Time of Legends: Joan of Arc

xxxxxxxxxo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Time of Legends: Joan of Arc - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Mythic Games
Autoři: Pascal Bernard
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

První kampaň:
https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/time-of-legends-joan-of-arc

Kampaň na verzi 1.5:
https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/time-of-legends-joan-of-arc-15
11.10.2017 12:42:32 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Mythic má snad nejdražší poštovné z firem na KS (a to jsem myslel že jsou z Francie). Už při Solomonovi se mi protočily panenky. Ale dokud je my backeři budeme podporovat, při každém KS vyberou spoustu peněz, negativních komentů pár a pak to utichne (všiml jsem si Korenáři, že ti nějaký týpek v diskuzi na KS oponuje a dokonce se jich zastává jak jsou transparentní...) tak asi nemají důvod to měnit a můžou to šponovat s každým KS výš a výš...

7.12.2019 07:50:22

...
Protože jsou to samí hloupí backeři, kteří naivně věří v čistý transparentní obchod....ale za vším jsou prachy.

Tady jsme neřešili žádný nový KS s neznámým obsahem a novou zkušeností s přepravou.

PS: Druhý typ podvodu na KS, který zase dělají jiné firmy le lhát o přepravní váze....v PM tě účtují za dopravu třeba 50$ a píšou balík 18kg...reálný balík, co přijde pak třeba nemá ani 10kg.

Už jsem dostal několik balíků, kde bylo napsáno třeba 8,6kg a po zvážení neměl ani 5kg...ale to dělají i e-shopy v ČR.

7.12.2019 11:11:15

...
Jinak ten "Marco" vypadá, že je kolaborant od Mythiců, protože odpovídá snad každému a všechny uklidňuje a oponuje.

Jasně, že nakonec 90% lidí zaplatí...protože když mě vrátí jen 85%, tak přijdu o víc, než bych zaplatil za drahou dopravu....ale v nejedné KS kampani redukovali ceny poštovného.

7.12.2019 11:14:22

do kdy bude PM?
nevíte někdo náhodou do kdy bude otevřený PM?

10.12.2019 12:08:42

PM
Do 5.2.2020

10.12.2019 13:01:07

speedy
No tak musím říct, že se mi taky protočily panenky, když jsem zjistil, že poštovný za Teutonic + Storage box je 45 babek.. nicméně bez Storage boxu je to stejný (uhhh..), takže ten si holt odpustím a zbytek pledgnutých peněz dám na poštovný..

10.12.2019 14:06:07

...
Poštovné za samotný Teutonic pledge (bez deluxe storage boxu) je 25 dolarů. Na 45 ti to pravděpodobně zvyšuje upgrade kit, který by se ale nakonec do váhy započítávat neměl (pokud ho dostaneš zdarma). Prý to budou nějak řešit.

Já právě zvažuju, jestli do toho deluxe boxu opravdu jít. Za příplatek 29 dolarů mi to přišlo ok. Když ale zvedá poštovné o dalších 20, tak ve skutečnosti vyjde na 49 dolarů (pokud neberu v úvahu těch pár obalů, které bych k tomu dostal navíc) a to už si tou výhodností tak jistý nejsem. Možná nakonec skončím pouze s Teutonic pledge a k tomu vezmu Teutonic 1.5 SG Bases, abych využil kredity.

10.12.2019 22:36:32 | Upraveno autorem (porovnej)

:)
Ad: Čáry s poštovným níže. Autoři mají dvě možnosti. Přiznat, že ta tuna figurek stojí i něco jiného než náklady na plast, a protože fakticky žijí z těch KS kampaní, tak backeři logicky financují i vývoj dalších her nejen zisk na té aktuální, a dát úplně jiné ceny krabic a poslat z toho 10% kickstarteru na provizi. Nebo ceny stlačit dolů co to jde, nadhodnotit poštovné, ze kterého těch 10% KS neodvádí, a nějak to účetně ušolíchat s přepravní společností. Stačí si na netu najít na kolik nákladově přišla monolyth jedna krabice claustrophobie 1643, a srovnat si v hlavě kolik toho je u jiných olbřímích her, nejen materiál, ale někdo to musí vymyslet, udělat grafiku a alespoň trochu otestovat...Cenu základních pledgí obr her nejde šponovat do nekonečna, konkurence na KS je obrovská...
Backoval jsem bloodborne od cmon...all-in poštovné 45 dolarů, základní pledge poštovné 38 dolarů. Podívejte se kolik toho za tu cenu je v základním pledgi a kolik je toho v all-inu. A nevylučuji rovněž u jiných kampaní to že to poštovné mají vymyšleno tak, že někteří backeři fakticky dotují dopravu jiným, příp. hradí autorům, kteří otevřou víc sg než měli v úmyslu po dopřesnění nákladů "ztrátu". Vemte si že u těchhle her je to pro autory obrovská loterie kolik lidí to backne a kolik mega dolarů vyberou. Může to být prakticky nemožné nacenit, tak to doženou v poštovném a hotovo....

12.12.2019 07:45:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Siege update
Každopádně ve včerejším updatu přidali siege do battlemodu a pod tlakem backerů slíbili přidat do pledge manageru i krabice s jednotkama navíc, takže jsem docela spokojenej :)

12.12.2019 10:53:10

poštovné
V tom se asi nikdy nepůjde vyznat a to s tím autoři ani nemusí šolíchat. Většina kampaní uvádí, že poštovné dotuje - velkou krabici za 8$ byste asi nikam nedoručili - zároveň jsou v poštovném obsaženy rozdíly v daňových zákonech (i jen 3% v 300$ pledgi udělá skoro 10$), drobné rozdíly v dopravě do jednotlivých zemí, atd. Také záleží, co se jim podaří dojednat, kolik posílají krabic, jak jsou těžké A objemné.
Pokud měl uvedený příklad ukázat, že poštovné u Bloodborne dotuje základní pledge, tak to si myslím není pravda. Dvě krabice základu měli podobné poštovné jako All-in, prostě doručit na konkrétní adresu něco stojí, ale rozdíl mezi 1 a 2 krabicemi už bývá zanedbatelný, však se stačí podívat na ceník jakékoli dopravní společnosti.
Určitě někteří backeři dotují poštovné jiných (proto radši tvůrci dotaci pro jednotlivé země neuvádí), konkrétně hlavně ti z USA, byvá jich nejvíc, zároveň mají menší DPH, a jsou zvyklí na nějakou výši poštovného, takže tam to snížení "není tolik třeba".
Možná jen jedna zajímavost, že v poslední době vyskočilo pouze v některých kampaních poštovné Švýcarsku a Norsku, tak možná tam, kde to nevyskočilo, tyto země dotujeme i my:-)

12.12.2019 17:02:18

poštovné
Tak po stížnosti na support, že mi 1.5 upgrade zdražil Teutonic pledge na 45 dolarů mi přidali na účet 20 dolarů.. tak pokud je někdo v podobné situaci, tak to může zkusit.. ;-)

17.12.2019 17:20:07

problém ?
Zatím netuším,ale vypadá to na nějaké vlastnické spory ohledně práv na hru.
Nevíte někdo něco víc ?
Každopadně obsah kampaně 1.5 je na KS smazán.

29.12.2019 10:39:35

problem
Podle jejich vyjadreni slo o hudbu v jednom z videi.

Edit: druha verze z francouzskeho fora zase tvrdi, ze Mythic dluzi prachy designerovi hry. Nezaplacenim honorare na ne nepresly vlastnicka prava a hru tak de facto nemuzou prodavat. To se bohuzel neda nikde overit a je to jen rumor.

29.12.2019 11:22:00 | Upraveno autorem (porovnej)

vyjadreni Mythic Games
Tak už je to potvrzeno, soudí se s autorem hry o honorář. Dle vyjádření MG chce autor vyplatit podíl ze zisku, ale nárokuje si i podíl z celkové KS vybrané částky, tedy včetně poštovného, zaplaceného DPH a jím nelicencovaných věcí jako jsou obaly neb RPG, což je zjevně blbost. Zaslal MG fakturu na špatnou částku a MG ho požádala o opravu, načež on zareagoval soudem. Docela sviňárna, řekl bych. Vyhrát to nemůže, ale MG to během pledge manageru může docela poškodit. Jestli je pravda všechno, co MG píše, tak má Pascal Bernard kariéru designéra deskových her v háji.
On sám se zatím nikde nevyjádřil.

3.1.2020 20:48:39 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Mě to jejich vysvětlení moc potěšilo, vypadá, že jdou s pravdou ven. Je to vlastně typický boj o prachy...designera hry sere, že hra má tak velký úspěch a chce víc peněz.

3.1.2020 20:56:13 | Upraveno autorem (porovnej)

PM
Mám 10$ pledge, který nevyužiji, kdyby chtěl někdo něco objednat z PM.

5.1.2020 17:51:01

Povinný upgrade?
Tak jsem si zrovna vyplňoval pledge a koukám, že jeden upgrade 1.5 tam mám povinně a poštovné s Teutony za 45$. Chtěl bych se zeptat někoho z vás kolik vám vychází poštovné pouze za samotné Teutony?

Začíná mi to připadat jak telemarketing, produkt levně a pak najednou člověk platí majlant za poštovné a balné.

13.1.2020 14:30:29

upgrade
Psali to v jednom z updatů: aby bylo poštovné na upgrade pack opravdu zdarma, přidali USD na poštovné ke každému pledge. Porovnej, kolik máš na účtě s tím, kolik jsi jim házel ;)

13.1.2020 15:29:21 | Upraveno autorem (porovnej)

upgrade
Pridali k uctu 35 dolacu na ten Upgrate pack (povinne) a pokud ti postovne vychazi vic (45), napis na support. Do dvou dnu odpovedeli, ze to mam vyplnit, potvrdit ale nic neplatit a dat jim zpravu. Pridaji ti 20 dolacu k uctu, coz pokryje ztratu na postovnem...kdo se neozve, ma asi smulu, neresi se to automaticky

update: ano, mam i Teutony

13.1.2020 16:15:08 | Upraveno autorem (porovnej)

další vývoj
Vzhledem k polevujícím updatům (poslední měsíc vlastně nic nového, jen sliby do budoucna) a současné právní situaci kolem MG ve spojení s tím, že jim odešli (nebo byli odejíti) někteří klíčoví zaměstnanci, jsem trošku na pochybách s tím, jak se to celé bude dál vyvíjet. Doufám, že nakonec tu 1.5 vydají a konečně dodělají Battle mod, ale zároveň začínají blikat varovné majáčky.

13.1.2020 16:21:59

...
Dnes se na BGG objevila reakce od autora hry ohledně jeho sporu s Mythic Games viz https://boardgamegeek.com/thread/2348051/right-reply-pascal-bernards-ip-dispute-author-game
Jsem fakt zvědavý, jak toto dopadne.

13.1.2020 20:12:35

...
Mám z toho strach....ale už teď riskuju peníze za ALL-IN slib :-/

13.1.2020 21:53:00

Mno
Ja bych se nebal, ze to nevyresi. Preci jen, vybrali ranec a strasne by je to poskodilo povest (coz uz se trochu deje. Cela ta zalezitost s nedodelanosti hry a ted tohle)

13.1.2020 22:07:11

Navýší Plunder kit poštovné
Navazuji na svůj předchozí dotaz, mám tedy Teutony a upgrade pack a chtěl bych přikoupit ještě podstavce původní + Teutony, ale říkal jsem si, že vezmu rovnou ten Plunder kit i když je pravda že ho zrovna nepotřebuju. A zde přichází dotaz, zvýšil by mi Plunder kit cenu samotné krabice Teutonů protože s přidaným upgradem se to poštovné nemění, ale bůh ví jak se to počítá a pokud bych měl jen kvůli tomu doplatit 20$ tak na něj kašlu.

14.1.2020 08:59:07

Odpověd Mythic Games
https://boardgamegeek.com/thread/2348051/right-reply-pascal-bernards-ip-dispute-author-game/page/2

Jelikož krom těch dvou stran nikdo neví, jak to ve skutečnosti je, těžko dělat nějaké závěry a snad ty hry od M.G. budou doručeny tak, jak mají.
Autorské právo je obecně dost složité...

14.1.2020 12:39:13

Vybíráme z Bazaru

Dodelido
Dodelido
Akt. cena: 11 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas