Warhammer: Invasion LCG

xxxxxxxxoo hodnoceno 69x (Seznam vlastníků)

Warhammer: Invasion LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Uz se tesim

Dost se tesim na Core set tohohle LCG, asi do nej pujdu to zyzkouset, karty vypadaji moc pekne a tym, kterej za tim stoji zarucuje, ze to bude dobre:) Na domaci pohrani bude core set snad stacit:)
3.8.2009 14:18:08

Frenzy
To ja mam radej fantasy a ten uz bude co by dup;)

21.9.2009 21:01:35

aneken
já jsem na tom úplně stejne. Chci se te zeptat, starter set je hratelny pro 2 hrace?

21.9.2009 21:18:46

teď mě tak napadá
Jak je to s těmi battle packy co se týče počtu kopií karet? Jak je to třeba v agot (předpokládám, že to tak bude i ve Warhammeru) ? V základu jsou některé karty po třech kusech. Budou i v BP některé karty ve více kusech nebo když budu chtít mít v balíčku nějakou kartu 3x tak si musím koupit 3 stejné BP. Doufám, že ne :)

21.9.2009 22:44:15

vzácnost
Četl jsem, že tedy v balíčku mužeš mít až tři kopie karty a v těch paklících budou některé třikrát, některé dvakrát a ty nejsilnejsi jenom jednou. Takže tě to přeci jenom bude nutit kupovat některé paklíky třikrát a vyměnovat ... ale nevím

21.9.2009 23:03:36

ve Hře o Trůny
je v každém chapter packu deset po třech a deset po jedné kopii, tedy dvacet unikátních karet. Ve Warhammeru to bude stejné.

22.9.2009 00:14:25

vasekre
Takže nehrozí nějaké kupování 3 stejných battle packů každý měsíc ? :)

22.9.2009 10:25:34

beholder
Právě, že asi jo když budeš mermomocí chtít tu jednu vzácnouz třikrát. Ale třeba si to s někym povyměňuješ

22.9.2009 10:28:10

Elenistar
tak ty vzácné jsou omezené ve hře. V jednu chvíli může být ve hře od každé vzácné karty jen jedna kopie. Takže předpokládám, že ty balíky budou většinou se vzácnýma kartama po jednom kuse. Budu rád když budu mít prachy na jeden BP měsíčně, natož každý kupovat 3x :)

22.9.2009 10:34:19

beholder
Ahá!!! Já to pochopil, že každá karta může být v paklíku třikrát. A vzácnost je daná jen tím, kolikrát je v tom chapter decku. Jinak nejsou rozlišený na vzácnou a obyčejnou. Chápu to teď správně. Jsou tedy dva typy karet?

22.9.2009 10:37:46

Elenistar
Jsou tam normální a vzácné karty. Teoreticky můžeš mít každou kartu v balíku 3x, podle mě i vzácné. Akorát když máš ve hře na stole vyloženou nějakou vzácnou kartu, tu stejnou kartu už nesmíš ty ani soupeř vyložit. Ale pokud ta karta jde pryč (na hřbitov? :) ), tak později může být zase vyložená. Ale asi se moc nevyplatí tam ty vzácné karty cpát 3x.

22.9.2009 10:49:41

Beholder
Takhle to je. No mrknu na ty pravidla. Ty jsem jeste necetl. Tak ať se blbě neptám :)

22.9.2009 11:06:45

Elenistar
v pohodě, já to taky ještě detailně neznám. Jen jsem jednou proletěl pravidla.

22.9.2009 11:22:02

beholder
Už ten kluk zprovoznil ten web o téhle hře? Jak to sliboval. Nemužu najít ten odkaz.

22.9.2009 11:46:51

vzácnost
Co se týče chapter packů, popřípadě battle packu ve Warhammeru, tak v káždém je celkem čtyřicet karet. Deset po jedné kopii a deset po dvou. Dalo by se říct že četnost karty v battle packu nahrazuje vzácnost. Tudíž deset karet po jedné kopiji je vzácných a deset běžných.

V balíčku musíš mít minimálně 50 karet. Přičemž jedna karta může být v balíčku obsažena maximálně ve třech kopijích. Je jedno jestli vzácná nebo běžná.

Co se týče o tom hřibitově (ve warhammeru discard pile), tak to se mluví o unikátních kartách (označené vlaječkou před jménem). Například hrdinové. Každou unikátní kartu můžeš mít ve hře jenom jednou. I když v balíčku může být klidně třikrát. Pro případ duplikátu. Oba hráči můžou mít ve hře na své straně stejnou unikátní kartu. Jestliže má hráč tu unikátní kartu na hřibotově (discard pile), tak může zahrát další kopii této karty.

22.9.2009 11:49:03

Elenistar
já taky ne, vypadá to že to zeus smazal, ale nevím proč

22.9.2009 12:11:12

vasekre
Aha, tak je to ještě jinak :). V tom případě se znovu ptám. Je třeba kupovat třeba 3 stejné BP. Kupují hráči AGOT taky CHP po 3? :)

22.9.2009 12:14:27

Beholder
Samozřejmě záleží na tom jaké karty tam budou. Co se ti hodí do balíčku a tak. Ale klidně stačí koupit jeden, pořád se to dá povyměnovat. :)

Já osobně si Trůny po třech kupuju, ze sběratelských důvodů a taky proto, že chci mít všechno. :D

22.9.2009 12:24:52

vasekre
aha :(, to se někdo má, když na to má :). Kupovat každý měsíc 3 BP Warhammera, to je jedna deskovka...Tak to ještě budu zvažovat, protože já taky trpím chorobou, že bych chtěl mít všechno, ale tohle už je fakt moc peněz jen za karetku. To jsi mě trochu zviklal, já myslel, že koupím jeden BP měsíčně a mám všechno :)

22.9.2009 12:31:18

Beholder
No, já jsem se teď dost dlouho nic nekoupil. :D
Ale i jeden battle pack stačí v pohodě. :) Klidně se to dá dokoupit i později.

22.9.2009 12:35:27

vasekre
v tomhle směru má Magic obrovské plus - velká komunita a možnost koupit na netu kusovky. Pochybuju, že s Warhammerem to dojde tak daleko, že bych sehnal na netu kusovky. Protože kvůli dvěma kartám (když chci mít v balíku 3 kopie) kupovat BP za 3 kila, to je na mě trochu moc :)

22.9.2009 12:38:43

Beholder
U Magicu to taky nebylo hned. :) Podle mě má ale tahle karetka velice dobře našlápnuto. Zajímavý pozadí, ilustrace a komunita bude taky velká. V Outpostu se už teď chystá liga a myslím si, že tam kusovky taky půjdou sehnat.:)

22.9.2009 12:41:17

vasekre
tak snad se vytvoří komunita i tady na Ostravsku :). Možná, že zbytečně stresuju :). Někteří si koupí core set a budou rádi, že si zahrají a já bych chtěl hned tvořit silné balíky a mít všechno po 3 kusech :D...

22.9.2009 12:47:06

oba dva
Myslím si to samé. Já taky nemám ambice hned na ligu. Patrně mi bude stačit ta hra na takové to domácí hrávání, že.

22.9.2009 12:52:21

Beholder
jak Vašek řekl tak nemusíš mít karty všechny 3x. Některé karty je dobré mít vícekrát ale třeba zrovna v Agotu pokud ti umře charakter s vlaječkou čili speciální, tak už ho nesmíš vyložit protože už prostě umřel. Takže mnohdy ti stačí mít charakter 2x jen na zvětšní šancí, aby ti daný chgarakter přišel popřípadě na vytvoření duplikátu jako záchranu před smrtí. Je zbytečné mít velký balík v Agotu musí obsahovat alespoň 60 karet (je dobré se tohohle čísla držet a moc ho nepřekračovat, i když je to strašný problém). Některé CP je dobré mít vícekrát, v případě našeho českého prostředí dokonce dovolili "proxovat" některé karty (např. Hands Judgement), aby jsi nemusel mít kvůli jedné kartě koupený CP 3x. Zrovna v případě coresetu jsou některé karty jen jednou, i když by bylo super je mít vícekrát, znám lidi co mají koupené i dva Coresety :-)

22.9.2009 14:10:44

Lumirius
sakra, já furt nevím. Už jsem byl rozhodnutý, že určitě ano. Teď mám strach, že to ze mě bude sát prachy jako Magic a toho času při studiu, taky zase není moc. Každopádně za vyzkoušení core setu nic nedám že (teda kromě tisícovky :D )...

22.9.2009 15:57:22

Charitativní aukce

Velká kniha strašlivých čar - dobročinná aukce
Velká kniha strašlivých čar - dobročinná aukce
Akt. cena: 1600
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Hannibal a Hamilkar včetně obou minirozšíření
Hannibal a Hamilkar včetně obou minirozšíření
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas