Vládci podzemí

xxxxxxxxoo hodnoceno 516x (Seznam vlastníků)

Vládci podzemí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
MindOK
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

všem

Ty pravidla se nepíšou lehce. Bez finální grafiky jsou šílené. Na to můžete vzít jed. Já je vidím každej rok ve wordu. Neznát tu hru, tak by jsem si s nima neporadila. A proč je tak vidím? Protože dělám korektury německého překladu, dohledávám chybky v grafickém provedení a pod.
Ptáte se proč nejsou k dispozici v češtině? Jednoduše proto, že je Vláďa napíše po česky. Pak se překládají do angličtiny. Vláďa je mnohdy upřesňuje podle toho, jaké dotazy vznáší překladatel a to se děje přímo v angličtině. Pak přijde na řadu německej překlad a i ten může způsobit, že se zpětně mění i ten anglickej text. Následuje grafická úprava. Opět změny kvůli tomu, aby se to rozumně vešlo na stránky. Toto probíhalo letos necelý týden před odjezdem do Essenu. OPravdu nikdo neměl čas dělat i na české verzi. Do Essenu jsme jeli všichni vyčerpaní, ale šťastni, že jsme to stihli.
A sorry, ale ani jednou se mi tam nestalo, že bych se po německy nebo anglicky nedomluvila. Takže jazyky, ve kterejch jsme hry přinášeli zákazníkům byly voleny vhodně. Jenom několik Francouzů nakonec řeklo, že si počkají na lokalizaci i kdyby to mělo trvat rok. Oni pochopili, proč hra nevychází v jejich jazyce.
CGE se snaží hry přinášet pokud možno nejširší hráčské obci. Teď si dá 2 dny pohov a vrhne se na onu českou a slovenskou (?) lokalizaci. Držte jim palce, ať jim to věčné remcání, neznepříjemní práci natolik, že se na to z vysoka...

Já mám verzi německou ale i tu "naši" si ráda pořídím.
27.10.2009 22:04:34

PJ

Parxel
Já jsem přesvědčen o tom, že skoro všechny (komerční a nedotované) firmy, které něco vydávají, mají ekonomický přístup (snad jen kromě vydavatelství, která vydávají snobským zbohatlíkům knihy v libovolném nákladu, ale to si taky samozřejmě nechají pořádně zaplatit)... a přístup "mlčte nebo nic nebude" bych bral spíš jako za úlet a ne ofiko vyjádření vydavatele.

Mimochodem, česká verze je na spadnutí a čekám, že její distribuce bude oficiálně oznámena každou chvíli.

9.11.2009 08:41:12

PJ
Zřejmě ano. V podstatě si myslím, že ze strany CGE mohla být trochu lepší komunikace a nemuselo to vůbec vzniknout.

9.11.2009 08:46:13

Vybíráme z Bazaru

Gaia Project - desky hráčů
Gaia Project - desky hráčů
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas