Temné Znamení - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otazka ohladom pravidiel

Ahojte,

Mam taku otazocku... mozno i par 0:)
1) Ohladom asistencie pri nepodarenom hode.. na co je to dobre? Mozem pocas nepodareneho tahu odlozit kocku na seba I na asistenta? Pri nepodarenom dobrodruzstve, padne na vysetrovatela iba postih a asistent (ak mal kocku) si moze vybrat stratu 1 stamina alebo 1 sanity?

2) Uzamknuta kocka.. povedzme ze mam v hre priseru, ktora mi uzamika cervenu kocku a kartu dobrodruzstva, ktora mi ju tiez uzamyka a kocka je na tej karte. Moze sa kocka presuvat, medzi tymito dvoma polickami, alebo najprv musim vyriesit kartu a az potom sa kocka presunie na tu na monstre?

3) Pri dobrodruzstve, je takyto postup spravny?
Potrebujem hodit 1-hruzu 1-ohrozenie; potom 2-Vedomosti 3-patranie
Hodim kocky (iba zelene), prve sa mi podari na prvy sup. Hodim druhy krat, padne mi 2-patranie a 1-vedomost, ostatne vsetky ine. Povedzme ze pouzijem topanku, tie dve dobre dam bokom a hadzem s dvoma. Hodom ulohu nesplnim. Pouzijem topanku, hadzem znovu. Zas nic. Pouzijem seba na sustredenie, dam tam 1 Vedomost a jednu kockom ako penale. Pouzijem kuzlo a prihodim si cervenu kocku. Hadzem znovu...

4) Ked su dvaja (a viac) hracov na jednej karte.. mozu si pomahat? Napr. ak je na tahu vysetrov. a asistent ma moznost pridat zltu kocku, moze ju 'dodat' vysetrovatelovi?

Dakujem za pripadne odpovede :)
Nina
22.9.2011 10:53:16

to Lumirius
Terror efekt se spustí jen jednou, ale může Ti třeba vyhodit všechny kostky se symbolem terroru. Pokud je to ale třeba efekt Lose 1 stamina, tak opravdu ztratíš za jeden hod jen jednu.

10.10.2011 12:39:09

otázka
Keď som splnil všetky tasky na karte a zoberiem si ju ako trofej presuniem investigator marker na vchod do múzea. V ďalšom kole tam môžem ostať aby som mohol využiť ponuky na vchode do múzea, alebo musím ísť znova na nejakú kartu a na vchod sa dá dosť iba vtedy ak nesplním tasky na karte?

10.10.2011 20:46:27

kardo
Když nesplníš adventure kartu tak zůstáváš na dané kartě do tvého dalšího kola, pak se přesunuješ na jinou kartu nebo před muzeum nebo zůstaneš na dané kartě dobrodružství a zkusíš to znovu. Pokud splníš dobrodružství, tak se automaticky přesuneš před muzeum a v dalším kole se rozhoduješ jestli se přesuneš nebo zůstaneš a využiješ jednu z možných akcí před muzeem.

11.10.2011 06:26:24

Lumirius
Dík, som to nikde nenašiel či je krok "pohyb" povinný alebo voliteľný. Takže voliteľný.

11.10.2011 07:10:03

Cthulhu
čo znamená na karte Cthulhu-a - po jeho precitnutí - že pri jeho útoku si znížim max. mieru
staminy alebo sanity? celkom tomu nerozumiem...

dík

16.10.2011 21:08:36

Judabegin
ano, neztracis jednotlive body, ale rovnou se ti snizuje max. hranice. Takze se pak nemuzes napr. lecit kouzlama, protoze jsi porad na maximu, ale mas ho proste nizke. Az dojdes na nulu...

16.10.2011 22:12:14

Cthulhu
Takže je jedno koľko mám aktuálne stav sanity a staminy, keď precitne?

17.10.2011 18:28:27

Judabegin
Áno :). Cthulhu zabíja tým, že dojdeš s hodnotami (nie žetónmi) sanity a staminy na nulu.

Juraj, inak pekne hodiny s dice-poolom ste si spravili :).

28.10.2011 14:34:22 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
2x dík,

...beriem na HerChatu

28.10.2011 21:50:41

Kouzla a specialni kostky
Resili jsme pred chvili, jak vyhodnotit, kdyz je na kouzle "zamcena" cervena kostka a hraje vysetrovatel, ktery by ji chtel pouzit, ale nemuze obetovat cerveny item. Podle me by mela ta kostka jit i tak pouzit, protoze uz je proste k dispozici vsem.

29.10.2011 00:02:48

Kew
Je jedno akej farby je kocka, pretože už je vo forme kúzla a môže ju použiť kto chce :).

29.10.2011 06:53:59

naše tri nejasnosti
01) Ak si nechám na FOCUS/SPELL žolíka z červenej kocky, môžem ho použiť na aký symbol chcem? Samozrejme okrem 2 a 3 Investigations.

02)Prastarý Shub-Niggurath pridáva každej príšere extra riadok s úlohou terror symbolu. Pridáva ho NAD alebo POD úlohu príšery? Riešili sme to včera, keď sa plnilo dobrodružstvo so šípkou, kedy sa úlohy musia plniť po poradí.

03) Môžem použiť itemy, ktoré dávajú možnosť poraziť príšeru, aj vtedy, ak nesplním úlohu (fail)? Teda nič som nehodil, používam item a porážam príšeru. Splnil som v konečnom dôsledku úlohu a nemám fail?

Dík za ujasnenie :).

29.10.2011 07:02:47

acedrac
1) a 2) to nikdo nemůže vědět :-) Zkusím to písnout do oficiálního FAQ threadu, myslím že to tam ještě není. Můj ničím nepodpořenej názor je 1) ano, 2) je to jedno, na tohle se ta šipka nevztahuje

3) ono se ani oficiálně neví jak vlastně to "defeat monster" proběhne. Existuje několik teorií... ale selskej rozum mi říká že jsi v tomhle případě task splnil, byť karetní cestou, takže fail nemáš...

29.10.2011 21:20:46

ďalšie tri nejasnosti
Darrel Simmons práve, v sólo úsilí o vytlačenie Prasterého mimo dimenziu nášho sveta, dostal šarmantne na prdel od Jig-a. Múzeum bolo preplnené príšerami, obe kocky zamknuté, nemohol som splniť dobrodružstvá a mal som len 5 Elder signov z 10 potrebných.

Tak som sa už len pripravoval na finálny súboj s Prastarým, nakúpil som si za trofeje clue tokeny a.k.a. život na súboj. Pravidlá uvádzajú, že pri finálnom súboji sa NEDÁ sústrediť a asistovať a SMÚ sa používať obyčajné a vzácne predmety a kúzla. Moja otázka je nasledovná (ospravedlňujem sa možno sa to už riešilo):

01) dajú sa používať aj clue tokeny na reroll?
02) a ak sú kocky (žltá a červená) zamknuté na kartách dobrodružstva, môžem ich použiť odhodením predmetu alebo nie?

A ešte 03) Itemy, ktoré dávajú možnosť poraziť príšeru po hode kockou, môžem používať po hode keď failnem alebo aj keď splním task, a tým pádom splním dva tasky v rámci hodu?

Dík za ujasnenie :).

4.11.2011 00:35:51 | Upraveno autorem (porovnej)

terror: discard all terror dice
04) Ak nesplním task a hodil som zo 6 kociek 1x terror a 5x niečo iné, koľko kociek dávam bokom?
1 terror + 1 kocku alebo tá 1, ktorá ide bokom môže byť zároveň terror? Myslím že nemôže, ale pýtam sa pre istotu.

Minule som hodil 6 kockami na dobrodružstve s "terror: discard all terror dice" 5x terror, bol to fail a bolo vymalované :).

4.11.2011 12:53:02

Magia
Jedna drobnost: V pravidlach je popis pouzivania kuziel trosku odflaknuty. Sustredi sa na tie, ktore "uzamykaju" kocky. Stalo sa nam ale, ze som ako odmenu za splnenie dobrodruzstva dostal lieciace kuzlo. Mohol som ho hned potompouzit a vyliecit "kolegu", ktory mal posledny zivot a on by tym padom nemusel stravit dalsi tah na osetrovni? Alebo plati to ultravseobecne pravidlo, ze sa kuzla pouzivaju pri hadzani kockou?

Jaj a este volaco. Existuje moznost darovat predmet kolegovi?

Sakra :) Chcem sa este uistit v jednej veci: Pri nakupe sa smie kupit len jedna vec. Znamena to, ze kd mam dvojbodovu trofej a chcem si kupit stopu, mozem si kupit len jednu a zvysok mi prepadne, alebo mozem pouzit napriklad jeden dvojbodovy monster zeton na nakup dvoch stop?

Dik!

31.3.2012 17:10:07

ad Wolfus
Ano, mohol by si ho vyliečiť, svoje predmety môžeš používať len vo svojom ťahu, aj pred aj po hode kockou.

Predmety sa nedajú darovať inému vyšetrovateľovi.

Áno, zvyšok Ti prepadne a dá sa kúpiť len 1 predmet :).

31.3.2012 18:20:34 | Upraveno autorem (porovnej)

terror
na karte dobrodruzstvi something has broken free je terror: neuspeli jste v reseni tohoto dobrodruzstvi.

ale abych splnil ukol musim hodit 2 terrory :) tak jak ted? jakoze 2 terrory jsou uspech a Fail se nekona a kdybych hodil 1 terror tak fail se kona? a co treba 3 terrory?:) rozumite mi ? :D

diky

19.6.2012 17:16:36

twix
Je to jak říkáš, nic nelogickýho jsem v tom nikdá neviděl. 3 terrory jsou v cajku, dvěma splníš task a tudíž se tě "terror efekt" netýká...

19.6.2012 18:07:15

supr
dekuju :) jsem si to myslel.. samozrejme :D

19.6.2012 19:00:30

varitanta
Můžu si vybrat variantu, když stoprocentně nesplnuji podmínky?

28.10.2012 12:46:01

dotazy
1) Vstahuju sa specialne vlastnosti vysetrovatelov aj pri priprave hry? (napr. ak vysetrovatel ma moznost tahat o jednu beznu vec naviac)

2) Je neake pravidlo na poradie uzamykania kociek? V ES-Omens to je: kuzlo nad focus a to nad asist. Plati to aj v krabicovke?

3) Musi ostat vysetrovatel po nesplneni dobrodruzstva na konkretnej karte? Alebo sa vo svojom dalsom tahu moze volne pohybovat.

4) Ak ma kuzlo miesto pre uzamknutie dvoch kociek a vyuzijem len jedno miesto, je mozne v dalsom hode/kole vyuzit druhe?

5) Je mozne pouzit kuzlo a stopu sucasne? Teda jednu kocku uzamknem a ostatnych 5 mozem prehodit za stopu? Alebo mozno v kazdom hode pouzivat vzdy len jeden "help stuff".

Dakujem

30.12.2013 20:40:31

dodatok k dotazom
6) Je profesor a gangster svojimi vlastnostami (moznost pretocit symbol zdesenia) defacto imunny voci prejavom zdesenia (samozrejme ak padne pri neuspechu iba jeden znak zdesenia)? Alebo je ich vlastnost pouzitelna len pri plneni ciela?

30.12.2013 21:26:45 | Upraveno autorem (porovnej)

odpovědi
Na většinu dotazů si stačí přečíst pravidla. (To platí nejen pro IgglyLK) ;-)

1) ne - pokud to není přímo uvedeno
2) Pravidla str. 12: jakmile přijde uzamčení do hry, je na něj kostka položena. Pokud je kostka uzamčena dalším jevem, tak je na něj po vysvobození zase uzamčena.
3) Pravidla str.6: Ano. Ano. (Po nesplnění zůstává a ve svém tahu může jít kam chce).
4) Pravidla str.13: Ne. Kouzlo jsi už vyvolal při minulém hodu a prázdné místo propadlo (jako bys tam kostku dal a už ji použil).
5) Můžeš použít kolik chceš (třeba i dvě kouzla), ale tvůj příklad je trochu nelogický. Když používáš stopu, tak nemusíš nic uzamykat, protože znovu házíš jen s kostkami, kterými chceš. Pravidla str.12.
6) Ano. Obdobně se lze projevu zděšení bránit stopou, kouzlem na přetočení...

10.1.2014 07:08:23

DAKUJEM
...ale este by som chcel upresnit.

2) V otazke som nevhodne pouzil slovo "uzamknutie".
Mal som na mysli "save" kociek. Ak teda chcem odlozit vhodny symbol z kocky, je neake pravidlo na spravne poradie pouzitia kuzla, sustredenia a asistencie? (Mozno odlozit len jednu kocku za hod, alebo sa taketo odlozenia kociek daju pouzit aj sucasne vsetky.)

10.1.2014 15:35:32

Vybíráme z Bazaru

Drum Roll - Cirkus Humberto :-)
Drum Roll - Cirkus Humberto :-)
Akt. cena: 10 €
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas