Titan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Heidelberger Spieleverlag
Valley Games, Inc.
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1980
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dotazy na pravidla

Tak jsem se chtěl už dneska podělit o dojmy ze hry, ale bohužel, jelikož jsme defakto začátečníci (já a přítelkyně) v deskovkách tohodle typu a angličtinu znám pouze já, ale ne na nějáké extra úrovni, tak jsme se k samotné hře zatím nedostali. Začali jsme asi v 9 večer s výkladem pravidel. Šlo to dost ztuha :) a museli jsme skončit těsně před výkladem boje asi kolem půlnoci, páč jsme byli z toho celkem unavení :). Ono se to nezdá, ale podle mě je Titan docela složitý. Zvlášť když musím z patra překládat a často si to co přeložím nedovedu představit v praxi. Možná, že jsem měl před tím zkusit pár on-line partií. Každopádně snad zítra budem pokračovat :)

Přesto mám pár dotazů (hlavně asi na syda) ohledně toho co jsme už přečetli:

1)6. Game-Turns
Players who forget to do something should not be allowed to do it out of sequence later, except in the instance of an unresolved Engagement, which MUST be resolved as soon as it is discovered. Activity that takes place out of order is invalid, but if another Game-Turn has begun since it occured, the activity should be allowed to stand.

Přeložit to dokážu, ale vůbec nevím o co go :), chtělo by to uvést nějáký příklad

2)Když se při Engagement rozhodnu pro agreement nebo concession, ukazuje ten co vyhrál své postavy? Respektive chápu dobře, že hráči odhalí své legie ihned jak nastane Engagement, ješt před tím než se rozhodně jak se bude řešit?

3)Nerozumím celému odstavci 9.3 týkající se agreement. Dokážu ho přeložit, ale nechápu souvislosti. Jak se určují ztráty při dohodě, jak se domluvit na slibu a co si pod ním představit. Co přesně znamenají present characters?...

Dál jsme se zatím nedostali :)
14.3.2009 00:47:12

to Parxel
My to hrajeme tak, že pokud zbyde v legii jediná jednotka po boji, tak s ní normálně hrajeme.

24.5.2010 12:42:38

Raven
My jsme to hráli úplně stejně, protože mi přijde hloupé, aby mi tam ta jednotka neužitečně stála, když může úplně v pohodě dál verbovat. Nicméně pořád mi to trochu nedá, ale v pravidlech jsem k této situaci žádnou poznámku nenašel.

24.5.2010 13:05:30

Parxel
Hrajete to správně,pokud ti po bitvě zůstane jen jedna jednotka,normálně s legií pokračuješ.

24.5.2010 14:09:19

kody
Ok, diky moc.

24.5.2010 15:24:48

Pohyb po hernim planu
Pri pohybu, kdy se musi jit po ceste, kde je vic trojitych sipek za sebou se muze hrac po libovolne dlouhe ceste zastavit, nebo ne?

Napriklad situace, kdy stoji na desertu 118, hodi 4, musi ujit celou cestu az do jungle 114, nebo se muze zastavit na planich 115, brush 116, marsh 117 a mustrovat tam příšery? V pravidlech to snad nepíšou, ale ve vysvětlivkách pod herním plánem je napsáno u "třech šipek", že hráč který pokračuje v pohybu musí pokračovat v tom směru(po šipkách) nebo se zastavit. Tak jak to hrajete a jak je to správně?

8.8.2010 10:52:41

Pohyb po hernim planu
Ten příklad je správně tak,že s desertu musíš jít až na jungle,mustrovat můžeš pouze tam.

8.8.2010 11:23:44

ad.
Vždy pokud se hýbeš,musíš ujít počet polí hozený na kostkách.Pouze v případě,že cestou narazíš na nepátelské legie,ukončíš pohyb tam.

8.8.2010 11:26:24

Pohyb
Díky za rychlou reakci, ale pořád mi vrtá hlavou to slovíčko STOP.
Proč tam teda u těch 3 šipek je? Nějakej překlep? Nebo se to týká jen specielních situací jako např:
1) můžu zůstat o pole před nepřítelem(mám slabou legii, nechci na něj utočit, ale chci se pohnout popř na tom poli mustrovat nestvurky)
2) zastavím s legii o tah/y dřív, protože dalšim krokem bych si stoupnul na druhou svoji legii, což se nemůže(nebo může? jen by se legie spojili a pak by probehlo vyrazovani nestvur podle pravidel)

Na mapě stojí:
Continuing: MUST continue in this direction or STOP.

Osobně by se mi líbila situace, kdy bych mohl pohyb (nucený pohyb po třech šipkách) kdykoliv zastavit, nebylo by ve hře až tolik náhody při pohybu.

8.8.2010 11:43:41

Pár dotazů
Tak mám za sebou test a zatím mi eda pohyb po hlavní mapě moc nesedí, jen se chci ujistit:
1) Na Věž se můžu dostat jen ze sousedního pole, když hodím 1, je to tak?(nebo Věžovou teleportací)
2) Boj - Pohnu se, útočím, můžu i střelecky, všechny potvory v kontaktu s nepřítelem musí útočit, soupeř vrací (opět musí vracet všechny jednotky v kontaktu s mýma potvorama), až potom se odstraní zabité jednotky moje i soupeře, je tak?
3) Když soupeř vrací po mém útoku, v tabulce zásahu je nyní on Attacker a já Defender, je tak?

23.8.2010 15:40:20

Odpovedi
1) Ano
2) Ano
3) Ano

23.8.2010 17:16:07

pohyb po bojišti
Po své první partii Titana mám jednu otázku na pohyb - a je v podstatě stejná, jakou tady položil georgeek: Na vnějším okruhu rozdělím legii a padne mi např. 3. S první z těch rozdělených se posunu o 3 pole, ale co s tou druhou? Může jít a zastavit se po dvou polích, nebo nemůže pohyb vykonat vůbec, protože by skončila na poli s jinou svou legií?

Díky

4.11.2010 07:49:55

Kolouch
S tou druhou hýbnout nemůžeš, pokud by skončila pohyb na poli s jinou tvou legií.

4.11.2010 09:07:44

Díky
Ale v tom případě bych prosil vysvětlit význam toho STOP u ukazatele "tři šipky" - píše se tam, že při pohybu musím jít tímto směrem nebo musím zastavit - ale to mi nedává smysl, když stejně musím jít o přesně definovaný počet polí a pokud tento počet nejsem schopen ujít, nemůžu pohyb ani začít.

4.11.2010 09:34:08

Kolouch
Ha, klasická otázka. Toto stop je zbytečnost, která hráče jen mate. Dali ho tam z toho důvodu, aby někdo z popisu trojité šipky "must continue" nevyvodil, že bude běhat donekonečna dokola (nedovedu si představit natolik chorý mozek, který by to napadlo) a proto tam dali to STOP. Musíš se prostě hýbnout o plný počet a zastavit nelze, pouze pokud vstoupíš na pole s protivníkovou legií.

4.11.2010 09:44:44

Kriste pane
to je ale debilita - díky, děsně nás to mátlo. Skoro uvažuju tu mapu vytisknout znova bez té stupidity.......

4.11.2010 09:56:30

Kolouch
Ano, je to pitomina nejvyššího kalibru a pokaždé, když hru vysvětluji, tak se najde někdo kdo ukáže na mapu a řekne "ale tady píšou, že můžu zastavit". A já pak vypadám, jako že si vymýšlím pravidla :(

4.11.2010 10:00:51

v pravidlech jednoznacne stoji
A Legion that moves into a Land from which a Triple
Arrow points MUST move in that direction if it con-
tinues moving.

hry hravam podle pravidel a ruzne grafy, diagramy a popisky na herni desce povazuju za mnemotechnicke pomucky

4.11.2010 12:17:22

to ndru
Jo to já taky, jenže když hraju desítky různých her a za nějakou dobu se vrátím k nějaké hře, kterou jsem měl zažitou z dřívějška, tak se většinou orientuju ne podle pravidel, ale právě podle těch pomůcek. A navíc by měla být ta stopka explicitně vysvětlena v pravidlech.

4.11.2010 12:47:49

Posily
Včera jsem s bráchou zkusil první dvě hry, ale narazil jsem na nejanost a z pravidel jsem to nějak nedokázal vyčíst. Povolání posil po čtvrtém kole bitvy. Myslím si, že mohu povolat dle postav na začátku svého čtvrtého kola a ne dle postav, se kterými jsem nastupoval na bitevní plán. Stejně tak posily po bitvě, až dle toho co přežije. Je to tak? Nějak jsem si nebyl úplně jistý. Díky

Re Sydo: Díky

7.3.2011 12:02:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Sjone
Ano, je to vždy podle potvor, které jsou aktuálně na ploše.

7.3.2011 12:04:22

Recruit
Stáhl jsem si Colossus a zjistil, že jsme špatně recruitovali. Respektive jsem se zapomněl mrknout na poslední stranu pravidel, kde je jasně v tabulce uvedeno, že základní jednotky (Gargoyle, Centaur a Ogre) jdou recruitovat i polích, kde jsou potřební pro recruit vyšších postav, takže jsme si je brali jen na toweru. No zas taková tragedie to nebyla, akorát jsme si to oba ztížili.

Spíš si ale nejsem úplně jistý, co s takovým Rangerem. Můžu s ním nabrat na Plains kentaura nebo lva a na March ogra nebo trola? Já si myslím, že ano, ale jistý si nejsem. Díky

10.3.2011 17:31:53

Sjone
Ranger - na polích,kde můžeš rekrutovat rangera za určité potvory,samozřejmě můžeš zpětně rekrutovat nižší formy života s rangerem :-)

10.3.2011 17:55:37

kody
Díky, já jsem si říkal, že to bude pěkně čiperná jednotka :)

10.3.2011 17:58:32

Sjone
Tak já pokud nemusím,tak je prakticky neberu,protože zase brzdí rozvoj vyšších potvor.

10.3.2011 18:04:54

kody
To já je mám zase rád - je to silná jednotka, která se rychle množí, takže je při vhodné příležitosti oddělím a tvořím stack pouze z rangerů - je brutální a rychle regeneruje.

10.3.2011 20:26:47

Vybíráme z Bazaru

Hra FANTACOLOR junior
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas