Thunderstone - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Pegasus Spiele
REBEL.pl
Autoři: Mike Elliott
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Tato hra vypadá zajímavě, jako takový vylepšený Dominion, ale hodnocení na BGG zatím moc přesvědčivá nejsou. Hráli jste to už někdo? Jaké to je? Stojí to za to?
29.10.2009 12:01:45

Happy a Aneken a vyrovnanost postav
tak včera jsme doma dali několik her po sobě a mám pár poznatků k postavám.
Stejně jako Happy jedeme hlavně na fightery, ale ti mají takovou prvoplánovou taktiku, Tyrian potřebuje jídlo a na druhém levelu je super mít k němu Milici a s takovým Battle fury to dost sviští, btw. nechápu proč na Milici nenapsali trait Hero*Militia. Měli by o dost vysvětlování v pravidlech méně.
Problém u těchhle fight taktik přichází ve chvíli, kdy příjde do hry nestvůra Sfinga nebo ji podobná. Zabitelná pouze Magickým útokem. Docela to zasekne hru a nestává se to co popisoval Hammer, že nikdo nechce killnout první nestvůru, ale on prostě nemůže :-)) A musíš už dost velký balík přestavovat na Magic Attack.
Z fighterů mi připadne nejsilnější Trpaslík, protože od začátku máš v balíku dýky což jsou sečné zbraně.

Elfí lukostřelec mi nepřipadne slabý sice nemůže útočit na 1 pozici, ale kompenzuje mu to světlo. Přišel nám v kombinací s Amazonkou a to byla teda sniper party. Příšery na 2 a 3 po jejich útoku vypadaly jak jehelníček :-))

Je to opravdu jak v Dominionu, hodně záleží na tom jaká ti příjde kombinace karet a pak zvolit taktiku, taky je docela lepší, když hráč už zná příšery, které jsou v balíku, co dělají atd. V tomhle mám obavy z ohratelnosti.

Happy a bonus k warhammeru na nemrtvé a doomknighty funguje pouze, když ho drží kněz (cleric) a to trpaslik neni.

8.2.2010 07:08:22

volba postav a další strategie
Zatím jsem měl ve vesnici k dispozici spíš fightery, takže posuzovat jiný moc nemůžu. Ale třeba takovýho Lorigg Thiefa (nebo jak se jmenuje) jsem si nekoupil snad ani jednoho. A divil bych se, kdyby si ho chtěl někdo třeba vyexpovat až na 3. úroveň. Dává pak sice +2 světla, ale narvat do něj cenné XP, za který můžu vylepšit jinou postavu... Snad jen kdyby byly k dispozici jen další "slabý" postavy, a nebo ve hře více hráčů, kdy se nějakej typ postavy rychle rozebere.

Ještě by mě zajímalo, jak to máte s výběrem potvor, který chcete napadnout. Nám se s bráchou v poslední hře stalo to, že nikdo nechtěl chodit na slabší potvory (za málo VP). Jednu chvíli byly ve všech 3 patrech a na chvíli to bloklo hru. Vzhledem k tomu, že bylo k dispozici kouzlo Banish (umožňuje dát potvoru z dungeon hallu na spod balíku), tak jsme to pak řešili tímhle způsobem. Ono ty slabý nestvůry vám nedaj moc VP (ani XP) a pak se jenom pletou v balíku.

8.2.2010 11:02:02

postavy
Přesně, je to tak, kdo vychyta fightery, tak má největší šanci na vyhru. A thief je dobrý na šikanování hráčů, musi odhazovat karty z ruky což je dost oslabí, přidává světlo a navíc v kombinaci s trpaslíkovým spoilem umožňuje mit více peněz na nakup v dungeonu. Ale určitě se spíše bere jako support postava. Celkově mi to přijde jako, že je dobre kombinovat fightera a nejaký support co dává jiné výhody, ať už magic attack nebo light.

8.2.2010 11:18:39

hmm
tak musím rezignovat na bojkot téhle hry, je to fakt dobré :)

10.2.2010 21:05:51

to Beholder
:) ja dost dobre nechapu proc ses tomu branil! Zvlast, kdyz jsi to nemel moznost zkusit. Lepsi je bojkotovat az po vyzkouseni =) Hra se fakt povedla ...

11.2.2010 07:48:53

mrhappy
to mě špatně chápeš, bojkot bylo asi silné slovo. Jen jsem si nechtěl připustit, že ta hra za něco bude stát, protože Dominion :)

11.2.2010 09:08:43

kvalita komponentů a nejasnost
Zkuste mi někdo prosím srovnat kvalitu karet s dominionem nebo jinou hrou (Bang?)...s novými pravidly jsou ještě nějaké nejasnosti v některých situacích? Nechci vyhodit peníze z okna (zvlášť když má vyjít česká verze)

19.7.2010 19:08:56

černý vlk
co se týče nejasností pravidel tak nemůžu říct, ale hrál jsem Thunderstone 2x a pokud si dobře vzpomínám (pokud ne, tak se omlouvám za mystifikaci :) ) tak nejsou karty hladké jako v Dominionu, ale strukturované (jako ve FFG hrách) a dosti měkké, což je imho naprosto nevhodné na karetní hru, ve které karty non stop probíhají v rukou hráčů. Ale nechci tě nějak odradit od tého hry, jen jsem chtěl sdělit mojí zkušenost s kvalitou karet.

19.7.2010 19:31:19

Beholder
hmm, pokud jsou ty karty měkké, neničí se rychle? to je pro mě velké mínus. Tu hru moc chci, ale nechci si kupovat "potištěný toaleťák" :( Jde to poznat při míchání? U Bangu jsou taky karty s určitou strukturou (proti vodě) a jsou celkem pevné. Myslíte, že česká verze bude pevnější?

19.7.2010 21:03:15

obaly
pomůže karty obalit? Beru obaly spíše jako ochrana povrchu než zvýšení tvrdosti karty...a do protektorů je balit nebudu, to bych se nedoplatil

19.7.2010 21:10:31

černý vlk
no viděl jsem Thunderstone po pár hrách a byl celkem dost poznamenaný, ale bylo to v klubu, tam se s tím počítá. Když to má člověk doma a dává na to větší pozor určitě to vyrží déle. Např nejvíce pomůže nemíchat karty klasicky, ale dělat kupky. Každopádně karty mají černý okraj a při klasickém míchání a častém hraní se opotřebují (je to více vidět) stejně jako pevnější karty u Dominionu, ale imho dost rychleji. Ale jak píšu, nejvíce pomůže když se karty klasiky nemíchají. Obaly určitě pomůžou, ale obaly na míru na 500 karet stojí skoro jako celá hra :)

19.7.2010 21:15:22

tak asi ne
Nebudu si kupovat nekvalitní komponenty. Takže se Thunderstonu vzdám. Ale dost mě to mrzí, už mám načteny pravidla, recenze...jaké rozměry obalů bych na tuto hru potřeboval? Stačily by obaly z magiku?

19.7.2010 21:52:07

eh
tak nerad jsem svými příspěvky vytvořil pro tebe antireklamu :), pokud se ti hra opravdu líbí, tak na kvalitu karet kašli ;). Když se ke kartám ty a tvoji spoluhráči budete chovat slušně, tak by měly karty nějakou dobu vydržet. Každopádně jsem cítil potřebu napsat, že kvalita karet rozhodně nekoresponduje s mechanismem hry, tj. časté míchání, stálé držení karet v ruce apod.

Nejsem si jistý, ale myslím že karty budou v obyčejných economy obalech lítat. Ale ruku do ohně bych za to nedal.

19.7.2010 22:18:55

První dojmy :)
Tak mam za sebou prvni 2 partie ve trech s detma. Prvni partie byla hoodne dlouha a to jenom proto, ze jsem blbe pochopil pravidla :) Nescitali jsme attack fyzickej a magickej. Hrac mohl pouzit pouze jeden z nich...Takze byl docela problem nektere potvory zdolat. Pak mi to nejak secvaklo a prosel jsem si pravidla jeste jednou :) Druha partie uz probihala mnohem svizneji. Hra se vsem hodne libi. Sice tusim, ze po par desitkach partiich uz to bude trochu mechanicke hrani, ale zatim nelituju koupe.

11.9.2011 11:27:44

Dilema
Rád bych se zde zkušenějších hráčů zeptal, zda si mám pořídit jako hráč dosud touto hrou neposkvrněný starší verzi Thunderstonu nebo raději novou verzi Thunderstonu Advance. Nebo raději obě verze, kvůli odlišnému stylu hraní? Jinak tento typ her mám velmi rád, včetně Dominionu...

9.5.2013 22:38:21

Mitogar
Nedavno jsem resil podobny problem. Nakonec jsem si vybral Advance, jelikoz se mi upravy od posledni verze zamlouvaly. Ale nejlepsi, co muzes udelat, je podivat se na gameplay obou verzi a sam se rozhodnout, ktera je pro tebe lepsi.
Jinak karty z puvodniho Thunderstonu muzes pouzit v Advance verzi, takze klidne muzes nakoupit oboje.

9.5.2013 23:28:22

Rozdíly v pravidlech obou verzí?
Ahoj. Mám zájem o tuhle hru a v obchodě už je k dispozici jenom nová verze Advance. Chci se zeptat, jestli jsou v pravidlech nějaké výrazné rozdíly oproti původní hře, nebo jde zejména o grafiku. Na překlad návodu si netroufnu, proto bych rád znal názor někoho, kdo může porovnat obě verze, jestli je možné použít český překlad původní hry, který je tady ke stažení, a naučit se podle něj verzi Advance, nebo jestli je to takový rozdíl, že by v tom měl člověk potom chaos... Díky moc.

26.3.2014 13:58:25

to marrian
Kdysi jsem psal takový srovnávací článek, třeba ti to pomůže.
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/thunderstone-advance-towers-of-ruin-2599/recenze/1616/#content

28.3.2014 10:15:20

to Lumirius
Pomohlo:-) Díky.

28.3.2014 14:25:50

Vybíráme z Bazaru

Star wars: unlimited Palpatine + jeho ochranka
Star wars: unlimited Palpatine + jeho ochranka
Akt. cena: 131 Kč
Končí za: 7 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas