Twilight Imperium 3rd Edition

xxxxxxxxxo hodnoceno 62x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium 3rd Edition - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

názory?

nějaké názory a zkušenosti s touto hrou? Lze ji doporučit?
Podle mého názoru určitě, jen hráč musí mít rád náročnější (pravidlově) hry na několik hodin. Také je dobré si ji pořídit pouze v případě že takových bláznů jako jste vy sami je v okolí víc. Nejlépe dalších pět. Nicméně hra je dobře hratelná i ve čtyřech či pěti. Ve třech už to nedoporučuju (ale nezkoušel jsem)
31.1.2009 15:47:20

TI 2 edice vs. 3. edice
u druhe edice je uvedeno, ze je hra od 2 hracu. Co se v treti edici zmenilo ze je uz od 3? Nebo jen autori usoudili ze je to ve dvou fakt bida, tak umyslne ten pocet zvedli?

11.3.2009 10:01:50

2 vs 3 edice
2.edici jsem nejaky cas vlastnil, po prichodu treti edice jsem se ji zbavil v podstate za puvodni cenu. Co se politiky tyka, nezmenilo se nic, i ve druhe edici byly zakony, hlasovani, pakty, domluvy a zrada soucasti hry ... co se zmenilo jsou figurky, velikost hernich hexu (ale figurky se zvetsili taky), a hlavne herni system ... ted se hraci po kazde akci v ramci kola stridaji, ve druhe edici kazdy odehral svoje kolo, takze v 5ti lidech clovek taky mohl hodinu koukat nez si ostatni vyrobi, popresouvaji, daji po tlame atd.

11.3.2009 16:48:58

SIARON
takze v podstate nenastala zadna zvlastni okolnost pro to, aby byl minimalni pocet hracu 2 z druhe edice posunut na 3 v treti edici?

11.3.2009 20:06:14

hmm
jedine co me ted napada jsou ty strategicke karty, co se rozebiraji kazde kolo, udavaji poradi hracu a davaji vyhody danemu hraci v ruznych cinnostech .. jako free tech, extra trade atd ...

11.3.2009 21:26:05

Siaron
ty jsou tam navic oproti druhe edici?

11.3.2009 22:41:30

aaano
je to hlavni rozdil proti druhe edici, kdy kazdy hrac odehral cele svoje kole naraz, takze ses dostal k lizu tak jednou za hodinu .. tady se hra drobi v ramci kola do dilcich akci, takze se hraci rychleji stridaji, mohou reagovat na tahy protihracu a protoze kazdy sektor muzou aktivovat jen jednou, da se dost taktizovat

11.3.2009 22:45:05

Siaron
hmm, tak v tom pripade ja tqam porad uzounkou pesinku rpro variantu dvou hracu stale vidim:-) Vypustit tyhle karty ave dvou nebude dlouho trvat, nezse dostane hrac k lizu:-)

11.3.2009 22:48:10

ringo
ty by sis to mel zahrat nekdy v 8mi abys pochopil ze ve dvou to bude jen slaby odvar toho co v 8mi :)

11.3.2009 22:57:13

Siaron
dokud to vedet nebudu, tak se teoreticky mohu bavit i v mene hracich. Ja chapu ze ve vice hracich je to jine, v mene hracich bude schazet diplomacie. Ale copak ta hra stoji a pada na diplomacii?

11.3.2009 23:55:23

No to prave prijde na to :)
Kdyz vezmu tu analogii z fotbalem nebo hokejem tak jsou to kolektivni hry a lidi to hraji nebo na to koukaji prave proto ... pokud je zajimaji spise individualni hry, delaji neco jineho :) Jinymi slovy, pokud bych chtel hrat vesmirnou rezbu 1 na 1ho, asi sahnu po necem jinem, kde treba nedostatek diplomacii a interakce je zase nahrazen promakanejsim rozvojem, bitvami atd.

12.3.2009 10:46:44

rbx

Ringo
Hral jsem to jen jednou a v 8 a muzu ti rict, ze ve dvou to bude o hamouneni planet a poklidnem rustu v technologickem stromu. Takhle budete hrat par hodin, nez nekdo z vas dvou splni postranni ukoly a nahamouni dostatek bodu k vitezstvi. Totalne odpadne strach z toho, ze kdyz napadnu jednoho, treti se do me pusti zezadu jako sup. Ale mas velikou pravdu v tom, ze dokud to budete hrat jen ve dvou a nepoznas jake je to ve vice lidech, tak se asi taky budes bavit.

12.3.2009 11:00:49

rbx

Ringo
...a druha vec je, ze jak jsem tak cetl tve ruzne prispevky na tomto webu, tak se z Tebe vyklubal sberatel (vim o cem mluvim :-) a sberatel se sice zepta, jestli je ta hra dobra, ale stejne je vnitrne presvedcen, ze si ji koupi. Drive nebo pozdeji :-)

12.3.2009 11:02:21

rbx 12.3.2009 11:02:21
tak tohle bylo krute a pravdive odhaleni:-DDD

12.3.2009 11:12:58

rbx
ja si treba objednal Nexus Ops a co tak ctu komentare na BGG, tak lide nadsene pisi, ze je to mix zjednoduseneho a tedy i pristupnejsiho prave Twilight Imperium a Starcraftu, coz je idealni kombinace, protoze po obou tech hrach pokukuji. Takze pokud bny byl Nexus Ops opravdu tim meznikem mezi temi hrami, problem by byl vyresen. I kdyz po TI a SC budu pokukovat stejne nadale, to se neda svitit, sbirka je sbirka:-)

12.3.2009 11:14:31

ringo & rbx
Musim se priznat ze v posledni dobe jsem taky spis sberatel :) Ale pevne verim ze zase zacneme pravidelne hrat + par fajn lidicek se splasi tady :)

Ringo ... tak ja ti to jeste ulehcim ... pokud TI, tak si musis koupit i rozsireni, v zakladu jsou objectivy, i strategicke karty vic nekonfliktni, az z rozsirenim to zacina byt vic rezba (kdyz teda nejakej trouba omylem neprohodi balicky objectivu, takze pak vsichni pokojne syslej :) Nebo skoro vsichni)

12.3.2009 11:17:38

Siaron
no to jsi mi to teda ulehcil:-DDD

12.3.2009 11:19:16

rbx

Ringo
...no tak ja se musim priznat, ze az pote, co jsi vydrazil na eBay Nexuse, jsem se po tom zacal shanet take. A kdyby mi ti amici odepsali, jestli to poslou i do Cech, tak uz ho mam take na ceste z USA sem :-) Jelikoz mi ale neodepsali, tak si ho musim sehnat nejak jinak.

12.3.2009 11:32:13

rbx
ja jsem prvni Nexuse videl na BGG v marketu, za peknych 25 dolacu. Typek mel uvedeno ze rozesila Worldwive, tak se ho ptam kolik je postovne do CR a on zaryte mlcel. asi to do takove diry posilat nechtel:-) Tak jsem mrknul na eBay a shodou okolnosti jedna aukcicka, primo s uvedenym postovnym do CR, zacinala na 19,99 dolarech. Rikal jsem si ,ze za zkousku nic nedam, tak jsem prihazoval a nakonec vyhral a divim se doted ze to slo jen na tech 31 dolaru, neveril jsem ze mi to spadne do klina. Jsem predpokladal ze to pujde do 40 dolaru a vyse atolik uz bych do toho zase neinvestoval. Muj strop byl 30. ale prihodit ten jeden dolar jsem musel, nedalo mi to:-)

12.3.2009 11:36:39

hmm
ja pamatuju kdyz meli nexus ve vyprodeji za nejakych 20 euro .. ale nejak extra me to neprislo, tak jsem to nebral :) to je to tak dobre ? :)

12.3.2009 12:25:24

siaron
je to super ;) dnes ho beru, uvidíš

12.3.2009 12:46:19

2 Siaron
precetl jsem si vcera pravidla (tady jsou nadherne barevne prelozene do cestiny) a me nadseni neznalo mezi a uz se nemohu dockat az mi na dvere zazvoni posta s balikem z US:-)

12.3.2009 12:52:03

ringo
no tak doufej ze se to nekomu na poste nezalibi ... posledne kdyz me prisli z FFG nejake kostky nebo figurky ze zakaznickeho servisu, tak byla obalka nekde v jedne tretine ciste rozriznuta, prelepena izolepou a pod tim napis "Omlouvame se za otevreni, Ceska posta" .... COZE ?!!!

12.3.2009 13:00:43

rbx

Siaron
Sice to uz je uplne off-topic, ale kdybys videl, co delaji s krabicema na lodi, tak bys brecel. Ted nam prisla jedna bedna s totalne ponicenym zbozim. A znamy nam povidal o tom, jak mu prisla motorka probodnuta radlici od jesterky.

12.3.2009 13:16:08

Siaron
a chybelo tam neco?

12.3.2009 13:28:25

ringo
nastesti ne, jinak bych jim tam sel udelat curbes ze to jeste nezazili :) Par zasilek se pro jistotu ztratilo uplne, nekdo si z mych figurek ke hram asi dela sbirku :) Jeste stesti ze v FFG jsou tak ochotni :)

12.3.2009 13:29:49

Vybíráme z Bazaru

Dračí údolí
Dračí údolí
Akt. cena: 299 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas