Temné Znamení - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otazka ohladom pravidiel

Ahojte,

Mam taku otazocku... mozno i par 0:)
1) Ohladom asistencie pri nepodarenom hode.. na co je to dobre? Mozem pocas nepodareneho tahu odlozit kocku na seba I na asistenta? Pri nepodarenom dobrodruzstve, padne na vysetrovatela iba postih a asistent (ak mal kocku) si moze vybrat stratu 1 stamina alebo 1 sanity?

2) Uzamknuta kocka.. povedzme ze mam v hre priseru, ktora mi uzamika cervenu kocku a kartu dobrodruzstva, ktora mi ju tiez uzamyka a kocka je na tej karte. Moze sa kocka presuvat, medzi tymito dvoma polickami, alebo najprv musim vyriesit kartu a az potom sa kocka presunie na tu na monstre?

3) Pri dobrodruzstve, je takyto postup spravny?
Potrebujem hodit 1-hruzu 1-ohrozenie; potom 2-Vedomosti 3-patranie
Hodim kocky (iba zelene), prve sa mi podari na prvy sup. Hodim druhy krat, padne mi 2-patranie a 1-vedomost, ostatne vsetky ine. Povedzme ze pouzijem topanku, tie dve dobre dam bokom a hadzem s dvoma. Hodom ulohu nesplnim. Pouzijem topanku, hadzem znovu. Zas nic. Pouzijem seba na sustredenie, dam tam 1 Vedomost a jednu kockom ako penale. Pouzijem kuzlo a prihodim si cervenu kocku. Hadzem znovu...

4) Ked su dvaja (a viac) hracov na jednej karte.. mozu si pomahat? Napr. ak je na tahu vysetrov. a asistent ma moznost pridat zltu kocku, moze ju 'dodat' vysetrovatelovi?

Dakujem za pripadne odpovede :)
Nina
22.9.2011 10:53:16

all
Olney, Gwathiell: Jj nemáte zač. Taky sem rád, že mi zodpověděl dost otázek.

Olney,acedrac: Jj taky sem si říkal, že takovýhle veletoče kolem pravidel jsem asi ještě neviděl.:) Těžko soudit, kde se stala chyba, ale někde určitě. Už jsem fakt zvědavej na ofiko FAQ, ale v podstatě už ho po komunikaci s Richardem ani nepotřebuju, ale stejně mě zajímá, jestli se budou rozcházet.

29.9.2011 13:54:11

to Olney
mnó.. ja to tiež hrávam so sólo vyšetrovateľom, a spočiatku som mala pocit, že to asi hrám zle, lebo som prastarého porazila ešte pred zobudením úplne v pohode. Prastarý mi zatiaľ dal zabrať tak dvakrát. Raz ma prastarý porazil tesne pred prehrou a minule ma vyradil v prvom ataku .. tož. :) A keď sme to hrali traja.. tak sme prastarého porazili s prehľadom asi v polke bežnej hry.
Asi obtiažnosť hry záleži od toho, do ktorého muzea vojdeme. 0:)

29.9.2011 16:12:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Boj s Prastarým
Nějak jsem se zapletl do místní diskuze ohledně souboje s Prastarým. V pravidlech je napsáno, že pokaždé co dojde ručička na Půlnoc, tak prastarý zaútočí. Máme za sebou zatím jen dvě hry. A ve druhé jsme se museli utkat s Cutuhuhlou a te nás totálně rozsekal. Hráli jsme ve dvou lidech a díky tomu, že jsme měli během hry při plnění úkolů posunuty hodiny vycházelo to hráč-hráč-hráč-prastarý-hráč.
Moc nechápu, proč by se tenhle koncept měl měnit.

3.10.2011 07:26:53

Příšera a překrytí řádku
ještě jsme včera narazili na situaci, kdy jsme plnili dobrodružství a jeden řádek byl příšera, kterou jsme odstranili kouzlem, bere se ten řádek jako splněný nebo musíme splnit odkrytý řádek pod příšerou. My teda hráli, že ten řádek je plně nahrazen příšerou a pokud ji odstraníme kouzlem, počítá se jako splněný.

3.10.2011 07:31:04

Lumirius
My hráme tiež tak, že keď porazíme príšeru (kúzlom alebo normálne kockami), úlohu (task), ktorý zakrývala už neplníme, plne ho nahradzuje príšera.

Ohľadom boja s Prastarým. Popisovaná zmena (kedy zaútočia všetci vyšetrovatelia a následne Prastarý) nie je v ofic. pravidlách, ale pri hre 1-3 hráčov, to potom majú vyšetrovatelia o dosť ľahšie. Možno preto tá úprava. FFG by už mohli vydať ofic. faq :/

3.10.2011 08:11:17 | Upraveno autorem (porovnej)

nejasnosti
01. Ak porazím príšeru, ktorá nám uzamykala dve zelené kocky, môžem s nimi hádzať hneď v ďalšom hode?

02. Keď sa majú umiestniť dve príšery, môžeme sa pozrieť aké sú a podľa toho ich rozmiestniť alebo najprv prvú (bez toho, aby sme vedeli, aká je) a potom druhú?

03. Spojenec Anna Kaslow. Keď stratím napr. 1 sanity, musím stratiť ešte 1 sanity naviac a umiestniť ho na kartu Anny?

Ďakujem za pomoc :)

3.10.2011 08:17:19

Acedrac
01.: Příšera se odstraňuje až během vyhodnocení dobrodružství.
02.: Pořadí vyhodnocení dobrodružství vyhodnocujeme zleva doprava a to prostě postupně po symbolech, takže příšery umisťujeme postupně.

3.10.2011 09:32:10 | Upraveno autorem (porovnej)

to Lumirius
Nechápu ten Tvůj posun hodin během hry. Všechny posuny hodin během hry jsou okamžité a jednorázové a nepřenášejí se do zbytku hry, tak netuším, jak jste mohli dojít k situaci, že jste měli jen tři kola mezi půlnocemi.
Jinak s tím zabitým monstrem netuším, my jsme to hráli tak, že mostrum šlo hned pryč a museli jsme splnit ten řádek pod ním. Asi je to špatně, ale alespoň jsme to měli těžší. No stejně jsme to s přehledem vyhráli :-)

3.10.2011 09:35:59

Lumirius
01. Tzn. že ani červená žltá kocka nie je k dispozícii ihneď, ale až po vyhodnotení karty dobrodružstva?

02. Ja som mal na mysli prípad, keď Mythos karta pridá dve príšery s úderom polnoci. Môžeme sa pozrieť aké sú a podľa toho ich rozmiestniť alebo najprv vytiahnuť prvú (bez toho, aby sme vedeli, aká je ju umiestniť) a potom vytiahnuť a umiestniť druhú?

03. Spojenec Anna Kaslow. Keď stratím napr. 1 sanity, musím stratiť ešte 1 sanity naviac a umiestniť ho na kartu Anny?


EDIT: Kadaver a Gwathiell dík za pomoc :). Stále sa nájdu veci, ktoré hráme zle :).

3.10.2011 10:09:37 | Upraveno autorem (porovnej)

to acedrac
1. Podle mě až po vyhodnocení.
2. Podle mě se objevují postupně. Už jen kvůli tomu, že to hru trošinku ztíží.
3. Určitě ne, když ztratíš sanity, tak na ni prostě umístíš jeden žetonek ze zásoby, jako ukazatel. Až jich má určitý počet, tak o ni přijdeš.

3.10.2011 10:23:20

acedrac
01. Jop, kocka sa uvolni az ked sa vyhodnoti dobrodruzstvo.

02. Toto je podla mna na kazdom osobitne. Ja si napr pozriem a az potom prikladam. Uz sa mi stalo, ze som prilozila bez pozrenia a miestnost mi tam ostala do konca hry, lebo sa to jednoducho prejst nedalo. 0:)

3.10.2011 10:25:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Kadaver
My tam meli myslim příšeru ktera pri boji posune cas o ty tři hodiny. Tim se rozhodil zajety rytmus.

3.10.2011 12:36:30

žeton stopy
postup - hodím 6 kostkama - neúspěch, ale jedna kostka by se mi hodila do splnění - použiji žeton stopy - odložím jednu kostku a hážu 5 kostkami - zase se to nepovedlo - žeton stopy již nemám - odložím jednu kostku za neúspěch a háži znova - teď otázka: musím znovu házet i tou odloženou kostkou? nebo jí mám odloženou do úplného neúspěchu? tedy kostka je odložena dokud splním a použiji ji nebo nemám šanci uspět...

4.10.2011 08:22:10

to ocasek
Vzhledem k tomu, že žetony stop slouží jen k přehození libovolnému počtu kostek, tak žádné kostky nezamykají, akorát ji prostě při tom jednom přehození nepřehodíš. Takže když nesplníš task, odložíš jednu kostku a hážeš zase všemi včetně té, na kterou jsi žeton stopy nepoužil. Samozřejmě si můžeš tu kostku při nesplnění na sebe focusovat nebo Ti může assistovat nějaký jiný vyšetřovatel na stejném dobrodružství.

4.10.2011 08:50:35

ocasek
Postup: Hodíš šest kostek a nemáš šanci splnit kompletní task (dejme tomu, že potřebuješ tři symboly), ale máš nahozené dva potřebné symboly... Máš následující možnosti; použít stopu a přehodit libovolný počet kostek (čili čtyři v tomto případě), ovšem ani tak nehodíš potřebný symbol čili buďto použiješ další stopu a proces opakuješ či to vzdáš, v tom případě si neuspěl. Ze dvou kostek s potřebnými symboly si můžeš jednu „schovat“ soustředěním (jelikož si neuspěl), poté z pěti zbývajících kostek jednu „vyhodíš“ a zkoušíš to znovu...

4.10.2011 09:09:27

Cthulhu
Čo znamená poznámka pri útoku na karte Prastarého Cthulhu: Keď sa Prastarý prebudí, príšery sa už viac neobjavujú?

EDIT: Aháááááááá! Dík Kadaver :)

4.10.2011 09:57:54 | Upraveno autorem (porovnej)

to acedrac
Cthulhu si jako součást svého útoku doléčuje doom tokeny, když ale normálně při hře položíš doom token na místo s potvorou, tak se potvůrka objeví. Ten dodatek v textu Prastarého jen říká, že když už s ním bojujete závěrečný souboj, tak se ty potvory neobjevují.

4.10.2011 10:06:22

ocasek
Hm.... ocasek a FGG mi zrovna dohromady nejde :-) Nebo ze bys konvertoval..?

4.10.2011 10:06:37

Děkuji za odpovědi
hrál jsem to blbě a stejně dostal na řiť ... vracím se k žetonkům...haha (Poldo - není tam plast, tak jsem tomu dal šanci ((kostky a ten dzindzik na hodinách se nepočítá)), zahral jsem to s kamosi (radsi jsme dali po par kolech prednost Kaisers pirates), zahral jsem sam a je to vyzva jako Zulu on Rampats! - uvidíme)

ne hra je fajn, ale bojím se, že budu muset jet jen solo...

a zde dotaz...je nějak určen počet vyšetřovatelů? jestli jen jednoho nebo je to jedno.
ale ten dotaz spíš patří do home rules

4.10.2011 11:15:55

ocasek
"jen jednoho nebo je to jedno." :)
Hraj s koľkými chceš :).

4.10.2011 11:20:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Prastarý SHUB-NIGGURATH
Neviem nakoľko sa to tu už riešilo, ale dnes sme diskutovali o tom, či pridáva Terror za ostatné symboly monsterovho tasku resp. či pridáva monsterovi ďalší riadok kde je Terror symbol.
Nakoniec nás ešte napadlo, že (vzhľadom k tomu, že tento Prastarý pridáva dosť veľa príšer z doom tracku) symbol Terror môže nahrádzať všetky symboly na tasku príšery, čiže všetky príšery majú len Terror symbol namiesto ich originálnych. Inak by mi potom prišiel SHUB-NIGGURATH nezdolateľný resp. by sa museli príšery odstraňovať postupne s tým, že sa adventure robí na viackrát- najprv príšery a potom ostatné tasky.

Rieši toto nejaký (ne)ocifiálny FAQ?

EDIT: Polylux1 dík, aj sa mi zdalo, že som to niekde čítal, ale už som nevedel kde :)

Tak sme si dnes vylosovali SHUB-NIGGURATHa a hrali sme to tak, že pridával 1 extra task (terror) k tasku monstera. Neviem ako sa nám to podarilo resp. aké šťastie sme mali, ale pridali sme len 2 doom tokeny na doom track a aj nepriek pridanému tasku k monsterom sa nám asi 3x podarilo urobiť adventure na prvýkrát a vyhrali sme v štvorici pomerne ľahko. Kate Wintroph síce bola v múzeu a jej schopnosti sa nám hodili veľmi, ale nakoniec skoro všetku prácu odviedla Jenny Barnes s pomocou Vincenta Leeho a Dextera Drakea :).

9.10.2011 15:52:48 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Už je to zaneseno ve Snadno přehlédnutelných pravidlech...

přidává další task, čili řádek k monstrům, obsahující jeden symbol terroru.

Mimochodem, je to skutečně snadno přehlédnutelné pravidlo. Vím o tom od začátku, hrál jsem s ním už asi třikrát a pokaždý jsem na to zapomněl :)

9.10.2011 23:16:26

Terror
jak hrajete terror na kartě? Ten postih hrajete za každý znak Terroru, který je hozený nebo se ten postih zaktivuje jednou nezávisle na množství hozených symbolů. Je to v pravidlech tak šalamounsky napsané.

10.10.2011 10:33:12

Lumirius
Pokud nesplnis zadny task a hodil jsi terror, tak se to spusti a my to resime tak, ze jen jednou. Za x terror by se to spustilo x-krat by bylo asi moc sila. Je pravda, ze pro nektere zdejsi masochisty asi vyzva ale. :-)

10.10.2011 11:08:58

to acedrac, Polylux1
Díval jsem se onehda na kartu Shub-Nigguratha a je to tam přímo výslovně napsané, že přidává všem monstrům nový task s 1 terrorem, tak mi přijde divné, že byste to chtěli hrát jinak.

10.10.2011 12:37:45

Vybíráme z Bazaru

Target for Today + rozšíření
Target for Today + rozšíření
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas