Thunderstone - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Pegasus Spiele
REBEL.pl
Autoři: Mike Elliott
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Tato hra vypadá zajímavě, jako takový vylepšený Dominion, ale hodnocení na BGG zatím moc přesvědčivá nejsou. Hráli jste to už někdo? Jaké to je? Stojí to za to?
29.10.2009 12:01:45

Parxel
Jaká je v Thunderstone variabilita karet? Resp. kolik druhů jich tam je? Těch 25 typů karet v Dominionu (nepočítám peníze a body) mi přišlo jako docela málo.

7.11.2009 19:50:08

Dansemacabre
11 balíčků hrdinů, každý balík obsahuje 12 karet (1. úroveň 6x, 2. úroveň 4x, 3.úroveň 2x)

9 balíků potvor po 10, kartách, ale jsou řešeny tak, že balíček = typ potvor. V každém balíku je 10 potvor a většinou jsou po dvojicích různé potvory.

19 balíků předmětů, kouzel a vesničanů + 4 balíky základních předmětů, ty se vyskytují v každé hře

7.11.2009 20:05:45

hmmm...
Tak Dominion už je na Aukru (po třetí herní seanci jsme ho definitivně odepsali) a teď zbývá zásadní otázka: koupit či nekoupit Thunderstone?

Trochu se bojím, že to bude úplně stejné nekonečné mechanické opakování lízni/zahoď/nakup kombiancí, jen v jiném hávu a de facto taktéž bez "přidané hodnoty", jestli je mi rozumět, co tím myslím. Už samotný setting a obrázky té hře dávají naději, ale i tak, jestli je ten systém úplně stejný, tak nevím nevím... Z pravidel se toho bohužel člověk o hře příliš nedozví.

12.11.2009 01:08:41

Dansemacabre
Úplně stejné to není. Pokud jsi z Prahy nebo se tady někdy objevíš, tak se můžem domluvit a zahrát si to.

Mě se na tom třeba líbí to vylepšování hrdinů, které je udělané tak, že vyhodíš starou kartu(hrdina na nižší úrovni) a nahradíš ji novou(hrdina na vyšší úrovni). To uvádím pouze příklad, ale pokud ti vyloženě nesed princip Dominionu, tak to může být u Thuderstonu podobné.

12.11.2009 07:13:56

popis kola
Muže sem někdo prosím popsat co se ve hře děje během kola (1) a co je cílem hry (2)? Tj. předpokládám, že hra není kooperativní, takže si tipuju, že vyhravá ten, kdo zabije více silnějších potvor. Nebo se pletu ? A kdy hra vlastně končí ? Když je dungeon zbaven monster ?

26.11.2009 12:51:00

mrhappy
Hra končí, když se Thunderstone dostane na 1. pozici v dungeonu.
Jinak prubeh hry jsem popsal v popisu a myslim ze docela podrobne. Vyhrava ten kdo nasbira nejvice viteznych bodu. Ty lze ziskat za zabite nestvury, pricemz kazda nestvura je ohodnocena jinym poctem bodu a za hrdiny vycvicene na 3. uroven.

Kolo zacinas se 6 kartami a pak "jdes" do vesnice kde pomoci techto karet nakupujes na do dungeonu ve kterem bojujes. Jeste muzes odpocivat, coz znamena ze odhodis karty a liznes si nove.

26.11.2009 13:14:43

release?
Má někdo nějaké podrobnější zprávy o tom, kdy to vyjde? Všude píšou prosinec, ale Vánoce už klepou na dveře a Thunderstone pořád nikde :)

9.12.2009 15:00:04

expanze - Thunderstone: Wrath of the Elements
To není normální... Ještě není venku ani základní hra a už oznámili rozšíření :/
http://boardgamegeek.com/boardgame/63214/thunderstone-wrath-of-the-elements

9.12.2009 15:03:31

Danse
V nasich listech pro tento tyden to nebylo, takze jestli se nekde stihaj Vanoce, tak v Cesku tak tak a nebo vubec;)

9.12.2009 15:07:19

nějak nechápu co se řeší
Vždyť Thunderstone už vyšel nebo bylo pár kusů k dostání v Esenu a prodávat se teprve začne?

9.12.2009 15:24:13

rbx

Parxel
nevysel. A nekdy dokonce hra, ktera je k dispozici v Essenu vyjde oficialne az nekolik mesicu pote.

9.12.2009 15:29:40

rbx
Díky za vysvětlení, byl jsem z toho trochu zmatenej.

9.12.2009 15:30:15

rbx
Jj, ted me docela mrzi, ze jsem si ho v tom Essenu nekoupil. Dokonce jsem zvazoval jeho koupi i u vas, ale uz jste ho nemeli:)

9.12.2009 15:34:31

rbx

aneken
napodobne :-) Holt odhadnout v Essenu presne komercni dopad dane hry je docela tezke. Thunderstone jsme vzali jen do poctu. Myslel jsem, ze do Vanoc to vydaji a ono nic. Ale treba po tom jinde takova shanka, jako u nas, neni.

9.12.2009 15:37:10

to rbx
Je to přebarvenej a doplněnej dominion, takže čekám, že to s tím bude podobný ... to znamená celkem hit :-)

Tím víc jsem rád, že mám krabici doma, když to furt není venku :-)

9.12.2009 16:14:17

po novém roce
Na BGG se objevilo oficiální vyjádření: dodavatelská firma někde ztratila celý náklad Thunderstone i Infinite City a nemohla jej najít. Pak zjistila, že to poslala úplně někam jinam, a že zpětná dodávka nepřijde dřív než o svátcích.
Řekl bych, že ztráta celého předváničního prodeje celkem naštve...

14.12.2009 16:07:32

hmm
tak po shlédnutí Vaselovy video recenze vracím do wishlistu :). Jen mám strach jestli to bude mít tak obrovskou replayabilitu jako má Dominion, protože ten jsem schopný hrát klidně 5 her za sebou (i více) a mám na něj náladu prakticky kdykoli. Rozhodně se budu snažit prvni Thunderstone vyzkoušet (snad se mi naskytne příležitost) a pak možná kupovat :)

8.1.2010 15:28:28

Recenze
Velmi pěkná recenze, začínám se těšit čím dál tím víc, až bude k dispozici. (link na recenzi pro líné: http://www.youtube.com/watch?v=bYZIVzssnjw ).

8.1.2010 19:45:33

dík, zajímavé. jen furt nevím, jestli to má vedle dominionu smysl

8.1.2010 21:27:55

husak
taky nevím, nemusel by :)), ale jsem těžce nalomený, jak tam vidím hrdiny, slyším slova jako dungeon, válečník, klerik apod. tak těžko odolávám...

8.1.2010 21:36:25

Youtube
Tak jsem se díval na ten odkaz a musím říct, že s konečným hodnocením toho člověk souhlasím. Je super, že je to pro fantasy pozitivní, ale ty ikonky na kartách jsem fakt hloupě řešené. Nechápu proč je trochu více graficky nerozlišili. Všechno jsou to čísla v kolečku. Proč nepoužili třeba ikonku štítu pro sílu, ikonku zlaťáku pro peníze. Ikonku diamantu pro vítězné body, apod. Takhle je docela matoucí si pamatovat, že nahoře vlevo je to a dole vpravo je to... škoda. Snad to půjde dobře naučit a rychle to přejde do krve. Jen chudáci nováčci :-(

8.1.2010 21:58:01

ikonky
já v tom nevidím tak velký problém. Ikonky jsou dost rozlišitelné a přitom příliš neruší design karty, který obdivuju už od počátku. Pro nováčky bude maximálně problém to množství ikonek s čísly, ale po pár hrách to přejde do krve.

8.1.2010 22:25:47

kluci
máte pravdu oba. Ikonky skutečně nejsou úplně nejlíp řešené, začátečníci s tím mají ze začátku skutečně trochu problém, ale po jedné, dvou hrách to všem přejde do krve a problém zmizí. Odzkoušeno už cca na pěti lidech :-)

8.1.2010 22:59:38

nakupování v Thunderstone
Tak jsem se odhodlal a pročetl jsem si pravidla do Thunderstone. Vypadá to fakt dobře, přestože je to dost vykradený Dominion, tak by se mi to asi líbilo, ale trošku vidím problém v tom, jak by vypadalo rozhodování zda vytáhnout ze skříně Dominion nebo Thunderstone :)

Ale co mi přišlo hodně divné je nákup ve vesnici. Nakupuje se tak, že vykládám na stůl postupně různé karty které produkují peníze (+ vyhodnocují se případné efekty, když je na kartě napsáno village) a tyto peníze sčítám a pak si vezmu nějakou kartu, která stojí stejně nebo méně než je můj součet peněz. Fajn, chápu to, že vyložím nějaké nestvůry, které jsem před tím zabil a koupím si za to cokoli - jídlo, zbraň...(vysvětlím si to tak, že jsem za zabité nestvůry dostal peněžitou odměnu). Ale nechápu to, jak si můžu třeba koupit jídlo tím že vyložím nějaké zbraně, když tyto zbraně neprodávám, protože jdou pak do odkládacího balíčku a můžu je pak použít v boji.

V dominionu se nakupuje za peníze (+ sem tam nějaká karta dává bonus k nákupu), ale tady se nakupuje za všechno, za zbraně za hrdiny za zabité potvory dokonce za jídlo...

Nebo jsem něco nepochopil?

9.1.2010 19:14:55

Beholder
Pochopil jsi to správně. To je taková určitá "nelogičnost", aby se Ti nestávlo, že máš karty v ruce, které jsou Ti při nákupu k ničemu. Mě osobně to nevadilo, protože v Thunderstonu jsem měl daleko větší pocit, že kupuju fireball, protože je to je to fireball a ne jenom že kupuju kartičku, která má +1 buy a +1 něco jiného. Jinak řečeno v Thunderstonu jsem měl daleko větší pocit sepětí s příběhem.

9.1.2010 19:35:55

Vybíráme z Bazaru

Fog of Love
Fog of Love
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas