Válka o Prsten (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 198x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Devir
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Red Glove
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Väčšia mapa pre epické hranie -

Uvažujeme nad nasledujúcim "kickstarterom":

1. Zakúpiť oficiálnu zväčšenú mapu Anniversary Edition 88x128 cm
2. Kvalitne ju zoscanovať
3. Nechať vytlačiť na bannerovinu
4. Urobiť 3D modely základných horských pásem spolu s 3D modelmi všetkých pevností

Menší problém je pri nákupnej cene tej oficiálnej mapy, hľadáme preto záujemcov, ktorí by nás podporili. Už pri počte 10 ľudí by sa cena mohla stlačiť pod 20 Eur na osobu (odhadom, cenu profi scanu a tlač banneru ešte nemáme zistenú). Išli by ste do toho niekto?

"Backer" by získal

1. Mapu WotR vytlačenú na bannerovinu 88x128 cm (ukážka pre porovnanie klasickej a zväčšenej verzie: http://geekandsundry.com/wp-content/uploads/2016/06/WOTR001_WOTR011_Comparision.jpg
2. Zľavu 25% na 3D print Mountain projectu (ukážku je možné vidieť tu: http://www.deskozrout.cz/topic/8149-vaecsia-mapa-pre-epicke-hranie-kickstarter/#entry153733)

Viem, že WotR je asi už staršia hra, ale nedávno sme si ju zahrali v plnej verzii a je to proste nadčasová pecka, asi ako celá tvorba Tolkiena... Deadline si musíme stanoviť do konca tohto týždňa, pretože musíme stihnúť kúpiť tú oficiálnu mapu - nie je isté, či sa k nej ešte dostaneme. Záujemcovia prosím píšte do tohto vlákna. Ďakujem za záujem.
7.5.2018 20:43:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Neopren
Najvacsia velkost ktoru maju v gamemat euje 30", co je zhruba 80cm. My potrebujeme minimalne 140cm (ak to chceme mat v jednom kuse). Cenovy rozdiel oproti banneru je asi 2.5 nasobok. ide to nad 100E. Pozeral som aj ine stranky kde robia custom, ale tiez je to obmedzene velkostou, a cena sa uz splha do astronomickych vysok.

Custom size co som nasiel 100x140 na neopren - cena je 110E k comu priratas postovne, clo, dph.

17.5.2019 13:02:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Predprodukcna vzorka
Dovolte mi pochvalit sa :D

Mapu mame vytlacenu, jej velkost je uctyhodnych 140x99cm :D
Musim povedat, ze som dost narocny, ale vytlacok predcil vsetky moje ocakavania, je nadherny. Caka nas este praca - zvyraznit a pomenovat regiony, pridat in game prvky ale to su uz len hracicky oproti mravencej praci pri kresleni mapy.

Nech sa paci ukazka!
https://i.imgur.com/vx2qoxE.jpg

22.5.2019 11:01:05

wlcina
Mapa vypadá úžasně. Jedná se o finální rozměr, ke kterému se pak budou škálovat 3D budovy ?
Protože níže v diskuzích se hovořilo nejdříve o rozměru 100x150 cm a následně jsi tam zmínil, že výsledná mapa bude o 20% větší než mapa 2. edice (z čehož vycházel menší rozměr 87 cm namísto současných 99cm).

22.5.2019 11:28:08

Mapa
Som nesmierne šťastný, že sme sa dostali už do tohto štádia. Krajšiu mapu Stredozeme som určite nevidel. Keď sa nám ešte podarí zakomponovať citlivo a prehľadne herné prvky, ešte len potom to bude bomba! :-) Veľkosť mapy 99x140 je asi najoptimálnejší kompromis - ten meter na šírku už je taký krajný pre pohodlie oboch hráčov. 140cm na dĺžku postačuje a každé ďalšie centimetre by ešte viac zväčšili priestor Osgiliathu a Ithilienu, čo bolo v reále (:-)) veľmi úzke miesto medzi Minas Tirith a Minas Morgul. Chceli by sme určite zakomponovať tieto tri vychytávky, ak to bude prehľadné a nerušivé:
1. Budú 3 sloty na karty, pre účely hrania s Warriors of ME
2. Chceme uľahčiť setup, takže v regiónoch, ktorých sa to týka, budú popri názve aj stavy jednotiek na začiatku hry (napr. 1L-1E-2R, alebo niečo v tomto zmysle)
3. Chceme urobiť krajší Political track a prípadne vyrobiť preň aj 3D žetóny so symbolmi jednotlivých národov

Veľkosť regiónov je teraz taká veľká, že asi odpadá potreba miesta pre náhradný žetón armády, to tam asi nedáme. Ak máte nejaký dobrý nápad na ďalšie vylepšenia, sem s ním, prosím.

22.5.2019 13:07:38 | Upraveno autorem (porovnej)

pecovarhy
Je to opravdu nádhera. Co mě tak napadlo, jestli tam nebude ten setup (jako 1L-1E-2R) působit trošku rušivě a nepatřičně.. ale to by se asi muselo vidět.. jinak nemám námitek.. :)

22.5.2019 14:11:34

Zoznam záujemcov - refresh
V októbri som evidoval týchto ľudí, ktorí by mali záujem o mapu. Prosím pozrite a prípadne dohláste alebo odhláste záujem, nech to máme aktuálne. Určite ešte budem posielať každému z Vás súkromnú správu s podrobnosťami, kde už budem potrebovať záväzný súhlas. Ďakujem

Doplnil som Predatorika, lebo sa jasne vyjadril, že o mapu má záujem. Prispievali tu aj MikeDundee a pnsauron, môžem Vás do zoznamu pripísať tiež?

1. Assad
2. Azalin
3. Daggo
4. Dajo
5. DUBino
6. Froggery
7. joel79
8. Kedrigern
9. kosibratr
10. Kulashaker
11. Marin
12. Mathyas
13. Matthius
14. Mejlo
15. MikeDundee
16. Miri
17. Mizy
18. Predatorik
19. ronnieb
20. saiwer
21. Siaron
22. stOKYi
23. Tangram
24. Zizzo

22.5.2019 15:45:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Zájem o mapu
Mě si taky prosím přidej!

22.5.2019 15:52:20

Zájem o mapu
Zájem určitě mám, tak mě tam klidně doplňte. Jen řeším velikost stolu - na šířku mám max. 90cm. Takže buď bych si to nechal vytisknout v menším formátu (jak to tu bylo nabízeno), případně jestli by to byla komplikace, nebo by pak nepasovaly 3D modely, tak bych holt nechal okraje "padat" ze stolu :-)
Ale určitě bych se nerad o tento skvost připravil...

22.5.2019 16:23:51

Zájem o mapu
Já mám taky zájem, prosím o přidání mezi zájemce.

Děkuji

22.5.2019 18:11:37

Zájem o mapu
Hlásím se též. Předem díky za přidání.

22.5.2019 18:34:56

:)
1) Mohu se zeptat cenově se pohybujeme kde? +- avizovaných 20 EURO a poštovné zásilkovnou?

2) Jak to budete chtít zaplatit, čtu slovenštinu. Převodem na účet? máte to nějak ošéfováno s ohledem na ČR? Předpokládám, že to budete chtít předem.

3) Letos má vyjít poslední expanze pro druhou edici, králové středozemě, zohledníte to nějak?

23.5.2019 07:12:12

czechImenhotep
Expanze s tím souvisí jak?

23.5.2019 07:20:53

Azalin
Třeba tak, kdyby přibyl balíček karet, aby měl své místo na herním plánu?
______________
aka WantonDuke

23.5.2019 07:33:02

:)
K expanzi jsem nevygooglil prakticky nic.

Viz příspěvek níže"Budú 3 sloty na karty, pre účely hrania s Warriors of ME"/chceme ulehčit setup/chceme hezčí political track

V tento moment asi nikdo netuší jestli ta expanze dodá nějaký další balík karet nebo třeba změní úvodní setup hry nebo ten political track změní.

Beru to tak, že mapa dala obrovský kus práce, zbývá pojmenovat regiony, třeba zvýraznit hranice..což asi nějaký týden/měsíc zabere. Tak třeba jestli ještě chvilku nepočkat, jestli nesdělí podrobnosti k té expanzi...

Resp. jestli vůbec tušíte, že se ta expanze chystá...

23.5.2019 07:36:40 | Upraveno autorem (porovnej)

czechImenhotep
To rozšíření je už asi dva roky vydané, takže tam není na co čekat. Je otázka jestli něco nepřinese plánované rošíření Kings of Middle-earth, ale kdoví jestli opravdu letos bude.
Edit: Tak nic nevšiml jsem si, že se to už níž řešilo, měl jsem za to, že je řeč o těch Warriors :)

23.5.2019 07:54:02 | Upraveno autorem (porovnej)

info
Ahoj, trochu informacii:

Budeme mysliet len na existujuce expanzie, (o buducich nema zmysel hovorit, nevieme kedy budu a co budu obsahovat).

- mapa bude mat 3 sloty na karty, a dalsie in-game elementy, vratane jednoducheho popisu zaciatocneho rozostavenia miniatur.
- ci bude krajsi politicky/corruption track - neviem, sam radsej robim veci jednoduchsie a nerusive. Nemozeme priamo pouzivat vystrihnute a okopirovane veci z povodnej mapy (intellectual property). Moja idea in-game elementov je jednoducha - nerusive naznaky poli, ako napr tu:
https://i.imgur.com/sGWHCSH.png
- policka pre pevnosti sa vynechaju, lebo teraz je uz dostatok miesta na armady.

Mapa urcite nebude stat 20Eur, cenu planujeme niekde okolo hranice 70E, 20 spominanych eur bolo potrebnych na poskladanie sa na kupu mapy z Anniversary edicie, nakoniec sa nekupila, lebo sa nevyzbieralo nic :D
K postovnemu (4,20E - CZ/SK - zasielkovna, plati sa v pri prebrati v lokalnej mene) treba priratat aj cenu trubice na mapu (cca 8E) ale mozeme posielat mapy spolu ak sa nejak zoskupite, v tom pripade sa da kludne poslat za cenu 1 postovneho a 1 trubice viac map naraz.

Mapa pre "masovu produkciu" bude mat 140x99cm, uz je to dane definitivne. Ak bude niekto chciet mensiu mapu, budeme to riesit individualne, ale bude to drahsie +-20-25E. Problemy pri zmenseni mapy nastanu urcite a to:
velkost in game elementov sa tiez zmensi, zmensi sa ciastocne velkost regionov, rovnako nemusia sediet aj 3D modely (hory urcite nebudu sediet).

Modely:
Na modeloch som pracu pozastavil, kym nebudem mat vytlacok v rukach aby som to rovno vedel testovat na mape (bude u mna bud tyzden, momentalne ho kontroluje Pecovarhy ci nechybaju nejake veci, regiony a pod).
Mapu budeme dodavat ako prvu, a modely asi o 3-4 mesiace neskor (moze sa to predlzit :D, na modeloch robim len ja, a okrem toho mam aj ine veci).

Pre tych, co kupia mapu teraz, budu stat modely (predpokladanych 12ks + trackery) 50E ktore zahrna aj cenu postovneho. Pre tych neskor to bude 60E + postovne. Modely budu tlacene FDM, ak by sa nahodou, zozbieralo tolko penazi ze to vyda na MSLA tlaciaren, tak modely budu vytlacene s MSLA technologiou.
(kde uz prakticky nie je vidno vrstvy tlace), idealne na figurky a taketo miniaturky. Len pre info, MSLA tlaciaren s umyvackou stoji 2100E (max tlac: 120 × 68 × 150 mm)

23.5.2019 09:14:45

tretie rozšírenie
Tu máš niečo k tomu tretiemu rozšíreniu. A ohľadom spomínanej mapy, len potvrdzujem že stále mám 100% záujem :) díky, že si ma zaradil do zoznamu

https://www.tabletopgaming.co.uk/board-games/news/final-war-of-the-ring-expansion-brings-kings-to-middle-earth-to-the

23.5.2019 09:16:41

Kings of ME
O tomto rozšírení viem iba to, že sa plánuje, a to dosť dlho. Súhlasím s tým, že keď sme už mali trpezlivosť taký dlhý čas, pár mesiacov navyše nás nezabije a keďže to chceme mať tip top, tak by bolo dobré počkať, čo rozšírenie prinesie s ohľadom na mapu. Neočakávam, že to budú prevratné veci.

Zapísal som Vás do predbežného zoznamu všetkých, ktorí ste tu teraz prispeli, prípadne mi napísali správu. Vždy to bude možné kedykoľvek bez problému odvolať - záväzne to budeme s Wlkom od Vás potrebovať potvrdiť tesne pred objednávkou tlače.

Obávam sa, že cenu okolo 20 Eur nebude možné ani zďaleka dodržať. Tlač na banner je sám o sebe drahší než som čakal. Kvalita je ale vysoká. Takisto, musíme do ceny zakomponovať aj náklady, ktoré s týmto projektom hlavne Wlkovi vznikli, minimálne maliarka odviedla fantastickú robotu za relatívne nízku odmenu, za čo jej patrí obrovská vďaka.

Určite by bolo super, keby nás bolo čím viac. Pri 20-30 ľuďoch sa to bude čím viac blížiť nákladom na tlač, lebo zvyšok sa rozdelí medzi viacerých...

23.5.2019 09:23:19

...
Taky jsem pro, aby se počkalo. Přecejenom to má být poslední rozšíření a když už takový velký projekt vznikl, aby by fajn mít v něm obsaženo všechno. A věřím, že nějaký ten měsíc čekání navíc už nikoho trápit nebude (osobně bych si klidně počkal, až bude hotové vše včetně 3d modelů).

Sloty pro pevnosti nebudou? A opravdu bude dost místa pro 3d pevnost i obě armády?
______________
aka WantonDuke

23.5.2019 11:55:05

Sloty pre pevnosti
Sloty pre pevnosti budu spravene inym sposobom, budu mozno 1/2 genericke, rozdelene na 2 casti (pre braniacu a utociacu armadu), kto bude mat 3D print upgrade - 4 bannery (4 farby) po 3 z kazdeho.

Tieto bannery sa budu pouzivat na:
1 banner na political track
zvysne 2 na oznacenie miesta na mape kde sa bojuje a oznacenie na slote pre pevnost kde sa bojuje.
Cize vo vysledku budu bojujuce armady pri sebe (spolu kazda so svojim bannerom) - na generickom mieste pre pevnosti. Zatial co kazda armada bude mat svoj banner aj na mape (odkial zacala utok/kde sa brani).

23.5.2019 12:02:08

wlcina
To zní dobře, tohle jsou věci, které by fakt bylo fajn tam mít.

23.5.2019 12:22:36

wlcina
Jde vidět, že jste se nad tím zamysleli. =)
Doufám, že stihnu nabarvit figurky, než bude tento projekt ukončen a doručen, ať je ta okázalost se vším všudy.
______________
aka WantonDuke

23.5.2019 12:36:38

farbenie
čím ich farbíš? akej značky farbu si kúpil? vieš prosím ťa poskytnúť nejaké inštrukcie? stačí aj private message :)

23.5.2019 12:52:25

odhlášení
Asi budu jediný, ale mně se mapa nelíbí, takže prosím odhlásit.

23.5.2019 21:41:53

Troll?
Na seznamu žádný Herald stejně není.. :)

24.5.2019 08:03:21

Vybíráme z Bazaru

Pokémon ETB Paradox Rift doplňky + promo karta
Pokémon ETB Paradox Rift doplňky + promo karta
Akt. cena: 55 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas