2021 11:18:18

tak ono těch SG bude asi ještě pár…..přece jen to bude mít možná k 5 mega na konci kampaně…..možná bude oboustranná mapa, kovové mince, něco třeba ještě vylepší……mágové budou asi separátně jako addon osobně bych přivítal možnost sundropu to bych hned zakoupil…..protože ty postavy zaklínačů vypadají ve washed verzi asi 10x lépe než v obyčejné barvě plastu :D

27.5.2021 11:29:04

@Bloud Podle mého pozorování fungují Go on Board v kampani mezi 11 - 23 hod. Další update bych čekal nějak po obědě :)

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

27.5.2021 11:30:25

@Skelos Bohužel už ve FAQ napsali, že sundrop neplánují, stejně tak barvené miniatury.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

27.5.2021 11:45:20

@TwomblyCZ jj vím četl jsem to ale třeba se to může ještě změnit ;-)

27.5.2021 11:53:32

Po carodejnici pridany dalsi karty a postava Caranthira.

 

Opravdu nebudou ty napoustene figury? Bych prisahal, ze jsem videl fotku zaklinacu prave v sundrop verzi.

27.5.2021 13:25:59

Sam si odpovim, sundrop figury jsou videt v unboxingu na youtube. Ale mozna nakonec zmenili nazor.

27.5.2021 13:30:39

Unboxing byl z prototypové verze, tudíž finální produkt bude vypadat velmi jinak. Navíc ty figurky z unboxingu ani nebudou stejné jako ty ve finálním neboť jsou 3d tisknuté a tamty budou klasicky formované. Sundrop v prototypu má jen jeden důvod. Zaujmout recenzenty. Sundrop pouští ven co vím snad jen AR a to za docela značný příplatek.

27.5.2021 13:57:19

nevíte někdo proč mají SG v eurech kolik mají vybráno v USD a co znamená to K za částkou u SG? :D

27.5.2021 17:41:49

@Skelos 
K = 1000

27.5.2021 18:10:47

@Skelos KS autorům nabízí možnost zvolit měnu ve které chtějí vybírat. Proč to pak automaticky přepočítává na dolary nevím (amerikocentrismus? :) ).

Jak je napsáno níže, tak K bude “kilo”, tedy tisíce ;).

27.5.2021 18:51:16

@Skelos pokial viem, tak si na stranke vies nastavit menu, v ktorej chces, aby ti to zobrazovalo.

Edit: mas to uplne dolu na ks stranke

27.5.2021 21:33:04 | Upraveno autorem (porovnej)

@ludomyl Á, super díky za info. Já už to i párkrát hledal, jestli to nejde změnit, ale vždycky někde v nastavení nebo profilu… hledat tohle v patičce stránky mě fakt nenapadlo :D.

27.5.2021 21:45:39

Tak už začínají nahazovat placené addony. Zatím tam mají kovové mince za 15,- euro. Ale musím říct, že mi teda moc tématické nepříjdou.

28.5.2021 14:06:56

Vybíráme z Bazaru

Insert - Agricola (Základná hra + 2 rozšírenia)
Insert - Agricola (Základná hra + 2 rozšírenia)
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas