Thunderstone - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Pegasus Spiele
REBEL.pl
Autoři: Mike Elliott
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Tato hra vypadá zajímavě, jako takový vylepšený Dominion, ale hodnocení na BGG zatím moc přesvědčivá nejsou. Hráli jste to už někdo? Jaké to je? Stojí to za to?
29.10.2009 12:01:45

to Parxel
Tak to závidím, když tě přítulkyně jde v pět ráno hledat a zahraje si s tebou hru :-) To ta moje před polednem hrát nic nechce :-)

Co se týče většího počtu hráčů - potvrzuju, ve třech jsme na můj vkus poměrně rychle vybrali jeden balíček hrdinů a pak už je nešlo povyšovat :-(

30.10.2009 11:24:20

to Merlin
To je v pohodě, moje nejen že si se mnou před polednem nezahraje, ona ani před polednem nevstane. Ale jak se s ní vždycky dobře vyspím, když mě nikdo nevyhazuje z postele :-D

30.10.2009 11:58:59

rbx

Merlin
planuji v brzke dobe rozsireni. Treba z toho udelaji stejnou dojnou kravu, jakou je i Dominion :-) Neveril jsem, jaky je Dominion fenomen, hral se v Essenu uplne vsude. Vsude bylo videt logo a vsude nekdo nekde na zemi sedel a mastil Dominion. Pokud nepocitam borce s Magicem.

30.10.2009 11:59:24

to rbx
No aby ne, pokud to ponese :-) A v tomhle tématu mi přijde, že se toho dá vymyslet výrazně víc než u Dominionu :-) Ačkoli přítulkyně tvrdí, že Dominion je lepší, tak já jsem rozhodnut přesedlat na Thundestone :-)

Ale každopádně mám stop stav, po Essenu už definitivní :-) Mám spoustu her doma a těm se budu věnovat, žádný nový nebudou :-)

30.10.2009 12:43:33

Merlin
přítelkyně má beztak pravdu a já ji budu věřit :)

30.10.2009 12:45:59

vsem stop stavarum
No tak chlapi, akorat se budete zbytecne trapit a drbat az za usima a nakonec stejne podlehnete a koupite si to!

A navic, zavadet stop stav pred Vanocema? No ja nevim, ja bych z toho mel asi spatne svedomi. V noci by me chodili strasit nocni mury s krabicema her, ktere jsem si chtel koupit a
nekoupil.

:)

30.10.2009 12:57:36

to Beholder
Jak je libo :-) Mě se zase téma Thunderstone líbí víc. Ale až jí udělám cz kartičky, tak třeba přítulkyně změní názor :-)

30.10.2009 12:58:30

to Parxel
Vánoce už mám vyřešený právě po Essenu, rodiče dostanou pár krabic, co mi můžou vyřešit a je to :-) S přítulkyní jsme si dali minulej tejden vzájemně půlku LCD televize a hotov (ne že bych na telku koukal :-). Takže s tím problém není.

A hlavně, nikdy jsem koupi her nijak zvlášť neplánoval, když už něco fakt chci, tak to prostě pořídím hned a je to. Proto pro mě nějakej wish list nemá význam, zas tak moc neblázním a zas toho tolik nechci. A teď už fakt nic dalšího nechci :-)

30.10.2009 13:00:39

rbx
Dominion zatim neni dojne krava, uz od zacatku byly naplanovany tri hry a tri hry vyjdou:) Navic jsou kazda docela dost jina:) Az vyjde ctvrta, bude to dojna krava:)

30.10.2009 13:52:17

definice stopky
Přesná definice stopky: nekoupím si všechno co se mi líbí a co bych chtěl, ale koupím jen to, co se mi líbí strašně móóóc a co bych strašně móóóc chtěl a co prostě musím mít....:-)))))

30.10.2009 13:56:30

to The Hammer
Asi tak, tahle definice sedí :-)

30.10.2009 13:57:33

to The Hammer
Asi tak, tahle definice sedí :-)

30.10.2009 13:57:34

to The Hammer
Jen se obávám, že množina popsaná výrazem "všechno, co se mi líbí a co bych chtěl" je s množinou "všechno, co se mi líbí strašně móóóc a co bych strašně móóóc chtěl" zcela shodná :-)

30.10.2009 14:00:00

Merlin
S tou televizí to sedí. Já od té doby co hraju hry televizi skoro nezapínám.

30.10.2009 14:02:24

to Parxel
Já si poslední dobou maximálně pustím film na půlku displeje, když skenuju kartičky do nějaký deskovky :-) A na tý telce to vypadá líp, 32" je víc než 19" :-)

30.10.2009 14:16:09

rbx

aneken
vsechny tyhle maxiuspesne hry skonci jako dojna krava. Viz Catan, viz Carcassone. A kdyz je to navic karetni, tak k tomu jde sekat rozsireni jedna basen. Ale nepredbihejme, uvidime. Prozatim beru tedy sva slova o Dominionu, jako dojne krave, zpet :-)

30.10.2009 14:19:51

to rbx
Přesně tak. A bohužel teď už dělaj podobný experimenty jako s Carcassonne i další firmy, viz pokusy FFG (figurky na Arkham a podobně) nebo rozšíření od DoW... běs :-(

Jestli fakt není lepší ta teorie "místo dvou rozšíření si koupím jednu novou zcela jinou hru" ...

30.10.2009 15:38:21

rbx

Merlin
lidi jsou sberaci, radi sbiraji, kdyz maji vec kompletni, hned maji lepsi pocit, ze jim nic nechybi. Takze rozsireni je proste marketingove dobre vymyslena vec.

30.10.2009 15:48:54

To se vr
Já už teď nemůžu dospat z rozšíření k Cosmic Encounteru :)

30.10.2009 15:51:26

Merlin
A k tomuhle člověk dojde až poté, co si ta rozšíření koupil.

Já teda zas myšlenku expanzí neodsuzuju. Vždyť nás nikdo nenutí si je kupovat (teda kromě toho zatraceného hlodajícího červíka v hlavě).

Btw kdyby se mi někdy podařilo vymyslet něco tak superúspěšného jako Osadníci nebo Carcassonne, taky bych se snažil sekat rozšíření. Neříkejte že vy byste jednali jinak! ;-)

30.10.2009 15:54:40

to husak
Přesně tak ... třeba rozšíření na Smallworld - 8 euro za tři aršíky kartonu ... dobrej byznys :-) Na to, že jsem tu hru hrál jednou a zatím nemám chuť si zahrát znova, tak vlastně ani nevím, proč jsem je pořídil :-) Naštěstí na Camelot jsem rozšíření odpískal rovnou, to mi přijde mnohem zajímavější tak kniha variant, co přeložil tuším Cauly, než to oficiální šidítko :-)

Ale samozřejmě, jelikož jde každýmu jen a pouze o prachy, tak se není čemu divit.

30.10.2009 15:59:01

Thunderstone vs. Dominon
Co jsem pochopil při pročítání diskuzí na BGG, pramení nejvíc kontroverze ohledně této hry v tom, že pracuje na podobném systému jako Dominion. Čili ti, kterým se nelíbil Dominion, budou už z principu odsuzovat Thunderstone (aniž by ho hráli) a zas ti, kdo mají Dominion rádi, budou Thunderstone pranýřovat za to, že je to "kopie" a že "Dominion je lepší" (v ideálním případě také aniž by ho hráli). A ti, co to přeci jen vyzkoušeli, budou obě hry stejně srovnávat, takže jen přilejí olej do ohně předchozím dvěma skupinám...

Dost by mě zajímal názor někoho, kdo to má vyzkoušené a zažité a dokáže si udržet odstup. Podle toho názoru se pak následně Dominionu buď zbavíme ve prospěch tohoto nebo se ho zbavíme stejně a koupíme radši něco jiného :)

7.11.2009 18:23:14

Dansemacabre
Úplně 100% zažitou nemám ani jednu, ale vidím jeden zásadní rozdíl. Zatímco v Dominionu se většina karet snaží různě namnožit počet akcí, nákupů nebo karty, které máš v ruce nebo naopak snížit karty v ruce protivníkovi, tak v Thunderstonu jsou tyhle možnosti sice také, ale není na ně kladen takový důraz a při náhodné volbě balíčků se ani nemusí dostat do hry. Spíš jde o to, aby ti vycházela do ruky taková kombinace karet, které ti umožní sejmout nějakou nestvůru v Dungeonu.

7.11.2009 18:36:23

Dansemacabre
Ještě mě napadlo, že třeba v případě hrdinů jde o to, že při povyšování hrdiny ma vyšší úroveň jde karta starého hrdiny ze hry a na její místo přijde karta hrdiny s vyšším level. Ten má lepší vlastnosti. Čili se ti vylepšují karty, které máš v balíku. Dominion se přece jenom vydal trošku jiným směrem a Thunderstone podle mne ukazuje, že tyhle hry mají ještě spoustu prostoru a možností, kam se vyvíjet.

7.11.2009 18:44:15

Parxel
Tak to určitě, vždyť stavba rotujícího balíčku je celkem nový mechanismus. Stejně jako přikládání/odebírání kartiček krajiny se z Pexesa rozrostlo do desítek samostatných variant se čtverečky (Carcassonne, Metro, Insula, Galaxy Trucker,...), s hexy (Lost Patrol, Hey That's my Fish,...) nebo jinými tvary (Taluva). Furt je jeden z hlavních principů podobný a stále není vyčerpán.

7.11.2009 19:25:38

Vybíráme z Bazaru

Narcos - CZ, nová, nesehnatelná!
Narcos - CZ, nová, nesehnatelná!
Akt. cena: 1299 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas