Vládci podzemí

xxxxxxxxoo hodnoceno 511x (Seznam vlastníků)

Vládci podzemí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
MindOK
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dotazy na pravidla

1)
Kyvadlo: Druhý hrdina dostane 3 zranění (ve druhém roce 4 zranění). Když je v družině už jen jeden hrdina (ten úplně vlevo), tak ho sejme to kyvadlo nebo ta past působí pouze, když je na prostředním políčku pro hrdiny nějaký hrdina?

2) když naplánuju v boji past, tak už ji musím zahrát a nemůžu se rozmyslet a vrátit ji zpět že?
29.12.2009 00:01:51

...
a defakto je to ten, kterému nejdříve přijde žeton začínajícího hráče, jak píše Deskovec :)

29.3.2010 18:26:22

Doplnění
Samozřejmě jsem mluvil o hře čtyř hráčů (v jiném počtu jsme ani nehráli a ani neplánujem). V jiných počtech se žeton prvního hráče posouvá jinak.

29.3.2010 18:26:53

to Beholder
De facto nemáš pravdu, viz můj příspěvek :-)

29.3.2010 18:27:35

Kadaver
Taky pravda, na tu změnu na začátku druhého roku jsem zapomněl :)

29.3.2010 18:28:38

kucí
ahá...takže to nebyl úplně stupidní dotaz...nakonec jste vymysleli třetí variantu...třeba se vyjádří i tvůrce hry...

29.3.2010 21:52:50

bližší hráč
se rozumí po směru hry. Připomínka o konci prvního roku je irelevantní. Žeton se posunuje až po skončení boje. Hráči si tedy hrdiny rozdělí v době, kdy se žeton neposunuje. Prostě odpočítáte: 1. začínající hráč s žetonem;
2. hráč po jeho levici (ten který dával svého prvního služebníka v tomto ročním období jako druhej)
3. hráč po levici druhého hráče (ten který dával svého prvního služebníka v tomto ročním období jako třetí)
4. hráč po levici třetího hráče (ten který dával svého prvního služebníka v tomto ročním období jako čtvrtý)

29.3.2010 23:19:28

Vlaada

dilli...
... má pravdu :)

30.3.2010 04:27:10

dilli
Děkuji... ač jsme to tak hráli, jsem rád, že v tom mám jasno. :)

30.3.2010 15:27:18

Rozšíření info
Pro ty z Vás, kdo o tom ještě nečetli/neslyšeli na stánkách vydavatele/v ENG sekci jsou k dispozici pravidla rozšíření(dosud nevyužívané žetony ze základního balení). Doufejme, že se brzy objeví v CZ sekci.

24.4.2010 08:57:11

nasson

produkční místnosti
Chtěl bych se zeptat, jak fungují produkční místnosti. Dejme tomu, že si mohu vyprodukovat pomocí místnosti jídlo a zároveň za jídlo a dva impy v jiné místnosti dostanu nového impa. Mohu to jídlo z první místnosti použít při tvorbě impa v druhé místnosti? A mohl bych toho nového impa použít v nějaké třetí místnosti? Hledal sem v pravidlech, ale nic sem k tomu nenašel.

29.7.2010 17:08:41

produkční místnosti
hrál jsem to mockrát, ale na tento problém jsme nenarazili. Já bych řekl, že si pořadí produkčních místností zvolíš sám a tudíž, pokud si v první místnosti vyprodukuješ jídlo tak vlastně ti nic nebrání si v další místnosti díky tomu jídlu naverbovat nového impa a toho opět využít.

29.7.2010 17:19:40

Adalpo
má pravdu...
:-)

29.7.2010 18:07:23

nasson

Adalpo
Njn, včera mi to spoluhráč nedovolil a právě 1 imp mi stačil k remíze:(. Děkuji oběma za rychlou odpověď.

29.7.2010 19:16:06

body
prosím Vás o radu neviem či som slepý alebo čo ale neviem v pravidlách nájsť ako sa majú pohybovať sluhovia na bodovacom pláne v bojovej fázi :) včera sme to hrali prvá krát dostali sme s atam a potom sme nevedeli čo dalej :) a ešte jedna vec nezdás a vám že za 4ročnéobdobia skoro nič nestihnem urobiť?

28.9.2010 14:22:59

Balorok - sluhové
Nejsem si jistý, jestli vím na co se ptáš, ale dle mého se sluhové po bodovacím plánu v průběhu boje nepohybují. V boji využiješ pouze střední část bodovacího plánu(tam kde jsou karty kouzel) a po tom se pohybuješ pomocí žetonu, který běžně využíváš jako ukazatel fází roku. Sluhové se v průběhu boje pohybují po tvém dungeonu (určují, kde se odehrává boj) a také pomocí nich vyhodnocuješ každé bojové kolo - (past/rychlé kouzlo/potvora/pomalé kouzlo/léčení/dobývání).

Ano máš pravdu, během ročních období toho stihneš opravdu málo, takže važ své kroky :)

28.9.2010 21:21:39

Deskovec
diki moc ale už som na to prišiel sám :) asi ma zmiatla neaká vec lebo som to tak chápal že aj behom boja sa sluha pohybuje po bodovacom pláne :)

28.9.2010 21:24:47

Dotaz na přechod do druhého roku
Zdravím, hrál sem hru poprvé a po bojích v prvním roce mi úspěšně zůstaly dvě příšery. A v návodu sem se dočetl jen, že se mají otočit zpět lícem nahoru, že očekávají svou výplatu. Tak tomu nějak nerozumím. Jestli mi tyto příšery zůstavají i do druhého roku (a mohu je i ve druhém roce použít pro boj a nebo je mám dát pryč) V návodu je napsáno, že se ve druhém roce bojuje ze (zlatýma příšerama). A o jaké výplatě příšer je řeč?

6.1.2012 19:08:26

Mic
Pravdepodobne cekaj na svuj vyplatni den v druhem roce...

6.1.2012 19:22:13

Mič
- Na začátku 2. roku příšerám nedáváš výplatu. V pravidlech je, že je otočíš, ale o placení tam je jen zmínka, která dodává pravidlům šťávu „ty potvory dobře vědí, že opět přijde výplatní den, a nechtějí si ho nechat ujít.“ Jako že se těší na další výplatní den.
- Zlaté příšery jsou se žlutým rubem kartiček, ten šedý-stříbrný používáš v prvním roce. To platí i u hrdinů a místností.

6.1.2012 19:28:53

Mič
Ok, díky. Myslel sem si to, že to tam je jen kvůli "štávě" :) Ale nikdo mi teda ještě neřekl jestli mi ty příšery zůstavají pro hraní do druhého roku a nebo jestli je mám dát do vzdálených zemí.. (to že se hrajeve drzhém roce hraje ze zlatýma je mi jasné:)

6.1.2012 19:35:17

to Mič
Ano, přeživší potvory z prvního roku jsou normálně plně funkční i v druhém roce, včetně placení výplaty i včetně boje.

6.1.2012 19:39:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Mič
Díky moc!!!
A ty výplaty se příšerám dávají kdy? je pro to nějaké zvláštní políčko?

6.1.2012 19:42:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Mič
Vyplata prišeram sa dava ked otočiš kartičku udalosti (3 kartičky z otaznikom) na jednej je vyplatny deň.

6.1.2012 20:11:06

respektive
když na tu kartičku dojde ten fialový váleček :)

6.1.2012 21:18:24

Upir
Zdravim vsechny, dnes jsem tuto hru dostal k narozeninam. Priznam se, ze precteni a pochopeni pravidel je docela drina... :-) Ale jinak hra perfektni. Mel bych ale jednu otazku ohledne pravidel. Nikde jsem se poradne nedocetl, jak to je napriklad s pravidlem pro pouziti upira. Protoze on bud muze zautocit za 3 a konec a nebo za 2 a vratit se hned zpatky. Nevim presne jak presne muze utocit. Zda muze 2x za sebou zautocit na jednoho "nepritele" nebo zda muze behem jednoho utoku zautocit napr.za 2 na bojovnika a zaroven za 2 na kneze. Snad chapete muj problem. Diky moc za odpoved.

21.10.2012 01:05:04

Vybíráme z Bazaru

Star Wars Rebelie CZ
Star Wars Rebelie CZ
Akt. cena: 4650 Kč
Končí za: 16 hodin

Offcanvas