Warrior Knights

xxxxxxxxoo hodnoceno 80x (Seznam vlastníků)

Warrior Knights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Bruno Faidutti
Corey Konieczka
Derek Carver
Pierre Clequin
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Tak včera jsme se sešli ve 4 a poprvé vyzkoušeli WK. Nebylo to zas tolik o hře jako o tom, vůbec nějak pochopit co a jak funguje. Narozdíl od třeba Cosmic Encounteru, kdy po jednom kole máte pravidla pod palcem a pak jen pronikáte do tajů hry, Warrior Knights jsou v tomto ohledu o dost dál. Pravidel není zrovna málo a celá hra podle toho včera vypadala. Už základní rozestavení rytířů jsme promýšleli fest - mám dát dva silnější nebo více slabších? Většina hráčů dala 2 a přitom jaksi zapomněla, že po pohybu/boji je rytíř do konce kola unaven a nepoužitelný. Takže nám chodily karty útoku (které jsme do decku sami zamíchali), ve chvíli, kdy nebylo s kým útočit apod. Na druhou stranu, malý počet jednotek neumožňuje extra velkou kontrolu nad bitvou a tak se naše útoky občas rozbíjely o hradby měst. Zkrátka chaos a vřava, což je dobře, je vidět, že hra není pro blbé a strategii je třeba nasadit hned od začátku (a během hry ji tvarovat podle potřeby). Takže na nějakou smysluplnou recenzi si ještě pár her počkáte, ale rozhodně nějaká bude, zatím by to nemělo cenu. Vyzkoušeli jsme si expedici na Ceylon, hlasování ve Shromáždění lordů i to, že mít trochu víry se vždy hodí (a roli Hlavy církve neradno podceňovat). Zkrátka dojmy zatím velmi pozitivní (i když na nějaké opravdové hraní máme před sebou ještě dlouhou cestu), další hra bude snad ve čtvrtek, tak pak se v případě zájmu opět podělím o nové poznatky. A rozšíření si rozhodně koupím také :)
4.3.2009 12:13:24

tak jsme včera navštívili obi :)
a koupili tam krabičku abych konečně mohl vyloupat komponenty, není to sice ta co má sydo, ale taky ujde, vešlo se to do ní tak tak a vyšla na 55 Kč :), ale to není předmětem toho co jsem chtěl původně napsat...chtěl jsem se vyjádřit ke zpracování kartonových komponent. Je to naše první hra od FFG (a určitě ne poslední, až budou penízky, tak se kupuje Descent :) ), tak proto mám z toho tak trochu vánoce :). Bavil jsem se vyloupáváním žetonků min 2 hodinky, protože šly hodně těžko ven a musel jsem to dělat opatrně a navíc jsem zastříhával kleštičkama přesahující kousky. Vypadá to jako spíše negativní kritika, ale není tomu tak :). Moc se mi líbí zpracování těch žetonků (takový zvláštní drsný povrch), jejich pevnost a hezké barvy. Takže jsem si s tím dalo by se říct hrál :). Ještě musím zatavit svářečkou všechny obalené karty s překladem a půjde se na první hru (až po zkouškách :( ). Možná trochu příspěvek o ničem, ale chtěl jsem se podělit o své pocity z premiérového vyloupávání žetonků z hry od FFG...

29.5.2009 21:24:30

Beholder
naprosto chápu :) já měl první FFG hru Arkham Horror, to byla teprv komponentová extáze!

30.5.2009 12:59:26

Loupání
To já jsem je ještě nevyndával..Myslím teď u hry WK ale moc se těším. Jinak největší peklo v loupání jsem prožil u hry TI3 kde toho bylo mraky ale hlavně se mi jedna celá deska s žetony odlepila.Takže jsem musel opatrně vyloupat a zadní stranu znova nalepit.Naštěstí to šlo klidně ale strach jsem měl.:D

30.5.2009 13:35:15

První dojmy
Tak máme za sebou první partii ve třech a musím říct, že je to opravdu komplexní hra se vším všudy. Od nádherných herních komponentů, přes nejrůznější herní mechanizmy po skvělou zábavu. Je pravda, že ve třech to není až tak komfliktní hra, v šesti to bude opravdu vyžadovat více vzájemných soubojů, ale možná to bylo i tím, že ještě nemáme pořádně zažitá všechna pravidla (a je jich opravdu dost) a občas jsme trochu tápali, ale to se v dalších partiích napraví. Je tady opravdu velká míra interakce a to je na tom zábavné. Už teď se těším na další partii. Ve třech nám to trvalo cca 2,5 hod, ale příště budeme hrát na více vítězných bodů, a to nás donutí jít více do vzájemných konfliktů.
PS: Na komponenty jsem koupil v prodejně na nářadí zásobník na šroubky a podobné věci za 50 kč a vlezlo tam pěkně všechno.

30.5.2009 23:42:10

The Hammer
JJ, ve třech hrajeme tak na 20 bodů na hráče, ať to má šťávu :) Další zajímavou možností je hrát na 15 bodů a ve chvíli kdy dojdou se na konci kola otočí vrchní karta Fate Decku a přečte se, zda je na ní "revolt" či ne. Hra končí, když se tímto způsobem ukáže druhá karta, která má na sobě "revolt", do té doby se na konci kola udělují body z krabice. Tímhle způsobem je konec nejistý a nikdo nemůže počítat s tím, že má dost bodů a v tomto kole vyhraje.

31.5.2009 10:46:08

dotaz na hlasování
Přidávám se ke chválení této hry, i když jsem teprve v začátcích ve fázy podrobného zkoumání pravidel. Chtěl bych se zeptat, jak konkrétně probíhá hlasování typu ,,baron". ,,Ano/ne" je mi jasné, ,,baron " si nejsem jistý. Díky.

31.5.2009 11:06:52

vavito
pokud se hlasuje o baronovi, každý hráč při hlasování řekne, pro kterého barona dává své hlasy (např. když se rozdělují tituly). Baron, který nasbíral nejvíce hlasů získá titul.
Př. červený dává 3 hlasy pro sebe, modrý dva hlasy pro sebe, žlutý má dva hlasy - nechce, aby titul získal červený, tudíž hlasuje pro modrého. Modrý získá titul.

31.5.2009 11:11:01

sydo
To jsou hodně dobré nápady pro hru v méně hráčích! V další partii určitě vyzkoušíme tu s 15 body a s revoltou.
Teď jsme si znovu prošli pravidla, udělali jsme při hře pár chybek, na něco pozapoměli, ale ted už to snad půjde tak jak má.

vavito: přesnou radu nechám třeba na sydovi, po jedné partii si ještě netroufám rozdávat rady

31.5.2009 11:19:32

:)
než jsem to odeslal, sydo už odpověděl :)

31.5.2009 11:20:57

sydo
Díky. Tím je tedy dost zvýhodněn ten kdo se vyslovuje poslední. Svými hlasy rozhodne u vyrovnaných soupeřů, pokud mu hlasy na vlastní vítězství nestačí. Mě napadlo, neřeší-li se volba tajně např. napsáním lístečku, koho volím předem, před ukazováním počtu použitých hlasů. Je otázka, co více odpovídá duchu hry. Ostatně i v našem parlamentu bývá způsob hlasování často dost ošemetnou a mnohdy i humornou otázkou. :-)

31.5.2009 11:27:41

vavito
No, ten poslední má možnost rozhodnout, ale v případě rovnosti rozhoduje předseda, který je tím jazýčkem na vahách. Osobně se mi líbí, že je volba takto veřejná, je víc možností pro intriky a uplácení :) Ostatně, nejvíc peněz si lze dle mých zkušeností vydělat jako hlava církve - každý mu platí, aby nedostal červený event nebo naopak aby dostal zelený. No a ten poslední v hlasování je na tom podobně, za dobrý titul mu ostatní pár zlatek rádi nabídnou.

31.5.2009 11:39:22

Dotaz
á zatím jen čtu pravidla ale už teď se na hru nemůžu dočkat.:) Chci se vás zeptat co se dělá s žetony hlasů po ukončení shromáždění? Nechávají se?

31.5.2009 14:23:09

SSZGSA
žetony, které použiješ ve Shromáždění po hlasování s eodevzdávají zpět do banku (i pokud jsi hlasování nevyhrál). Musíš pečlivě rozvážit pro co a jak hlasovat ;)

31.5.2009 14:30:22

plné vítězství
Chystáme se na první bitvu, ale ještě mám nejasnost. Studuji český překlad od Hrásu. Plné vítězství: .......Všichni bojující šlechtici protivníka, spolu s jejich vojáky jsou pobiti( viz Smrt šlechtice). Nu a v odstavci smrt šlehtice se má stát následující: 1. Lízněte na dezerci .... Tomu nerozumím, pokud byli všichni pobiti ...? Poradíte, jak to tedy vlastně správně hrát? Díky.

31.5.2009 14:31:54

vavito
Při plném vítězství ti nemusí umřít žádná jednotka a přesto prohraješ.
Př. Bojuješ se soupeřem, oba máte armády o síle 400. Lížete 6 karet (4 + 2 za rytíře) a 2 zahodíte. Soupeř hraje 1x Deal 100 Caualties a 3x Victory; ty hraješ 1x Victory a 3x Deal 100. Soupeř na své armády umístí 3 casualty žetony, ale neumírá, bo má jeho armáda ještě 100 k dispozici. Ty umístíš jeden žeton na své armády. Pak se porovná Victory - soupeř má o dvě víc, proto vyhrává plné vítězství. Lízneš na dezertéry, poté odstraníš jednotky v hodnotě 100 (za ten Casualty žeton) a tvůj rytíř umírá. Ztrácí své tituly a jeho jednotky se přesunou na dědice, který přijde do hry na konci kola.

31.5.2009 14:42:45

překlad
nemám překlad z hrasu, posílal jsem ho křenovi, ale originál říká: "Any opposing nobles with troops fighting in the battle are killed". Tedy "všichni rytíři, jejichž jednotky v bitvě bojovaly jsou zabiti". Tady asi vznikla nepřesnost v překladu. Pokud by totiž soupeř měl na místě bitvy dva rytíře z nichž jeden by nebojoval, tak by tento rytíř přežil.

PS. za ty casualty žetony se odstraňují jen žoldáci, regulaři nikdy rytíře neopustí.

31.5.2009 14:47:36

sydo
JO. Diky. Uz je mi to jasne.

31.5.2009 15:02:10

To Sydo
Já vím, že na začátku shromáždění dostaneš jeden žeton hlasu a jeden za každé tvé město.
1, Můžeš použít i žetony hlasů které jsi měl dříve?
2, A po úplném ukončení shromáždění se získané žetony odevzdávají nebo ti zůstanou a můžeš se i takto stát předsedou?
Díky..Ještě že tě všicni máme!:D

31.5.2009 15:18:01

SSZGSA
1) ano můžeš
2) po ukončení Shromáždění ti zůstanou všechny žetony, které jsi nepoužil k hlasování, tzn. i ty získané na začátku Shromáždění (pokud jsi je nepoužil). Ale POZOR! Nestáváš se automaticky předsedou - tím se stáváš pouze ve chvíli, kdy zahraješ kartu Rally Support a po jejím zahrání máš víc hlasů než kdokoli jiný.

Jinak není vůbec zač ;) snad se WK budou líbit

31.5.2009 15:28:30

To Sydo
Snad???Jsem z nich mimo...v komatu.:D Hodně mě zarazilo, že tuhle hru jsem tak dlouho přehlížel aniž bych se podívál zblíska. To až tvoje recenze udělal mému srdci radost.A jak čtu pravidla tak mě tahle hra překvapuje víc a víc.A to nemluvím o rozšíření...:D
Díky za odpověd...:)

31.5.2009 15:57:41

SSZGSA
V Hrasu jsme se onehdá s obsluhou shodli, že je to dle našeho názoru podceňovaná hra, pravidla jsou sice trochu složitější, ale přesto si podle mě zaslouží trochu popostrčit výše po žebříčku, tudíž jsem rád, že má nové přívržence.

31.5.2009 16:59:53

sydo
na jednu stranu máš určitě pravdu (i když jsem WK ještě nehrál), ale na druhou stranu jsem rád že mám doma i nějaké hry co nejsou na prvních místech v žebříčku BGG, jako např. WK nebo Titan a jsou dalo by se říct vzácné a ojedinělé, prostě je nemá každý a nejsou tak profláklé jestli mi rozumíš :)

31.5.2009 17:07:04

zapomněl jsem dodat
...a přesto jsou kvalitní

31.5.2009 17:07:47

Beholder
jasný, chápu, takové bratrstvo elitních spiklenců ;) taky jsem rád když objevím nějaký takový "skrytý poklad" :)

31.5.2009 17:29:26

laický dotaz
Může být jeden baron zároveň předsedou shromáždění, hlavou církve, případně králem a učencem v rozšíření?

31.5.2009 23:16:15

Vybíráme z Bazaru

Raptor
Raptor
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas