Warrior Knights

xxxxxxxxoo hodnoceno 80x (Seznam vlastníků)

Warrior Knights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Bruno Faidutti
Corey Konieczka
Derek Carver
Pierre Clequin
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Tak včera jsme se sešli ve 4 a poprvé vyzkoušeli WK. Nebylo to zas tolik o hře jako o tom, vůbec nějak pochopit co a jak funguje. Narozdíl od třeba Cosmic Encounteru, kdy po jednom kole máte pravidla pod palcem a pak jen pronikáte do tajů hry, Warrior Knights jsou v tomto ohledu o dost dál. Pravidel není zrovna málo a celá hra podle toho včera vypadala. Už základní rozestavení rytířů jsme promýšleli fest - mám dát dva silnější nebo více slabších? Většina hráčů dala 2 a přitom jaksi zapomněla, že po pohybu/boji je rytíř do konce kola unaven a nepoužitelný. Takže nám chodily karty útoku (které jsme do decku sami zamíchali), ve chvíli, kdy nebylo s kým útočit apod. Na druhou stranu, malý počet jednotek neumožňuje extra velkou kontrolu nad bitvou a tak se naše útoky občas rozbíjely o hradby měst. Zkrátka chaos a vřava, což je dobře, je vidět, že hra není pro blbé a strategii je třeba nasadit hned od začátku (a během hry ji tvarovat podle potřeby). Takže na nějakou smysluplnou recenzi si ještě pár her počkáte, ale rozhodně nějaká bude, zatím by to nemělo cenu. Vyzkoušeli jsme si expedici na Ceylon, hlasování ve Shromáždění lordů i to, že mít trochu víry se vždy hodí (a roli Hlavy církve neradno podceňovat). Zkrátka dojmy zatím velmi pozitivní (i když na nějaké opravdové hraní máme před sebou ještě dlouhou cestu), další hra bude snad ve čtvrtek, tak pak se v případě zájmu opět podělím o nové poznatky. A rozšíření si rozhodně koupím také :)
4.3.2009 12:13:24

:)
Vidim na obzoru nejakou 6-player game s expanzi, na vicero viteznych bodu ? :)

4.3.2009 12:18:03

Siaron
Že váháš!

4.3.2009 12:34:06

Caaakrys
aby zacal pomalu hledat termin :)

4.3.2009 12:42:00

Ach jo
ze me by byl mozna nakonec i fanaticky ameritrash hrac - Warrior Knight, Battlestar Galactica, Cosmic Encounter, Twilight Imperium, Pax Romana....problem je jediny, nemam spoluhrace, tak na tyhle hry jen mlsne pokukuji, ctu si o nich a jako utechu vyhledavam jine hry, ktere maji na krabici od 2 + hracu:-(((

4.3.2009 13:05:08

Ameritrash je jako tatarský biftek
nejdřív se každý vzpírá a když ochutná, může se po něm utlouct :)

4.3.2009 13:14:43

ringo
Ze ses to ty, zaprisahly odpurce ameritrash, tak v ramci lecby jsem ochoten te pozvat na dalsi ameritrash dychanek, vzhledem ke vzdalenosti i s noclehem :)

4.3.2009 13:26:00

to Sydo
Už se těším na další tvé dojmy. Poslouchej, na jak dlouho tu hru vidíš ve 4 hráčích, když už budete mít pravidla jakž takž v malíčku a nebudete muset nic sáhodlouze zkoušet. Prostě když už to bude jízda autem sice v neznámém terénu, ale už se bude bez přemýšlení řadit, přidávat plyn a mačkat spojka :-).

4.3.2009 13:28:06

2 SYDO
tak ja jsem byl dycky hracicka a cim vice je to oziveno, tim lepe. Na Eurohrach ocenuji stylovost, preciznost a v mnoha pripadech basenci nahody, na Ameritrash ocenuji pribeh, prostredi, atmosferu a takovou rekl bych az knizni zabavu. Kazde ma neco. Ted jsem zrovna po cteni tech tvych recenzi a prvnich dojmu naladen totalne ameritrashovite, ale vetsina tech her je od 3+ hracu, coz se me drtive netyka. Ve 4 se sejdem jednou za ctvrt roku a spise je nalada si to v necem takticky rozdat na body nez ze bysme sedeli 6 hodin nonstop u jedne mega hry. Bohuzel no. Me osobne by to trerba asi problem necinilo, sedet 6 hod. u jedne hry, obzvlaste kdyby me dokazala vtahnout do sveho sveta, kde bych se zhostil sve role:-) Role je asi to, co v drtive pripade chybi Eurohram. To bude podle me zasadni rozdil.

4.3.2009 13:30:10

2 Siaron
hmmm, velmi lakava nabidka...

4.3.2009 13:30:50

2 kren
sakrys, dycky jsem hledal nejvhodnejsi slova a prirovnani k rozliseni slozitosti hry jako takove a slozitosti pravidel.

"když už to bude jízda autem sice v neznámém terénu, ale už se bude bez přemýšlení řadit, přidávat plyn a mačkat spojka?" -tohle sedi naprosto perfektne:-)

4.3.2009 13:33:29

Křen
tak do 2,5 až 3 hodin určitě bych řekl, přesněji budu vědět zítra, pokud se opět sejdeme. Včera jsem měl plnou hlavu vysvětlování pravidel (mám tu nevděčnou úlohu nákupčího a vysvětlovače her) a tak jsem ani neodhadl, jak dlouho jedno kolo trvalo.

4.3.2009 13:34:27

kren
Tak ja to napisu za syda ... po zautomatizovani veskerych ukonu je hra na standartni pocet bodu tak kratka, ze vam bude lito, ze je konec, kdyz se to zrovna tak pekne zacinalo rozjizdet :) rekl bych 2-2.5hodiny, 3 kdyz tam budete mit nejakyho loudala.

4.3.2009 13:40:00

WK
Ještě chvíli tady o ní pište a místo nákupu donesu domů další rytíře!
Tato hra se nám podle dostupných informací hodně líbí, těším se na další info od syda.

4.3.2009 14:01:39

rozšíření
Teď jsem koukal, co je v tom rozšíření a je jasné, že ho musím mít! Obléhací stroje, vynálezy, vůdci žoldnéřů, domobrana a hlavně karta Forced March, která umožňuje použít i unaveného rytíře - to co by se nám včera fest hodilo. Už s emoc těším na zítra na další hru.

4.3.2009 14:10:46

Uaaaaa
Nechte toho... Já tuhle hru nechtěl a teď jsem ve fázi, že nevím... Ještě chvíli pokračujte a mám ji ve wishlistu :-)

4.3.2009 15:22:58

počet hráčů
Mě od téhle hry stále odrazuje počet hráčů a z několika stran jsem slýchal, že v málo lidech to není ono ... tak jestli mi tohle někdo vyvrátí, tak po rytířích začnu koukat taky ...

4.3.2009 15:30:47

Merlin
muzes byt v klidu, v min jak 4ech bych to nehral :) Obecne hry co maji prvek hlasovani a diplomacie ziskavaji na kouzle prave ve velkem mnozstvi hracu.

4.3.2009 16:05:40

Zeus
Tak ze by dalsi vecer v artboxu ? :-P

4.3.2009 16:06:15

to Siaron
No přesně toho jsem se bál, proto jsem se nijak moc nehnal ani do Warrior Knights, ani do A Game of Throne ... škoda :-/

4.3.2009 16:14:24

rbx

Siaron
Nebranim se :-) dohodnu to doma. Prave si domu nesu Pitch Car :-) ale to ma do rytiru daleko :-) kazdopadne kdyz to tu tak ctu, dostal jsem taky zalusk. Ale to by muselo byt komplet v CZ, jinak to nemam s kym hrat :-(

4.3.2009 16:22:42

rbx
jsou k tomu komplet přelepky karet, pokud koupíš v hrasu. A i česká pravidla dostaneš.

4.3.2009 16:29:01

rbx
akorat se nas tam asi 6 nevejde co ? :)

4.3.2009 16:48:32

rbx

Sydo a Siaron
Fakt? Protoze mame sousedy, se kterymi obcas hrajeme, jenze oni ustrnuli na Carcassonu. A kdyz jsem prinesl nejakou kooperativni hru, tak prskali. Takze predpokladam, ze tady muze vyhrat pouze jeden a kazdy je proti kazdemu. A je to stredovek. To by je mohlo chytit. Jsou ty prelepky profi? Nebo to je jen bilej papirek, ktery si lipnes na kartu? To by se mi nelibilo.

Siaron: ja myslim ze vleze, donesl bych zespoda jeste kancl zidle a kdyz by se snizily na minimum, tak by to slo.

4.3.2009 17:16:31

rbx
velmi profi, vypadají jako normální karty, fakt dobře udělané. A ten Pitch Car musíme někdy zkusit též.

4.3.2009 17:41:21

sydo
omlouvám, se je to dotaz trosku mimo prostor a čas. Ale chtěl jsem se zeptat na tip, kdy seženu takové pěkné krabičky pomocí nichž jsi vyřešil ten úložný prostor. Maš to na obrázku. Chtěl jsem si takhle vyřešit svoje hry. Zejména GT. Díky

4.3.2009 17:44:14

Vybíráme z Bazaru

Sagrada - Rozšírenie pre 5-6 hráčov DE verzia
Sagrada - Rozšírenie pre 5-6 hráčov DE verzia
Akt. cena: 7 €
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas