Time of Legends: Joan of Arc

xxxxxxxxxo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Time of Legends: Joan of Arc - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Mythic Games
Autoři: Pascal Bernard
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

První kampaň:
https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/time-of-legends-joan-of-arc

Kampaň na verzi 1.5:
https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/time-of-legends-joan-of-arc-15
11.10.2017 12:42:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Pepsson
Ti, kteří utratí v nové kampani těch $20, tak ano.

28.9.2019 12:24:00

Mít či nemít...toť otázka
Ach jo...to rozhodování mě užírá...buď mít vše, nebo se na to úplně vykašlat.

Poslechl jsme si teď 2 recenze zahraničních Youtube reportérů a všichni jsou z té hry nadšení...jediná velká výtka je na šílený setup a ukládání do boxů (což by měl vyřešit storrage box)

Mohu ještě pár otázek?

1) Jak je to s náročností EN? Hráli jste někdo s neangličtináři?

2) Jak namáhané jsou karty...obaly ANO či NE?

3) Zajímal jste se někdo o ten RPG addon? Pokud rozumím, tak si s tím udělám dračák v prostředí stoleté války?

4) Stěžovali si na nejasnost setupu ve scénářích...že jeden typ miniatury má několik názvů v každém scénáři různě. V setupu máte věci, které v CoreBoxu nenajdete atd...může to být problém, že CoreBox ve scénářích počítá se všemi SG, ale to ti recenzenci nevěděli.

5) Jak je to s tím setupem? Je to tak ubíjející, že by to odradilo s další hrou?

6) Zkoušeli jste někdo nescénářovou jen čistou skirmish bitku? Funguje to dobře?

Nemám s podobnými hrami zkušenost a nikdy jsem je nehrál. MB: Pantheon mě neoslovil...přišlo mě to jen jako prachobyčejná metaná kostkama bez většího smyslu....házíte, dokud monstra neudoláte. Kdyby tam miniatury nebyli, tak po tom nikdo ani neštěkne.

Nicméně chtěl bych vlastnit nějakou takto masivní miniaturní epickou hru a Středověk za časů 100 leté války ve spojení s Fantasy mýty doby mě hodně láká.

Tady je názor, že to daleko předčí MB:Pantheon díky kartám a možnostem, ale je tam nějaký problém se "stackováním"....jaká je Vaše zkušenost?

7) Myslíte si, že je ta hra jedinečná a neopakovatelná? Hodlám ji hrát až tak za 3-5 let. Díky měřítku 15mm ani miniatury nemohu použít v jiné hře

29.9.2019 21:31:46

Korenar
Já jsem svůj Core box dostal teprve nedávno ve 2. vlně a zatím nemám zkontrolovaný ani obsah krabic, natož abych hru hrál. Nebudu Ti tedy umět odpovědět na všechno, ale zkusím alespoň něco.

ad 1) Angličtina na kartách jednotek mi přijde celkem jednoduchá. Přirovnal bych to třeba k Magicu. Nicméně Pepsson ale dělá na překladu (díky za to), takže angličtina by neměla být problém :-)

ad 2) Já jsem si obaly pořídil už kvůli možnému překladu. V první kampani ke hře nabízeli obaly Paladin od NSKN Games. Vyšlo ale levněji koupit je na KS přímo od výrobce. Předpokládám, že se dalšího KS na obaly určitě dočkáme, takže to by byla cesta, jak se k nim dostat co nejlevněji.

ad 3) RPG je založeno na pravidlech Dungeons and Dragons 5. edice (na které existuje překlad), takže by to mělo být vzájemně kompatibilní. Mělo by nějak používat i komponenty ze hry, ale protože mi zatím přišla pravidla ve francouzštině a na anglická teprve čekám, tak jsem to moc nezkoumal.

ad 4) Nejasnosti by měla odstranit verze 1.5.

ad 5) Nedokážu posoudit, ale komponent je tam fakt mraky, takže nějaký organizér bude nejspíš nutnost.

ad 6) Nehrál jsem, takže neporadím.

ad 7) Tady bych si dovolil nesouhlasit. Můj názor je, že tato hra nabízí tolik možností na využití figurek, jako žádná jiná. A to i díky měřítku. To je i důvod, proč jsem bral u Johanky All-in, což jsem nikdy u žádné jiné hry neudělal. Dokonce jsem měl v plánu napsat o využití figurek z Johanky článek, ale nevím, jestli se k tomu někdy dostanu :-) Alespoň tedy ve stručnosti ... 15 mm měřítko Ti dovolí dostat na relativně malý prostor věci, které by v 28/32 mm měřítku prostě nešly. Žádná deskovka, která používá 28/32 mm měřítko, podle mě nikdy nebude obsahovat miniatury domů, hradu apod. Už Johanka zabírá hromadu místa a představ si, jak by to vypadalo ve větším měřítku. Objemově by to bylo cca 8x víc. Kromě použití v RPG existuje hromada pravidel pro malé skirmishovky i velké bitvy, na které jsou figurky a terény z Johanky výborně použitelné. Namátkou zmíním Lion Rampant, Dragon Rampant, Song of Blades and Heroes, Rangers of Shadow Deep, Sellswords and Spellslingers a mnoho dalších. V Johance samozřejmě nejsou všechny myslitelné figurky, ale není problém sehnat téměř cokoliv. 15 mm figurky se dají koupit třeba tady:
http://www.ralparthaeurope.co.uk/shop
https://www.alternative-armies.com
https://www.magistermilitum.com
http://www.splinteredlightminis.com
a výrobců je mnohem víc ...

30.9.2019 07:57:29

Korenar
1) nijak extra náročná angličtina to není, na druhou stranu totální neangličtinář bude asi trošku tápat. Na kartách jednotek máš popisky schopností (stručné), máš tam tactics/myth karty, kde máš popisky efektů, intriky a rozhovory. Jsou to krátké textíky, ale aspoň základy AJ bys asi měl mít... nebo vyrobit přelepky.

2) Já obaly bral, ale řekl bych, že to není nutnost. Karty jednotek v podstatě jen leží na stole a sem tam se otočí na druhou stranu při postupu na další úroveň hrdiny. V ruce se nežmoulají. Míchají se karty určující počet kol a množství aktivačních příkazů (jsou definované scénářem a bývá jich obvykle 6), dále se míchají War Council karty, ale jen se vyloží na začátku kola a hráč si vybere bonus. Jediné, co se drží v ruce jsou ty tactics/myth karty... Obvykle je ale v ruce až tak moc nemáš, spíš se tu a tam jukneš, co máš k dispozici a položíš je na stůl. Navíc, obalit se dá jen něco a obaly seženeš i u nás v obchodech později podle potřeby.

3) O tom moc nevím, ale předpokládám, že je to tak...

4) Já nejasnosti v setupu nenašel. Sem tam měli špatně natočené mapové dílky, ale to opravují a v 1.5 by to mělo být vyřešené. Výběr miniatur je trošku opruz (ano, může být jedna miniatura pro více karet hrdinů). Dá se ale stáhnout ten jejich component list a tam už odpovídající miniaturu najdeš celkem snadno. Navíc plánují přidat nějaký guide, který to ještě usnadní. Obecně ale platí, že je celkem jedno, jakou miniaturu použiješ, je to jen vizuální záležitost :) Jediný problém byl s tím SG boxem, že spoustu lidí prostě nenapadlo hledat miniatury i tam...

5) Setup je megaopruz. Už jsem to psal Xkrát. Chce to opravdu fixnout miniatury na podstavce a nějak rozumně je uložit, aby se v nich dalo lehce hledat. Skládat to pokaždé do podstavců je na zblbnutí a popravdě si kolikrát radši zahraju něco jiného, protože jen tahle představa mě odradí od vytáhnutí JoA :D Jakmile to ale bude fixnuté a rozumně uložené, tak setup asi bude poměrně nenáročný. Jde jen o to si vše smysluplně zorganizovat. Čekám, s čím přijdou a kdyžtak si to vyrobím svépomocí. Jako bonus ušetřím hromadu místa v krabicích.

6) Zatím jsem nezkoušel, ale nevidím v tom problém. Koukal jsem i na videa a podle všeho to funguje dobře. Pro mě je tato varianta asi zajímavější, než samotné scénáře, ale nedostal jsem se k tomu právě kvůli výše zmíněnému :D

MBP: neřekl bych ani náhodou, že je to "prachobyčejné metání kostkama", je v tom mnohem víc taktiky, než by se mohlo zdát. Velkou roli hraje výběr jednotek a kombinace jejich talentů a schopností. Kostky tam hrají naprosto stejnou roli, jako v JoA. Navíc není nutné hrát to jen na "sílu" a kydlit nepřátele.

Jestli je lepší MBP nebo JoA bych se asi neodvažoval říct, aspoň ne teď. MBP už je v podstatě hotová hra, kam maximálně přidají jiné světy (teď vikingy, ...). JoA se zatím stále vyvíjí a pokud se toho Mythic bude držet (což zatím mají v úmyslu), tak kolem téhle hry může být ještě hodně veselo... viz třeba ToL - Destinies.

7) To bych asi neřekl. Jedinečná a neopakovatelná, to jsou asi silná slova. Ta hra je dobrá. Za mě bych klidně řekl, že je hodně dobrá. Má svoje mouchy, ale ty se nejspíš čase vychytají. Líbí se mi zasazení, a možnost hrát jen čistě historickou bitku nebo do toho zapojit mýty a legendy a poprat se s vlkodlakem. Siege je geniální myšlenka, vždycky jsem si chtěl něco podobného zahrát na stole a ne na PC... Dalo by se toho vyzdvihnout hodně, fajn jsou i ty možnosti interakce s NPC okolím - pokec s vesničanem, najmout si ho do služeb a získat tak speciální schopnost... Na druhou stranu to má svoje mouchy, což je cena, prostorová a časová náročnost a v neposlední řadě spoluhráči, protože si zatím moc neumím představit to jen tak vzít a rozbalit to někde v čajovně....

Jestli do toho jít nebo ne už je pak na každým. Já toho nelituju a jsem rád, že to mám. A i když zatím se vždycky hodně rozmýšlím, jestli to vytáhnout nebo ne, tak faktem je, že každá hra je celkem zážitek.

PS: a jak psal Aillas a tvrdí to i autoři, materiál ze hry lze použít do jakékoli jiné hry v tomto měřítku - a že ho tam je požehnaně. Takže až tě přestane bavit JoA, tak stačí mrknout na net a můžeš si zahrát něco úplně jiného s použitím obsahu z JoA, což se nevidí každý den...

30.9.2019 08:20:23 | Upraveno autorem (porovnej)

JofA
Super díky za Vaše vyčerpávající odpovědi a vlastně jste mi žádnou odpovědí neodradili.

Setup by měla vyřešit 1.5 verze s úložným boxem. Ve hře zůstává, zda nevzít třeba ještě jednu siege expanzi k ALL-IN navíc.

Taky stále nevím, zda by se opravdu nehodili jedny extra podstavce k ALL-IN navíc.

Pokud by byla jedinou nevýhodou cena / prostor a spoluhráči....pak ta hra pro mě nemá nevýhody....cenu řeším vždy jen z toho hlediska, že bych nerad doma průměrnou hru za 20K, po které za rok neštěkne ani pes.

Universum Johanky je natolik rozsáhlé a dobře zpracované, že není kdo jiný by v tomto universu do budoucnosti vytvořil něco podobného. No a pokud bude verze 2.0, možná jedině dobře :-)

Já jdu ALL-IN a moc Vám všem děkuji za čas a trpělivost odpovídat na mé dotazy :-)

30.9.2019 10:48:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Siege Tower
Psal jsem vydavateli a zvažují prodej jednotlivých miniatur v rámci PM...zatím je to jen ve fázi myšlenky, ale Siege Tower by byla jasná volba č.1, pokud se k tomu rozhodnou.

Jinak poštovné pro Legendary 1.5 pledge je akutualizováno s odhadem 100-135$

30.9.2019 21:27:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Time of Legends: Joan of Arc 1.5
Kampaň už běží:
https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/time-of-legends-joan-of-arc-15

1.10.2019 21:04:47

KS Joan of Arc 1.5
tak to začalo

https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/time-of-legends-joan-of-arc-15

1.10.2019 21:05:45

Poštovné
No poštovné dost narostlo, jsem zvědavý kolik mi nakonec nauctuji, ale ty Teutony musím mít hlavně kvůli slovanským místům a vozové hradbě.

1.10.2019 21:31:14

Time of Legends: Destinies
Pokud chápu správně, tak miniatury ze hry Time of Legends: Destinies, které souvisejí s hru JofA budou nabídnuty v rámci PM jako promo por ty, kteří nechtějí hru Time of Legends: Destinies.

1.10.2019 21:40:03

ToL: Destinies
Píšou tam někdy po ukončení KS, což nemusí být během PM, ale prostě časem.

EDIT: Leo teď během live potvrdil, že se figurky z ToL. Destinies budou dát koupit samostatně v pledge manageru hry Tol: Destinies. Je tedy potřeba tam hodit alespoň $1, aby se zájemce do PM dostal.

1.10.2019 21:48:53 | Upraveno autorem (porovnej)

druhá kampaň
Ahoj,
našla by se tu dobrá duše, která podpořila první kampaň, má v plánu podpořit i druhou a byla by ochotna postoupit 1.5 upgrade pack + scenario book?
Případně backnout pro mě i Teutonic knights + storage box?
Bohužel jsem první kampaň propásl a hru koupil tady už jednou přeprodanou přes bazar...

Díky za případné odpovědi.

1.10.2019 22:06:52

vanderzam
Proc se nezkusis domluvit s tim od kohos to koupil? Jinak ten upgrade pack je jako optional buy za 30

1.10.2019 23:09:47

upgrade
Jen upřesním, že za 30 je pouze kniha scénářů. Upgrade pack bude k dispozici až v pledge manageru a teoreticky by měl být dražší, protože bude navíc obsahovat opravené karty atd.

Nejlepší by bylo najít někoho, kdo hru prodal a v nové kampani si přes něj koupit něco za 20 dolarů. Upgrade pack bys pak měl zadarmo.

Další možnost už je jedině si ten upgrade pack v nové kampani sám koupit nebo se k někomu přidat a nechat si ho koupit. Otázkou ale je, jaká bude ta výsledná cena.

2.10.2019 06:30:02

vanderzam
Děkuji za odpovědi.
Bohužel jak jsem zjistil ten od koho jsem zakoupil hru ji má také přeprodanou přes 2 lidi a nikdo z nich už nechce podpořit 2. kampaň.
Proto jsem zkusil štěstí zde.
Nicméně díky za info o možnosti koupě upgradu, o tom jsem nevěděl.

2.10.2019 08:55:59

Van
Tak ono by stacilo se s nimi domluvit, aby to proste backli a ty jim to zaplatis, oni by nedali ani dolar. Hru bys dostal ty za ks cenu. Ale to uz je otazka konkretniho cloveka a ochoty. Ja bych to udelal a asi s tim nemel problem

2.10.2019 09:01:37

vanderzman
Nemusíš ani hledat člověka, který původně koupil tvou hru. Stačí si vyhledat, kdo všechno Johanku na bazaru prodával/prodává a zkusit štěstí u nich. Někdo z nich by Ti tam koupil něco za těch min. 20 dolarů, aby byl nárok na upgrade pack zdarma, ty mu to zaplatíš a doručovací adresa už může být přímo na Tebe.

2.10.2019 09:24:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Opravené karty
Jsem poněkud zmaten. Jsou opravené karty automaticky součástí pledge nebo na ně chtějí další budget? A kde jste vlastně tuto informaci našli? Na stránce kampaně jsem o tom zmínku nenašel.
______________
aka WantonDuke

2.10.2019 11:52:52

...
https://www.mythicgames.net/en/returning-backer-v1-5-update-pack/

2.10.2019 11:56:37

KS 1.5

klidně zprostředkuji to poskytnutí upgradu, byť se do toho nehodlám sám zapojovat.

Jinak pro potenciální zájemce stále mám v bazaru pár rozšíření - myslím, že za rozumné ceny (když zakalkulujete poštovné, které u první kampaně bylo krvavé) a ještě hodlám nahodit jednu další expanzi a maiden pledge během dne, dvou.

2.10.2019 11:58:32

Podstavce pro Teutony
Jsou součástí těch no přidaných SG i podstavce? Nebo je potřeba dokoupit je extra? Pokud si vezmu plunderer pack je tam tím padem víc podstavců než bylo v kampani 1 ?

2.10.2019 17:58:15

Podstavce
Plunder pack pokryje SG z první kampaně. Stejný dotaz jsme už zaslal na vývojáře, zatím bez odpovědi.

Trochu tuším, že bude třeba další sada podstavců pro nové SG, ale uvidíme

2.10.2019 18:26:03

No

Vsechny fotky jak Teuton boxu tak addonu jsou s podstavci, a protoze nove sg jsou vlastne prudavane do toho Teutonic boxu, tak bych si typl, ze podstavce budou soucasti

2.10.2019 19:24:16

Pošta?

Na kolik by vyšla pošta v druhé kampani když bych měl zájem o core set plus draka a siege?

2.10.2019 20:04:30

pošta
Za Core chtějí 35-45 dolarů, takže toto bych viděl kolem 60-70. Siege je tuším nejtěžší krabice.

2.10.2019 20:32:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Studená válka 1945–1989 - insert
Studená válka 1945–1989 - insert
Akt. cena: 240 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas