Válka o Prsten (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 200x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Devir
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Red Glove
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Väčšia mapa pre epické hranie -

Uvažujeme nad nasledujúcim "kickstarterom":

1. Zakúpiť oficiálnu zväčšenú mapu Anniversary Edition 88x128 cm
2. Kvalitne ju zoscanovať
3. Nechať vytlačiť na bannerovinu
4. Urobiť 3D modely základných horských pásem spolu s 3D modelmi všetkých pevností

Menší problém je pri nákupnej cene tej oficiálnej mapy, hľadáme preto záujemcov, ktorí by nás podporili. Už pri počte 10 ľudí by sa cena mohla stlačiť pod 20 Eur na osobu (odhadom, cenu profi scanu a tlač banneru ešte nemáme zistenú). Išli by ste do toho niekto?

"Backer" by získal

1. Mapu WotR vytlačenú na bannerovinu 88x128 cm (ukážka pre porovnanie klasickej a zväčšenej verzie: http://geekandsundry.com/wp-content/uploads/2016/06/WOTR001_WOTR011_Comparision.jpg
2. Zľavu 25% na 3D print Mountain projectu (ukážku je možné vidieť tu: http://www.deskozrout.cz/topic/8149-vaecsia-mapa-pre-epicke-hranie-kickstarter/#entry153733)

Viem, že WotR je asi už staršia hra, ale nedávno sme si ju zahrali v plnej verzii a je to proste nadčasová pecka, asi ako celá tvorba Tolkiena... Deadline si musíme stanoviť do konca tohto týždňa, pretože musíme stihnúť kúpiť tú oficiálnu mapu - nie je isté, či sa k nej ešte dostaneme. Záujemcovia prosím píšte do tohto vlákna. Ďakujem za záujem.
7.5.2018 20:43:35 | Upraveno autorem (porovnej)

mapa
Priatelia,

Len taká rečnícka otázka. Má zmysel čakať na tretie rozšírenie ďalšie 2 roky? To je totiž môj skromný odhad... V Essene sa totiž, nič o tom nepredstavilo...na fb stránke Aresu sa ľudia a samozrejme aj ja stále pýtame nech nás aspoň informujú o odhadovanom termíne vydania, a samozrejme žiadna odpoveď neprišla na tieto otázky zatiaľ čo ostatným na otázky ohľadom iných hier stále odpovedali....

Podľa môjho názoru to tu veľmi dlho naťahujete a postupom času bude stále viac ubúdať ktorý sa prvotne nahlásili, že majú o mapu záujem pretože z nich vyprchá to nadšenie...

21.11.2019 09:08:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Nadseni
Tak za sebe muzu zodpovedne prohlasit, ze budu nejvice nadseny, pokud herni plan bude kompatibilni se vsemi rozsirenimi, cas v tom nehraje roli...

21.11.2019 10:37:54

Nadseni
.

21.11.2019 10:37:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Predatorik
Rozumiem Tvojej úvahe, ale musím za seba povedať, že som ochotný radšej trochu počkať a dostať maximálnu kvalitu. Pri takej hre ako WotR to proste stojí za to. Verím, že Ares začne komunikovať a dozvieme sa nejaké časové horizonty.

21.11.2019 10:57:31

Souhlas
Já tedy souhlasím s Predatorikem. Pokud to bude trvat další rok, tak nevím nevím..

21.11.2019 15:23:21

Čas jsou... je mana
Patřím do skupiny těch, kterým nevadí si počkat. Proč by to měl být za rok problém, už hru hrát nebudete?
______________
aka WantonDuke

21.11.2019 17:39:36

..počkat

taky nemám problém počkat

21.11.2019 17:55:44

Čekání
Taky nemám problém s případným zdržením.

21.11.2019 18:12:13

čakanie
Aby som uviedol veci na správnu mieru. Ak by sa jednalo o jeden rok tak nemám problém čakať, len mám pocit z Aresu, že si s novým rozšírením dávajú sakramentsky načas....

Ale ok máte pravdu, na dobré veci sa oplatí počkať a výsledný efekt bude určite stáť za to :)

Každopádne taká pod-otázka: sú regióny už zaznačené v mape? Ak áno, neposlal by si nám ukážku z celkového aktuálneho náhľadu?

Ďakujem vopred.

22.11.2019 08:24:25

Regiony
Ahoj, áno, regióny sú zaznačené. Ešte bude treba skontrolovať, ale označené sú. Momentálne neviem súbor otvoriť, exspirovala mi licencia na Adobe. Takže momentálne riešim financie na ňu.

27.11.2019 11:00:17

black friday
Ahojte ľudia. Možno trocha off thread, ale neviete kde by sa teraz dalo využiť black friday na kúpu WOTR v dobrej cene? Googlil som, ale na nič zaujímave som nenatrafil. Všade sa to pohybuje okolo 90 € (myslím základ). Ďakujem vopred za Vaše tipy!

27.11.2019 12:22:07

Predstavenie mapy v predstavení hry
Ako bolo už spomenuté vo vedľajšom vlákne, vyrobili sme v Akadémii spoločenských hier video predstavenie hry War of the Ring. Link na video je tu: https://www.youtube.com/watch?v=sGNf89lcmrs

Od času 39:10 min až do konca tohto dielka prezentujeme aj momentálne jediný exemplár novej mapy, ktorý máme vytlačený na banneri.

@Predatorik, som veľmi prekvapený, že ceny WotR už vyleteli až na 90 Eur, ale zase asi sa niet čo čudovať, na kickstarteri by tak bohatá na spracovanie hra bola azda ešte drahšia...

3.12.2019 18:57:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Cena
Když hru objednává člověk v zahraničí tak za 90 Eur je dobrá cena. Nicméně pravidelně dochází dochází třeba do fantasyobchodu či planety her (stačí si dát hlídacího psa) a tam jí mají za nějakých 2200 Kč. Občas bývá i v bazaru na zatrolenkách a cena se pohybuje kolem 1700 Kč.

4.12.2019 08:17:04

scan anniversary mapy
Vážení!!!

Musím sa Vám pochváliť!
Po niekoľko mesačnom pátraní a nekonečnom prosíkaní ľudí z BGG sa mi konečne podarilo získať scan Anniversary mapy v mega rozlíšení 24759 x 17400 (500 dpi).

Jeden Kanaďan mi preposlal link z dropboxu odkiaľ som to stiahol. Má to vyše 97 mb!

Určite si ju dám taktiež vytlačiť okrem tej Vašej customs made :)

Prajem pekný zvyšok dňa!

12.12.2019 09:13:42

Predatorik
Liší se nějak ta mapa anniversary edition oproti základní, kromě toho že je větší ?

12.12.2019 09:41:38

to MikeDundee
Akurát, že v nej máš v písané tie slová Anniversary edition a samozrejme v tlačenej podobe je o 25% väčšia.

Ale to nie je podstatné. Ja by som sa uspokojil aj scanom normálnej mapy keby mi ju niekto poskytol v takomto rozlíšení aké mám teraz.

12.12.2019 09:56:05

#Predatorik
Má tvé sdělení i jiný účel, nebo jsi nás chtěl prostě jenom naštvat? =D
______________
aka WantonDuke

12.12.2019 10:29:20

Predatorik
Vcelku ojedinelý úspech toto, podľa mňa, gratulujem. Pôvodne sme pred rokom zamýšľali urobiť presne toto, zakúpiť AE mapu, naskenovať ju a vytlačiť na banner. Potom sme ale našťastie narazili na vynikajúcu umelkyňu, ktorá to dokázala nakresliť do takej podoby, ako je teraz...

12.12.2019 10:30:46

to pecovarhy
Pozri sa, ja tým že mám konečne ten scan v takom rozlíšení nemení nič na veci, že stále mám záujem aj o customs made mapu ktorú dúfam v prvej polovici budúceho roka začnete tlačiť :) Ale každopádne je dobré mať aj AE mapu v zálohe.

12.12.2019 10:50:15

Třetí rozšíření
Nevím, nakolik je to pravdivá informace, ale na BGG běží diskuze ohledně odložení vydání třetího rozšíření:
"I just got a reply from Ares Games that the expansion (for this and Hunt for the Ring) isn't planned for release before the end of NEXT year at the earliest :/"
Tak nevím, jestli má smysl čekat s tiskem nové mapy...

21.12.2019 13:37:33

MikeDundee
Podle mě je to nesmysl od začátku, zvlášť když je podle mě nepravděpodobné, že tam bude nějaký další speciální balíček karet..

22.12.2019 08:20:11

tlač mapy
No Vážení, ak je táto info pravdivá tak je tlač mapy v blízkej dobe určite na zváženie.

22.12.2019 13:40:31

tlač mapy
tak teda ako?

30.12.2019 10:47:13

Mapa
Zatiaľ máme zhodu s Wlkom, že v priebehu januára dáme mapu do finálnej podoby, aj s kontrolou. Uvidíme, čo potom. Nepríjemné je, že Ares nekomunikuje v tomto priamo, ale iba presakujú nejaké správy. Azalin, asi máš na mysli, že nebude baliček kariet, ktorý by si vyžadoval špeciálny priestor na mape, lebo inak si celkom neviem predstaviť to 3. rozšírenie...

30.12.2019 16:51:43

pecovarhy
Ano, to jsem měl na mysli, těžko si představit další speciální balíček, to už by hra se všemi rozšířeními byla fakt dost složitá.. ale samozřejmě se můžu mýlit.. ;-)

12.1.2020 10:23:44

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 5555
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard Stretch Goals Box EN
ISS Vanguard Stretch Goals Box EN
Akt. cena: 1690 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas