Vládci podzemí

xxxxxxxxoo hodnoceno 516x (Seznam vlastníků)

Vládci podzemí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
MindOK
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dotazy na pravidla

1)
Kyvadlo: Druhý hrdina dostane 3 zranění (ve druhém roce 4 zranění). Když je v družině už jen jeden hrdina (ten úplně vlevo), tak ho sejme to kyvadlo nebo ta past působí pouze, když je na prostředním políčku pro hrdiny nějaký hrdina?

2) když naplánuju v boji past, tak už ji musím zahrát a nemůžu se rozmyslet a vrátit ji zpět že?
29.12.2009 00:01:51

Beholder
odpovědi:

1) Kyvadlo spustí první hrdina a druhý to schytá pokud je hrdina jen jeden pas spustí a kyvadlo proletí doprázdna. Takže kyvadlo při jednom hráči nepůsobí. To stejné jako Duch nemůže útočit pokud je v družině jen jedna zbývající postava.

2) Naplánované věci už nejde stáhnout, musí se vyřešit.

29.12.2009 06:21:27

Výplata
Nedávno jsme řešili jeden problém, který jsem v pravidlech nenašel. Jak se přesně funguje Výplata příšer a podle jednoho z testerů se každá příšera vyplácí postupně v libovolném pořadí. Neměl jsem totiž jídlo na vyplacení Goblina, ale potřeboval jsem ho na zaplacení Démona. Takže než chudák Goblin zjistil, že žádnou výplatu nedostane už si ho porcoval Démon jako svou odměnu.

29.12.2009 06:25:33

Lumír
Díky za odpovědi.

Co se týče té výplaty, tak to je zajimavé. Já bych taky řekl, že můžu výplatu řešit v libovolném pořadí a prvni si zaplatím ty potřebné silné potvory a nějaký malý zelenáč nemá právo, prostě půjde na talíř dříve než se bude řešit jeho výplata :))

29.12.2009 09:42:20

výplata
Presne tak to je s výplatami aj v pravidlách to je niekde napísané myslím, že to hovorí ten diablik.

29.12.2009 11:54:13

Kardo:
aha, asi jsem to nějak přehlídl v těch pravidlech.

29.12.2009 12:23:11

kardo
hmm, koukám do pravidel a nic konkrétního tam nevidím :)

29.12.2009 12:25:42

sappho

výplata
Hrajeme to tak, že se příšery vyplácí v jakém pořadí to je. Myslím, že je i zmíňka v příkladu někde. Těžko si člověk pamatuje v jakém pořadím je nakoupil.

29.12.2009 12:33:48

sappho

oprava
Svátky na mém intelektu zanechaly značné stopy. Příšery vyplácíme v jakém pořadí chceme :)

29.12.2009 12:34:57

Beholder
No máš pravdu o poradí tam nie je veľa, ale v dodatku na poslednej strane popis ku karte démon ma nasmeroval.

29.12.2009 13:56:18

Kardo
yep, máš pravdu dodatek u démona na poslední straně to jasně vysvětluje :)

29.12.2009 14:41:48

Návrat impů na konci roku
Řešili jsme takový problém, že na konci roku není nikde na desce období přikaz k návratu impů z dungeonu zpátky do obývacích prostor, aby mohli být znovu použiti. Vracejí se tedy impové už před bojem, nebo zůstávají v průběhu boje v dungeonu? Pokud zůstávají v dungeonu, co se s nimi stane, když hrdinové dobydou chodbu, ve které imp zůstal?

30.12.2009 13:11:14

návrat impů
Taky jsme si toho všimly, ale zatím to řešíme tak, že si je stáhneme zpět, jako by tam ten symbol pro návrat impů byl.

30.12.2009 13:21:30

Kadaver
jj, tohle jsem si taky říkal :), hráli jsme to tak, že se impové vrátí do svých obydlí aby se schovali před bojem a nepřekáželi :)

30.12.2009 13:21:31

hra ve dvou - braní příšer a místností
pastnu tu jednu věc, která mě ještě trápila v naší první hře. Psal jsem to na polomrtvém hrajeme.cz a tam se asi se mnou nikdo bavit nebude :)

prvni napsal uživatel shadow tohle:

"Pridavam sa, je to naozaj velmi podarena hra, ma vsak dost vela pravidiel, ktore treba sledovat a na uvod to moze byt pre slabsich hracov problem.
Este by som sa chcel spytat ako je to pri hre 2 hracov s branim priser(a duchov), berie blokujuci druhy hrac nejaku priseru alebo pre posledneho hraca ostavaju 3?
Podobna otazka aj na pascu, zahadzuje sa pasca do vzdialenych krajin, ked je nehrajuci hrac na druhej poziciji. Dakujem."

dilli odpověděla tohle:

"Nehrajuci neberie ani priseru ani pascu, len zamedzil niekomu inemu sa na dane policko postavit."

A já pak tohle:

"Tohle mě taky při naši včerejší první hře napadlo a přijde mi to trochu divné. Ve 4 hráčích se může stát, že na čtvrtého příšera nezbyde (u místností se to může stát dokonce dvěma hráčům) a při hře ve dvou na každého v pohodě zbyde potvora (dokonce si ten druhý vybírá ze dvou příšer) a taky pro každého je k dispozici jedna místnost. Napadlo mě, že kdyby při hře 2 hráčů došlo na situaci, že si má příšeru nebo místnost brát nehrající hráč, tak si jednoduše náhodně vylosuje (karty příšer a místností se otočí, promíchají a třeba nejhodnější hráč náhodně vybere). U pastí je to celkem jedno, je tam náhodně zamíchaný paklík karet, takže není co řešit."

Co si o tom myslíte? :)

30.12.2009 13:27:08

Proč tolik skepse? Proč ne optimismus???
Skeptik říká: "Psal jsem to na polomrtvém hrajeme.cz a tam se asi se mnou nikdo bavit nebude :)"

Optimista říká: "Psal jsem to na poloŽIVém hrajeme.cz a tam mi asi taky jednou někdo možná odpoví :)"

Já už na hrajeme.cz prakticky vůbec nechodím, chce to jeden silný portál o hrách a ne abych musel lítat po celým širým Internetu.

Já si o tom, cos napsal, myslím, že by se tím hra dostala do kategorie her "co se rády nechají hodně obsluhovat". Každý asi ví, co tím myslím.

30.12.2009 14:20:34

Beholder
my jsme to řešili, že pokud by dostal příšeru nebo místnost nehrající hráč, tak mi kluci vylosovali jednu místnost, abych si nedejbože nemohla vybrat :-)

Ano takže losujeme

30.12.2009 17:25:06

Ella
No vida, takže to nebyl blbý nápad :). Mě to tak přijde spravedlivé protože se při hře ve dvou nemusí téměř vůbec hráči strachovat o příšery nebo místnosti oproti hře ve 3 nebo 4

30.12.2009 17:30:01

Beholder, Ella
Myslim, ze vas pristup zapada do hry mnohem lepe, nez jak nabizela Dilli..a nemyslim si, ze to bude prilis zdrzovat hru.. Asi se necham inspirovat :)

31.12.2009 13:41:34

Povolení k těžbě zlata
příklad: zbyla na mě pozice 3 - takže pokud posílám 4 impy těžit musí tam být dozorce. Co když, ale pošlu jen 3 impy musí tam být taky dozorce??

14.1.2010 20:25:24

jen dodám že u Povolení kopaní chodeb
to je přímo napsáno v pravidlech že tam dozorce (předák) být musí

14.1.2010 20:28:46

Podle mě
tam ten dozorce být musí. Sice tam dáš třeba jenom 3 impy, ale viděl bych to jako nějakou pokutu za to, že jsi na posledním políčku.

14.1.2010 20:55:05

Andik
dozorce tam MUSÍ být je to napsáno i v pravidlech takže i pokud máš jen dva impy tak jeden bude dozorovat a druhej bude kopat

14.1.2010 21:13:34

Město
Taky bych přihodil jeden dotaz. Při hře ve dvou hráčích mi přijde logičtější losovat za nehrajícího hráče nějakou místnost či příšeru. A jak to děláte s nehrajícím hráčem u zlepšení reputace ve městě? Posunujete ho na stupnici zla? V pravidlech jsem žádnou zmínku nenašel, ale možná jsem to jen přehlídl. :)

31.1.2010 18:49:00

faszik
jj, tohle jsem už řešil tady i na hrajeme.cz :), mám na to podobný názor, protože mi to přijde neférové že nehrající hráči nic neberou a nabídka není méně omezená nebo dokonce někdy je neomezená úplně (když se na nájmutí příšer postaví jen jeden z hráčů). Jsem rád že na tuhle věc nemám jen já takový názor :). Zatím jsme to hráli jen jednou, po dalších hrách (pokud mi to bude pořád připadat nefér :) ) zkusíme losovat za nehrající hráče. S tím posunem na stupnici nevím...

31.1.2010 18:57:29

nehrajici hrac
Pokud si to pamatuju spravne, tak se na stupnici zla posune tesne pred pridelovanim hrdinu o jedno ke zlu. Po dobyvani dungeonu se posune o dva k dobru.

31.1.2010 19:23:43

Vybíráme z Bazaru

legacy the testament of duke de crecy
Akt. cena: 110 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas