Thunderstone - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Pegasus Spiele
REBEL.pl
Autoři: Mike Elliott
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Tato hra vypadá zajímavě, jako takový vylepšený Dominion, ale hodnocení na BGG zatím moc přesvědčivá nejsou. Hráli jste to už někdo? Jaké to je? Stojí to za to?
29.10.2009 12:01:45

Parxel
no já nevím, mě přijde extra nelogické abych koupil ve vesnici jídlo (Feast) za to že ukážu ohnivý měč, dvě dýky a barmana (ten mi asi na to jídlo půjčí nebo co :) ) :D

9.1.2010 19:51:57

Parxel
A v Dominionu je to tak, že kupuje spíše služby než výrobky

9.1.2010 20:08:54

Nákupy ve vesnici...
Pozor, ty ty karty jen neukazuješ, ty je musíš odhodit. Teprve tím ti ta karta vygeneruje peníze. Mě to přijde vcelku logické, je to přeci jen prodej (akorát to v případě hrdinů zavání obchodem s bílým masem :-)

9.1.2010 20:12:15

Zeus
Ano já vím, že je musím discardnout, ale nechápu jak mi ty věci co jsem napsal můžou produkovat peníze, když je neprodávám (neztrácím je)

9.1.2010 20:16:49

Beholder
Když ne obchod, tak co třeba vydíraní? Něco jako: mám ohnivý meč a nebojím se ho použít:D

9.1.2010 21:27:54

Raven
jo to mě taky napadlo ;), ale to mi nepřijde moc hrdinské...

No nic, už to nechám být, jen mi to přišlo divné, jak někdo argumentuje že Dominion nemá žádné spojení s tím co je na kartách s tím co ty karty dělají apod. (přitom to není pravda, na kartách jsou služby, které když se zaplatí penězi z pokladů, tak přinášejí nějaké výhody), přitom tohleto nakupování mi přijde absolutně nesmyslné. Nicméně není to všechno nelogické, jak jsem řekl ty potvory chápu (ty nahrazují poklady v dominionu), Thief dává 3 gold (dejme tomu že něco ukradl :) ), barman kamarád by mohl dávat v hospodě slevu při nákupu jídla (ovšem dává slevu třeba i na ten ohnivý meč. No dejme tomu že známý barman dal vědět jinému známému co prodává zbraně :) ). Ale to nakupování za zbraně...jak říkám není to moc hrdinské :)

9.1.2010 21:48:22

Beholder
Ale vždyť je to principiálně úplně stejné jako v Dominionu. O peníze také nepřicházíš, ale odhazuješ je na discardovací balík.

9.1.2010 21:56:50

Beholder
A co takhle, že je půjčíš vesničanům, kteří ti je po svém vlastním využití vrátí a ještě ti přidají "půjčovné" ve formě naturálií? No uznávám, je to taky kostrbatá konstrukce. :-)

9.1.2010 21:56:55

Parxel
Právě že v Dominionu to je kulišácky udělané. Nejsou tam peníze jako Coins - mince, ale Treasure - jako poklad - hodně mincí, který spotřebováváš celou hru ;)

husak: no nevím co by dělal prodavač zbraní nebo kovář s další zbraní, kterou bych mu půjčil :). Nebo co by dělal obtloustlý prodavač jídla s ohnivým mečem :)

9.1.2010 22:03:02

Beholder
Kovář tvou zbraň okopíruje aby ji prodal tvým nepřátelům. Prodavač si ji prohlédne a naučí se z ní něco, co využije ve své profesi. Prodavač jídla si nad ohnivým mečem přihřeje polívčičku. Další vysvětlení? :-D

Přiznám se, že do teď mi v Dominionu nevadilo, že jednu minci využívám opakovaně, ale od teď mi to bude vrtat kebulí. Přitom je to vlastně jeden z nejrevolučnějších principů Dominionu. Dělat to jinak, podle klasické logiky výměny zboží za peníze, tak by to byla zas jen obyčejná nudná karetka jakých jsou tucty.

9.1.2010 22:21:54

husak
dyť jsem to ve svém minulém příspěvku oddůvodnil, že to nejsou stejné mince které využíváš dokola, ale že to je poklad z kterého čerpáš

9.1.2010 22:27:37

Beholder
Teď teprve chápu jak to myslíš, ale přijde mi to trochu překombinované. Prostě z toho, že můžeš jít buď do dungeonu nebo do vesnice i vyplývá, že v dungeonu potřebuješ meč na zabíjení potvor a ve vesnici potřebuješ peníze. Já to beru tak, že ta 1 karta má v podstatě dvě funkce. Možná to není úplně logické, ale herně to funguje podle mě docela dobře.

9.1.2010 22:33:23

Parxel
jasně, mě to jen prostě přišlo nelogické a divné a hlavně jsem si vzpomněl na to kritizování Dominionu z níže zmíněných důvodů, protože tohle se zase moc nelíbí mě :)

9.1.2010 22:43:38

Beholder
Ohledně Dominionu to já osobně nepředkládám jako kritiku,
protože mě sepjetí karet s příběh tolik v Dominionu nevadí a představit si ho dovedu. Spíš jde o to, že v Thunderstonu mi ten vztah karet a příběhu sedí trochu líp.

10.1.2010 08:39:47

to Beholder
Na pozadí toho, co hraješ určitě Tvá postava žije vlastní život, takže pokud máš koupený ohnivý meč, můžeš pomoct vesnici tak, že půjdeš vykydlit nějaké bandity, co pobíhají kolem a dělají neplechu. Nebo poskytneš někomu ochranu (případně výpalné, podle sestavy družiny :-) ), eskortu, ... (dosaď si zde cokoli, co jsi v RPGčkách dělal jako side questy). Takhle by se v pohodě daly odůvodnit peníze za zbraně/zbroje. Jak jsi u Dominionu říkal, že vlastně kupuješ služby, tak tady vlastně ty služby nabízíš a když máš ohnivý meč, tak si Tě asi najmou na lepší prácičku než s dýkou, kdy Tě tak maximálně pošlou vymlátit nějaké krysy do stok ;-)
Nevím, jaké jsou tam další karty, za které jsou peníze, ale určitě se to bude dát vysvětlit podobně. Každopádně si myslím, že tahle věc u Thunderstonu slouží spíše mechanismům než příběhu. Že při tom, jak to tvořili se nedívali na logičnost věcí v tématice, ale na logičnost herní.

10.1.2010 10:18:51

Kadaver
dobrá, dobrá...ukecal jsi mě. :)

10.1.2010 10:27:20

rbx

Thunderstone
tak super, naklad AEG s Thunderstonem a Infinite City se nasel! Rad bych vedel, jestli to ten dopravce dostal zaplaceno a jestli se nekde objevi nejaky clanek o tom, o kolik penez diky prosvihnuti vanocniho trhu prisli.

13.1.2010 13:52:02

korunka
Jestli to zitra ceska posta stihne, budeme to testovat v Korunce a jestli to bude dobre, tak si to brzo poridim :o)

2.2.2010 17:58:08

Thunderstone
Tak to už rozbíjej prasátko :D

2.2.2010 18:16:50

to mrhappy
Neříkej hop, šťastný panáčku, ještě není nic jisté. Ledaže bys řekl hop Bajnovi, ať vyskočí z postele a navzdory horečce donese svou kopii. Akorát to bacilové rozšíření, které by donesl s tím, bych opravdu nerad :-)

2.2.2010 18:25:55

vcera jsme to hrali
Po vcerejsi hre je to jasna koupe, velmi zajimava a zabavna hra, vazna konkurence dominionu. A navic rpg tematicky zamerene, no nekupte to ... :o)

4.2.2010 12:47:10

Raziel

první hra
Tak jsme si to včera zahráli a myslím že je to mnohem větší zábava než dominion, který mi přišel jen jako složitější mariáš, kdy flákáš na stůl všecko co máš v ruce. Je tam nějaké to počítání, ale jen minimum. Idea o tom že si prostě vyděláváš na vedlejších ukolech ve vesnici pomocí předmětů které máš se mi líbí a i když to třeba v pravidlech není tak jsem ochotný to přijmout ... na dominion nesedí ani ta vymyšlená idea ...
říkám je to dobrá hra, určitě bych ji upřednostnil před dominionem.

4.2.2010 13:13:34

zkusenosti
Tak ja to dneska zkousel hrat s brachou, ktery neni uplny deskovkar, ale hra ho chytla a byla sranda. Akorat jak jsem tak premyslel, tak mi trosku chybi kombinovani ve fajtech. Vzdy to je vylozeni karet co mi prijdou, max pridelim tomu ten mec a tomu zase tohle. Zjistim utok juknu jestli neco porazim a kdyz ne, tak vse prodam. Cili hlavni takitka v sestavovani balicku. Nerikam, ze to je spatne, ale mozna by mi tam nevadilo, kdyby clovek mohl vice kutit. HRa se mi ale hodne libi, ta myslenka fajteni a soutezeni kdo toho vice rozemele :)

4.2.2010 17:39:11

Vyrovnanost postav
Tak jsem vzal na milost Selurianske magy, zvlaste kdyz je jich hodne a v baliku jsou i firebally, tak jsou fakt docela maso:) Ale porad mi prijdou slabe rogues a ti elfi archeri. Co vy na to?:)

6.2.2010 15:43:36

to Aneken: Vyrovnanost postav
No zatim si nejsem jisty, je to moc cerstve a hral jsem zatim asi jen 5 her, ale nekteri hrdinove mi prijdou slabsi. A pokud je tam nejaky dobry fighter, tak uprednostnuji radeji jej. Prece jen vylepseny trpaslik s kladivem proti undeadum je abs nezastavitelny. Zato thief s kladivem udela vcelku prd. A taky by v boji mohlo byt vic kombinaci, co myslis ? Tedka je to takove, ze hrajes s tim co ti prijde na zacatku za karty. A pokud neni nejaka jina karta co rika vem si kartu, je to takove trosku suche ... no uvidime az budu mit tak po 20hre ...

6.2.2010 21:16:18

Vybíráme z Bazaru

Imperium: Dějiny + doplňky
Imperium: Dějiny + doplňky
Akt. cena: 870 Kč
Končí za: 3 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas