Warrior Knights

xxxxxxxxoo hodnoceno 80x (Seznam vlastníků)

Warrior Knights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Bruno Faidutti
Corey Konieczka
Derek Carver
Pierre Clequin
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Tak včera jsme se sešli ve 4 a poprvé vyzkoušeli WK. Nebylo to zas tolik o hře jako o tom, vůbec nějak pochopit co a jak funguje. Narozdíl od třeba Cosmic Encounteru, kdy po jednom kole máte pravidla pod palcem a pak jen pronikáte do tajů hry, Warrior Knights jsou v tomto ohledu o dost dál. Pravidel není zrovna málo a celá hra podle toho včera vypadala. Už základní rozestavení rytířů jsme promýšleli fest - mám dát dva silnější nebo více slabších? Většina hráčů dala 2 a přitom jaksi zapomněla, že po pohybu/boji je rytíř do konce kola unaven a nepoužitelný. Takže nám chodily karty útoku (které jsme do decku sami zamíchali), ve chvíli, kdy nebylo s kým útočit apod. Na druhou stranu, malý počet jednotek neumožňuje extra velkou kontrolu nad bitvou a tak se naše útoky občas rozbíjely o hradby měst. Zkrátka chaos a vřava, což je dobře, je vidět, že hra není pro blbé a strategii je třeba nasadit hned od začátku (a během hry ji tvarovat podle potřeby). Takže na nějakou smysluplnou recenzi si ještě pár her počkáte, ale rozhodně nějaká bude, zatím by to nemělo cenu. Vyzkoušeli jsme si expedici na Ceylon, hlasování ve Shromáždění lordů i to, že mít trochu víry se vždy hodí (a roli Hlavy církve neradno podceňovat). Zkrátka dojmy zatím velmi pozitivní (i když na nějaké opravdové hraní máme před sebou ještě dlouhou cestu), další hra bude snad ve čtvrtek, tak pak se v případě zájmu opět podělím o nové poznatky. A rozšíření si rozhodně koupím také :)
4.3.2009 12:13:24

http://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/elenistar-414/
obi

4.3.2009 17:48:27

elenistar
omlouvám se jen jsem přetáhl jméno a hodilo to link :(

4.3.2009 17:49:14

ota.z
děkuji mnohokrát, nějaké musím navštívit...

4.3.2009 17:55:16

rbx

sydo
tak jsem dalsi v zastupu namlsanych :-) Dam si ji do wishlistu a az bude trosicku herni sucho, jakoze ted rozhodne neni :-), tak si pro ni pujdu. Pitch Car zkusim o vikendu aplikovat na meho absolutne neherniho brachu a jeho deti a uvidime. S brachou jsem dokazal hrat vzdycky jenom šprtec :-) To je hra po mem dedovi :-) Ale to je off-topic.

4.3.2009 17:55:41

Elenistar
je to krabička Plano 2-3600, mají ji v rybářských potřebách, stojí asi 114 Kč většinou.

4.3.2009 17:58:44

rbx
ja nemam ani tak strach o zidle jako o prostor na stole :)

4.3.2009 18:14:30

stůl
prostor bude v klidu, když jsme se s tím vlezli k nám do hospody, u Radka si kolem toho můžem dát i autodráhu ;)

4.3.2009 18:20:49

tak nevim
asi si to koupim, aspon do sbirky. Prilezitost to vytahnout pri vetsi navsteve se nekdy urcite najde. Asi tim padla hranice, kdy jsem nekupoval zasadne hry od tri hracu.

4.3.2009 19:52:46

WK
Jak tady čtu ,tak sydo jen potvrzuje můj dojem jen z obrázků pravidel a z obrázků na BGG,že hra je je vynikající.Mám na ni spadeno už rok,ale bohužel nemám (tak jak mnoho tady)spoluhráče.Takže si musím nechat zajít chuť.

4.3.2009 20:06:27

sydo
ok, beru autodrahu :)

4.3.2009 20:23:28

rbx

stul atd...
Ringo: taky jsem mel takovou zasadu, ale nakonec jsem si rekl, ze ty hry proste kupovat budu a budu je hrat prilezitostne, nebo si je zahraju za par let se svymi syny. Az se nauci cist a pocitat :-))
Siaron a Sydo: autodrahu neberte, rozlozime kolem Pitch Car :-) Jdu domluvit se zenou zase nejaky termin. Co rikate pristimu ctvrtku?

4.3.2009 20:32:24

rbx
tak syna uz mam, ted jen pockat nejakych 7 let nez do tech her doroste:-) Asi je fakt lepsi koupit ted, i kdyz nemam hrace, nez za 10 let plakat nad tim, ze je hra out of print

4.3.2009 22:19:00

za 10 let
Nechci být pesimista, ale nebudou za 10 let ještě promakanější a lepší hry ???

4.3.2009 22:38:22

rbx

kren
mas pravdu, budou, ja pocitam spise s intervalem 5 let, protoze synovi jsou 2,5 roku, ale i ted se daji v pohode hrat hry z roku 2000 a to je 9 let zpet. Kazdopadne od toho, abychom ty hry meli doma prichystany pro sve syny, nas asi neodradis :-))

4.3.2009 23:00:04

to kren
Nektery mozna jo, ale pro me je stale vrcholem stara Civilizace od AH a ted sem se konecne dostal diky reprintu hry k Titanovi;) Nektery hry nestarnou;)

4.3.2009 23:09:48

kren
myslim ze ne, dopadne to jako s temi pocitacovymi. Pujde se po pozlatku a hratelnost bude chybet. Co takova Dune treba? Staricka vykopavka a lide se po tom aby ji sehnali dnes mohou utlouct.

4.3.2009 23:15:52

rbx
zni dobre, mam sice hotovost, ale snad bude klid .. a premistil bych se zpet do organizovani her, nez nam zeus vynada :)

4.3.2009 23:16:03

za 15 let
Tato hra je z roku 1985 a toto je jen její upravená verze (podobně jako u Fury of Dracula). takže bych se nebál, že dnešní hry za 15 let neobstojí.

btw. ten čtvrtek beru :)

5.3.2009 07:51:58

štvrtek
štvrtok mi vyhovuje len to mám trochu od cesty.
prepáčte že som sa vtrel.
no zasmial som sa pri čítaní ako kupujeme hry a veríme že aj naše deti to bude baviť. u nás je to tak isto. no syn bude mať už 5 mám pocit že mám pred vami malý náskok chlapci.nebudte smutný dcéra len 2,5 tam to máme zajedno.
no musím skonštatovať že som sa pre túto hru tiež rozhodol ale ešte pred prečítaním tohoto článku a teraz som sa utvrdil, že nie som jediný blázon v kupovaní hier ktoré počkajú na svoj čas. veď deti dorastú alebo sa dovtedy nájde partia ľudí ktorý to budú hrať.
a kde to hrávate páni
a ešte kde je napísané že túto hru o tých 15 rokov niekde kúpiš.a trápiť sa zháňaním hier ako pri jave a mexica v súčastnosti nie LEN KUPUJME.

5.3.2009 15:25:32

jen takový zkromný orientační dotaz
pro 2 to asi moc není že...na BGG to dostalo pár palců nahoru pro 2

13.5.2009 18:01:46

...
dotaz má být samozřejmě skromný :)...člověk aby se pořádně soustředil ať nepíše jak prase, když tu není ta editace :)

13.5.2009 18:03:11

Beholder
ve dvou jsem nehrál, ve třech je to dobré, pokud se hraje na alespoň 20 bodů na hráče. Ale poté, co jsme hráli v pěti jsem nadšen na nejvyšší míru. Jako většinou platí - čím víc hráčů, tím větší řežba a nutnost zapojit větší část mozkovny (a delší hra).

14.5.2009 11:00:12

sydo
tak jsem do toho po hlavě šel :). Dobrá cena + CZ překlad, obrázky, a tvoje recenze mě k tomu donutily, poslední dobou berem hry o kterých jsem dříve ani neuvažoval - WoR, WK :). Už ať mám zkoušky za sebou a dáme u Ringa WK ve 4. Snad se to chytne, když ne mám první hru do vitríny :)

15.5.2009 14:20:13

Beholder
no, myslím, že zrovna Ringovi se to líbit bude. Dej pak vědět, jak se hra líbila.

15.5.2009 14:31:16

sydo
Ringovi jo, mě přepokládám taky, ale to jsou jen 2 lidi ze 4 to nestačí k tomu, abych mohl tvrdit, že se hra chytla :). Jasně, pak dám(e) vědět.

15.5.2009 14:48:23

Vybíráme z Bazaru

Tainted grail CZ + všechna CZ rozšíření + mince
Tainted grail CZ + všechna CZ rozšíření + mince
Akt. cena: 4000 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas