Vládci podzemí

xxxxxxxxoo hodnoceno 515x (Seznam vlastníků)

Vládci podzemí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
MindOK
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dotazy na pravidla

1)
Kyvadlo: Druhý hrdina dostane 3 zranění (ve druhém roce 4 zranění). Když je v družině už jen jeden hrdina (ten úplně vlevo), tak ho sejme to kyvadlo nebo ta past působí pouze, když je na prostředním políčku pro hrdiny nějaký hrdina?

2) když naplánuju v boji past, tak už ji musím zahrát a nemůžu se rozmyslet a vrátit ji zpět že?
29.12.2009 00:01:51

Pokud vím,
tak v pravidlech o tom nic není. Jelikož nehrající hráč vlastně nemá reputaci jak zhoršit, tak bych to logicky ani nezlešpoval. Ale vždycky před rozdělováním hrdinů se nehrající hráč posune o 1 ke zlu. Po boji a dobývání zase o 2 k dobru, protože se předpokládá že mu hrdinové také něco dobyli. Takže jenom tak.

31.1.2010 19:27:18

nebere, nedostává
Je to NEHRAJÍCÍ hráč. Takže nebere potvoru ani místnost. Nedostává žádné jídlo ani penízky ani dobro ani zlo. Ta kostička na stupnici zla nepatří žádnému a oběma současně.

31.1.2010 19:43:27

Nehrající hráči
přikláním se k řešení Beholdera a Elly - za nehrající hráče prostě odebereme náhodně jednu příšeru či místnost - přijde nám to barvitější. Obdobně, když si nehrající hráč "vybere" posun k dobru, tak ho posuneme, a když si "koupí jídlo" za posun ke zlu, tak ho taky posuneme. Zkoušeli jsme i variantu "nic", jak je psáno v pravidlech, ale shodli jsme se, že s braním příšer a místností má hra větší šťávu.

31.1.2010 19:46:59

Elissa
to rád slyším, že to fuguje, v tom případě nám nic nebrání to taky zkusit :)

31.1.2010 19:49:31

druhý paladin
Jak to funguje s druhým paladinem? Přijde k hráči ihned, jak začne druhý rok a on je za limitem, nebo se na přidělení druhého paladina musí dostat na hranici absolutního zla?

12.2.2010 11:30:05

to Danse...
Vzhledem k tomu, že se v pravidlech píše: - Pokud hráč v jakémkoliv okamžiku hry dosáhne nebo přesáhne vyznačenou hranici na Stupnici zla, vydá se do jeho dungeonu Paladin.- tak bych ho umístil k hráčovu dungeonu ihned (tedy na začátku druhého roku). Ani mě nenapadá, proč by tomu mělo být jinak.

12.2.2010 12:07:12

paladin
Zatím moc nemám nahráno, ale chápu to tak, že když v prvním roce překročíš hranici pro příchod paladina dostaneš toho slabšího. Pokud pokud na stavu překročení limitu zůstaneš až do druhého roku, tak dle mého druhý paladin automaticky NEPŘIJDE. Musel bys tu hranici znovu překročit. (tzn. napřed posun k dobru a pak zpět ke zlu).

12.2.2010 12:11:42

tom

paladin
Podle mě ho dostane hned. Jakmile je za hranicí, jde k němu paladin. Lhostejno zda tam zůstal z minulého roku...

12.2.2010 12:16:14

sappho
Slabší paladin tam už na začátku druhého roku nebude, protože je buď mrtvý, nebo zlikvidoval celé podzemí a pak odešel nudou. Místo pro druhého by bylo a je otázka, kdy má přijít. Kdybych měl znovu překročit hranici, pak byto znamenalo, že by první přišel k nějakému mému spoluhráči, který ji překročí skoro jistě, a pak hned automaticky ke mně, protože jsem přeci jenom zlejší...
Sám se zatím kloním spíš k variantě "přijde automaticky hned"

12.2.2010 12:16:15

paladin
Pravda, zapomněla jsem, že v druhém roce, tam ten první už není, ale já se spíš kloním k variantě, že by muselo dojít znovu k překročení hranice.

12.2.2010 12:18:37

paladin
Myslím si, že pravidlo, které říká, že dobyté území se otáčí bílou plochou nahoru a hráč se za ně posouvá o jedna k dobru, je zde právě v souvislosti s druhým rokem a příchodem nového Paladina. Jde o jakousi eliminaci tohoto, aby případně hráč, kterému první Paladin zdecimoval dungeon, nedostal ihned druhého a neměl téměř po šanci na vítězství. Nevím, jde jen o můj dojem provázanosti herních mechanismů.

12.2.2010 12:29:24

Paladin
Podle mého přijde druhý paladin hned na začátku druhého roku, pokud ještě stále někdo setrvává na stupnici zla v té "správné" oblasti. Sice se o tom v pravidlech výslovně nepíše, ale podle toho, co napsal Kalif a ještě následující větičky z pravidel soudím, že není nutné znova předáhnout hranici.
"Pro přilákání stačí, aby se hráčova kostička dostala do černě vyznačené oblasti stupnice byť jen na malou chvíli..."
Navíc se nad tím zamyslete trochu tématicky. Paladini sedí na kopečku a dívají se, jestli náhodou kolem není nějaký hodně zlý Overlord. Pokud ano, tak k němu hned valí. Bylo by tedy hodně divné, kdyby v druhém roce paladin lelkoval, když je stále v okolí takové zlo. Tohle paladini nedělají.

12.2.2010 12:49:53

paladin
naprostý souhlas s Kalifem a Kadaverem

12.2.2010 12:58:36

aaaha, díky
Při svých prvních čtyřech hrách jsme totiž úplně zazdili pravidlo o posouvání se k dobru za dobytá území!

12.2.2010 16:18:36

to Dansemacabre
Z toho si nic nedělej, nejste sami. Taky už jsme hráli páru her a dokonce jsme pravidla četli nezávisle na sobě dva lidi a oba na to zapomněli. Nebýt tady fóra a náhodného výkřiku, který jsem si přečetl, tak bychom na to ani nepřišli :-)

12.2.2010 17:11:55

dansecambre
ted na to koukám jako tele na nový vrata.... taky jsme to dneska hráli bez toho...

28.2.2010 23:26:37

elenistar
tak to musel byt v kazde hre paladin jak vysitej ;-)

1.3.2010 00:23:53

dilli
jj schytal jsem ho já, a nepodařilo se mi ho zabít. nějdřív mi kouzelníci zrušili plošný útok draka a pak ještě něco. děs.... a líbí se mi to moc :)

1.3.2010 09:34:39

příšery
jenom jestli jsem to pochopil...když si první rok koupím potvoru mohu ji použít v následujicím roce? (pokud o ni nějak nepřijdu...vyplatni den atd)?

1.3.2010 20:54:02

Elenistar
určitě ano, dokud platíš potvory jsou věrné do konce hry :)

1.3.2010 21:03:47

hc
dík, jak na to koukám, tak naše první hra bylo tak celkově hardcorova... jinak jsem je dneska testoval na kroužku s klukama. (8 až 12 let) a moc je to bavilo. :)

1.3.2010 23:38:33

rozdělení hrdinů
možná se tu to řešilo, potom se omlouvám
ale v případě rovnosti dostane "slabšího" hrdinu ten hodnější, tedy kdo má žeton. POkud to není ani jeden z nich, tak je v pravidle ten , kdo je blíž tomu s žetonem. Blíž se rozumí fyzicky(podobně jako v bangu) nebo blíž ve směru hodinových ručiček?

29.3.2010 18:01:19

Elenistar: rozdělení hrdinů-hodnější hráč
My to hrajeme takto: ten, na kterého nejdříve přijde řada s žetonem začínajícího hráče.

29.3.2010 18:18:23

Elenistar
Podle mě ten kdo je blíže ve směru hraní. Přijde mi to tak nejrozumnějíší :)

29.3.2010 18:23:50

to Elenistar
Domnívám se, že je myšleno ten, kdo je nejblíž ve směru hry a my to taky tak hrajem. Deskovcovo rozdělení je taky zajímavé, ale má pár nevýhod:
1) Není na první pohled jasné a musí se kontrolovat, jestli není před koncem prvního roku, protože tam se žeton posunuje hráči po pravici.
2) Právě v případě u bodu 1 je první hráč zároveň třetím hráčem. To asi není úplně problém v praxi, ale teorii bych na tom nezakládal :-)

29.3.2010 18:25:50

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Dobrodružná hra
Zaklínač: Dobrodružná hra
Akt. cena: 870 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas