Titan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Heidelberger Spieleverlag
Valley Games, Inc.
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1980
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dotazy na pravidla

Tak jsem se chtěl už dneska podělit o dojmy ze hry, ale bohužel, jelikož jsme defakto začátečníci (já a přítelkyně) v deskovkách tohodle typu a angličtinu znám pouze já, ale ne na nějáké extra úrovni, tak jsme se k samotné hře zatím nedostali. Začali jsme asi v 9 večer s výkladem pravidel. Šlo to dost ztuha :) a museli jsme skončit těsně před výkladem boje asi kolem půlnoci, páč jsme byli z toho celkem unavení :). Ono se to nezdá, ale podle mě je Titan docela složitý. Zvlášť když musím z patra překládat a často si to co přeložím nedovedu představit v praxi. Možná, že jsem měl před tím zkusit pár on-line partií. Každopádně snad zítra budem pokračovat :)

Přesto mám pár dotazů (hlavně asi na syda) ohledně toho co jsme už přečetli:

1)6. Game-Turns
Players who forget to do something should not be allowed to do it out of sequence later, except in the instance of an unresolved Engagement, which MUST be resolved as soon as it is discovered. Activity that takes place out of order is invalid, but if another Game-Turn has begun since it occured, the activity should be allowed to stand.

Přeložit to dokážu, ale vůbec nevím o co go :), chtělo by to uvést nějáký příklad

2)Když se při Engagement rozhodnu pro agreement nebo concession, ukazuje ten co vyhrál své postavy? Respektive chápu dobře, že hráči odhalí své legie ihned jak nastane Engagement, ješt před tím než se rozhodně jak se bude řešit?

3)Nerozumím celému odstavci 9.3 týkající se agreement. Dokážu ho přeložit, ale nechápu souvislosti. Jak se určují ztráty při dohodě, jak se domluvit na slibu a co si pod ním představit. Co přesně znamenají present characters?...

Dál jsme se zatím nedostali :)
14.3.2009 00:47:12

kody
Dle meho jsou super. Stack Rangera s dvema Gargoylama a beres na vetsine poli. Navic je to nejlevnejsi jednotka se ctyrkou dozadu.

10.3.2011 20:37:26

to kody
chyba. rangeri jsou doporucovani snad ve vsech rozborech hry

10.3.2011 21:13:15

ndru a spol.
možná máte pravdu,ale já je beru jen pokud není jiná cesta,nejsem jejich fanda.

10.3.2011 22:14:13

to kody
njn. nejde o to cemu fandis ci ne. jde o to natrhnout prdele ostatnim titanum (e;

10.3.2011 22:36:27

překročení počtu jednotek v legii
Když nastane situace, že hráč překročí počet jednotek v legii tj. má více jednotek než 7, tak podle pravidel musí eliminovat některé jednotky a to tak, že podle českého překladu tzv. bodové hodnoty v anglických pravidlech je to "by value". Kde vezmu tuhle hodnotu value?

Původně jsem si myslel, že to je power faktor, ale pak jsem v pravidlech na poslední straně objevil tabulku, ve které má každá nestvůra napsáno value (s vyjímkou titána).

Co se tou hodnotou "value" myslí?

30.6.2011 12:55:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Value
Hodnota postavy se počítá jako součin power a skill faktoru.

30.6.2011 13:00:59

Kolouch
Ok, dík.

30.6.2011 15:10:45

dotazy
Zdravím, měl bych taky pár dotazů pro zasvěcenné:
1. pravidlo 4.1 - "pokud nastane situace kdy má legie víc než 7 jednotek..." - nechápu jak taková situace může nastat...
2. políčko "závěj" - nedomovská postava ztrácí život na začátku každé Fáze Napadení - tzn. 2x za jedno kolo nebo jen při Fázi napadení ve SVÉM "půlkole"?
3. Z hlediska útočníka je toto možné?: Povolám anděla (teleportace z jiné jednotky), vyhraju bitvu a tím překročím 400 a 500 bodů - získám anděla a archanděla a ještě
najmu jednotku z pole kde byla bitva (samozřejmě tím vším nepřekročím 7 postav v legii). tzn zisk 4 postav v rámci jednoho vyhraného utkání...
4. Můžu ve Věži najmout Strážce když mám 3 Čaroděje (pololord) nebo 3 anděly/archanděly (lordi), nebo to jde jen s 3 NESTVŮRAMI ?

zatím vše ale nejspíš toho ještě bude víc, mimochodem noční můra je podle mě mapa Mountains, ty svahy, stínovaný kopce a do toho sopka s útesem... ;) u týhle mapy mám tolik nejasností že ani nedokážu formulovat žádnou otázku :)

14.8.2011 19:36:50

odpovědi:
1. Poměrně snadno - přehlídneš se....
2. Jen ve svém
3. je to "jen" zisk tří postav, protože prvního anděla jsi již musel mít. Navíc na najmutí jednotky musíš mít v legii potřebné postavy a to taky není samozřejmé.
4. Podle mého jde jen o nestvůry.

14.8.2011 20:18:09

to Kolouch (potazmo pinheadcz)
ad 2) nejsem si uplne jisty, ale colossus (java verze titana) mi tusim bere v mem i protihrace, tedy 2x za kolo

14.8.2011 20:31:37

rbx

Rangestriking
mam dotaz, nebo se spíše chci ujistit jednu věc. Lucistnici (ti se značkou luku a šípu :-), kteří mají hodnotu 4, tak dostreli pouze na vzdálenost 2, tudíž jen do sousedního hexu. To ale mohou využit pouze když jsou na útesu, nebo na nejaké vyvysenine, protože jinak se na sousední hex rangestrikem útočit neda. Chápu to správně?

Sydo: Uz i mne dostihl Titan a jeho omamna plesniva vůně :-) Měli jsme tu jeden slightly damaged, tak jsem si ho vzal a nelituju. Naopak :-)

5.9.2011 11:11:12

to rbx
vzdalenost 2 jsou 2 hexy. ale tak nebo tak to mas blbe (e;
vzdalenost dostrelu je stejna co pohyb. skill je skill
puli se power. tj. hazis mene kostkama

5.9.2011 11:25:26

rbx

Ndru
Aha, díky! Uz vidím pravidlo 12.3 :-)
Jinak dostrel 2 hexy pro rangestrike jsou podle mne trochu jiné, nez pro pohyb, kdyz musíš pro strelbu počítat i hex, na kterem střelec stojí.

5.9.2011 11:39:02

rbx
Dobre ty! :D

Vzdalenost se pocita od hexu utocnika, minimalni vzdalenost, kterou potvory v Titanu maji, je 3 (ob-hex). Pri hodnote 4 jsou mezi utocnikem a cilem dva hexy.

5.9.2011 11:40:11

to rbx
jsem uz to sakra dlouho nehral /e; dokonce jsem zjistil, ze uz ani nemam relubook na pracovnim kompu. se musi hned napravit

5.9.2011 11:51:03

Acquiring Angels
Byl by prosím někdo té dobroty a jinými slovy napsal, jak funguje 17.2 a 17.3? Plavu nějak v těch násobcích 100 a 500. Asi tomu rozumím, ale napadá mě hned několik možných výkladů toho slovosledu. Dí-ky

19.10.2011 21:21:57

to Vetinari
pred bitvou mas 96, po bitve 101. pridas si andela
pred bitvou mas 96, po bitve 202. pridas si andely dva
kdyz prekrocis 500 neberes si andela, ale archandela
mozna je i kombinace - pred 384, po 520, beres andela a archandela
asi tak nejak

19.10.2011 21:50:44

Vybíráme z Bazaru

Belaad: Země učenců a bojovníků
Belaad: Země učenců a bojovníků
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas