Válka o Prsten (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 199x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Devir
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Red Glove
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Väčšia mapa pre epické hranie -

Uvažujeme nad nasledujúcim "kickstarterom":

1. Zakúpiť oficiálnu zväčšenú mapu Anniversary Edition 88x128 cm
2. Kvalitne ju zoscanovať
3. Nechať vytlačiť na bannerovinu
4. Urobiť 3D modely základných horských pásem spolu s 3D modelmi všetkých pevností

Menší problém je pri nákupnej cene tej oficiálnej mapy, hľadáme preto záujemcov, ktorí by nás podporili. Už pri počte 10 ľudí by sa cena mohla stlačiť pod 20 Eur na osobu (odhadom, cenu profi scanu a tlač banneru ešte nemáme zistenú). Išli by ste do toho niekto?

"Backer" by získal

1. Mapu WotR vytlačenú na bannerovinu 88x128 cm (ukážka pre porovnanie klasickej a zväčšenej verzie: http://geekandsundry.com/wp-content/uploads/2016/06/WOTR001_WOTR011_Comparision.jpg
2. Zľavu 25% na 3D print Mountain projectu (ukážku je možné vidieť tu: http://www.deskozrout.cz/topic/8149-vaecsia-mapa-pre-epicke-hranie-kickstarter/#entry153733)

Viem, že WotR je asi už staršia hra, ale nedávno sme si ju zahrali v plnej verzii a je to proste nadčasová pecka, asi ako celá tvorba Tolkiena... Deadline si musíme stanoviť do konca tohto týždňa, pretože musíme stihnúť kúpiť tú oficiálnu mapu - nie je isté, či sa k nej ešte dostaneme. Záujemcovia prosím píšte do tohto vlákna. Ďakujem za záujem.
7.5.2018 20:43:35 | Upraveno autorem (porovnej)

zájemci o tisk karet
hlaste se mi soukromou zprávou. Zítra poptám cenu a každému pošlu zprávu z potvrzením. Uzávěrka je středa. Ve čtvrtek tisk, o víkendu to roztřídím a první týden v červenci rozesílám.

23.6.2019 14:56:13

final mapy
Zdravím,

Máme už nejaký finálny náhľad mapy kde sú viditeľné regióny? :)

8.7.2019 09:22:49

...
Snad už se brzy dočkáme.. přiznám se, že moje nadšení pro projekt poněkud vychládá s přibývajícími měsíci, přeci jen skvělých her v mé sbírce přibývá a navíc mě spíš v poslední době baví kooperativky.. a na WoTR už jsem dlouho ani nepomyslel..

15.7.2019 18:58:57

final mapy
Tiež mám pocit, že sa to nejako dlho ťahá. Určite by nás trocha nakoplo ak by sme už videli aspoň náhľad final verzii.

16.7.2019 09:04:55

Mapa
Myslím, že by sme Wlka mali nechať v kľude pracovať na tom. Na kvalitu nemám problém počkať si. Som s ním v kontakte, má to vysoko na priority liste, ale sú aj iné veci, kde je zainteresovaný.

16.7.2019 09:30:32

Mapa
Ahoj na mape pracujem samozrejme, len je to mravencia praca, hladam niekoho, kto by mi ulahcil a pomohol skontrolovat regiony ci mam vsetky a spravne. Poslal by som mu subor a treba len skontrolovat hranice pripadne nakreslit kde mam chyby.

Prosim odpovede na PM

17.7.2019 09:15:39

este ukazka
Takto vyzeraju hranice regionov momentalne:

https://i.imgur.com/JHrk8FL.png

Mne osobne sa paci varianta ze regiony su v pozadi (pokracuju ako keby pod stromami) ale nie vsade sa to tak da, napr v hustom lese nie.

17.7.2019 16:17:20

Hranice v lese
A kdyby ta hranice v lese byla jinym druhem cary napr. carkovane?

17.7.2019 16:35:40

Hranice v lese
Myslím, že přerušovaná čára v lese je dobrý nápad.. otázka je, jak to bude vypadat na mapě, ale myslím, že by to mohlo vypadat líp.. jinak oceňuju snahu o citlivost při zásahu do kresby.. :)

18.7.2019 07:15:52

Lesocara
Ja bych ji klidne jestle stlumil a udelal teckovane. Ovsem je to o vytkouseni, aby pak hranice byly vubec patrne. Jinak krasna prace, musim rict.

18.7.2019 08:26:06

Ohledně nové expanze...
Toto se objevilo na BGG:
"I stopped by the Ares booth at GenCon asking this specific question, and I heard they were pushing for a release of the WotR expansion very early next year (actually I think he said they were aiming for December, but that seems optimistic). There was no additional info about what the expansion actually was, but if it really is that close, hopefully info will be coming out soon. Maybe they're saving the release info for Essen..."

12.8.2019 17:22:30

ohľadom novej expanzie
Ares oznámil vydanie tretej a poslednej expanzie Kings of Middle earth ešte tento rok, už sa to tu rozoberalo. Na BGG má táto téma samostatný thread.

13.8.2019 07:08:15

Predatorik
Ano, rozebíralo se tu před pár týdny, že to bylo oznámeno a že by to snad mohlo být ještě letos, proto jsem připojil zajímavou upřesňující informaci přímo od zdroje několik dnů starou..

13.8.2019 07:52:37

any update?
Ahojte, ubehli nám takmer ďalšie 2 mesiace od posledného príspevku ohľadne pripravovanej WOTR mapy. Máme prosím Vás už nejaký update? :(

9.9.2019 08:22:04

Update WoTR

Mapa je dokoncena (digitalne) vratane regionov. Caka sa na vydanie rozsirenia - ak to bude potrebovat zasah do mapy (napr nove balicky kariet) tak to okamzite spravime a potom zacne tlac. Nerad by som bol ak by si ludia kupili mapu pred rozsirenim a potom tam budu nejake zmeny, myslim ze by to nebolo dobre. Co sa tyka strongholdov, prace pomaly pokracuju - prave skusam viacfarebnu tlac (dokazem dat do modelu 5 farieb, tak vyberam ktore by sa hodili)

9.9.2019 08:33:43

3. rozšíření
EDIT: Prosím ignorovat, nevšiml jsem si, že Azalin to tu už napsal...

9.9.2019 09:18:05 | Upraveno autorem (porovnej)

update WOTR
Ďakujem wlcina za info. Nepostol by si nám prosím ťa aktuálny náhľad mapy (vrátane regiónov) tak ako si to robil v minulosti? :) Dík vopred

9.9.2019 12:38:16

S a bez rozsireni
A bude i alternativa pro nas co nebudou chtit rozsireni? Napr. Proto ze mam 1. Edici?

9.9.2019 18:08:00

Fotky/alternativa

Ahoj, fotografie dodam akonahle budem mat cas, cca do tyzdna -2.
Alternativna mapa bez rozsireni:
Momentalne skor poviem ze nie, jedna sa o to, ze seriova tlac je lacnejsia ovela viac ako keby sme dali tlacit viac variant. Co ale bude - chceme tie miesta na karty spravit neinvazivne - skor len ramcek s jemne vysednutym vnutrom

9.9.2019 20:39:43

náhľad mapy
Ahoj Wlcina,

Nechcem toľko otravovať, ale ten náhľad aktuálnej mapy nám ešte neukážeš? :)

18.9.2019 15:07:59

aktuálny náhľad mapy
tak teda? :)

30.9.2019 11:10:42

Mapa actual
Mena regionov a borders vyzeraju takto:

https://i.imgur.com/oeuQxIH.jpg

Mirkwood bude mat cerveny okraj, este to nie je podchytene

30.9.2019 17:32:27

Rhovanion
Dokud je možnost to ještě opravit, tak hlásím, že Rhovanion se píše s jednoduchým V.

30.9.2019 20:33:42

Opravy v texte
Vdaka, je to vlozene ako text, opravim. Eate som nerobil proofreading takze to sa este doopravuje

30.9.2019 21:47:09

Update
Status:
- zakladna namalovana mapa- podklad
HOTOVO
- rozdelenie na regiony
HOTOVO (bude treba skotrolovat 2hy krat)
- pomenovanie regionov
HOTOVO (bude treba skontrolovat)
- farebne regiony
DO 1 TYZDNA (dokoncuje sa)
- prvotny setup priamo na plane
DO KONCA OKTOBRA (v priprave)
- drobne opravy na mape (priebezne)

Overlay na mape a trackery
DO KONCA 2019 (budu velmi jednoduche a dufam ze nerusive, je mozne ze na trackery spravim vytlaceny 3D set)

1.10.2019 08:33:55

Vybíráme z Bazaru

Carpe Diem
Carpe Diem
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas