Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 212x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

@Bedikk Jasně, já nepolemizoval, jestli patří nebo nepatří do toho světa, já polemizoval, jestli patří jako hratelné postavy do deskovky, jejímž cílem je sbírat trofeje za poražená monstra.

A jo, to rozšíření s mágy začali připravovat už před začátkem kampaně na KS, protože si o to lidi říkali už předem (vzhledem k informacím, co byly k dispozici). To nebylo nic, co by začalo až teď.

Nota bene, když jak tu někdo poznamenal (možná někde jinde, teď si nejsem jistý), že ty texty na kartách prostě počítají s tím, že to otáčí postava zaklínače. To teď budou všechno předělávat, aby to bylo neutrální? To strašně ubere na možnosti ponořit se do toho světa a “být” zaklínačem…

2.6.2021 10:09:35

Zatím jsem hodně mile překvapený, že to stále roste a fondy přibývají…u dost kampaní se to v téhle fázi zasekne a často i lidi odcházejí. Nedají se v tuhle dobu i přes addon čekat nějaké další raketové posuny nahoru, do posledních 48 hodin to tempo bude podobné. Když se dívám na data a srovnání k předchozím dnům, dle mého odhadu tak ty mágy zatím vzalo tak 3000 lidí. 

Co si myslím, že přidají za placený addon budou obligátní obaly s nějakým logem, artbook se vyloženě nabízí a asi tam plácnou i neoprenovou podložku. Že by měli další herní addon, to už si osobně moc nemyslím.

Ad mágové, imho se to do hry absolutně nehodí, je to odklon od avizovaného “stan se nejznámějším zaklínačem”, ale když si lidi vykňourali, že musí hrát i za “stronk femejl kerektr” , tak proč ne..já ten addon nejen kvůli přepáleném ceně pořizovat nebudu.

Co jsem zvedavej, jaké budou další SG, ted možná budou ještě chvíli střídat ty posílené akční karty s dalšími monstry - když je Vařena, budou snad i zbylé dvě baby z chatrče. A rád bych tam měl něco z těhle potvor - kikimora, baziliška, vyššího upíra a takového trolla. I když těch monster je už dost na výběr a snad budou i odlišné na hraní.
 

A za mne, určitě víc KS exklusivitek, to jsem čekal, že bude lepší. Je tam hodně lidí, co jsou zatím za 1 EUR, to by je mohlo pohnout k tomu nečekat na retail. Tady mě trochu napadá, jestli nepřihodí nějakou novou (možná oboustrannou) mapu, která by mohla být detailnější s více místy a třeba Skellige navíc, po tom docela lidi volaj.

2.6.2021 12:37:45

Nevím, jestli to plánovali od začátku, ale spojit SG pro základní hru s SG pro rozšíření je dle mého zajímavý a dobrý tah. Takhle by měli být spokojeny obě strany. 
…samozřejmě, jaká je interní kalkulace GoB je otázkou.

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

2.6.2021 13:02:37

Tak už zveřejnili další SG a samozřejmě tu máme Mage-exclusive SG… Abych byl fér, budiž jim alespoň ke cti, že to teď nastavili tak, že je za stejnou částku jeden SG bonus pro lidi bez rozšíření a druhý pro lidi s rozšířením. Ale za mě se s tímhle stejně můžou jít bodnout, pokud to rozšíření výrazně nezlevní v rámci all-in-pledge.. :D

@Fleder S názorem na rozšíření Mages naprostý souhlas. To samo ohledně KS exclusive obsahu, taky jsem jej čekal značně bohatší. Samozřejmě ne aby každá druhá věc byla KS-exclusive, to pak člověka co kampaň propásl zklame, že 50% obsahu nemá šanci sehnat v retailu… Ale je to na ty exklusivity momentálně zoufale chudé, i když to alespoň vyvažuje ten obsah z rozšíření zdarma.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

2.6.2021 13:21:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Je fajn že ty SG jsou oddělené a zároveň společné, i když pořád mám pocit a pachuť, že to je prostě pořád málo za těch 40€. Asi to je jen můj první dojem po zveřejnění toho Add-onu..
A s tím KSE obsahem souhlasím. V podstatě jde jen o Lost mount figurku, přičemž Mounted Eredin lze za dodatečných 8€ dokoupit jako Add-on, takže tady se o nějakou exkluzivitu moc nejedná. Čekám na něco co mě posadí na zadek a já si řeknu WOW!

2.6.2021 14:26:10

Tak Philippa Eilhart uz trochu zveda ten zajem a WOW efekt. Ale magove mi i tak nesedi a z knourani po “stronk femejl kerektr” mi je primo na bliti, takze svou podporu si dvakrat rozmyslim.

2.6.2021 14:35:30

Tak mágové nejsou jediné herní rozšíření, čekají další dvě…

Budou i další typy pledge - gameplay all-in (deluxe+3 rozšíření) a úplný all-in (+vše ostatní), takže ceny těchto balíků budou pravděpodobně výhodnější než kdyby to bral člověk samostatně…

2.6.2021 15:04:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Vezmu určitě all-in ale nevím jak to bude s překladem hry nechci abych vzal all-in a měl česky přeloženou jen třeba ¾ hry :D nevíte někdo? To bych vzal anglickou raději….

2.6.2021 15:21:14

@Bloud Můžeš mi prosím napsat jeden pádný argument, proč by ve hře neměl být ženský charakter?

2.6.2021 15:27:02

@Bloud Tak mágové jsou sice součástí universa Zaklínače ale ta hra má být o tom, “kdo bude ten nejlepší zaklínač” a tam za mě mágové nemají co dělat, když vezmu genderovou korektnost stranou :D Já se víc obávám, co vypadne z toho jejich příslibu, že “pracují na ženském hratelném charakteru, který chtějí zdarma přidat do stretch goals". Jestli z nich vypadne ženská zaklínačka, tak myslím, že namíchnou spoustu lidí… Byl bych ochotný ještě akceptovat ženskou bojovnici, léčitelku Melitelé či něco podobného ale nevím jak takovou postavu chtějí našroubovat na stávající herní mechanismus.

@Skelos Jelikož rozšíření Mages půjde do retailu, tak by mělo být všechno přeloženo do češtiny.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

2.6.2021 15:33:57

@Skelos 

Přeložené by mělo být komplet všechno už na KS. 

„Abychom dostali hru do distribuce, tak jsme se museli upsat k tomu, že ji kompletně zlokalizujeme už pro Kickstarter. Sami jsme tedy zvědaví, jak to celé nabobtná,“ říká Ekrt o ne zcela obvyklé situaci, kdy Blackfire zajišťuje nejen následnou retailovou distribuci, ale je součástí projektu už od crowdfundingové kampaně."

Já jsem dost zvědavá na cenu toho all in, doufám, ze to bude s nějakou slušnou slevou. Minimálně rozšíření bych chtěla, ale jestli budou tři za cenu jak ted ti mágové, tak to už si fakt nebudu moct dovolit…

2.6.2021 15:34:48

@lucians Jo, zatím je vlastně KS exkluzivní tak jedna karta, všechno ostatní půjde časem stejně do prodeje, tak by to snad neměl být problém mít všechno přeložené. :)

@TwomblyCZ Jo, toho se taky trochu “bojím” s čím přijdou jako tím hratelným ženským charakterem. Napadla mě jedna z Dam lesa (teď nevím která chybí, Pletana?). Jejím úkolem by bylo chytat zaklínače a “lovit” jejich trofeje. To by mohlo fungovat. :-P

2.6.2021 15:44:02

@WestFlame Nebo by tam mohli přidat Falku, která má za úkol všechny na herní mapě povraždit… :D

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

2.6.2021 15:49:14

@TwomblyCZ @WestFlame  Hodně si zaspekuluju, ale s tím ženským charakterem, co by jim nenaboural Zaklínače se v rámci zachování jakéhosi souladu s herní předlohou /ne až tak knih/ nabízí jen jedna figura. Ciri. Její přítomnost v Old World okecají tím, že umí cestovat v čase, případně i tím, že spoiler pro ty, kdo W3 nehráli************ podle jednoho konce W3 se z ní stane Zaklínačka. Ale jestli by jim tohle povolil CDPR, co má se Zaklínačem svoje plány, tot otázka.

Sapkowski schválí cokoli, tomu stačí zašustit penězma před xichtem, když se probere z kocoviny. 

A kdyby Ciri dali jako ženský char, zabijou jednu obří mouchu jedním plácnutím (stronk fímejl kerektr akorátže to má problém, je zase bílá…), a kdyby jí dali jako KSE, tak zabijou i druhou mouchu a koupí si tu hru v KS ještě víc lidí, protože tohle by bylo MUST have.

Opět, jen hodně těžce spekuluju.

A jsem zvědavý, co mysleli tím, že přidají hodně velký KSE obsah. Tím velký nemuseli mínit nějakou obří figurku draka..

 

@MikeDundee Prosímtě, kdes narazil na info, že mají být ještě další 2 herní rozšíření? Případně máš nějaké podrobnosti?

@lucians Ta hra bude bez problému hratelná s tím, co se otevře v rámci kampaně, už ted je tam toho mraky. A od toho pocitu FOMO, že musíš mít absolutně vše, se chce oprostit. KS takhle funguje, ale reálně, stejně pak drtivou většinu toho dalšího obsahu a balastu stejně neužiješ ;-) 

2.6.2021 15:59:38

@Fleder ahoj, před chvílí to psali v updatu:

“Originally we planned for 2 Add-On Expansions, but we’ve been listening to your requests and analyzing possibilities to add more to this campaign, and we will have 3 Add-On Expansions (so two more to be revealed).”

“Those Add-On Expansions will be introduced in the coming days (since we don’t have that much time before KS is over) and they will also affect us.”

“There will be a Gameplay All-In pledge that consists of Deluxe Box + 3 Add-On Expansions”

2.6.2021 16:12:38

@TwomblyCZ To taky nezní marně. :D

@Fleder Jo, Ciri mi upřímně dává největší smysl. Radši to asi vyřešit takhle, než tam tlačit nějakou noname zaklínačku, kde by to (podle mě) nedávalo moc smysl z pohledu toho světa. Ale uvidíme s čím přijdou.

Jinak teď v posledním update píšou, že celkem chtějí v kampani představit tři rozšíření, takže ještě dvě zbývají. Podrobnosti tuším zatím nejsou.

2.6.2021 16:17:27

@Fleder Tak mít tam Ciri by byl už opravdu hodně velký fan-service a z hlediska příběhu Zaklínače už to úplně neštimuje… Ale jo, z hlediska dobového zasazení hry se to dá okecat cestováním v čase a Ciri je alespoň kánonová postava. A máš stoprocentní pravdu co se týče efektu na kampaň, pokud by jí dali jako KSE, to u spousty lidí vyvolá “shut-up-and-take-my-money” efekt… Takže z hlediska autorů je to taková sázka na jistotu :D

Já jsem sám zvědavý, co přidají do těch dalších 2 rozšíření, doufám že to bude stát za to. Mages mi zatím nedali jediný důvod k pořízení.

Jsem ale trochu zmatený z toho jejich vyjádření, že se chystá all-in pledge kde budou mimo deluxe edice a všech rozšíření i kostky a playmat… To jako chystají nějaké víc vytuněné kostky, než ty co jsou součástí deluxe edice v základu? Nechápu proč…

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

2.6.2021 16:28:11 | Upraveno autorem (porovnej)

@TwomblyCZ Pochopil jsem to tak, že by každý hráč měl svoje vlastní kostky, tedy tři sady kostek navíc, ne nějaké “lepší”.

2.6.2021 16:39:10

@WestFlame @TwomblyCZ Jestli náhodou u těch kostek nechystají ke každé škole “tématicky” laděné kostky?
Osobně mám trochu obavu o výši All-in pledge. Když za 4 postavičky u Mages v základu chtějí 40€. Už tak se cena dostala na 200€ (když vemu v potaz všechny vydané addony + deluxe + shipping). Uvažují tam o sundrop minis, obalech, playmatu a 2 dalších rozšířeních. Skromný tip je 325€. Pod 300€ to rozhodně nebude, když “sleva” u Mages je 5€ oproti retailu. Jak jsem říkal níže, dát to za 30€ a do retailu za 40€ tak bych do toho i šel. Takhle se budu dlouze u PM rozhodovat jestli ty peníze do toho pustím, nebo si to pak někdy časem nedokoupím v retailu nebo na aukci tady na ZH

2.6.2021 17:31:47

@KaStanCZE Spíš mi připadá pravděpodobnější ta verze, co psal WestFlame, že to bude asi jenom víc kostek z Deluxe verze za příplatek, aby měl každý hráč svoje.

Já se hodlám řídit pravidlem “méně je někdy více”, mám na KS ještě další dvě kampaně, kde čekám na přístup do PM, takže se nehodlám zruinovat jenom na kampani Zaklínače :D A přesně jak píšeš se obávám ceny těch dalších rozšíření…

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

2.6.2021 17:43:21

Já mám naštěstí rozběhlou už jen tuhle. Ostatní kampaně co jsem měl, tak už jsou ve výrobě a kolem Vánoc by měla jedna z nich dorazit. Takže u mě ty peníze nebudou až tak velkým problémem. Nicméně taky nehodlám vrazit peníze do nesmyslného pledge a každým dnem mám ten WOW efekt ze hry menší a menší a začínám mít i myšlenky na změnu pledge ze 140€ na 1€, kdy si počkám na PM a tam to rozhodnu.
Docela mě odrazuje, že lidi chtějí i neoprenovou herní desku - proč? Má to nějaké výhody, jaké? Nevýhody … (za sebe vidím horší skladovatelnost - další krabice nebo tuba na skladování. Od Albi mám ten stolní bowling a dostat tam tu plastovou podložku zpět je vždy na těsno. Dále si nedokážu představit, jak bude ta neoprenová mapa vypadat po 10 rozloženích a složeních. Nehledě na horší možnosti přepravy, kdyby se hra někam vezla). Klidně si ale nechám svoje tvrzení vyvrátit ;-)

2.6.2021 18:07:17

Vzhledem k tomu jak obsah hry postupně nabobtnává, bych se rád zeptal těch, co mají s nákupem na KS zkušenosti… přišlo Vám vždycky z minulých KS projektů všechno, co jste si objednali, ve správném jazyce, se všema addonama, rozšířeníma atd.? Zvlášť s ohledem na velké množství backerů v této kampani. Možná je to blbá otázka, jen bych se nechtěl dočkat toho, že za rok s velkou pompou otevřu krabice a tam bude španělská verze hry, půlka zakoupených rozšíření a nebude tam Eredin na koni … už  totiž vidím tu reklamaci v Polsku :D

2.6.2021 18:24:17

@Strachkvas Nemám za sebou desítky KS, ale bral jsem i velké věci od Awaken realms, kde bylo vícero jazykových verzí. Nikdy nebyl problém, vše bylo v pořádku, došlo to, co sem objednal. 

S nějakou chybou a záměnou musíš počítat vždy a všude, at objednáváš něco z KS nebo z klasického eshopu. Nějaké procento nebo spíš promile zásilek chybu mít bude, dělaj to lidi. Stejně tak, v krabici může být něco poškozeno, chybět atd. Pokud něco chybí/je poškozeno/je dodáno mylně, řeší se to primárně s dopravcem /ala Gamefound, Game on tabletop, Backerskit atd atd/ - vydavatel na KS většinou má nějakého prostředníka, který hry balí a rozesílá přes kurýrní službu/poštu. 

Tady Game on Board určitě nebude balit každé jednotlivé balení pro konkrétního človíčka..

2.6.2021 19:10:00

@Fleder To máš určitě pravdu. Jako kompletista deskovek, milovník Zaklínače a KS začátečník mám tendenci to chtít všechno,  i když spousta bude asi zbytečná. :-D 

A jinak naprostý souhlas s tou Ciri,  to mě taky hned napadlo. 

2.6.2021 19:14:57

@TheAllmighty  Ano muzu, tahle hra je o zaklinacich a jejich remesle, nikoliv o postavach ze sveta zaklinace. Nejsem sice zadny velky znalec tohoto sveta, mam naposlouchane vsechny audioknihy, audiopovidky a rozhlasove hry, odehrany vsechny tri pocitacove hry a shlednuty serial na Netflixu, ale nikde jsem nezaznamenal ani naznak zenske zaklinacky. Proto je, pro me, zarazeni zenske herni postavy pouze umely ustupek nekolika pomatenym aktivistum, se kterym nesouhlasim a proste ho nebudu podporovat. Jednoduche.

2.6.2021 19:33:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Delta
Delta
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas