Twilight Imperium 3rd Edition

xxxxxxxxxo hodnoceno 62x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium 3rd Edition - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

názory?

nějaké názory a zkušenosti s touto hrou? Lze ji doporučit?
Podle mého názoru určitě, jen hráč musí mít rád náročnější (pravidlově) hry na několik hodin. Také je dobré si ji pořídit pouze v případě že takových bláznů jako jste vy sami je v okolí víc. Nejlépe dalších pět. Nicméně hra je dobře hratelná i ve čtyřech či pěti. Ve třech už to nedoporučuju (ale nezkoušel jsem)
31.1.2009 15:47:20

Tak nakonec prestavam pokukovat po tehle hre
bavila by v nasi skupine asi tak akorat me:-) Nexus Ops asi plne vynahradi pocit ze sci-fi hry s valcenim a odpada to, co by asi vetsine vadilo - obrovska delka a utapeni se v pravidlech.

13.3.2009 09:54:57

ringo
a co tvuj sberatelsky duch ? :)

13.3.2009 10:53:12

Siaron
ten je bohuzel omezeny na kapacitu uloznych prostor a finance:-( Kazdopadne muj sberatelsky duch se tedkom plne soustreduje na sber vseho kolem Arkham Horroru:-) Navic jsem dal prednost premysleni o Starcraftu oproti Twilight Imperium, ktery vypada ze je hratelny i v tech dvou hracich a neni tak drtivy co se pravidel tyce.

13.3.2009 11:05:04

rbx

Ringo
Vcera jsme hrali Nexus Ops a myslim, ze ti to vynahradi. Je to super hra, odsypa a muzes rozhodnout klidne v poslednim kole. Navic to ma zcela jasna pravidla a skvele to vypada. A dokazu si to predstavit paradne i ve dvou, protoze to proste je o boji, ne o sysleni a zakopavani se v rohu.

13.3.2009 12:15:21

mohu potvrdit
možnost rozhodnutí v posledním kole, rbxovi chyběl jen kousek, aby dal 5 bodů v jednom kole, pěkně jsi to tam pochystal :)

13.3.2009 12:18:01

rbx
tak to je pro me vyborna zprava. jak tka koukam na komentare na BGG, tak jak u TI tak u SC hojne zminuji Nexus Ops jako lepsi variantu. Sviznou, stejne zabavnou, principielne v mnohem podobnou, bez zbytecnych akorat pritezujicich monstrozit. Nemuzu se dockat az mi to prijde domu, to mozna pak prestanu uvazovat i nad tim Starcraftem. Zatim doma nic takoveho totiz nemam a citim se v tom bytio znacne nenasycen. A znate to, jak ma clovek hlad a vejde do obchodu, taky by snedl nejradeji vsechno na co pohledne. Pak vyleze z obchodu a po dvou cokoladach je tak prejezen, ze premysli, co s temi zbyvajicimi ctyrmi:-D

13.3.2009 12:45:56

rbx

Ringo
Pokud jde o Nexus Ops, tak pojdte do Nexus Ops, tady se diskutuje o TI3 :-)

13.3.2009 12:58:39

Dotaz
Ahoj, nechce se mi kvůli jednomu dotazu zakládat nové téma.Ale na několika obrázků jsem viděl, jak mapu tvoří druhá strana systémů.Myslím tím červený vesmír. viz :
http://boardgamegeek.com/image/434343?size=medium
Je pro to nějaké pravidlo?Nebo jde o dojem neznámého vesmíru a s postupným pohybem se plocha odkrývá? Díky...

25.3.2009 08:57:16

neznamy vesmir
mozna najde na geeku nejake forum ktere se k tematu vaze .. ale to podstatne je primo v popisu pod tim obrazkem ... system se otoci az ve chvili , kdy ho nekdo aktivuje a vleti do nej .. a kdyz je to treba supernova ... :)

25.3.2009 10:39:00

Desive
precetl jsem si zpetne pres rok stary prispevek od rbx, konkretne z 12.3.2009 11:02:21 a co jsme tu vlastne resili, jestli koupit TI3, Starcraft nebo Nexus Ops. Po cele te dobe mam doma uz Nexus ops i Starcraft. No a ted nastala aktualni otazka, zda uz je na case poridit i ten TI3:-) Ma to smysl, kdyz uz mam Starcrafta? Nebo je to dost blby dotaz, protoze se stane presne to, co si vsichni myslime ze se stane, kdyz clovek uvazuje zda koupit nebo nekoupit?:-)

31.8.2010 07:03:19

Ringo
Já myslím, že sis odpověděl sám poslední větou :D

31.8.2010 09:06:11

sydo
mas recht:-) A ja cekal treba nejake takove - to nekupuj, na co to vsechno doma budes mit, nema to smysl a podobne:-) No nic, no:-D

31.8.2010 09:16:38

DNA

ringo
...to nekupuj, na co to vsechno doma budes mit, nema to smysl ...

31.8.2010 09:19:20

DNA
to neznelo vubec presvedcive:-)

31.8.2010 09:33:10

Ringo
Odpověz si na tyhle dvě zásadní otázky a máš jasno :-)
1)Dám dohromady ideálně 5-6 hráčů, kteří budou ochotni obětovat jedné hře cca 6 hodin?
2)Mám/budu mít peníze na rozšíření?



31.8.2010 10:19:07

DNA

ringo
No přesvědčivé to moc není.Já se takhle vždycky naprosto zbytečně snažím přesvědčit sám sebe těsně předtím než domů přitáhnu nějaké další úplně neužitečné zvíře.Zatím bohužel vede zvěř.Součastné skore :pes, kočka,ryby,šneci ,myši,mnohonožky,agama,ještěrkovec a mloci začíná děsit i mě samotného.Jediný kdo z toho má ohromnou radost je asi ČEZ protože elektriky ty terárka a akvárka sežerou docela dost.

31.8.2010 11:28:13

DNA
alespoň máš kým hrát ;-)

31.8.2010 12:48:41

Eyron
problem je ten, ze bod 2 problem neni a bod 1 je problem takrka neresitelny:-)

31.8.2010 14:07:12

DNA

Boldrick
Tak to zase jo.Nejoblíbenější hry jsou "Hádej kudy sem utekl" a "Hledej kam sem se zašil".Velmi populární je též "Postrašíme návštěvu"

31.8.2010 14:18:18

Jeste takovy dotaz
pres to, ze pravdepodobnost uspechu TI3 u nas je momentalne na nule a ja jako jediny, ktery tu hru chce to nevytrhne, takze koupe hry nakonec asi pada, mam jeste par takovych otazek co kdyby nahodou. Varianta pro 2 hrace ktera je tady prelozena - je to hratelne? Dochazi k soubojum? Taky by me zajimala jazykova na rocnost. Letmy pohled na karty mi rika, ze to nebude jen informativni karta +1 k tomu a +3 k tam tomu, ale ze je to lehce epic:-)

1.9.2010 14:51:58

karty
Textu je tam celkem hodně, ty politické zákony jsou celkem dlouhé co jsem tak nakukoval.

1.9.2010 14:54:07

To Ringo
Text: Je ho tam hodně a je potřebaalespoň jeden člověk, který umí průměrně anglicky. Navíc by všichni měli znát tajné úkoly, protože ty jim nikdo přeložit nemůže.
Varianta pro 2: souboje tam samozřejmě jsou, ale je to spíše na výuku. Odpadá tam ta "velikost" hry, kdy se vesmírem potulují flotily i malé průzkumné prapory a válčí spolu. Prostě ve dvou to není nic moc.

1.9.2010 19:18:10

ok
diky za nazory, takze v mem pripade je rozhodnuto, TI3 zustane v rovine, krasna, ale nemuzu ji mit (a nehledejte v tom zadny dvojsmysl:-)

2.9.2010 06:31:28

neuvěřitelná vychytávka...
borci si udělali plastikové stojánky, takže pozemni jednotky jsou na planetach, zatimco flotily se "vznášejí" nad planetami...

http://boardgamegeek.com/image/1042347/twilight-imperium-third-edition?size=large

a další epesní vychytávka jsou mantinely aby se hexy nerozjížděly od sebe při neopatrném pohybování figurkami

http://boardgamegeek.com/image/1021534/twilight-imperium-third-edition

9.8.2011 18:36:43

vychytavky
ty mantineky uz sem videl,ale ty stojanky jsou luxusni

9.8.2011 19:28:53

Vybíráme z Bazaru

Válka o Prsten: Karetní hra + Proti Stínu + promo
Válka o Prsten: Karetní hra + Proti Stínu + promo
Akt. cena: 1350 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas