Twilight Imperium 3rd Edition

xxxxxxxxxo hodnoceno 62x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium 3rd Edition - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

názory?

nějaké názory a zkušenosti s touto hrou? Lze ji doporučit?
Podle mého názoru určitě, jen hráč musí mít rád náročnější (pravidlově) hry na několik hodin. Také je dobré si ji pořídit pouze v případě že takových bláznů jako jste vy sami je v okolí víc. Nejlépe dalších pět. Nicméně hra je dobře hratelná i ve čtyřech či pěti. Ve třech už to nedoporučuju (ale nezkoušel jsem)
31.1.2009 15:47:20

Hra ve 4
Mám za sebou asi 5 partií ve 3 nebo 4 hráčích a nevidím výraznější rozdíl.Hra ve více hráčích je určitě víc akční a o soubojích,ve hře 3 i 4 je ve vesmíru příliš mnoho surovin a místa pro každého a hra většinou skončí,aniž be se do sebe jednotlivý hráči víc pustili. Doporučuju použít předefinované mapy z webu FFG či hrát variantu Long War a za startegickou kartu Imperial dávat pouze jeden vítězný bod.

3.2.2009 07:03:03

reakce
Pro hry v mene hracich doporucuji upravene mapy, viz stranky FFG ... nicmene ve 3 se mi hra moc nezda .. bud se dva perou a treti se smeje, nebo 2 davaji tretimu spolecne do tlamy ... vidim to alespon na 4 hrace ... 6 lepsi ... uplne super by bylo 8 (s rozsirenim) ale tolik lidi sem zatim nesehnal .. kdyby se par lidi naslo, rad bych nekdy zorganizoval mega rez v 8mi lidech .. tj. hraje se na mape co je o jednu sferu vetsi (herni material bych oskytnu, s prostorama je to asi horsi, prece jen 8 lidi je 8 lidi)

3.2.2009 10:51:32

Jouda

Anglina
O této hře, už uvažuju hodně dlouho, měla by obsáhnout všechno co hledám tzn. hlavně téma epické sci-fi,budování,diplomacii,dobývání, ale má to háček, mám obavy z herního obsahu, myslím že je potřebná slušná znalost ang. jazyka, což je pro mne menší a pro většinu mých stálých spoluhráčů, velký problém. Zatím hrajem Race for the galaxi a občas projedu net, jestli někde, nějakej dobrodinec, nedal překlad.

3.2.2009 12:32:34

hraní?
Rád bych si zahrál a vím minimálně o jednom dalším fandovi. Dokonce bych věděl i o prostorách.
Jen toho času je málo.
Hrát cokoliv v hodně lidech je výzva:-)

3.2.2009 19:55:35

to Boldrick
To by možná stálo za to napsat odkud jsi ;-)

3.2.2009 22:45:45

hraní?
No myslel jsem, že kouknete do hráčů, ale možná jsem se špatně zaregistroval:-). Jsem z Prahy a kamarád vlastní malý obchůdek a hernu na smíchově jménem Outpost (samozřejmě hry všeho druhu a ne automaty). Možná to tam někdo znáte. Prý hrají každé úterý deskovky, ale to se mi moc nehodí.
Takže není problém se s ním domluvit a zahrát si tam.
Nicméně jsem na tom dost mizerně s časem a do léta to nebude lepší, přesto budete-li někdo hrát, když budu moct, rád se přidám. Do 13.2. nemůžu:-(

3.2.2009 23:09:20

Outpost ?
Jo znam, byl jsem tam nedavno hrat WotR .. ale casu taky malo, dodelavam ted byt ... zase mam tam 2x1 metr stul na hry .. takze az budou i zidle, tak se da i tam :) ale je to Kladno

4.2.2009 11:08:06

ups
To mě taky mohlo napadnout, podívat se do tvého profilu, pardon :-/ Kdyby si chtěl někdo zahrát v Brně či okolí, jsem určitě pro. Mám TI3, ale klidně bych si zkusil s někým rozšíření...

4.2.2009 11:26:06

Outpost
Outpost je fajn herna, také tam chodím. S kámošem jsme tam teď taky hrali WotR. Konkrétně včera. :D
A nejen deskovky i Game of Thrones karty a tak. :)

4.2.2009 14:19:15

Hraní
Když tak koukám na diskuzi, tam mě napadlo, zda tuhle hru nemá někdo z Liberce!?:D Mohli bychom být až ve 4lidech.Prostory by se už našli, jak v čajovně tak i jinde.Jen u nás v Liberci moc hráčů není. Tak kdyby někdo chtěl, kontaktuj te mě a můžeme si tuhle hru, nebo i jinou, klidně zahrát!:D

4.2.2009 14:24:36

to Siaron
Když bude čas a pozvání i do Kladna by se dalo zajet:-)
Ale asi o nějakém svátku
Díky za nabídku

4.2.2009 16:23:00

to Jouda
Co se týká angličtiny. Je skutečně potřeba někoho, kdo angličtinu (alespoň na elementární úrovni) ovládá. Nicméně na druhou stranu - to je jak s magicama. taky je může hrát ten kdo anglicky moc neumí - slovíčka se opakují, angličtina je to poměrně jednoduchá, takže myslím že s trochou vůle to mohou hrát i neangličtináři (či stačí jeden co překládá)
Chystám se pomalu na překlad zbytku pravidel a snad i karet, nicméně nějaký čas to samozřejmě potrvá.

8.2.2009 15:33:57

Da se to ve dvou?
na jedne strance kde prodavaji tuto hru uvadeji, ze je to od dvou hracu. Da se s tim pobavit i ve dvou hracich? Nejde mi ted o to, jestli lze na 100% vyuzit to ci ono jako v jinem poctu hracu, ale jestli se s tim da proste nejak bavit - hlavne tou atmosferou te hry a tak.

3.3.2009 15:07:21

2 hráči
Podle mě tedy vůbec. Hrál jsme jednou a co mě na hře hodně bavilo byla ta interakce a intrikaření. Míň než 4 je podle mě o ničem, ani se nepotkáte na mapě a polovinu technologií nevyužijete.

3.3.2009 15:10:05

2 hraci
Myslim ze jsou specialne upravene mapy pro 3 hrace, ale neumim si predstavit jak by se to hralo .. jakmile se 2 do sebe pusti, tak treti jen pocka a pak dorazi mrsiny. Mapy pro 2 jsem nevidel, asi by to "nejak" slo, na nejake specialni mape 1 a 1ho, ale spousta hernich elementu by slo k sipku a pro 2 jsou urcite lepsi hry ... takze TI rozhodne pro 4+, dokonce bych rekl ze sudy pocet je to prave.

3.3.2009 15:31:58

hmm
tak obcas se 4 sejdem, ale je to taj jednou za ctvrt roku, coz je docela malo na to kolik mame her, ktere jsme spolu jeste nezkouseli ve 4 hracich na to, abych kupoval epickou twilight Imperium. Ale vypada ta hra veru nadherne:-)

3.3.2009 16:48:49

hraní TI
hrál jsem jen jednou a jen v plném počtu, ale musel jsem tuto hru přidat do wishlistu.
pravidlově mi to přijde pro začátečníky šílený, ale jak na hraní vzpomínám, hrozně se těším na další hru. A jelikož jsme s kamarády schopni se jednou za měsíc sejít i v osmi, určitě TI pořídím, je opravdu zajímavé. (ještě jednou díky za pozvání Siarone, bylo to super

3.3.2009 21:34:14

Boldrick
Ja dekuju :) Nas se 8 nikdy nesejde, a kdyz ano, jsou tam damy, ktere by nas donutili ty figurky sezrat, kdybychom je donutili k 8mi hodinove hre :) Takze doufam ze zase nekdy prijedes ... a pravidel to ma jen par ... po prvni hre prejdou do krve .. jen to musi tu prvni hru nekdo ukocirovat :)

3.3.2009 21:41:49

poděkování
Též se přidávám, byl to jedinečný herní zážitek, opravdu "epic".

4.3.2009 00:50:27

rbx

poděkování
napodobne. Odchazel jsem s pocitem naprosteho nepochopeni, ale ted uz bych si to zase nekdy zopakoval :-) Zase na druhou stranu to Roborally v osmi...:-))

4.3.2009 01:44:27

Two players variant
http://www.preeminent.org/steve/games/ti3/ti3demo/2-player/setup/rules/pages/01.shtml

Vypada to velmi pouzitelne a da se u toho taky vyblbnout, tim padem davam tehle hre docela nadeji, ze se usidli u me doma...teda casem, az vstrebam tu hromadu novych veci co jsem ted nakupil:-)

10.3.2009 07:40:43

ringo
ja bych se citil ochuzen o politiku a intrikareni :) Ve dvou si zahraju radsi jine hry

10.3.2009 13:31:15

Siaron
ve dvou si zahrat jine hry - to je sice pekne, ale zase mi to nikdy nenahradi to, ze si chci zrovna zahrat tady tuhle:-)

10.3.2009 13:54:35

ringo
no tak si prijedes zahrat s nama v 8mi no :)

10.3.2009 13:55:52

to jo,
ale hrát TI bez politiky a intriků mi taky přijde zbytečné. To je jako hrát fotbal ve dvou na celým hřišti.

10.3.2009 13:57:44

Vybíráme z Bazaru

Astro Knights + Eternity + Orion System
Akt. cena: 41 €
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas